21.3.13

Recenze: Spring Breakers - 60%

Čtyři úplně normální americké vysokoškolačky mají jarní prázdniny, takže vyloupí bistro a jedou si za ukradené peníze užívat na Floridu (chlastat, hulit péra, válet se v bazénu, to vše v bikinách nebo bez nich). Když je záhy zavřou, z vězení je vyplatí gangsta týpek (James Franco), se kterým začnou provádět loupežná přepadení (stále v bikinách, jenom mají navíc masky)...Harmony Korine (člověk, který tento film napsal a režíroval, a je mu 40 let) byl odjakživa provokatér a nestyděl se ve svých filmech ukázat prsa (cizí) i jiné části těl. BTW, ta červenovlasá mladá dáma má stejné příjmení jako on, ale překvapivě to není jeho dcera, nýbrž manželka... Což k němu docela sedne.

Jistě není náhoda, že do hlavních rolí obsadil Vanessu Hudgensovou a Selenu Gomezovou, které nejsou moc dobré herečky, ale zato nad jejich obrázky hodně masturbují teenageři, kteří nejvíce chodí do kin. Jistě není náhoda, že na původním soundtracku kromě Cliffa Martineze pracoval také Skrillex, kterým režisér jistě z hloubi duše opovrhuje, ale mnoho mladých diváků na film půjde kvůli jeho hudbě. Tedy, "hudbě"...


Důležité je, že k tomuto konkrétnímu psycho filmu se tato konkrétní psycho hudba hodí perfektně:A pokud celý film berete jako stominutový videoklip ke stominutové sekvenci songů a tracků nejrůznějších žánrů (včetně kompletního songu Britney Spears), pak pravděpodobně budete spokojeni, protože střih je hbitý a vizuální efekty psychedelické (viz video výše).

Pokud navíc očekáváte i nějaký film s dějem, tak je to trochu komplikovanější, protože ve Spring Breakers není úplně jasné, co je exploitace, co je postmodernismus, a co se doopravdy stalo. Občas se děj stává tak absurdním, že musí jít o nějaké psychopatické vize jeho hrdinů nebo režiséra (mnoho hlášek a celých souvětí se během filmu několikrát doslovně opakuje v nejnáhodnějších souvislostech).


Ty čtyři dámy v hlavních rolích nejsou bůhvíjak dobré herečky, ale většinou se na ně dobře kouká. James Franco je ve své roli gangstera s přezdívkou "Alien" naprosto úžasný (dost dlouho mi trvalo, než jsem ho vůbec poznal) a vzbuzoval ve mně touhu, aby se Harmony Korine vykašlal na nastavování zrcadel a natočil pořádnou gangsta badass psycho podívanou, jako třeba Tarantino blahé paměti.

On se ale snažil jít o něco dál než Tarantino a vložit do toho všeho nějaké své originální proklamace, což bylo bohužel poněkud na úkor zábavy.

P.S: Různých frontalů je ve filmu hodně, ale ne od hlavních představitelek!

9 komentářů:

 1. Brunetka není jeho manželka, máš to spatně. Je to jedna z těch odbarvených blondýnek. -> http://www.zk4.cz/1m

  Je to ta vpravo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No dyť píšu ČERVENOVLASÁ (ne černovlasá).

   Vymazat
  2. Jděte si oba vypláchnout oči savem.
   A té dámě by mělo být prej 26. Takže je mladá proti němu, ale asi ne jak myslíte. Těžko ovšem říct, co je na ní také původního a co náhradní díly.

   Vymazat
  3. Červovlasá je tahle: http://nd05.jxs.cz/864/775/30bb236140_86651240_o2.jpg
   Tamto je růžová! (Každý desátý muž je prý částečně barvoslepý.)

   Vymazat
 2. mi to pripomnelo: https://www.youtube.com/watch?v=KO3l733WRN0

  OdpovědětVymazat
 3. Taky jsem četl černovlasá... je vidět to podvědomí :-D

  OdpovědětVymazat
 4. Recenze od Chebce zde:
  http://xhamster.com/movies/1734520/selena_gomez.html

  OdpovědětVymazat
 5. Franto a hele, jax Ty na ten Skrillex vůbec přišel? je mi divný, že se po něm vozíš, když muziky k Indyanum apod nebyly vo moc lepčí? štve Tě, že se se stejnym kašpárkem i dneska dá udělat velký divadlo?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.