22.3.13

Recenze: Pár nenormálních aktivit [A Haunted House] - 10%

Tato parodie na sérii Paranormal Activity se vyznačuje tím, že ji natočili černoši pro černochy, a že v ní není žádný humor, což je poměrně inovativní přístup k žánru parodie...Inovativní je i trailer, který obsahuje mnoho scén, které ve filmu samotném vůbec nejsou, přičemž jde většinou o ty vtipnější scény z traileru.

Docela inovativní je IMHO i to, že film je velmi rasistický a všichni běloši, kteří v něm vystupují, jsou buď retardovaní ("Když byl malý, zapomněli ho v zapnuté pračce"), gay nebo aspoň sexuální maniaci a nepříjemní exhibicionisti.

Vzhledem k dramatickému záměru (zkopírovat look původního filmu) není divu, že to celé bylo velmi laciné. Téměř žádné triky ani nic jiného, co by stálo peníze. Vzhledem k formě filmu (která kopíruje "ručněkamerový" look originálu) se nekoná ani žádný vtipný střih, nápaditá kamera, nebo něco podobného.

Hlavně je ale zajímavé, jak strašlivě nevtipné to celé je. Opět platí, že většinu toho nejvtipnějšího, t.j. scény, kde se vůbec dá mluvit o existenci nějakém humoru, vidíme v traileru. Jinak se většina "vtipů" nese v tom duchu, že je zkopírována nějaká scéna z Paranormal Activity, načež si někdo uprdne, někomu něco spadne na hlavu nebo někdo řekně nějakou sexuální narážku. Aby to bylo vtipnější, všichni k tomu valí oči, říkají "god damn", "shut up cracker" a jiné rasistické hlášky.

Deset procent za to, že ve filmu nejsou zvratky a sperma (a jenom jeden detailní záběr na hovínko).

Trivia: Toho tlustého kněze hraje ten samý pán, který v Madagascarech v původním znění mluví tlustého lemura Maurice.

15 komentářů:

 1. Kunda jedna chlebcovita, horak pica gej chat,pica Android mrtva diskuze, nasrat
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1.) srovnejte vyrazy vzestupne podle miry citoveho zabarveni .. 2b
   2.) bylo by nektery z vyrazu mozne nahradit vyrazem rasistickym beze zmeny vyznamu? ktery? .. 1b
   3.) ktery z vyrazu je ekvivalentni se "Slovak"? .. 3b

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 2. nebejvalo tu to tady za starých dobrých časů tak, že 10% bylo v podstatě to nejhorší možné hodnocení? 0% dostávali filmy tak blbý, až tím byly ftipný...

  OdpovědětVymazat
 3. "Rasistická hláška" je to jenom tehdy, když to říká bílý. Když totéž říká černý, je to "kulturní sebeurčení." :-)

  OdpovědětVymazat
 4. By bylo dobrý, kdyby muslimskej Troška natočil takovouhle parodii na Spring Breakers, která by spočívala v tom, že by všechny ženský byly zahalený.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyz pri tom hodi nejakou plachtu i pres kameru, mohl by ten film fungovat

   Vymazat
  2. kdyz bodou vsichni spokojeni, mohlo by to fungovat

   Vymazat
  3. Hlavně by to společnosti nastavilo anální zrcadlo.

   Vymazat
  4. ale bez "kulturního sebeurčení" je zrcadlo nefunkční

   Vymazat
 5. No pokud bude Troškovo sebeurčení v tomto stylu: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Sokujici-rozhovor-Trosky-s-Tacheci-ma-dohru-Mozna-doslo-k-trestnemu-cinu-266424

  tak si to možná seženu na různých (pod)nosičích....,ale do kina by mě bez tak nevyhnal.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. B..y .. dokud to nebude mit aspoň mega stazeni z uloz.to, tak je to pro me jako filmového svajnmekra nerelevantni..

   Vymazat
  2. První vlna zájmu o Babovřesky je za náma, je potřeba trošku rozproudit diskuzi a zvednout vlnu druhou. Za vším hledejme geniálního marketéra Kubíka... Ten se teď jenom směje, takovej rozhovor byl z marketingovýho hlediska přesně teď potřeba.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.