5.3.13

Recenze: Nepoužitelní [De l'autre côté du périph] - 40%

Především musím upozornit, že navzdory českému názvu a české reklamní kampani nemá tento film NAPROSTO NIC SPOLEČNÉHO s úspěšnými Nedotknutelnými. Tedy kromě jednoho z herců.

Film je o dvou policistech, kteří musí dělat společně na jednom případu. První z nich žije v centru Paříže, je poměrně dobře situovaný, čeká ho kariérní postup, pracuje většinou na případech bohatých podnikatelů a politiků, a miluje kriminálky s Belmondem.

Druhý z nich miluje Policajta v Beverly Hills a má na starosti smažky a houmlesy v předměstské čtvrti Bobigny. Shodou okolností jsem tam kdysi bydlel u kamaráda mé kamarádky. Když jsem se divil, proč má na dveřích bytu vlajku nějaké jugoslávské republiky, tak mi vysvětlil, že si pak ostatní lidi budou myslet, že 1) je chudý a 2) zabíjí lidi, takže bude menší pravděpodobnost, že ho vykradou a zabijí. Tolik ke čtvrti Bobigny.

A hádejte, který z těch dvou je černoch...Možná to není z nepřeloženého traileru úplně jasné, ale má jít o komedii s pár akčními scénami.

Komedie má vyvěrat z toho, že každý z poldů je jinak ujetý, nechápou jeden druhého, ale nakonec projdou menším peklem, skutečným nebezpečím a stanou se z nich nejlepší přátelé.

To bohužel moc nefunguje, protože zatímco polda z centra je víceméně normální, sympatický, schopný policajt, ten z předměstí je od začátku namyšlený neschopný kokot, který svou zbrklostí ohrožuje všechny kolem (včetně toho prvního poldy). I když jeho role má být významnější, Omar Sy je v ní krajně nesympatický, až nebezpečně působící (jako takový ten trochu divný černoch, co dělá v hospodě pořád hlasité vtipy a všemu se směje, ale když se opijete, znásilní vás a okrade - znáte to).

No a co je ve filmu dál? Několik akčních scén, které nejsou moc dobře natočeny a několik scén, které jsou velmi složitě vykonstruované, ale jaksi k ničemu nevedou (ani k akci ani k humoru) - např. celé intermezzo v erotickém klubu nebo závěrečná akce na staveništi, která vypadá jako kdyby najednou nečekaně filmařům došel rozpočet.

Možná je ve filmu nějaký fungující verbální humor, ale protože Omar Sy mluví strašně rychle, v českých titulcích z toho humoru moc nezůstalo.

12 komentářů:

 1. Tak to nekdo okomentujte vy pyce, Hitlerova hlavo?
  Ja jdu spat.

  OdpovědětVymazat
 2. Fuku byl v hospodě znásilněn vysmatym černochem? To by leccos vysvětlovalo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že to spíš nastolilo nepřeberné množství dalších otázek. Je z této akce pořízen videozáznam? Došlo k full frontalu? Nebo alespoň full back? Jaké donucovací prostředky byly použity?

   Vymazat
  2. K čemu donucovací prostředky? Fuka se bránil jen naoko...

   Vymazat
  3. Vysmatym cernochen ze slovenke Nitry.

   Vymazat
 3. Mam si tedy ctvrt Bobigny predstavit asi jako slovenskou Nitru?

  OdpovědětVymazat
 4. Co je s těma dvěma šulinama, honimírákem a dalamánkem? Mám o ně strach, kluky jedny buznaté! Franto, vrať nám je!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O některých věcech se ani nežertuje, vole.

   Vymazat
  2. Idiote, vole, kreténe Taťko, ty podělanej idiote, jestli chceš sedět v kině mezi panickou bukvicí, co ti bude ojíždět stehno svým malým slizským penisem a z druhé strany poslouchat rozumbradu, který ti bude huhlat nesmyslné komenty ke každému uprdnutí na plátně, tak si do toho kulturáku v Nitře jeď, ale sem nám je už nepřivolávej...

   Vymazat
  3. Vemena, lepší Chlebec v prdeli, než Horák v hubě!

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.