20.3.13

Maturita autobusem do Lidic

Po archivaci Národní knihovnou ČR se FFFILM dočkal dalšího zásadního mezníku, a to když byl jeho autobus do Lidic použit v textu maturitních otázek z Českého jazyka (bohužel zatím pouze zkušebních):


Musím konstatovat, že jsem poctěn, ale nehodlám polevit, dokud se na obrazovkách TV Nova neobjeví seriál "Solení bulvám". S Rodenem.

18 komentářů:

 1. Ad "scénáristy". Aspoň by se mohli autoři otázek naučit česky.

  OdpovědětVymazat
 2. To je tak dementně jednoduchý, nebo v tom je nějakej chyták?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky valím bulvy nad demencí těch otázek... To za nás...

   Vymazat
  2. holt poslední marna snaha aparatu, který umi jen kvatntifikovat a ucit ceste po vyjezdenych kolejich, jak plebsu objasnit, co znamena "chapat" psany text..

   Vymazat
  3. Ačkoliv tohle byla jedna z nejlehčích úloh, celkově je to fakt dost primitivní (a to ty "náročnější" úkoly nejsou náročné mírou požadovaných znalostí, ale nejasným zadáním - např. máte za úkol určit, zda si jsou dvě hodnoty "podobné", přičemž ony hodnoty se liší asi o 4% - a kdo má vědět, jestli to CERMAT považuje za podobné, nebo už ne). Jinak ale přítomnost FFFILMu potěšila :)

   Vymazat
 3. V alfa verzi maturit už doufám bude plnohodnotný přepis diskuze pod Babovřeskami. Teprve podrobná analýza Kubíkových prostitučních eskapád z Mnichova skutečně prověří znalosti nastávajících maturantů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych raději diskusi k Hranařům ještě z anonymních bezpečivových dob...

   Vymazat
  2. Bych to zrušil úplně, pokud to má být primitivní, jako tyhle otázky, tak je to zbytečná ztráta času a zničený papír. Ať daj maturu rovnou všemu už po narození ...komu to fotr připlatí před jméno titul a je to.

   Vymazat
  3. btw: taky si všímáte té přímé úměrnosti?.. čím jsme debilnější, tím víc lidí tu má titul.

   Vymazat
  4. Já už jsem ze školy naštěstí dávno venku a děti školou povinné nemám, ale co jsem tak pochytil, tak o co nižší jsou nároky na znalosti češtiny, o to drsnější je teď matika a podobně. A angličtina se nalejvá už předškolních dětí. S češtinou už se holt do budoucna nepočítá.

   Vymazat
 4. Gratulace k sukcesu, takhle se tvoří dějiny. Teď ještě zkus Františku něco sám natočit ve stylu Argo...

  OdpovědětVymazat
 5. Ty vole jeden se vrati z blazince a mezitim je fffilm v maturitach. Mam nutkani se zase sbalit a vratit se do bezpecnych zdi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo změnit úhel pohledu, tedy uvnitř zdí je normální svět a blázinec je tady všude kolem. Říkejte mi Chocholoušek.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.