24.3.13

Smrt umění

Protože stále nepolevuje údiv nad finančním úspěchem Babovřesk a leckdo ho fundovaně i méně fundovaně rozebírá (já jsem v posledních týdnech kvůli tomu dával tři rozhovory!), dovolte mi trochu delší (a poněkud neveselé) zamyšlení na toto téma:

Se Zdeňkem Troškou bych pravděpodobně nemohl spolupracovat na ničem, co souvisí s filmem, protože má představa "kvalitního filmu" se zásadně liší od jeho představy "kvalitního filmu". Ani jeden z nás ale nemůže říct, že má lepší nebo horší představu o tom, co je to "kvalitní film", než ten druhý. Kdyby Zdeněk Troška náhle umřel na nějakou účinnou nevyléčitelnou chorobu, bylo by to z mého úhlu pohledu pro svět dobře, ale zabíjet ho nebudu a nebudu ani vyvíjet žádnou aktivitu, směřující k potlačování jeho občanských i jiných práv.

Tohle se mi jednou zdálo...

Na FFFILMu píšu o filmech a nějak ty filmy hodnotím (včetně procent). Mám svůj hodnotící žebříček, a dá se přibližně odhadnout, které objektivní aspekty filmu (např. žánr, obsazení, režisér, rozpočet, černobílost) pro mě budou plusem a které mínusem - ale i zde jsou výjimky a nedokážu objektivně vysvětlit, proč se mi nelíbí nechutná komedie Pařba ve Vegas a proč mi připadala snesitelná nechutná komedie Mládeži nepřístupno. Mohu pouze napsat, že první z nich není vtipná a nemá tempo, zatímco druhá z nich je místy vtipná a má občas tempo. Což je samozřejmě jen takový verbální fígl, jak svému subjektivnímu názoru dát punc objektivního.

Ve skutečnosti to funguje tak, že pokud někdo čte FFFILM kvůli tomu, aby si udělal názor o nějakém novém filmu, znamená to, že jde o člověka, který má filmový vkus více nebo méně podobný mému - na což přišel díky tomu, že si četl mé starší recenze a zjistil, že by ty filmy (které viděl) ohodnotil přibližně stejně jako já.

Proto došlo k tomu, že většině čtenářů FFFILMu se pravděpodobně nelíbí aktuální filmy Marie Poledňákové nebo Zdeňka Trošky. Protože mají podobný filmový vkus jako já.

Jediné skutečně objektivní hodnocení, jaké se dá o filmu napsat, je popis čistě technických chyb, například:

 1. Není rozumět, co postavy říkají
 2. Není vidět, co se na plátně děje
 3. Zvuková stopa má zpoždění za obrazem
 4. Různé záběry ze stejného prostředí mají každý jinou barevnost / ostrost
Moc toho není. A dokonce si nikdy nemůžeme být jisti, že v případě prohřešku 1 nebo 4 nejde o umělecký záměr tvůrce, podobně jako například ve filmech Davida Lynche je uměleckým záměrem, že nejde kurva pochopit, o čem film je - a není to režisérovou neschopností. Asi.

Hodnotit filmy a obecnou kulturu / umění objektivně NEJDE. Nikdy to nešlo a nikdy to nepůjde, pokud definujete kulturu a umění nějak podobně, jako to dělá třeba Wikipedie. Mohlo by to vypadat, že třeba v případě hudby je to snazší - přece jen se dá objektivně určit, kdo zpívá falešně a kdo ne, že?

Schválně, když si pustíte těchto sedm videí, která z nich byste označili za kulturu a/nebo za umění?


A:


B:


C:


D:


E:


F:


G:


Dle mého názoru je kultura A, B, C, D, E a F (tedy všechno kromě G) neboť je to všechno jakási součást společenského odkazu, který formuje posluchače / diváky ve velkém. Ovšem umění je pouze B, protože všichni ostatní hrají / zpívají amatérsky a/nebo falešně.

Jsem si jist, že většina z vás to vidí aspoň částečně jinak, a to i v případě, že nejste idioti a celkem dobře bych si s vámi mohl pokecat.

A pokud tedy nejsme schopni se ani shodnout na tom, co je kultura a umění, jak bychom se proboha mohli shodnout na tom, co je dobrá kultura a kvalitní umění???

Můžete namítnout, že se dá jaksi aproximovat z většího vzorku lidí a tudíž se shodnout na tom, že například Babovřesky objektivně nejsou dobrý film, protože to o nich tvrdí většina uživatelů nějakého filmového portálu a většina vašich známých.

Omyl.

Množina uživatelů jakéhokoliv portálu, ani množina vašich známých ani vzdáleně není statistický vzorek průměrných obyvatel ČR.

Vyrovnejte se se smutnou pravdou, že kdybychom vzali opravdu náhodně vybraných 10 000 občanů České republiky, tak se většině z nich Babovřesky budou líbit a budou vám pro to uvádět argumenty, které jim budou připadat objektivní a logické (a vám samozřejmě ne). Je pravděpodobné, tito lidé budou mít nižší příjem a nižší IQ (což obojí jsou objektivně porovnatelná čísla) než vy a já, a že nebudou vědět, co je to Pythagorova věta a Ludolfovo číslo. Také je pravděpodobné, že tito lidé budou umět (v průměru) postavit kvalitnější cihlovou zeď, než vy a já, budou umět lépe dojit krávu a lovit holýma rukama, a lépe dobývat Zimní palác (například).

Tito lidé také v průměru chodí na Internet méně, než vy nebo já, a proto jejich názory nenajdete online - nemají tolik blogů a nejsou registrováni na filmových portálech. A také nečtou Respekt a Lidové noviny, nýbrž Blesk, Super a (dnes už také občas) Reflex.

(Nezapomeňte, že stále mluvím o ZPRŮMĚROVANÉM VZORKU a že tudíž není nic divného na tom, pokud se Babovřesky budou líbit nějakému mozkovému chirugovi, laureátovi Nobelovy ceny. Nebo pokud se nebudou líbit metařovi.)

Vy a já těmto lidem (kterým se líbí Babovřesky) říkáme "hlupáci" a sami sebe označujeme za "chytré", takže se tohoto zjednodušujícího označení dále držme.

Chytří lidé mají moc a vládnou těm hloupým. Protože máme uzákoněnou demokracii a volby, ve kterých má hlas chytrých i hloupých stejnou váhu, chytří musejí hloupé ovlivňovat tak, aby je tito volili a aby zůstali u moci (což je velká věda).

Chytří také rozhodují o tom, jaké umění a jaká kultura budou podporovány státem (tzn. z peněz všech, i těch hloupých). Od toho jsou ta různá ministerstva, fondy pro podporu české kinematografie, učební osnovy, sponzoring orchestrů a divadel, a tak dále...

Toto ale moc nefunguje, protože - jak jsem vysvětlil výše - žádná "kvalita kultury a umění" se nijak objektivně změřit nedá a tudíž podpora a nepodpora nějakého kulturního podniku závisí vždy pseudonáhodně na tom, kdo se zrovna dostane v daném volebním období k rozhodování ve kterém orgánu.

Protože v těchto rozhodovacích orgánech zasedají většinou inteligentní lidé (ano, v souladu s výše uvedenou definicí je většina našich politiků a jiných pohlavárů "inteligentní"), tak se většinou shodnou na tom, že Babovřesky nejsou kvalitní umění a neměly by se podporovat. Ale podívejte se například, koho a jak kdy podpořil Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie. V tabulce hlasování vidíte, že často o několikamilionové podpoře rozhodne jen rozdíl jednoho hlasu.

Ale ono je to víceméně jedno, protože i když nějaký film (abychom zůstali u tématu) dostane podporu několik milionů Kč, z hlediska jeho rozpočtu je to zanedbatelná částka.

Ti chytří, vládnoucí, se tedy snaží s větším či menším úspěchem vnucovat těm hloupějším svou představu kultury a umění (dělám to občas i já, když se zapomenu).

Ti hloupější na to ale dlabou a dávají to najevo pomocí velmi silné zbraně: Svých peněz.

Ti hloupější totiž normálně nechodí do kina, protože je v nich málo filmů typu Babovřesky a protože jim bohatě stačí věci, které jdou v televizi. Průměrný obyvatel ČR chodí do kina průměrně 2x ročně! Pokud vy a já chodíme do kina častěji, adekvátně k tomu musí hloupější Češi chodit do kina 1x ročně nebo ještě méně.

No a pak přijdou Babovřesky a je vymalováno. Babovřeskám se totiž podařilo dostat do kin platící diváky, kteří normálně do kina nechodí!

V nejbližší době dojde k tomu, že ti filmoví producenti, kteří chtějí svými filmy vydělávat peníze (budete se divit, ale jsou i takoví) začnou kopírovat Babovřesky - což pro ně nebude příliš těžké, protože jsou chytří. Podobných filmů bude vznikat víc a víc, podobně jako v USA vznikají laciné černošské komedie (které se do našich kin většinou ani nedostanou). Je totiž jednodušší riskovat s filmem s rozpočtem Babovřesek, než s filmem za 60 milionů Kč.

Chytří lidé (včetně filmových producentů) budou nadále na tyto filmy nadávat, hodnotit je málo procenty a dělat si u kávy ve Slavii legraci z jejich fanoušků, kteří vynášejí jejich odpadky, přepojují jejich hovory a řídí jejich sanitky.

Skutečnost, že to někteří chytří lidé s rozhodovacími pravomocemi "myslí s obyvatelstvem dobře" a chtěli by mu servírovat "kvalitnější kulturu", je téměř úplně irelevantní. Jak jsme si vysvětlili výše, jakékoliv pobídky a státní podpory nenapomohou tomu, aby se fanoušci Babovřesk začali dívat na dramata o ženských obřízkách v Íránu, nebo aspoň na Pouta či Poupata.

Nadále budou probíhat absurdní debaty, jestli je lepší česká kultura divadlo X nebo zpěvák Y, a kdo z nich si tudíž více zaslouží státní podporu. Nakonec se stejně bude do kin chodit jen na Babovřesky a ostatní filmy budou zredukovány na to, aby se jejich tvůrci plácali navzájem po zádech, když jim spolek několik desítek chytrých lidí udělí nějaké filmové ceny na ceremoniálu, sponozorvaném oligopolním dodavatelem elektřiny a producentem Babovřesk (což byl ultimativní trolling české filmové sezóny 2011-2012).


Zdeněk Kubík je totiž (podle všech indicií) jednou z těch výše zmíněných výjimek: Je to chytrý člověk (umí vydělávat peníze, rozumí Internetu a možná by dal dohromady i tu Pythagorovu větu), a přitom se mu údajně opravdu, upřímně líbí Babovřesky, takže nemá dokonce ani žádné morální výčitky z toho, že se podílel na jejich vzniku.

A takovým lidem bude patřit království nebeské...

117 komentářů:

 1. Rozbor dobrý. Ale pořád mi není jasné, proč by filmy "pro blbé" musely být mermomocí za každou cenu taky blbé. Ten "blbý", co jde dneska do kina na Babovřesky, by před třiceti lety šel stejně nadšeně na Slunce seno jahody, což je film, u kterého se narozdíl od Babovřesk baví i mnozí "chytří". Tak proč Troška není schopen udržet aspoň kvalitativní úroveň toho Slunce sena, když už se za těch třicet let nedokázal nikam povznést? To ať mi někdo vysvětlí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. prděpodobně ještě debilnější koment, než františkův Corinthian fake.

   Vymazat
  2. A to jsem se shodou okolnosti dival vcera na Idiocracy. Dle tohoto dokumentu doby (jen nevim, proc rok 2013 oznacovali za 2505) nas ted budou cekat skvosty jako Prdeltresky, Manobudeprdel a Prdelprovasanetyintouse... se s tim smirme

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Pan Kubík je podle všech indicií duševně nemocná osoba, patrně narcistní, nevyrovnaná a s těžce posunutým žebříčkem běžných hodnot a to píšu já a já jsem kurevsky velkej magor.
  Chytrý být může, ale měl by být pod dohledem.

  Troška by zas možná pod dohledem někoho s mozkem něco slušnýho natočil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jinak mi pan Kubík připomíná Davida Pažoutů, ten chytrej moc není, ale jinak by si nejspíš rozuměli.
   http://www.mojecelebrity.cz/clanek/snatkovy-podvodnik-pazout-vylakal-miliony-246065

   Vymazat
 4. Popis reálné anální situace jinak žel sedí.
  Vládnou dnes ti znalí čísel a různých machinací..to je sice také chytrost, ale jednostranná a ti lidé bývají v jiných směrech omezenější než hovnometař. Ti ovlivňují všeobecný (ne)vkus, protože jejich primární zájem není něco naučit, nebo stvořit krásu, ale vydělat.
  Jenže mně se to nelíbí a snažím se to měnit, ač jsem tuze malý pán. Žádní Pan Kubíci se do království nebeského nedostanou a ani tady nejsou šťastní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O žádnejch orlech jsem nepsal, ale o tobě, vole.

   Vymazat
  2. Bzzz, WRONG.
   Spravna odpoved je "YA'RLY".

   Vymazat
  3. Máš v těch zířatech nějaký zmatky. Nejdřív psi, pak orli a teď asi včelka. Nech se vyšetřit a neotravuj celé internety, filmy, hudební festivaly..vůbec nejlíp, kdybys byl tak hodnej a třeba se oběsil, to by bylo bezva. Tisíce děkovných dopisů.

   Vymazat
  4. 451 Parameter Not Understood

   Vymazat
  5. me by zajimalo, jestli pan Kubik aspon plati dane v CR

   Vymazat
  6. Ćačanej, teď si na něm zrovna vylejvám své opovržení a nenávist, tak tu nestraš s nějakejma blbejma penězma.

   Vymazat
  7. Sice ti je do toho hovno, nicmene pan Kubik neni rezident CR

   Vymazat
  8. znamena to, ze i ona produkcni spolecnost, proste vytezek je zdanen mimo? vy cizi "rezidente"? :-J
   film je prezentovan jako ceska letni komedie, imho to dobre dokresluje obrazek

   Vymazat
  9. To jses vazne tak blbej, nebo jen pri nedeli zkourenej ? Pan Kubik dane v CR neplati, protoze neni rezident CR, coz byl tvuj dotaz. Jinak vlastnim ci spoluvlastnim desitky firem a kazda ma sve vedeni a zamestnance, ale ja do nich zasahuji minimalne. Stejne muzu vlastnit i treba akcie, stejny princip. Mam dojem, ze tvoje predstavy o businessu jsou liche.

   Vymazat
  10. A Babovresky samozrejme JSOU letni komedie, protoze se odehravaji v lete. To, ze sly do kina v zime, je irelevantni. S tvoji "logikou" by jinak Snezenky a machri" byla "letni komedie" kdyby sly do kin v lete, predpokladam...

   Vymazat
  11. klidni hormon, hnido, pointa byla - at ta spolecnost, do ktere nezasahujes, nebo jine spolecnosti, ktere se podilely.. proste -> majorita vytezku je danena tu nebo ne?
   zajem o tuto odpoved; o nic moc jineho

   Vymazat
  12. A kde by asi mela byt daneno kdyz je to CESKA spolecnost ? Co to je za dotaz ? Jinak pochopitelne, ze dan bude nula, protoze ztraty z predchozich tri filmu...

   Vymazat
  13. Já mám zájem o odpověď na dotaz, zda má Pankubík ochranku 24/7, kolik jich je, jak jsou ozbrojení a výška jejich společného IQ odhadem..

   Vymazat
  14. a to ja vim? proto se ptam..
   nejaky reakce i k jinejm postrehum nez "Kubik je zlo"?

   Vymazat
  15. Sam asi vis, ze tvoje otazka NEBYLA uprimna starost obcana, kam chodi dane, ze. Druhou cast tveho "prispevku" nechapu - je to otazka ? Pokud ano - na co konkretne se ptas ?

   Vymazat
  16. byla; fakt me zajimalo, jestli kdyz tomu Noha rika pred 2 mliony spoluovcanu "ceska letni komedie", jestli to slo do Cech.. (cili se ted muzes citi trapne za tu gejstorm kvuli letu a ja nevim, cos to dal plkal..)
   zajima me, vo co ti de; jestli to vnimas jako byznys a chces vydelat co nejvic penez, nebo jestli jsi si z toho mnoha prilezitosti, kde vydelat penize, vybral film pro nejaky jiny duvod; pokud ano, ktery

   Vymazat
  17. Prvni casti otazky fakt nerozumim, snazil jsem se, cetl jsem to petkrat, ale nic. Noha je postava z CMM, "gejstorm kvuli letu" vubec nechapu a nepamatuji si ze bych nekde neco plkal.

   Nogup samozrejme vnimam jako business, naroky na ROI nejsou tak vysoke jako u jinych investic, ale jsou tam dva faktory ktere to vyrovnaji - jednak faktor zabavnosti, protoze me bavi bejt u vzniku a procitat scenare a pripominkovat a tak.

   A druhy faktor je, ze je to copyright business, to znamena kdyz bych treba za 25 let byl celkove na nule, ale zustaly me (C) k nejakym 35 filmum, tak to je ten zisk. Knihovna 35 filmu kazdy rok neco hodi, je tam proste jakasi "zustatkova hodnota".

   Vymazat
  18. tohle je patrne nejzajimavejsi vec, co jsi tu kdy napsal, dik


   s Nohou se netrap, ono ti to dojde..

   Vymazat
  19. By mě zajímalo, čačanej, co čekáš za "logickou" odpověď od osoby s těžkou kombinovanou poruchou osobnosti,jako je Kubík. Chce provokovat, vysmívat se a co nejvíc vystrkovat svůj hnusnej mastnej ksicht tak dlouho, dokud mu tu makovici někdo neurazí. Jinak by se nesral do uložto, do Benátský, do těch cen kritiků, neoxidoval v diskuzích..........
   On si chce jen dokázat, jakej je borec..ale je to jen kurvitel,prznitel a packal.

   Vymazat
  20. Pochybuju, ze me "dojde" neco, co za cca 20 sekiund vypoustim z hlavy :)

   Vymazat
  21. nema vkus, sebeuctu a hrdost, ale jinak jsi zbytecne prisna, prislo mi to uprimny

   Vymazat
  22. Kikino, me jen tak nerozhazis, naopak, stalkery jako ty beru jako potvrzeni sve vyjimecnosti :)

   Vymazat
  23. tak tak, ted je otazka, kdo stalkuje koho, my hyeny jsem tu tak nejak doma..

   Vymazat
  24. A jinak ja cetl FFfilm uz na Novinkach to uz mus byt tak 12-13 let

   Vymazat
  25. Nadávám na každýho trotla, je jich dost ( Leo Beránek třeba, nebo včera nějaká píča a blb na Fb ). Jen mě dosud nenapadlo, že he stalkuju. Zapíšu si do deníčku. Dík.

   Vymazat
  26. ona nebo ja, baba nebo snih.. kazdopadne fajn vedet, ze si hlava multimilionoveho byznysu umi udelat cas i na sve fanousky a ze preci jen udrzi nit dele nez 20 sekund

   Vymazat
  27. CO:
   Tak ja mam casu tri prdele, protoze sam nic nedelam, vsechno delaji lidi nebo pocitace :)
   Kikina:
   Jednou prijdes na to, ze tim nadavanim na cokoliv skodis predevsim sam sobe..

   Vymazat
  28. To mi nevadí, že si škodím, když to je pro dobrou věc. Jsem schopný se i obětovat. Nikdo nemusí znát mé jméno, ani mi chodit brečet na hrob, stačí když budu mít pocit, že dělám, co je dobré.
   To je víc než všechny prachy světa. Jsem možná magor, ale nejsem taková améba na hnidě na chcípající společnosti, tak jako ty.
   Zduř, už na tebe dnes seru.

   Vymazat
  29. Me pobavilo, jak veris vecem jako treba:
   a.
   ze delas dobro (cesta do pekel JE dlazdena dobrymi umysly, to je pravda)
   b.
   ze lidi, co investujou svuj kapital, jsou jacisi "skudci", v podstate by se podobne uvazovani naslo i v knihach Marxe, Lenina, Salina i Maocetunga

   A jednou bude zuctovani zivota, a napriklad ja budu mit na "ucte" miliony lidi, ktere jsem pobavil v kinech. Pak par desitek zlucnikaru jako ty, ale za ty nemuzu, vy si to delate sami.

   No a ty sam nejlip vis co budes mit k zuctovani ty - pokud je to jenom anonymni nadavani lidem na internetu, tak nic moc, ale verim, ze dovedes i jine, uzitecnejsi veci.

   Zdar.

   Vymazat
  30. Nemám rád kubíka ani kikinu. Neva? Nejsem sám, že ne.

   Vymazat
  31. Jednou kurva, vždycky kurva, Kubíku... to není nadávání, ale karmické moudro, které vysílám do sféry s úsměvem.

   Vymazat
  32. PANE Kubíku, podle Františka jste chytrý člověk. Já s ním souhlasím. Rozhodně to ale neznamená, že jste zároveň inteligentní. Máte snad dokonce jistý druh talentu pro nevědomou demonstraci rozdílu mezi těmito dvěma pojmy.

   Vymazat
  33. Co presne rozumite pod slovem "chytry" a co pod slovem "inteligentni" ?

   Vymazat
 5. Velice dobrý a inteligentně napsaný článek.

  Ovšem kromě toho, že ten článek výstižně popisuje realitu, slouží taky jako důkaz toho, že i takové cool zaměstnání jako filmový recenzent má své stinné stránky. Plno čtenářů FFFilmu si určitě aspoň jednou řeklo, že by to chtěli mít jako František, chodit do kina a dostávat za to zaplaceno, o kolik je to lepší než každý den zvedat telefony na zákaznické lince nebo jezdit tirákem!

  Kdyby FFFilm pro Františka zůstal koníčkem / vedlejšákem, tak by chodil jen na filmy s velkými výbuchy a poctivě nasnímanými full frontaly, ale jakmile se i z něčeho tak oddychového stane džob, tak se to jednou omrzí stejně jako ta práce na helpdesku nebo v kamionu. Dovedu si představit, že i filmový recenzent se ráno nemůže vykopat z postele při představě, že má jít do kina na nového Trošku nebo na dva osmdesátileté lidi, kteří si spolu budou rozvláčně povídat o svých nemocech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A pan Fuka se již svým osudem smířil stejně jako hovnometař s tím, že bude příštích 30let zametat stále víc a víc smradlavá hovna.

   Vymazat
  2. ..posoudit objektivně smrad taky není možné.

   Vymazat
 6. O informacích o podpořených projektech Fondem jsem netušil :) Vorel na svoji Cestu z města dostal na propagaci, výrobu i distribuci kulový, což by mohlo indikovat, že tam skutečně sedí někdo svéprávný :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vorlův film Cesta je pecka a jedna z nej parodií konzumu a českého pinožení... Takže je škoda že mu kačky nedajli, ale on je máfpýčy myslím - jen by chtěl ty kačky a kdo by ne, že.

   Vymazat
  2. Vorel je hroznej, taky bych mu nic nedal, snad všechny jeho filmy od určité doby jsou leda tak pro lidi co hulej a maj rádi Tomáše Hanáka. Až seberu odvahu, musím zjistit, jestli jsou Babovřesky horší než Vorlův ultrašit Jak ulovit miliardáře. Mám pocit, že to snad nemůže být tak hrozné.

   Vymazat
 7. "V nejbližší době dojde k tomu, že ti filmoví producenti, kteří chtějí svými filmy vydělávat peníze (budete se divit, ale jsou i takoví) začnou kopírovat Babovřesky..."

  A budou se divit, proč jim na to nikdo nechodí - nedojde jim, že se nejmenují Zdeněk Troška a že na své jméno neutáhnou ani vařenou nudli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se jim pod to Troška, nebo Vondráčková s Bílou, Žito, nebo něco podobnýho někde podepíše, jak jednoduché.

   Vymazat
 8. Nelze se zbavit dojmu, že stejně většina těch vzniká proto, aby se někdo mohl nad něčím rozhořčovat a ročilovat. Když budou ti chytří nadávat na Babovřesky (oprávněně), nebudou v té době nadávat sami sobě, resp. svým zástupcům v parlamentru, vládě a samosprávách. Odvedení pozornosti k margináliím funguje v mediálním světě dobře.

  Rozdíl mezi Slunce, seno, jahody a Babovřesky je v tom, že v prvním znich byly hnusný blbý vesnický baby a člověk věřil, že jsou to fakt hnusný blbý vesnický baby. V druhém jmenovaném jsou hnusný blbý vesnický baby umělohmotný, nakašírovaný a každej vidí, že to jen ne moc dobře přehrávají. Jenže, z nějakého mně neznámého důvodu, tahle šmíra těm hloupým nevadí. Vysvětlení proto nemám. Podobně jako fyzici musí korigovat své teorie po zjištění skutečné hmostnosti neutrina, i sociální teoretici musí upravit teorie své, aby tento jev do nic napasovali.
  Nevadí mi fekální humor, ani farář Šoustal. Ale už z traileru je vidě, že celé pojetí filmu je šmírácké ... proč? No třeba fakt proto, že to jinak neuměj, nebo by bylo o 2 mega dražší. Existuje třetí možnost, že by hloupí na Slunce, seno ... dnes nepřišli, protože jsou naučení na šmíru umělohmotnými telenovelami. To by mi asi bylo líto, ale na výsledku tu zas nic nemění ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosim te...co bys chtel od lidi, kteri nakonec veri i tomu, ze ta Lenka a Tomas z reklamy na Ceskou Sporitelnu jsou fakt jejich zamestnanci :-))
   Takovy hezky clanek na to tema zde http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013031602

   Vymazat
  2. Hele, to bude vono, to bude ten problém. Slunce seno je v podstatě společenská sonda po způsobu rodiny Homolkových, kdežto Babovřesky jsou jen další filmová variace na Trnky Brnky.

   Troškovi prostě ten bolševickej cenzor, funící mu za krk, vyloženě prospíval. Zrovna jako Vorlíčkovi, Olmerovi a dalším všeobecně oblíbeným filmařům, kteří úderem devadesátých let najednou začali točit sračky a nikdo neví proč. :-P

   Vymazat
 9. no ale co tim chtel vlastne basnik rict? ze Kubik neni debil, i kdyz toci pro debily? vo to tu ale preci nejde, vsechny vytky smerovaly k tomu, ze je to pica a anal lacnej, a tyto clanek uplne pomiji

  OdpovědětVymazat
 10. http://kultura.idnes.cz/babovresky-a-vcera-dnes-a-zitra-dzs-/filmvideo.aspx?c=A130301_130814_filmvideo_jaz

  OdpovědětVymazat
 11. Kurva, Korinťan už nikdy nebude tak sexy...

  OdpovědětVymazat
 12. nalejme si cisteho vina; vse je o stretu zajmu, o prosazovani zajmu.. proc nejit tvrde do plebsu, kdyz vidim, jaka masa a s cim jde proti mne; pokud se vazne zamyslim nad tim, jak chci, aby vypadala budoucnost, v niz budou zit me deti, pak mi moje soucasne tricetilete zkusenosti rikaji, ze masivni promitani Babovresk lidem tuto budoucnost cini mene snesitelnou; nechci, aby se to delo a demokratickymi moznostmi jednoho inteligentniho muze proti tomu budu bojovat
  a o kretenech, co Babovresky adoruji, si nadale myslet, ze to jsou kreteni, a apriori jim neverit, ze ovladaji zakladni hygienicke navyky a dalsi elementarity

  OdpovědětVymazat
 13. Možná mám špatný pohled na svět, ale proč bojovat proti něčemu, co nikomu a ničemu neškodí? Proč vám vadí šťastný zedník či spokojená dojička v kině? Kdyby to byl film podněcující nenápadně vypálení Lidic, nenávist k židům či pokus o rozdmýchání lynče na Slováky v ČR, tak bych to chápala. Ale Šoustal je prostě jenom Šoustal. Můj táta nahlas nadává u televize na každý americký/akční/sci-fi/fantasy/sprostý film a demonstrativně přepíná. Nám táta připadá legrační a nechápeme, proč to dělá, když nás jeho názor stejně prakticky nezajímá. Teď "chytří" dělají naprosto to samé, ale obráceně.
  Jo a jinak jsem na tom v kině byla, za lístek zaplatila a nemám pocit ztraceného času - bylo to přesně takové, jak jsem čekala. Šla jsem sama, protože jsem měla zrovna čas a protože vím, že v mém okolí není nikdo, komu by se to mohlo líbit. Je nesmyslné odsuzovat lidi dívající se na sci-fi a stejně tak je nesmyslné odsuzovat lidi dívající se na Babovřesky.
  (Kromě toho Troškovo filmy mají fakt nějaký ten faktor X. Je to kravina, ale jiná kravina než ty ostatní a veškeré pokusy o rozebrání tohoto jevu v médiích byly vedle. )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škodí mi to v tom smyslu, že pokud se bude natáčet víc a víc takovýchto filmů, tak přestanu chodit do kina, kam dosud chodím celkem rád...

   Vymazat
  2. To je ale blbej argument, promiň. Nevěřím, že by se začali točit jenom Babovřesky, Troška je jenom jeden. Ostatní pokusy o české lidové komedie většinou skončili fiaskem.
   A vždycky budou mainstream ovlivňovat ti "chytří", už jenom proto, že se na tvorbě těch filmů podílejí. Pokud budou vznikat filmy pro masy, které přinesou peníze, tak zákonitě vzniknou i filmy pro chytré.
   Ber to tak, že chytří už své stupidné zábavné filmy mají (Postradatelní, Nespoutaný Django a nebo třeba Galaxy Quest). Pokud se budu smát nad hloupými vtípky při vstupu Chucka Norrise na scénu, tak se nemůžu pohoršovat nad postřelením faráře do rozkroku. To je prostě pokrytecké.

   Vymazat
  3. aby se clovek mohl smat vtipum, ktere jsou napr. v Kamenacich nebo Babovreskach, musi mit urcity pohled na svet, nektere veci povazovat za samozrejme; myslim, ze stoji za to snazit se posunout dal z polohy, ve ktere je vtipne "proc se zeny malujou a vonej? protoze jsou hnusny a smrdej", byt za cenu rvacky.. (ke ktere nedoslo; panove po mem pohledu nesebrali odvahu ani na otevreni huby..)
   za me je to toto zaprdle trvani na a konzervovani urcitych stereotypu, duvod, proc neco delat

   Vymazat
  4. Přesně. Proto mladší generace Troškovo filmy moc nechápe a za dvacet let se jim budou smát jenom důchodci. A zpříjemní jim to večery v domově důchodců.

   Vymazat
  5. zda se mi, ze popiras svuj puvodni argument - proc to vubec delat? kdyz to samo vyhnije..
   protoze to samo vyhnije diky te opacne pusobici sile lidi, kteri se o to vyhniti budou snazit..

   Vymazat
  6. To jsem neřekla. Já tvrdím, že je to nevinná zábava a je pokrytecké se nad tím pohoršovat. Navíc přináší peníze, které mohou zapříčinit vznik jiných "lepších" filmů - což považuji za korektnější způsob financování než přes jakékoliv státní fondy. František poznamenal, že ta zábava bude vytlačovat z kin skutečné umění (skutečné umění podle chytrých). Já si myslím že ne, že je to dočasná věc a skutečné umění vždycky bude koexistovat, protože filmy vytváří ti chytří, ne ti konzumenti.

   Vymazat
  7. hele - at chces nebo nechces tak to, co vidis a vnimas, te ovlivnuje, nejak; ovlivnuje tebe, ovlivnuje tvoje okoli; Babovresky objektivne nejakym zpusobem ovlivnej mnoho lidi - viz navstevnost; mne se nelibi a neni na tom vubec nic pokryteckeho, ze zrovna timto zpusobem je tu ovlivnovana takto velka masa; zpusobem, ktery tem lidem konejsi urcite komplexy, ktery jim potvrzuje urcite stereotypy, ktery jim uspokojuje neco, co pak potencialne budou vyzadovat jinde; atp. atd.; mohla bys rict blbost nebo malo nebo ze prehanim; ale ja to jako nevinnou zabavu nevnimam, protoze v tomto ovlivnenem okoli musim zit

   Vymazat
  8. Snad nikomu z kritiků Babovřesk nevadí, že se někdo jmenuje Šoustal. Vadí to, že je tenhle celkem slabý vtip (ještě asi s dalšími třemi vtipy) základem dvouhodinového filmu.

   Na rozdíl třeba od Spaceballs od Mela Brookse, kde je "Major Asshole" prostě jeden z řady vtipů a obnáší jednu minutovou scénu. http://www.youtube.com/watch?v=XGdjKvivJA8

   Vymazat
  9. Sorry, ale fakt nesouhlasím. Burani zůstanou burani bez ohledu na to, jestli jim pustíš Babovřesky nebo něco intelektuálního.
   Hraním GTA ti nezačne být normální najíždění autem do lidí.
   Díváním se na stupidní akční filmy (na které se s oblibou dívám) také nezměním svou povahu, to je prostě je zábava.
   Nebezpečí u filmů vidím možná jen u červené knihovny a porna. Pokud puberťačka kouká na slaďáky a dokonalé prince, má pak problém chodit s reálným klukem. Stejně jako když puberťák se učí sex koukáním na porno, tak to pak bude v reálu katastrofa. Ale určitě proto nebudu brojit proti červené knihovně nebo pornu, i když je to daleko větší ptákovina než Troška.

   Vymazat
  10. sama se popiras v jednom prispevku; bud funguje sladak na pubertacku i Troska na burany, nebo nefunguje ani jedno, neni v tom rozdil
   jsem ochotny pripustit, ze v populaci bude vzdy stejne procento buranu, proste Gaussova krivka, jen si myslim, ze se "kvalita" toho buranstvi napric krivkou s casem meni
   a tomu pornu dej, prosim, druhou sanci, thx

   Vymazat
  11. "mara: Proto mladší generace Troškovo filmy moc nechápe... Kromě toho Troškovo filmy mají fakt nějaký ten faktor X" - Že tam taky neumí mluvit česky a to dojičkám krav imponuje (jako že se jim to líbí)?

   Vymazat
  12. Sladak funguje na pubertacku, Troska na burany, ale s diametralne odlisnou ucinnosti. Pubertacka dosud nepolibena muze ze sladaku ziskat dojem, ze prvni polibek ji podlomi kolena a privede do extaze. Ale na Trosku sice chodi hlavne burani, ale presto normalni lide. Pracuji na poste, opravuji vytahy a podobne. Ty proste Troska neovlivni a nezmeni, stejne jako ty nezacnes po shlédnutí akčního filmu povazovat za normalni reseni rozmlatit tyčí sousedovi auto, i když si to možná ten píp píp zaslouží.
   Mimochodem kdo z tech, co kritizuji, videl treba dobrovolne Jenicka a Marenku?
   A proti pornu nic nemam, jenom jsem poznamenala, ze to take neni umeni a slouzi jen k zabave.

   Vymazat
  13. ti tvi tzv. normalni lide jsou ti, kterym je potreba sahnout sevrenou pesti do chrtanu, do vnitrnosti a z tech sracek, co tam clovek nahmata, vytahat jeden zpicenej stereotyp za druhym ven drzkou; ne je v nich podporovat, ne to predkladat jako vetsinovy standard
   cili jsem zapomnel na gumovou rukavici, si ted uvedomuju

   Vymazat
  14. ..někdo prostě nemá na to umět zlo detekovat, analyzovat a Trošku i vyhubit.

   Vymazat
  15. co se ovlivňování týká, tak mi spíš vadí to, že když lidi vidí, že debilní věci vydělávají peníze, tak upadá snaha o to dělat něco lepšího nebo dělat něco pořádně a snižuje se tím ve společnosti standard

   je to jako když někde bude normální vyřešit problém se sousedem tak, že mu ustřelím palici, tak proč bych se namáhal a snažil se s ním dohodnout, když se to takhle dělá (je to trochu extrémní případ a kulhá, vím o tom, ale princip je podobný)

   vždycky je přeci složitější dělat věci pořádně a dobře, když se to dá obejít a navíc je kolem spousta lidí kteří tak fungují

   Vymazat
 14. Ta Luštěla má i oficiální videoklip, tak prosím vyměnit videa:
  http://www.youtube.com/watch?v=cjk50H2ldEs&feature=share

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrovna jsem si říkal, že by se to dalo nějakým zajímavým, tvůrčím způsobem pojmout ... a ono ano :-))))))))))))))))))

   Vymazat
 15. pěkný článek a po dlouhé době i zajímavá diskuse. O Babovřescích si myslím své, není to film, na který bych se chtěl někdy dívat, protože mi jeho humor připadne trapný a nevtipný, ale kdybych měl začít hanit Babovřesky, asi bych se měl zamyslet nad tím, jestli bych neměl stejnou mírou hanit veškeré ty filmy, na které s gustem chodím a které jsou pitomé jako štoudev, protože tam nějaký John McClain nebo John Matrix střílí padouchy jako na běžícím pásu a vybuchují cisterny s mlékem.

  I toto jsou filmy pro hloupé, pouze ohraničené jinou věkovou a sociální hranicí. Takže těžko říct, jestli vůbec nějaké filmy pro chytré lidi mají v kinech šanci zaujmout masové publikum - a těžko jim to lze nějak nakázat, i kdyby tady vládla diktatura chytrých. Filmový průmysl není přece založený na jakékoloi umělecké hodnotě, kterou by byli chytří lidé schopni rozklíčovat a obdivovat, ale na prodeji vstupenek, DVD/Blu, hraček, občerstvení, autorských práv, vysílacích práv atd., k čemuž je potřeba zaujmout nikoli chytré lidi, ale co nejširší skupinu platících zákazníků. Takže shrnuto podtrženo, na Babovřescích nevidím nic, co by vybočovalo z "Hollywoodského" přístupu k filmovému řemeslu, jen to má ten tradiční český vidlácký nádech (podobně jako přímá volba prezidenta).

  Navíc je potřeba si uvědmit, že velká spousta těch, kteří viděli Babovřesky, chodí do kina i na jiné filmy, takže rozhodně nemůžeme hovořit o tom, že tady náhle vznikla skupina půl milionu lidí, kterým Troška vymyl mozek a zotročil si je toliko pro své budoucí filmy.

  However, the truth is out there... ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. podivej, todle se da rozseknout uplne jednoduse - pichal bys holku, ktera by chtela pred tim jit na rande na Babovresky? a pak s tebou sdilet (nejspis i slovne) ten zazitek?

   Vymazat
  2. Píchal, pokud by mi stál pyj a ona byla sexy - PRAVDA VÍTĚZÍ.

   Vymazat
  3. ani nepichal ani nesoustal.

   Vymazat
  4. čačaný to docela rozsekl :-)

   Vymazat
 16. Mne vrta hlavou jedna vec - je ta kulervouci navstevnost Babovresk overitelna?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě by k tomu ještě zajímala jiná věc - kolika procent lidem z těch, který za to byli ochotný zaplatit, se to opravdu líbilo. Dovedu si představit, že na to vyrazilo i pár lidí zmasírovaných reklamou, co se pak v kině třeba příliš nebavili.

   Samotný tržby nejsou moc směrodatnej ukazatel oblíbenosti filmu, protože neříkaj, že všichni ti lidi, co za to utratili prachy, byli s výsledkem spokojený - ledaže by se po filmu dalo žádat vrácení vstupnýho:) Nebo aspoň, když by člověk odešel v půlce:)

   Vymazat
 17. Kdyz jsem odchazel do blazince, tak tu jely Babovresky. Ted kdyz jsem se detoxikovany vratil je tu hned nova runda.

  "Babovresky? Ja take tocim/delam/rikam libive sracky o hovne."

  Tuhle vetu muze rict uplne kazdy a u uplne kazdeho to bude pravda. Vic by o tom nemelo padnout ani slovo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ti v tom ustavu urvali koule?
   filmovej blog jasne ze neresi podnikatelske baroko..
   a jasne ze pranyruje filmovy sracky
   dle stejne logiky by se clovek nemel vyjadrovat k nicemu, nebot od kazde kvality uz s nejvetsi pravdepodobnosti neco vyprodukoval..
   Vetsina z nas nejsou attention whores, ktere kypri sva hovna pravidelnym status reportem o ovcich ocesanych o upocene kilo, jako pan Kubik.

   Vymazat
  2. A tak jo. Je to mrdka. Mrdka ktera me provokuje k dalsim a dalsim vyjadrenim. Nejradsi bych, aby se ta leva ktera se tu o divaka hraje, zfilmovala taky.

   Vymazat
  3. lepsi, vic stavy, zatim je to takovy sklesly, je to malo punk

   Vymazat
 18. Franto máš (zase)pravdu v podstatě ve všem. Zajímaly by mě i tvoje politický názory - po schválení círk. restitucí nevím koho volit.

  Poslední odstavec nekomentuju - Kubíka neznám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, docela by mě zajímala Frantova úvaha o politice a jeho politické orientaci v podobném stylu. :)

   Vymazat
 19. Svůj názor na to, z jakého důvodu bude na Kameňáky a Babovřesky chodit vždy více lidí než na jinou českou produkci, si dovolím vysvětlit na osobní zkušenosti:
  Znám mnoho osob, ať už bývalých spolužáků či lidí, které jsem viděl jen jednou na nějaké párty, jejichž životním snem a posláním je alkohol. Tedy nikoliv jeho výroba, ale spotřeba. Většina z těchto lidí, často již nenapravitelných alkoholiků, je na svoji závislost v podstatě pyšná a směje se těm, co nepijí buď vůbec nebo pijí málo. To, co mě však na nich nejvíce fascinuje, je jimi zbožňovaný film Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Nikdo, ale opravdu nikdo z nás, co tady diskutujeme, ten film nezná tak podrobně, jako oni. Dokonce i ve stavu střízlivosti nadhazují hlášky a trumfují se, kdo lépe zná pohyby herců po plátně. Nikomu z nich však ani na vteřinu nevytane na mysli možnost, že celý ten film je ve skutečnosti kritikou jejich životního stylu.
  Něco podobného přitom platí i o mnoha jiných českých filmech. Tetky z vesnic se smějí tetkám ze Slunce, seno, policajti majoru Majsnerovi, staří mládenci Faunovi i v jeho pozdním odpoledni a bezzubé šedé protikomunistické myšky bezzubým šedým protikomunistickým myškám ve většině Hřebejkových filmů. To vše, aniž se sami sebe dotázali, zda-li se nesmějí sami sobě a zda-li by s tím případně neměli něco dělat.
  Mám pocit, že Troška není až takový imbecil, za jakého ho mnoho lidí považuje. On tuto zvrácenou regionální náturu pochopil: český film může být povrchní šmíra, protože morálně povrchních lidí je v Česku moc. Enkódovat do scénáře jakýkoliv hlubší význam postrádá ekonomický smysl, protože ho tam nikdo nehledá.
  Věřím tomu z části i proto, že Troškovy pohádky považuji za mnohem upřímnější (pozor, ne lepší!) část jeho tvorby, než jeho jiné filmy. V pohádce se totiž žádné enkódovaní moralit nevyžaduje, stejně jako se u nich toleruje jistá dávka šmíry typická pro filmy sešité horkou jehlou. Nikdo se tam nemusí přetvářet, když říká, že "krást se nemá" a "láska má být upřímná". Zkrátka a jednoduše, Troška dosáhl českého filmového produkčního minimalismu a úspěch jeho filmů vypovídá více o společnosti, než o Troškovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Fuku, koukaj, co provedli? Nazli jim sem intelektuálové, toho už se nezbavěj.

   Vymazat
  2. *Nalezli
   Jsem z toho tak rozklepanej, že nedokážu ani psát bez chyb.

   Vymazat
  3. Troška pochopil kulový, moc se v tom, pane Randy, šťouráte a pan Troška nemá rád, když se lidé šťourají v něčem jiném než jeho anusu, jak ostatně sám (víceméně) potvrdil - od 19. minuty...

   Vymazat
 20. Aspoň se tu zas rozproudila debata Trošku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..ale celkově je mi z toho Trošku nevolno.

   Vymazat
  2. Kikino, běž už prosím s těmi svými komenty do hajzlu, jsou stejně teplý jako chlbecovo a možná ještě blbější. Piš mámě.

   Vymazat
 21. Tohle je na mě moc intelektuální. Článku bych vytkl především absenci Píčů, Šoustalů, nakopnutých/ustřelených varlat a hýkajících stařen. Jak tomu má běžný občan rozumět? FU Fuku!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.youtube.com/watch?v=kzycrGeOk0w&feature=endscreen&NR=1

   Vymazat
 22. Taky mi přijde, že zastánci baboprojektu zbytečně hází kritiky do stereotypního závistivého pytle. Mně je třeba úplně jedno, že si na tom někdo namastil kapsu, to je ok, žádný problém, přeju jim to, ať ve zdraví užijou.
  Když si vezmete situaci, kdy nějaký "slavný" moderní umělec bude chodit po ulicích a natírat fasády domů hovnama, že jako art, a lidi mu to budou zlatem platit, protože to bude cool a trendy, tak problém není v tom, že je všechny docela vosral a nahrabal si, to mu snad každej přeje, hejly je třeba voholit a je lepší, když to skásne tenhle, než hospodskej za pivo a pančovanou vodku ... problém ale je, že to pak na ulicích dost smrdí. A to už mi třeba vadí. Proto se proti natírání domů hovnama ozývám, aniž bych výherci loterie v napalování hejlů záviděl.
  A ano, po baboprojektu to v mediálně-kulturním prostoru smrdí a smrdět bude.

  OdpovědětVymazat
 23. Já nevím, říct o Kubíkovi, že je chytrej? Jako chápu, že spolu v poslední době sedáváte na balkonech a diskutujete o tom všem, což minimálně od něj JE chytré, ale to je chytrá (vychytralá) přizpůsobilost, dána evolucí, není to chytrost nebo dokonce moudrost. Stejně jako u vás zase chybí nějaká určitá záklopka, která vám řekne "tohle je už moc vulgarity, humusu a lidskýho bahna" (nemluvím o filmu, ale o tom pánovi), prostě jak to krásně popsala sl.Hejdová u jeho předchozího filmu. Ale jinak s článkem a tématem možno souhlasit, o tom žádná - jen si nemyslím, že podobným lidem bude patřit svět nebo co, ale lze s trochou představivosti souhlasit s tím, že tito lidé budou vést a vládnout; přirozeně někde ve stokách.

  OdpovědětVymazat
 24. Škoda, že už zmizela v propadlišti dějin stránka "Robert viděl v kině", která fungovala takto: Lidi tam naklikali hodnocení filmů, které viděli, a server jim doporučil jiné filmy, které se líbily lidem s podobným vkusem. Matematicky celkem jednoduchá korelace a snad ani po programátorské stránce by neměl být problém něco podobného spíchnout...

  OdpovědětVymazat
 25. no vidis. s nazorama na film, hudbu, hry s tebou nesouhlasim, ale sdilim s tebou pohled na zivot a civilno vubec. a humor. proto ctu fffilm a ff na gplus.

  OdpovědětVymazat
 26. Smutné přiznání úsudkové impotence od někoho, kdo se nechává nazývat filmovým kritikem..."smrt umění" jako zbožné přání od někoho, kdo ani neumí definovat kulturu...

  OdpovědětVymazat
 27. A doprdele...nejvysi cas aby se tu vratil Horak, Chlebec a samozrejme Filmovy Znalec!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hoho... já se úmyslně této diskuze neúčastním... Je v ní Kubík a Troška a opravdu si nepřeji, aby si někdo myslel, že to jsou témata pro filmového znalce!

   Vymazat
 28. Já myslím, že českých režisérů by mělo být o Trošku méně ...

  OdpovědětVymazat
 29. Lynchem jsi mi připomněl že jsem nikdy neviděl celé Twin Peaks, tak jsem se podíval kde se dá celá série koupit a našel jsem v bontonlandu tento popis:
  "Twin Peaks, to je mimořádně nápaditý temný komediální seriál s prvky mystéria z dílny Marka Frosta "

  to komediální mě opravdu zaujalo

  OdpovědětVymazat
 30. Článek je docela vtipnej, problém je ten, že se Franta na konci snaží obhájit sovjí příchylnost ke Kubíkovi. Kubík neni chytrej v příznivym slova smyslu. Kubík je prodejná kurva bez skrupulí, která udělá pro prachy cokoliv. Člověk jako on se neštítí ničeho a za určitou sumu by klidně například: vojel mrtvého psa, nechal se vojet živým psem, šel by do bukakke se 14ti chlapama v přímém přenosu, atd. Divim se že ještě nepronikl do fekálního porna, a věřim, že kdyby tam viděl prachy, tak neváhá ani minutu. Jelikož mu uplně chybí morální měřítka, tak mu to připadá v pořádku, a ještě je na sebe vlastně hrdý. Tak jo, máme svobodu, ať si žije svuj život obklopenej nevkusem a penisy. Ale číst o tom, že to je "chytré" jest nonsens. Doufám, že Franta neni podplacenej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. myslim, ze by to byl presne Fuxoftuv styl humoru, který se nam tolik libi, byt za podobny clanek podplaceny!

   Vymazat
 31. Dobrý, Franto! Teď ještě poplivej na Evu a Vaška, ať můžeš kromě kina chodit i na koncerty!

  OdpovědětVymazat
 32. takové úvahy ve mně vždy probudí touhu vypořádat se s výzvou definovat umění. žádná se mi dosud totiž nelíbila.. Co tohle: Umění je zvládnuté řemeslo, schopné nést myšlenku nebo podnět, který v člověku osloví ty složky osobnosti, kterými není nadáno zvíře a zároveň ho učiní více člověkem. No a když se pokusíme vyfiltrovat co vše z lidských aktivit pohnutek nemá i zvíře, pak toho opravdu moc nezbude (nutno vzít v úvahu, že není podstatné zda to člověk dělá komplikovaně, nebo své aktivitě dá jakýsi "háv vznešenosti")

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.