21.3.13

Recenze: Renoir - 60%

Věděli jste, že slavný malíř Pierre-Auguste Renoir (1841-1919) měl syna Jeana, který se zamiloval do otcovy poslední modelky Andrée, později se stal filmovým režisérem, natočil s Andrée několik filmů, rozešli se, on se stal slavným filmařem a dostal Oscara? Nevěděli? No vidíte, a z tohoto životopisného filmu se to nedozvíte!


(Film je naštěstí ve francouzštině. Ja, Helmut.)

Film je o tom, jak mladá Andrée přijede do domu Renoirových, nechává se malovat starým Renoirem (který už má na kahánku a nemůže chodit) a posléze se zaplete s Renoirem juniorem.

Film není vyloženě nepodařený. Francouzská riviéra, ozářená magickým sluncem, má své kouzlo. Z Andrée čiší mladost a život. Ze starého pána čiší únava, skrz kterou se občas prodere záchvat tvořivosti. Z mladého Renoira nečiší nic moc, stejně jako z ostatních obyvatel domu.

Téměř žádná zápletka ve filmu neexistuje. Jediné drama spočívá v tom, že mladý Renoir chce do armády a Andrée se o něj bojí, posléze odjede na chvíli do velkoměsta pracovat ve foot crush fetish salónu, ale pak se vrátí k Renoirovi. Pak film skončí, ale o následném společném životě Andrée s mladým Renoirem a jeho filmové kariéře se dozvíme pouze ze závěrečného titulku!

Andrée ve filmu a na obraze Renoira seniora.

Proč tedy na tento film koukat? Uvidíte hezké obrázky, uvidíte pár obnažených ženských vnad, trochu se zamyslíte nad láskou a válkou, uděláte si trochu jasno, jak vypadal konec života Renoira seniora a nebudete uraženi demencí toho celého.

Dejme tomu, že to na celovečerní film stačí...

8 komentářů:

 1. Neni to spis Renoir? http://www.imdb.com/title/tt2150332/

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Eh, sakra. No v textu to mám všude dobře...

  OdpovědětVymazat
 4. A ja to pro zmenu poslal dvakrat :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Text "Tento komentář byl odstraněn autorem" je ovšem dostatečným pokáním :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Andree nejak v prubehu textu zmorfovala na Madeleine, ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to tam nemělo zůstat, ale ta žeská si fakt změnila jméno.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.