27.3.13

Recenze: G.I. Joe: Odveta [G.I. Joe: Retaliation] - 70%

Zartan v nanomasce prezidenta USA nařídí zlikvidovat tým G.I. Joe, takže z něj přežijí jen Roadblock, Lady Jaye a Flint. Storm Shadow se převlékne za Snake Eyese a nechá se dobrovolně zavřít do východoněmeckého vězení, tak hlubokého, že už se nachází v mezinárodním území, aby osvobodil Cobra Commandera a Destra, kteří zde jsou zavřeni v kádích. Firefly přijede k vězení na vybuchující motorce s raketometem, zabije stráže svými nanosvětluškami a pomůže Storm Shadowovi a Cobra Commanderovi utéct. Storm Shadow je zraněn a vydává se léčit někam do Himalájí, kde ho hlídají nindžové a důchodkyně bojující s tyčí, zatímco Slepý Mistr posílá Jinx a pravého Snake Eyese za ním, aby ho unesli ve spacáku. Mezitím Cobra Commander plánuje ovládnutí světa tím, že všechny jaderné mocnosti (včetně Izraele!) donutí odpálit jejich arzenál, pak ho lstí zničí a pak na jejich města shodí z oběžné dráhy velké kovové tyče! Osud lidstva je v sázce!! Podaří se Storm Shadowovi očistit svou pověst od nařčení z vraždy Hard Mastera??? Svlékne se konečně Lady Jaye???? Pomůže hrdinům generál Joe????? Ani moc ne, ale hraje ho Bruce Willis...Ooops, pardon, špatný trailer...Dokonalý G.I. Joe film by měl vypadat přibližně jako to první video, ale při délce 90 minut by musel stát aspoň půl miliardy dolarů a musel by ho režírovat Michael Bay, ale musel by se ještě trochu víc odvázat a ne se pořád tak držet při zdi.

Nejnovější hraný G.I. Joe bohužel není dokonalý. Nejsou v něm tak rozverné songy, nevybuchuje Socha svobody a tak dále. Přesto je v něm mnoho dobrého.

Především, ani moc nevadí, že svět G.I. Joea neznáte. Například já už si první film moc nepamatoval a ta jména v prvním odstavci mi většinou vůbec nic neříkala. Přesto se dá děj poměrně bez problémů pochopit. Tedy, "pochopit" je relativní slovo, protože už vám asi došlo, že je to strašná ptákovina, asi jako kdyby scenáristovi bylo pět let...

Film režíroval 32letý asiat, který předtím natočil několik tanečních filmů a dokument o Justinu Bieberovi... Přesto má překvapivě pevnou ruku a rozmáchlou akci zvládá s profesionalitou a šmrncem, za který by se nemusel stydět lecjaký Peter Berg. Akce je občas natočena překvapivě brutálně, umírá spousta lidí, ale není vidět žádná krev nebo utrhané končetiny.

Channing Tatum a Bruce Willis jsou ve filmu jen pár minut, ale The Rock v něm má skoro hlavní roli a jeho přítomnost filmu hodně pomáhá. Je to božan. Z dalších hereckých výkonů stojí za zmínku jen Jonathan Pryce, který si svého evil prezidenta docela užívá. Všichni ostatní se jen tváří drsně / sexy...

K totálně WTF nápadům patří například ten, že ovládací skříňka, kterou francouzský prezident kontroluje jaderný arzenál své země, místo varovného bzučení kváká. Ale povětšinou se film tváří strašlivě vážně, což je strašlivě legrační a má za to u mě plus body.Kdyby mi bylo asi tak o 35 let méně, asi bych byl z filmu totálně nadšený, ale ve svém pokročilém věku musím přiznat, že jsem se místy chvíli nudil a že jsem postrádal trochu více naprosto debilní explozivní akce a přebývalo mi trochu moc diskutování o něčem, co stejně nemá žádný logický smysl. A chyběla mi závěrečná scéna, ve které americký prezident měl říct britskému ministerskému předsedovi "No, sice máte teď místo Londýna velký kráter, ale vy už to nějak zvládnete, tak se na nás nezlobte a všechno v cajku!".

Rozhodně je to nejlepší klučičí film přinejmenším od Bitevní lodě.

P.S: Film je dodatečně (poté co byl natočen ve 2D) předělán do 3D. A opět: Nijak moc to nevadí, ale není pro to jiný důvod, než prodávat dražší lístky. Film jsem viděl v Premiere Cinemas Hostivař, kde byl jako první v ČR nainstalovaný jakýsi nový bazmek od Sony, takže z 3D obrazu méně bolí hlava, což mohu potvrdit. Skoro jsem zapomněl, že mám na nose dvoje brýle.

P.P.S: Zaplaťpánbůh je to TITULKOVANÉ, bez dabingu!

4 komentáře:

 1. Ako sa Henry Jackman popasoval s hudbou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je o trošku zajímavější než v jedničce, ale většinou takový neurážející Hans-Zimmer-filler...

   Vymazat
 2. Jsem si jist, že tohle bude lepší film než Babovřesky.

  OdpovědětVymazat
 3. Moc zajímavý web, který jsem objevil až dnes...
  http://www.digitalnikino.cz/

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.