9.3.13

Recenze: Našrot [21 & Over] - 50%

Dva kamarádi (stoner a slušňák) se dohodnou, že musejí oslavit 21. narozeniny svého třetího kamaráda (stereotypní studující asiat). Ten má druhého dne ráno důležitý pracovní pohovor.

Zápletka (a původní název filmu) je založena na tom, že od 21. narozenin mohou Američané pít alkohol, což bývá většinou důvodem k divokým oslavám. Neméně bujará je oslava našich tří kamarádů, kteří samozřejmě brzy opijí asiata do němoty a zbytek filmu se točí kolem toho, že se snaží zjistit, kde bydlí, a dopravit ho domů dříve, než ho ráno vyzvedne jeho upjatý asijský otec.Našrot je režijní debut dvou pánů, kteří napsali scénář k Pařbě ve Vegas i k dalším Pařbám. První Pařba se mi intenzivně nelíbila, druhou jsem neviděl.

Našrot je pro mě něco mezi nevtipnou Pařbou ve Vegas a vtipným Superbad.

Scénář není nic moc, samozřejmě nedává příliš smyslu, a samozřejmě hrdinové (nejen hlavní hrdinové, ale úplně všechny postavy) řeší zápletky tím nejméně logickým způsobem - a shodou okolností při tom nezemřou (na rozdíl od reality).

Samozřejmě je ve ilmu mnoho vulgarit, včetně močení na lidi, zpomaleného explozivního zvracení atd...

To už ale k tomuto žánru jaksi patří samo sebou.


Tři hlavní hrdinové jsou poměrně sympatičtí hoši, ale slečna, která představuje love interest jednoho z nich, vypadá překvapivě neatraktivně a staře. Ve skutečnosti je čtyřem hlavním hercům mezi 26 a 32 lety (ano, tomu asiatovi, který "slaví 21. narozeniny", bylo při natáčení přes 30 let). Jsou to ale poměrně dobří herci a dokáží dát svým scénám POMĚRNĚ slušnou energii a vypointovanost, takže jsem se při filmu dokonce několikrát zasmál, a to jak situačním gagům, tak hláškám (samozřejmě hodně pomůže, pokud rozumíte angličtině).

Film má 90 minut a kdyby byl delší, byl by k nepřežití. Občasné pokusy o male bonding a jiná vážnější témata moc nefungují, ale naštěstí je jich ve filmu minimum.

Tato recenze vám možná bude připadat jaksi nemastná - neslaná, ale to je tím, že takový je i sám film. Nejvíce asi záleží na tom, jestli máte obecně rádi tento filmový subžánr, nebo nikoliv.

Vzhledem k tomu, že Přestože film je hardcore nepřístupný, je v něm překvapivě málo erotiky.

7 komentářů:

 1. . První Pařba se mi intenzivně nelíbila, druhou jsem neviděl. - si zabudol dopisat - LEBO SOM IDIOT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to já jsem taky idiot, hrozně jedničku nesnáším, hrozná hovadina - ne že by mě to tak trápilo, ale dodnes mě šokuje, kolik lidí považuje za skvělou komedii, snad i Kamil Fila. Když vidím, že dal Franta Pařbě o 10% míň než Babovřeskám, tak věřím, že by mě možná Babovřesky mohly pobavit i víc. :)

   Vymazat
 2. Hmm, recenze opravdu potřebuje trochu dosolit.

  OdpovědětVymazat
 3. Nevím jak vám, ale mně recenze přijde taková nemastná neslaná

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Pri Parbe 1 som sa zasmial asi 2x...tiez nechapem preco sa ludom paci....Dvojka bola omnoho lepsia...tam som sa bavil... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. drz hubu chleba, me se nelibila ani jedna z tech pareb, trapny komedie, tentokrat tedy Frantovi verim a celkem se divim za tech 50%

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.