27.4.13

Recenze: Zambezia - 30%

Zambezia je magické město ptáků u vodopádu (přesněji řečeno velký strom), kam přilétá mladý sokolík, aby se zde stal členem elitní ochranné letky. Shodou okolností v tutéž chvíli zlý plaz (mega varan nebo co to je) plánuje dobytí téhož města...CGI animovaný film Zambezia je podobně divný jako jeho trailer. Jde o jihoafrický film (údajně první celovečerní animovaný) a po technické stránce není horší než naše Kozí příběhy / Čtyřlístek, i když se samozřejmě nemůže měřit s hollywoodskými filmy.

Ale ten debilní děj...

Ve všech svých aspektech se Zambezia snaží kopírovat své americké předlohy (její český slogan dokonce zní "Někde mezi Madagascarem a Riem", hahaha), ale moc se jí to nedaří a dopadá to podobně, jako když se v tamních končinách pokoušejí natočit akční velkofilm.Tím chci říct, že místy je to zajímavě WTF, ale většinu filmu je to jenom nuda.

Pravděpodobně nejzajímavější jsou hlasové výkony, protože do některých rolí byli obsazeni poměrně slavní američtí herci. U nás je ale film dabovaný a v dabingu jsou původní špatné vtipy ještě o něco trapnější a méně pochopitelné. Například přijde nějaký pták, který se jmenuje Ezy, pak odejde, a někdo řekne "Ezy dovnitř, Ezy ven". Už se smějete?

4 komentáře:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Když pták jménem Ezy přijde a pak odejde tak reakce "Ezy dovnitř, Ezy ven" je naopak dokonalý dadaistický návrat ke spontaneitě, tudíž umění.

  OdpovědětVymazat
 3. Ale já mám co o umění kecat když jsem si teď byl před "Forbrydelsen" zaběhat, přišlo na mě nějaké střevní pnutí a posral jsem se ve výtahu.Běžecké trenky, ponožky, no nebudu zabíhat do podrobností, i boty jsem musel drhnout horem dolem. Nemluvě o výtahu, kde se to stalo, vytřít, znovu vytřít, navonět, zkontrolovat poté, znovu navonět.
  Takže když je něco o hovnu, vím teď naprosto přesně jaké to je.
  Filmy? Brnkačka....

  OdpovědětVymazat
 4. a helemese stará diskuse......

  na tom africkym akčnim filmu mě zaujalo, že tam nejsou skoro žádný triky......... všechno pěkně naživo

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.