27.2.12

Recenze: Čtyři slunce - 40%

Na malém měste žije cca. čtyřicetiletý Jára (Jaroslav Plesl) s manželkou Janou (Anna Geislerová), malou dcerou a cca. patnáctiletým synem z předchozího manželství Vénou. Jára je na tom fakt blbě. Je nezodpovědný, právě ho vyhodili z práce za hulení v pracovní době a jeho nejlepší kamarád je Karel (Karel Roden), vesnický guru mystik přes virgule a magické kameny. Jana je na tom také blbě. Jára se jí hnusí a zahýbá mu s Vénovým učitelem. Véna je na tom objektivně nejhůř. Chodí za školu, chlastá, hulí, a tráví většinu času v loserské partě punkera Jerryho (Jiří Mádl). Nezáviděníhodná situace všech se ještě katalyzuje, když je Jára unesen z domova Karlem, aby mu pomohl hledat "mistra", kterému chce předat nejmagičtější kámen.Bohdan Sláma je přední český tvůrce žánru "všichni jsou v prdeli" a tentokrát se překonává. Úplně všechny postavy v tomto filmu jsou zcela zoufalé, na dně, zničené životem. Výjimkou je možná Jerry, který je většinu času zhulený / ožralý a v depresi je jen když vystřízliví. Všichni ostatní tráví celý svůj život v depresích / pláči / výčitkách. Všichni pravděpodobně sní o štěstí (kdo ne?), ale nikdo to nedává najevo, natož aby pro to něco udělal. (Někdo by možná mohl tvrdit, že činy jako "ukradnu peníze rodičům a uteču s ostatními punkery z domova" nebo "odejdu od manžela za milencem a vezmu s sebou naši malou dceru" patří do kategorie "dělat něco pro své štěstí". Já si to nemyslím.)

Není nic špatného na tom, natočit film, jehož hlavním motivem bude, že všichni jeho protagonisté jsou v prdeli a jejich situace je zcela bezvýchodná. Pořád to může být kvalitní a zajímavý film (viz např. Rekviem za sen, Bad Lieutenant atd...) Čtyři slunce ale v tomto ohledu zaostávají za ostatními Slámovými filmy: Většina herců v něm působí jako kdyby právě předváděli na konzervatoři krátkou hereckou etudu na téma "jsem v hajzlu" (a předváděli ji velmi dobře), nikoliv jako postavy, u kterých by nás mělo zajímat, co provedly předtím a co provedou potom. Když je otci víceméně jedno, že jeho patnáctiletý syn za školou bere drogy a chlastá, když sám otec taky bere drogy a uteče beze slova od rodiny se svým objektivně duševně chorým kamarádem protože jím je o to požádán, nenacházím jakýkoliv záchytný bod, na kterém bych mohl postavit jakékoliv své chápání této postavy. Je to troska, sama nic nevyřeší a řešit nechce, a časem ji potká něco ještě strašnějšího, pravděpodobně zemře a celému světu bude o trošičku lépe. V jednu chvíli, poté co je po prochlastané noci okraden kurvou v mosteckém hotelu (nebo kde) o peníze, které jeho kamarád ukradl své ženě, si stoupne k oknu a začne se něco broukat latinsky, což v nás má pravděpodobně vzbudit osvícení, že je v něm přeci jen cosi lidského. Na to jsem neskočil.

Přitom ta všobjímající marnost existence všech postav není ani nijak moc sofistikovaně vymyšlena a provázána. Na plakátu vidíme čtyři zdánlivě rovnocenné fotografie, ale přitom se Karel ve filmu vyskytuje jen asi jeho třetinu a Jerry ještě méně (někdy v první polovině filmu zcela zmizí a krátce se objeví až na konci, aby udělal deus ex machinu). Místo Jerryho, který je spíše jen rekvizitou a symbolem toho nejhoršího konce, by se do levého dolního okénka spíše hodil učitel, který píchá s Janou a jako jediný ve filmu projevuje něco jako normální lidské emoce.

Název filmu odkazuje prvoplánovitě pouze k tomu, že v jednu chvíli jsou na jednom plotě čtyři kýčovitá drátěná slunce. V druhém plánu MOŽNÁ název odkazuje k tomu, že "Four suns" zní jako "Four sons" a Bohdanu Slámovi prý umřel jeden z jeho pěti synů. Píšu MOŽNÁ, protože mi to někdo tvrdil po novinářské projekci a je možné, že si tím dělal srandu ze mně, z Bohdana Slámy nebo z českého post-post-modernismu.


Nemohu říct, že jsem se při filmu nudil. Většina jeho depresivních scén je dobře zrežírována, těkavě natočena a zahrána dobrými herci. Veškeré mé očekávání se ale poměrně záhy zredukovalo na uzavírání sázek, zda na konci filmu umřou úplně všichni a zda to bude na AIDS, na přejetí náhodným autem nebo na planetu, která narazí do Země.

A na tomto musím přiznat, že konec je nečekaný a upozornit vás, že budou následovat spoilery:

Ve filmu se několik scén točí kolem toho, že Karel se domnívá, že je senzibil (virgule, energie kamenů atd). Když unese Járu na jízdu neznámo kam, za jakýmsi nedefinovaným "mistrem", toto dobrodružství skončí samozřejmě neúspěšně a jde o jednu z hořkých teček filmu: Jára nakonec Karlovi prozradí, že údajný "magický kámen od mistra" je jen nějaký náhodný kámen, který sebral u cesty, aby Karlovi udělal radost. Na místě, kde se podle Karla měl nacháze "mistr", je totiž pouze zahrada s nerudným dědkem (Vladimír Merta), který Járu dvěma větami pošle do prdele, aniž by proběhla jakákoliv komunikace.

V závěru filmu pak Járův syn Véna uteče z domova a nabourá s Jerrym do náklaďáku, přičemž zemře Jerry a jeho přítelkyně a Jára Véna se ocitne v komatu.

Následuje scéna, ve které Jerry, jeho přítelkyně a Véna sedí na zahradě u Merty, jedí ovocný koláč a povídají si o tom, zda jsou zhulení nebo mrtví. Načež odněkud přijde Karel, pošle Vénu a pryč ze zahrady a následuje poslední záběr filmu, ve kterém Véna otevře v nemocnici poprvé od havárie oči.

Je jasné, že není možné tuto scénu rozebírat z hlediska logiky ("jak mohli mluvit na zahradě, když jsou mrtví, aha?"), nicméně mi nedávala přílišný smysl ani z hlediska snové filmové duchařsky-nábožensko-osvícené logiky.

Celý film je nám Karlova posedlost mystičnem podávána jako jakási jeho černohumorová marná obsese, ze které vznikají hořce humorné zápletky (ano, párkrát se ve filmu uchechtnete, ale komedií bych ho rozhodně nenazval), například když se Karel v hospodě snaží přednášet o magických kamenech, ale štamgasti ho ruší při meditaci, takže se s nimi porve.

Závěrečná scéna pak má zřejmě vzbudit v divákovi dojem, že na tom duchovnu a jiných světech přeci jen něco bude, ale co? Proč se čtyři postavy filmu (umírající nebo mrtvé) ocitnou na zahradě, kterou nikdy v životě neviděly, a viděla ji pouze pátá z postav, která o ní nikomu nevyprávěla? Pokud Merta je ve skutečnosti Zeus nebo Satan, proč předtím poslal Járu stručně a jasně do prdele a lhal mu? Pokud celá závěrečná scéna je pouze projekce v Járově hlavě (protože žádná jiná postava ve filmu nikdy Mertu neviděla)... No, to bychom tady byli ještě dva dny.

Závěr mi připadal plně ve stylu "plácnu tam něco nevysvětlitelného, aby se to snažili rozebírat dobře placení filmoví kritici, protože jinak na mém filmu vlastně není o čem mluvit". Nebo možná ve stylu "kvůli tomuhle mají festivalové poroty rády evropské artfilmy", což je ještě horší varianta.

Ale je rozhodně nutno ocenit, že vůbec vznikl film, který je tak solidně řemeslně natočen, že můžeme diskutovat o jeho zamýšleném vyznění a nepozastavovat se u nesrozumitelných dialogů nebo nebo rozostřeného obrazu...

P.S: Setkal jsem se po projekci i s názorem "No film nic moc, ale ta písnička od Vypsaný fixy byla cool, oni jsou boží"... Přátelé... Space Jam dostal Oscara za nejlepší písničku...

73 komentářů:

 1. Myslíte si, že se letos nějaký český film vyšvihne přes 50%? Asi ne co...je to trapné, na českých filmech pomalu začínají být vidět nějaké ty peníze a namísto poctivé zábavy se z filmového plátna valí pořád stejná kupa sraček jako na televizní diváky v 6 odpoledne...

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, to že na plakátu mají všichni stejně velké obrázky, to je zásadní problém. Velikost obrázků musí přece vždy přesně odpovídat počtu minut, kdy je postava na plátně. Vycházím z neoformalismu.

  OdpovědětVymazat
 3. František Fuka je přední český komentátor žánru "full frontal", ale tentokrát se nepřekonává.

  OdpovědětVymazat
 4. Btw, v mosteckem hotelu, tam je to hned. Volal jsem reziserovi a vedel o cem mluvim.

  OdpovědětVymazat
 5. Space Jam nedostal za "I Believe I Can Fly" Oscara, ale Grammy.
  Baba, snih, chleba se skvarkama..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oscara asi dostalo Hit Them High, ani som nevedel ze tam je iny song ;(

   Vymazat
 6. V severské kinematografii přece taky existuje určitý styl depresivních filmů ala "všichni jsou v prdeli a všechno je nahovno". Že by se Češi inspirovali právě tady? A pokud ano, tak proč?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože na severu Čech jsou všichni v prdeli? Jen hádám.

   Vymazat
 7. Jenomze na jihu Cech jsou taky vsichni v prdeli.

  OdpovědětVymazat
 8. Tak si to shrňme. Fuka je dement, co chodí v teplácích, jí chleba se škvarkama, má anální bělení, jezdí autobusem do Lidic a nemá rád český filmy. Na něco jsem zapomněl?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ty teplaky jsou radioaktivni, chleba neni se skvarkama, alebrz je to se skvarkama chleba, jizdenku do autobusu si objednava pres SMS ve spravnem tvaru a nema rad blby cesky filmy; bez tohoto opomeni je tvuj prispevek jen smesici polopravd a manipulaci

   Vymazat
  2. Ještě šukačka, kopačky, kokot navždy kokotem, odpor k odporným prsům (v českých filmech), náklonnost k lízané portmonce a aktuálně také nevkusné humorné odstavce o údajně mrtvých synech.

   Vymazat
 9. Franto mám tvoje recenze rád, ale tohle se ti fakt nepovedlo. Ty bys prostě na některý filmy neměl psát recenze, protože tohle je stejný jako když Wayne Gretzky trénuje. A ještě vykecáš děj-to je trochu podpásovka, ne? To moc často neděláš. Spaceman

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto nesouhlasím. Já si naopak rád přečtu takovouhle střízlivou recenzi po všech těch automaticky oslavných recenzích nekritických milovníků umění, které nás jistě čekají. Franto, dál pitvej špatné české filmy a prozrazuj děj, posílám další prachy za zesměšnění "evropského umělce" Slámy. :)

   Vymazat
  2. Každýmu holt stačí ke "štěstí" něco jinýho.

   Vymazat
  3. Kolikrát Varga Powa?

   Vymazat
 10. Podle mě Franta děj nevykecal, já to četl jen do spoilerů a nemůžu si stěžovat. Vůbec se nedivím, že ten film není nic moc, zajímalo by mě, jestli umí Sláma točit jiný filmy, anebo jestli bude dokola točit jeden film (Učitel je taky o loserech na vesnici, akorát je tam navíc homosexuální motiv). Navíc ze všech těch loserovskejch filmů jsou Divoké včely pořád nejlepší. Když se podíváte na diskuzi csfd k tomuhle filmu, tak se nestačíte divit, jak je tam Sláma vychvalovanej. Prej jedinej českej režisér evropského formátu atd. Od režiséra evropského formátu čekám víc, než jedno téma. K tomu už jen v traileru mě sere Mádl jako pankáč. Kde jsou časy, kdy Forman s Passerem zašli někam do hospody a objevili přirozenej, neokoukanej, hereckej talent. Zde ale všechny role odehraje několik herců. Mádl je dobrej, ale hodně bych se divil, kdybych mu toho vesnickýho pankáče uvěřil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kromě toho, že Sláma točí pořád jeden film, tak točí pořád filmy z toho svýho vymyšlenýho vesmíru, jakéhosi rádoby českého venkova se strašně zdeprimovanýma obyvatelema, kteří jsou všichni v prdeli.

   Vymazat
  2. na ceske filmy temer nekoukam, a tvorbu Slamy neznam vubec, ale jen tak narychlo me napadaji snad jedine Kubrick a Vaughn (Stardust, Layer Cake), kdo netoci porad jen stejne filmy, jinak je to furt jedno a totez... Cronenberg, Lynch, Forman, oba Scottove, Gilliam, Fincher, Scorcese atd.atd. Vzdyt je to dokolecka to same, reziseri proste maji ve zvyku prezentovat sve umelecke videni...

   Vymazat
  3. Předpkládám, že už ti dávno došlo, jakou pitomost jsi napsal, ale jen tak pro pořádek - mohl bys nás pobavit tím, proč je třeba Formanovo Taking Off a Valmont "dokolečka to samé"?

   Vymazat
  4. tak se odprosti od svy sprostoty a zamysli se, Amadeus, Man on the Moon, Larry Flint, Valmont...

   Vymazat
  5. Tak jste vybral pět filmů, které jsou v něčem podobné, ale mimochodem ne ve všem. Třeba Man on the Moon se zaměřuje na dosti jiné téma, tam je přece nejdůležitejší ta identita člověka, to, že nikdo vlastně nevěděl, kdo Andy Kaufman opravdu je, takže to bych sem neřadil. Za to byste zde mohl zařadit i Vlasy, nebo Ragtime, oba opět o vzpouře jedinců proti nějakému řádu, co májí však tyto filmy společného s Taking off, nebo jeho českými filmy, to netuším, takže jste vedle jak ta jedle. Scorcese, hm nějak netuším co má společného Hugo s jeho gangsterkami, nebo obyčejnou road-movie Alice už tu nebydlí. Příkladů bych vám mohl dát tuny, Trier,Godard,Cubrick i ten náš Sedláček točí skoro co film, to jiné téma i žánr. Upřímně, ano Vesnický učitel byl trochu jiný, ale jinak furt to stejné, jen od včel ubylo humor a přitom to mi právě sedí víc, když zachycovat tu bezmoc, tak to aspoň odlehčit. Vás to vážně baví se dívat na to stejný? S váma to maj režiséři jednoduchý, bouchnou jeden film a pak už ho jen kopírujou.

   Vymazat
 11. Takže když někdo bydlí na vesnici a pracuje ve škole nebo na poli, tak je nezajímavej loser, kterej je v prdeli společně se všema dalšíma co tam žijou. Když přijede auto s pražskou spz, tak se všichni proměněj v zombíky a sežerou řidiče. To by mohlo bejt to "nový" téma?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je dobrej námět - konečně by podle toho šlo natočit nějakej lepší a akčnější českej film místo srágor typu "všichni jsme v prdeli", "idiot svým idiotismem nastavuje zrcadlo společnosti" nebo (nejhůře) "hořké české komedie". ...třeba Choking Hazard 2 :-P

   Vymazat
 12. Taky jsem chtěl tuhle recenzi spláchnout jako zaujatou, ale pak jsem si vyhledal recenzi na Venkovského učitele (100%) tady na fffilmu a v tuto chvíli začínám teprve přemýšlet :-).

  OdpovědětVymazat
 13. A recenze na Probudím se včera bude? To bude určitě mnohem sluníčkově pozitivnější film, už podle traileru.

  OdpovědětVymazat
 14. jako spravnemu 30letemu single belochovi (anal prirodni) mi moje predsudky uz o plakatu sdelily, ze to na me bude prilis intelektualni, free a cool (tim "spravnym" indie stylem, ne tim lamerskym mainstreamovym)

  OdpovědětVymazat
 15. chlapče, jak řiká Kamil Fila: Měl bys to zabalit. Tohle nemá z kritikou vůbec nic společnýho a seš fakt hodně vyřízenej! Je to neuvěřitelná snůška nesmyslů, blbosti a předsudků k českým filmům. Nezbývá než doufat, že ti alespoň dělá dobře a můžeš pak večer líp spát.

  Čelda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. proto si nejspis "Kamil Fila" vybral k ironizovani ten nejzavaznejsi argument s plakatem a ne jakoukoli jinou konkretni pricetnou vytku :-)
   PS:
   nauc se pravopis

   Vymazat
  2. Trochu sem se rozčertil, tak se omlouvám za primitivní ukázku z české gramatiky.
   Ale fakt, že někdo má nějaký problém, který potřebuje řešit tím, že bude strhávat ostatní mě docela vyiritoval. Ono je totiž hrozně jednoduché něco šmahem zavrhnout, zkritizovat a poslat to do věčných lovišť. Ale umět svůj rozsudek odůvodnit, podložit argumenty a co je vůbec nejvíc, snažit se být svým postojem nezaujatý, to je umění kritiky.
   Pardon, ale tímhle si opravdu jen někdo léčí své mindráky...

   Vymazat
  3. Já bych řek, že ten argument je zcela konkrétní a přesvědčivý: Sláma točí pořád o tom stejném (a nejen on, viz Poupata): Situace životních ztroskotanců na vesnici, či ve městě (Štěstí). Opakuje se a leckterého diváka už prostě nebaví sledovat příběhy těchto postaviček a uvítal by i jiné motivy. Co člověk, to jiný názor. Já si zase myslím, že Kamil Fila je dosti průměrný recenzent, který se často řídí svými předsudky a neumí své názory podložit nějakými pádnými argumenty.

   Vymazat
  4. Fila je dost nadprůměrný recenzent, a argumentuje docela dobře. František je zase nejlépe vydělávající. Mám rád (heterosexuálně) oba.

   Vymazat
  5. ano, fila je nadprumerny recenzent. hlavne vychazi z neoformalismu, to je dulezite pro jeho kvalitni analyzu plakatu ...

   Vymazat
  6. Zazjimavy slovo - vyiritoval. S tim jsem se jeste nesetkal.

   Vymazat
  7. Jenom drobnost - komentář o neoformalismu a plakátu jsem nepsal já, ale někdo, kdo si na mě hraje. Ne že by mi to nějak vadilo; tyhle diskuse mají být prostě vtipně demagogické. Kamil Fila (TM)

   Vymazat
 16. Kamil Fila: to s temi obrazky je velice zajimavy postreh, zapisu si to do denicku a prednesu na MU, FAMU a matfyzu.

  OdpovědětVymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 18. Ten konec je úplně jasnej - všichni jsou Ježíš v očistci. Jak to někomu mohlo ujít?

  OdpovědětVymazat
 19. Michal Režný je s prominutím piča. Když někdo označí v článku SPOILER, mohl bys prosím tě nebýt piča a označit to v komentáři taky. Ale ještě, žes ukázal, že jsi chytrej a umíš někoho opravit, blbe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Well, stalo se, nedošlo mi, že jsem v sekci spoilerů. Svůj příspěvek mažu, pokud jsem ti zkazil zážitek z filmu, je mi to úplně šumák. Ostatním se omlouvám.

   Vymazat
  2. Ty jsi v sekci joudů, ty joudo.

   Vymazat
 20. Už jste konečně zavolali režisérovi?

  OdpovědětVymazat
 21. Franto díky. Filmy o životních ztroskotancích-idiotech bytostně nesnáším, takže se budu Slámově tvorbě důsledně vyhýbat.

  OdpovědětVymazat
 22. Super recenze, přesně taková, jaká má být!
  Zcela nepochybně existenci debilních českých filmů ospravedlňuje právě a jedině to, že je František tady může hyperkriticky a politicky nekorekně rozebírat. Proč by je jinak někdo točil, že?

  OdpovědětVymazat
 23. Btw. Franto, to s tim Slámovým synem je bohužel pravda. Umřel při autonehodě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt, je to pravda? A teď má čtyři? Dneska mi posílala nějaká přední kulturní osobnost vzkaz, že to mám smazat, jinak mi rozbije hubu.

   Vymazat
  2. Milý Františku, ačkoliv Vás jindy čtu ráda, recenze na Čtyři slunce i Vámi zveřejněná konverzace s producentem je už za hranicemi únosnosti.

   Je mi to zrovna u Vás líto...

   Vymazat
  3. Fukovy poznámky k filmům (recenze to opravdu nejsou) připomínají blogýskování dvanáctiletých slečen. Ke všemu se vyjadřuje, aniž by byl schopen dané téma nějak uchopit. A rád se směje vlastním vtipům, protože nikomu jinému vtipné nepřipadají.

   Vymazat
  4. Ani bych se nedivil, kdyby vam někdo pořádně přes hubu dal

   Vymazat
 24. Říkal mi to zdroj blízký Slámovi, když na tenhle film přišla řeč. Patrně je to pro režiséra součást nějaký vnitřní terapie. Neřeknu ti, kdy se to stalo, ani jak je na tom Sláma s počtem dětí, jestli má čtyři nebo míň, ale faktem je, že nejstarší syn (patrně z prvního manželství) se mu zabil v autě, když jeli s kamarády z diskotéky. A jestli ti přední kulturní osobnost říká, abys to smazal, tak se na to víš co - vyser. :) IMHO Four Suns nebude znamenat Four Sons, to by bylo dost jalový.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže Plesl hráje Slámu v nějakém alternativním vesmíru, kde je Merta bohem?

   Vymazat
 25. Punker Mádl? WTF? Další do skupiny Duška,Trojana,Macháčka,Geislerové a dalších všude a všechno hrajících herců.

  OdpovědětVymazat
 26. Pane kritiku..., film jsem viděla a s mnohým co jste napsal vůbec nesouhlasím, ale vy jste ten kdo to má v náplni práce..hodnotit, soudit, kritizovat, nesouhlasit a hlásat své "pravdy" do éteru. Zírám jak vás následuje anonymní dav a předem s vámi souhlasí..jo anonymita na netu je mocná..
  Ovšem vaše ryze vulgární poznámka, přihlouplá a děsuplně lehkomyslná konstrukce ohledně názvu(four sons), to je téma, kterým by se vaši "fandové" měli zabývat...Tohle přeci není nic, co by si "kritik na piedestálu" měl dovolit..A může...
  Ani bych si o vás neopřela kolo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. WTF?? Tak tohle už se vážně vymyká kontrole.

   Vymazat
 27. Když s přečtu podobně marný pokus o recenzi, se spoustou chyb a nepochopení, a uvědomím si u toho, že o jejím autorovi si spousta lidí myslí, že je filmový recenzent (proboha, proč?), pak si říkám, že by to už fakt měl zabalit.

  To už je fakt lepší o tom filmu napsat tohle: http://www.protisedi.cz/article/recenze-novy-film-bohdana-slamy-ctyri-slunce - jakkoliv to je také povrchní, autorce jde aspoň o film a ne o její ego.

  OdpovědětVymazat
 28. V tom autě jeli celkem čtyři kluci a všichni čtyři se zabili!

  OdpovědětVymazat
 29. Kvalitní recenze, doufám, že v nich bude Franta pokračovat, narozdíl od Slámy pokud jde o jeho nezáživný recyklace stále téhož...

  OdpovědětVymazat
 30. Sláma dělá dost příšerný artovní filmy a nemělo by být kacířství to sdělit veřejnosti. Doufám, že ti lidi, co sem chodí pravidelně psát komentáře že Franta příšerně píše, souloží, má špatnej vkus, atd., posílaj taky nějaký prachy pro #65535riends.

  OdpovědětVymazat
 31. Ježííš, Franto, ten konec chápu z tvého popisu i já, který ten film ani neviděl.

  OdpovědětVymazat
 32. Ten odstavec o té nehodě, jak to div ne dáváte do uvozovek, je až odporný. Vy jste nebyl v kině s rodinami tich lidí co zemřeli, já ano a nebyl to vůbec přijemný pocit, když se jim zabili děti. Příště si ověřte informace, než napíšete nějakou podobnou sračku.

  OdpovědětVymazat
 33. V Africe každých 5 minut umře dítě hladem. Je to tak hrozný, že nemůžu usnout.

  OdpovědětVymazat
 34. Vaše recenze zcela dovádí k myšlence,že jste tento film patrně nepochopil a několika slovy Vás proto žádám, když něčemu nerozumíte raději se nepouštějte do recenze.
  P.S: Váš slovník mě přivádí k myšlence,zda by jste měl něco podobného zveřejňovat.
  S.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byste... nepochopené recenze mám rád, proto za ně Fukovi platím, takže odpalte odtud do háje, vy slovníku.

   Vymazat
 35. mě by jen zajímalo, kolik františek fuka a ty ostatní cool borci z diskuse vychovali v životě dětí. myslím si, že odpověď by ve všech případech byla shodná. františku měl si někdy vůbec pohlavní styk ? jan košatka

  OdpovědětVymazat
 36. Nelíbilo se mi to. Stále jsem na něco čekala a ono pořád nic, až mě do očí udeřili titulky. Hudba dobrá. Film mi přišel tak nějak o ničem, syrový. Žádné vtáhnutí do děje... Jednotlivé kousky herců byly zajímavé, ale vcelku to dávalo cosi neidentifikovatelného u čeho je fajn strávit jeden večer s pop-cornem a pak už nikdy více.
  Geislerová to zachránila. :-)

  OdpovědětVymazat
 37. jak se divam na ten plakat se ctyrmi potrety na zlute podbarvenych pozadich, nema to byt analogie s nazvem filmu? Ctyri sluncove charaktery? :D

  OdpovědětVymazat
 38. Průměrný odpočinkový film, jména Roden, Geislerová musí být v daleko lepších filmech....

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.