25.2.12

Diktátor vs. Blesk.cz

OPRAVA: V původně vydaném postu jsem úplně špatně převáděl pacifický čas na náš, takže to vypadalo, že zpoždění Blesku bylo ještě větší, než doopravdy bylo.

Tento článek píšu v sobotu večer, protože mi to velí novinářská čest, haha.

Někdy uprostřed minulého týdne prohučela všemi agenturami zpráva, že Sacha Baron Cohen se chce objevit na Oscarech (kam je pozván, protože je nominován film Hugo a jeho velký objev, ve kterém hraje) v převleku za postavu ze svého nejnovějšího filmu Diktátor, diktátora Aladeena (viz také úžasné "oficiální stránky Waadijské republiky") a že se to producentům Oscarů nelíbí a že mu převlek zakázali.

V pátek odpoledne pacifického času (tedy v noci z pátku na sobotu) vydaly všechny agentury prohlášení producenta Oscarů, že to není pravda, a že Sacha Baron Cohen se může objevit na Oscarech v kostýmu Diktátora. Příklad z Los Angeles Times, ale je to všude:


Před hodinou (sobota 18:42) vyšla na blesk.cz horká zpráva o tom, že Sacha Baron Cohen na Oscary může pouze bez kostýmu (tj. překlad té několik dní staré zprávy, která byla v noci negována):


Kromě toho, že článek následkem své zastaralosti neguje realitu, obsahuje tvrzení, která nebylo NIKDY pravdivé, a to: "Pokud se Cohen nezapřísáhne, že se o slavnostním večeru nedostaví v kostýmu, nebudou mu vydány lístky." Jak můžete "nevydat lístky" někomu, kdo už je dávno dostal? Blesk se asi podíval na tohle a myslel si, že je to pravda.

Nabízí se otázka: "Proč ti lidi na blesk.cz vůbec dělají něco, co se snaží tvářit jako zpravodajství? Proč si to rovnou všechno kompletně nevymýšlejí?"

UPDATE: Na seriózním IHned.cz vyšel ještě později v sobotu večer tento článek, který sice není vyloženě "nepravdivý", ale je z něj vidět, že autor neví, co agentury vydaly v noci z pátku na sobotu, a vychází jen z toho, co se dělo předtím.

20 komentářů:

 1. Kdyz je v americe odpoledne tak ve stredni evrope rozhodne nemuze byt dopoledne...

  OdpovědětVymazat
 2. Oops, díky, opraveno. Původně jsem to měl úplně blbě.

  OdpovědětVymazat
 3. http://aktualne.centrum.cz/kultura/film/novinky/clanek.phtml?id=734510

  Na aktuálně už trochu chápají co se děje. Ale i tak tam spekulují že Grazer nevěděl co říká Sherak.

  OdpovědětVymazat
 4. Jednomu se jen dere na mysl jak hyperaktivní ff při všem co dělá stíhá ještě studovat blesk.cz a dokonce, jak tu před časem přiznal,i číst tištěnou verzi zmíněného plátků. Nějaký druh masochismu?

  OdpovědětVymazat
 5. Andreas: Rozhodne nectu a nikdy jsem necetl TISTENOU verzi Blesku (ani zadnych jinych novin). Mam Blesk.cz ve sve RSS ctecce, protoze se tam obcas objevuji uzasne veci. Stejne tak tam mam jine weby o krvi, smrti a znasilnovani.

  OdpovědětVymazat
 6. Čert vem Sašu i jeho kostýmy, já chci recenzi Magnuskova Školního výletu!

  OdpovědětVymazat
 7. hmm z Cohena se zacina stavat pekna medialni mrdka

  OdpovědětVymazat
 8. Myslím, že ne. Právě naopak, Cohen nám mediální mrdky působové mete do tváře v boji proti mediální globalizaci! Jen tak dál, bratře Sašo.

  OdpovědětVymazat
 9. Za to podle mě může sionistický škvarkový chleba, jímž se novináři v redakcích přejídají, a který jim zatemňuje mysl, aby židozednáři mohli převzít vládu nad světem

  OdpovědětVymazat
 10. Eh. U Borata to ftipný bylo, ale ten jeho tweet zmíněný v článku, to už není ani opakovaný vtip, to je třetí vývar z něčeho, co bylo veselé před pěti lety. Nemohl by se pustit už do něčeho jinýho?

  OdpovědětVymazat
 11. Franto, proboha, takhle prostě fungují média - přebírají se zprávy, spousta věcí je přebráno nesmyslně, spousta převrácená nahlavu, spousta upravena. Není to žádná konspirace, takhle to zkrátka chodí, i v seriozních médiích. Vezmi si třeba filmové kritiky - většina z nich úplně mimo. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nerika ze to je konspirace, jenom ze to jsou mrdky. To se doufam jeste muze ..

   Vymazat
  2. Samozřejmě, že ne nějaká konspirace, to ne proboha. Jsou to obyčejné mrdky.

   Vymazat
 12. Cože, Cohen se teďka pustil do diktátorů? Jak originelní... od doby Chaplina to tady bylo asi jenom tisíckrát.

  OdpovědětVymazat
 13. Sacha Baron Cohen je klasický mainstreamový posluha, dobrý jen na rozptylování pozornosti.

  How Sacha Baron Cohen Conned Ron Paul Into a Romantic Bedroom Interlude
  http://www.movieline.com/2009/04/15/how-sacha-baron-cohen-conned-ron-paul-into-a-romantic-bedroom-interlude/

  John Stewart Shows How Ron Paul Is Feared By The NWO Mafia Controlled Mainstream Media
  http://www.youtube.com/watch?v=Tb5aGgQXhXo

  OdpovědětVymazat
 14. Půjde někde sledovat předávání Oscarů? třeba online

  OdpovědětVymazat
 15. "Proč ti lidi na blesk.cz vůbec dělají něco, co se snaží tvářit jako zpravodajství?"

  Asi proto :D
  http://www.mediar.cz/misto-kde-se-v-bolestech-rodi-cesky-bulvar-ocima-redaktoru-casopisu-maxim/

  OdpovědětVymazat
 16. hups.. jako obvykle reaguji po pečlivém prostudování postu, ale dřív, než jsem přečetl jedinou reakci.. sem takhle zbrklý odjakživa ^^

  http://fandimefilmu.cz/clanek/859-diktator_sacha_baron_cohen_vysypal_na_oscarech_kim_cong_iluv_popel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EDIT: a po přečtení všech postů.. vida! ono to zde má i jistou informačně validní hodnotu hehe

   P.S. jinak mne zaujal anonym z šestadvacátýho: koukal jsem Františku na ten post o live chatu z oskarů a musel jsem se děsně smát.. respektive chápu, že Tobě to v té ranní hodině zrovna k popukání nepřišlo, ale v tom právě spatřuji tu ironii -> v pátek mi umřelo PC.. a.. a přitom by mne zajímalo tolik věcí, namátkou třeba jací byli Tvoji (potažmo vaši) osobní favorité apod. ovšem dneska je většina z nich irelevantní.. každopádně jsem předávání neviděl. to víš, práce :) a tak aspoň takhle OT:
   dělals zas plešounum simultánní dabing jako baftě? (btw nebylo tam taky něco se skluzem v přenosu, kterej nakonec nebyl přímo z GB?)
   ..a vůbec, nechtělo by se ti o tom někdy postnout nějakej postřeh, o těch lidičkách co takhle tlumočíš, jak je v tu chvíli vidíš? nakonec celá tahle profese mi přijdě vážně zajímavá.. například post o stále vzrůstajícím tlaku velkejch studií na překladatele mi dal víc nahlédnout do světa filmu, než jakákoliv (!) recenze, své přátele na něj odkazuji často a rád..

   nakonec ještě jednou sry za mocný OT, ale u zmíněného postu s live chatem jsem nezaznamenal diskuzní čudlík.. a ještě si neodpustím malilinkaté rýpnutí: kdyby eventuelně mnou navrhovaný post kdy vzniknul, jistě by si zdatný administrátor fóra dokázal s tímhle faux-pas poradit ;)

   Vymazat
 17. Blesk byl expert na filmy vždycky. Třeba film Beaver podle Blesku natočil Mel Gibson s herečkou Jodie Foster. Hlavně, že nepochopili hlášku "bobr Jodie Foster", kterou v článku rozebírali.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.