2.2.12

Recenze: Jack a Jill [Jack and Jill] - 10%

1) Adam Sandler má nepříjemnou hnusnou sestru.
2) Ta sestra je taky Adam Sandler!!!
3) Profit!


Jak asi vidíte z traileru, Jill nevypadá ani vzdáleně jako žena. Nevypadá jako ošklivá žena, nevypadá jako mužatka, vypadá jako Adam Sandler s makeupem, parukou a vycpanými prsy. Adam Sandler ji mluví pištivým hlasem, ale občas mu to ujede a řekne část věty svým normálním sandlerovským hlasem. Později ve filmu dojde k tomu, že se Jack musí převléct za Jill (aniž by byl herec nebo mistr převleků) a když to udělá, vypadá a mluví přesně stejně jako skutečná Jill (do té míry, že jsem chvílemi zapomínal, jestli se právě dívám na Jacka nebo Jill, byl to prostě Sandler v paruce). To je jasný důkaz toho, že Sandler není dobrý herec, nebo - přesněji řečeno - tento film mu nestál za to, aby se snažil hrát (což, jak víme z jiných filmů, umí). A to platí pro všechny herce a tvůrce filmu: Nesnažili se. Vůbec.

Začíná to scénářem, který obsahuje spoustu věcí, na základě kterých by se dal vystavět epicky vtipný příběh, ale žádná z nich není k ničemu použita:

 • Jack má adoptovaného synka, který je Ind a má úchylku, spočívající v tom, že si pomocí lepicí pásky lepí na tělo různé předměty, kusy jídla a menší zvířata.
 • Když přijede Jill na návštěvů, u Jacka doma je zrovna jako host nějaký bezdomovec (v rámci nějakého "externího programu" Armády spásy). Prostě tam chvíli je, řekne tři věty a odejde. Ve zbytku filmu se objeví ještě na 2x 5 sekund. Totéž platí pro Katie Holmesovou v roli Jackovy ženy, která je ve filmu zcela zbytečně a vždycky jenom stojí a dělá obličeje v reakci na to, co se děje.
 • Ve filmu vystupuje dost lidí, kteří "hrají sami sebe", ale jejich obličeje ani jména mi vůbec nic neříkaly (a to se v amerických pseudocelebritách celkem orientuji). Jejich scény nemají jiný smysl, než ten, že se v nich vyskytují tito lidé.
 • Je naznačováno, že Jill má nadlidskou supersílu (vzpírá snadno v posilovně činky, které bodybuildeři vůbec nezvednou). Proč? Co z toho?
 • Jill se celý život nikomu nelíbila (a není divu), ale v tomto filmu se do ní z nějakého důvodu zamilovává každý druhý chlap, který ji uvidí.
Z ničeho z toho nic nevyplyne, nic z toho není vysvětleno a nemá smysl. Nic nevyplyne také z mnoha dalších scén, ale u těch se dá odůvodnit, proč ve filmu jsou: Aby propagovaly koblihy, lék na zažívání, televizní soutěž nebo lodní zájezdy po Evropě. Což mi připomíná, že v jednu chvíli dojde k nedorozumění následkem toho, že někdo telefonuje z lodě poblíž Mallorky do Los Angeles a mezi řečí jen tak prohodí, že zatímco ve Španělsku je 17:30, v Los Angeles je v tu chvíli 21:30. Není to pointa vtipu, je to prostě jenom taky mezi řečí utroušeno (a denní doba na obou stranách telefonu tomu odpovídá). Jakou práci si asi scenárista dával se scénářem, když mu ani nestálo za to zjistit si, jaký je časový rozdíl mezi těmi místy a prostě si nějaký vymyslel?

A to jsem se ještě nezmínil o tom nejbizarnějším / nejsmutnějším: Ve filmu hraje Al Pacino sám sebe. Skutečný Al Pacino. Zamiluje se zoufale do Jill a je nucen dělat takové věci jako válet se slastně po její propocené matraci. Vypadá velmi staře a unaveně.

Režie Dennise Dugana je neuvěřitelně trapná. Jako příklad si vezměme tu scénu z traileru, kde si Jill sedne na poníka a tomu se podlomí nohy. To je nepříliš vtipný, předvídatelný vtip, který se stane doslova bolestným následkem toho, že po onom záběru s poníkem následuje záběr na lidi, kteří dělají výraz "Proboha, chudák poník!" a po nich další záběr na dalšího člověka, který řekne "Proboha, chudák poník!", čímž je totálně zabita jakákoliv šance, že by to mohlo být mírně vtipné.

Naprosto neuvěřitelné je, že tento film stál 80 milionů dolarů a přitom vypadá jako nějaká maďarská televizní komedie natočená během tří dní. Je podstatně horší než Zamilovaní profesoři Eddieho Murphyho v tom, že neobsahuje žádné slušné masky / triky / herecké výkony, ve kterých by byl nějak využit ten vtip s dvěma Sandlery na jednom plátně.

Dávám deset procent, protože místy byl film tak bizarní, že mě zajímalo, co se proboha může stát dál a jestli náhodou nespím. A protože v něm byl jeden vtip, při kterém jsem se zasmál, což mě v tu chvíli velmi překvapilo.

Při některých projekcích mají novináři odevzdávat krátká hodnocení promítnutého filmu (nejlépe v angličtině), která se posílají americkým studiím, aby mohla být případně použita jako pochvalný citát na plakátech / DVD obalech. S trochou štěstí tedy bude na DVD obalu Jacka a Jill toto:


P.S: Až po napsání recenze jsem uviděl tuto téměř hodinovou recenzi (jejíž autory samozřejmě znám a mnoho jejich recenzí jsem viděů) a byl jsem udiven, jak moc se shoduje s mým názorem. Včetně toho jediného konkrétního fungujícího vtipu.

32 komentářů:

 1. Redlettermedia sleduju pravidelně a všem doporučuju. Škoda že jsem jen anonym a moje úchvatná zasvěcenost nijak neprospěje mé pověsti...

  OdpovědětVymazat
 2. A smysl těch papírků je určitě ten o DVD? To mi měl někdo vysvětlit! Já si vždycky myslel, že to má být prostě krátké hodnocení filmu...

  OdpovědětVymazat
 3. Katie Holmes ma Bellovu parezu, takze v reakci na to co se deje dela pouze pul-obliceje. Jak je holka na tom s analnim belenim ovsem netusim.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak je něco jinýho "stručná hodnocení" a "stručná hodnocení, ze kterých se bude vybírat na DVD"... teda aspoň já bych pak to hodnocení jinak vnímal a jinak psal (a ve většině případů vynechával, protože bych věděl, že můj negativní názor jim k ničemu nebude :D).

  OdpovědětVymazat
 5. No vida, to zni skoro jako film soucasny cesky produkce...

  OdpovědětVymazat
 6. What's this about a twin?
  Oh, Jack here has a twin sister.
  Identical, or fraternal?
  Nocturnal, like a bat.

  To je docela doba hlaska, jsou horsi:))

  OdpovědětVymazat
 7. prvních 30 vteřin tohohle :http://www.youtube.com/watch?v=0H5h9j8zblQ
  a pak tohle: http://www.youtube.com/watch?v=ozBOHxoD-cs
  zas opisovačka ze sovětských filmů!

  OdpovědětVymazat
 8. prvních 30 vteřin: http://www.youtube.com/watch?v=GZZ0ZQewPAU

  OdpovědětVymazat
 9. Nejenom Punch-Drunk Love, ale hlavně Reign Over Me, tam zahrál fakt úžasně.....jenomže tohle sype asi víc :(

  OdpovědětVymazat
 10. František má stejný rukopis jako já... taky toho moc rukou nenapíšu :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Škoda, že jde Sandler takhle do háje, většinu filmů z toho jeho šílenýho vesmíru jsem měl dost rád. Předpokládal jsem, že se mi tenhle film bude líbit kvůli tomu, že se tam dobrovolně zfekální Al Pacino, ale teď mám trochu strach, že ani to mě nepobaví. Kde jsou časy Billyho Madisona. :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Adam Sandler is a carrot!

  OdpovědětVymazat
 13. "Nevypadá jako ošklivá žena, nevypadá jako mužatka, vypadá jako Adam Sandler s makeupem, parukou a vycpanými prsy."

  tak nevim, mi se jill jevi jako celkem sikovna zidovka :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Vzhledem k tomu, ze to Franta napsal psace, tak to stejne zadny Amik neprecte... Takze mozna ve vysledku bude na DVD neco jako "This movie could cure AIDS - F. Fuka, Czechoslovakia"

  OdpovědětVymazat
 15. Jezis, jak ja tyhle prevlikaci komedie nesnasim. Sandlera mam vcelku rad, ale cas od casu ma tak hrozny film, ze bych ho vydedil...

  OdpovědětVymazat
 16. vypadá to nezajímavě technicky - statické záběry...

  OdpovědětVymazat
 17. myslím, že ten filmu určitě není AIDS, tohle zabíjí daleko rachlejc, je to spíš něco jako plicní mor nebo akutní ozáření..

  OdpovědětVymazat
 18. myslím, že 10 mega dali Al Pacinovi, 50 Sandlerovi a pár tisíc dali za triky - to skákání přes švihadlo jediný bylo asi náročný...

  OdpovědětVymazat
 19. hodně dali asi tý Kate, honoráře celebritám vždycky sežerou nejvíc, jinak nevim, myslim, že sem tam určitě perou špinavý peníze v tom hollywoodu nebo je to důkaz, že se o rozpočtech filmů nehorázně lže, jasně, že jsou filmy, kde zničí spoustu kamer, staví složitý dekorace, ale myslim, že se většinou lže, aby lidi uvěřili, že pirátství fakt škodí.....

  OdpovědětVymazat
 20. - Franta píše psacím jako prvňáček
  - běžný američan při pohledu na psací písmo zažívá podobný pocit, jako když my v muzeu zíráme na archaické (a pro nás nečitelné) písmo ve starých knihách
  - tj. na DVD to rozhodně nebude, páč to nepřečtou

  Jinak nepřestávám obdivovat Franty výdrž, já bych z kina odešel nejpozději v polovině.

  OdpovědětVymazat
 21. Apokalypsa je tady, jdu se udávit chlebem se škvarkama

  OdpovědětVymazat
 22. Franto, kdybys tam místo ajcu napsal něco o vybroušeném diamantu (nebo jak zní ten nesmyslný citát na Děti moje - co je na diamantu dojemného??), mohl jsi mít parádní reklamu na DVD zcela jistě jednoho z nejvíce půjčovaných filmů nadcházejícího roku...

  OdpovědětVymazat
 23. Já si celou dobu myslel, že na tom posteru je se Sandlerem vyfocená radující se Jennifer Aniston, takže mě ta recenze docela znepokojila...asi bych se měl jít léčit...

  OdpovědětVymazat
 24. za 1,5 miliardy korun vyprodukovat toto, to ne naprosto nechutný

  OdpovědětVymazat
 25. Namiesto Battle: Los Angeles pozerať recenziu na film čo som nevidel.. Frantáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá próóóóóóč!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 26. Hezky jsi to Franto napsal, jako prvnacek ;)

  OdpovědětVymazat
 27. až na to, že dnešní prvňáci by se měli učit už nové písmo, kde se znaky už nespojují...

  OdpovědětVymazat
 28. Ten závěr té zahraniční recenze je dokonalý :))

  OdpovědětVymazat
 29. A já na ten papírek napsal sáhodlouhý dvě věty... František má opravdu talent vyjádřit v jedné větě opravdu vše. Jen bych ještě rád viděl výraz PR manažerky z FALCONU, která se na ten papír při cestě z Atlasu podívala....:)))

  OdpovědětVymazat
 30. Ten pan Sandal, nebo jak se menuje, s těmi jeho trapnými filmy (filmy???) mě jen utvrzuje v tom, že teorie o spiknutí svobodných žluvozedníků je asi pravdivá.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.