9.2.12

Recenze: Cesta na tajuplný ostrov 2 [Journey 2: The Mysterious Island] - 70%

Fešný teenager Sean se vydává na tajuplný ostrov, ze kterého mu poslal šifrovanou depeši jeho dědeček (Michael Caine). Spolu s ním se tam vydává nevlastní otec (Dwayne Johnson / The Rock), krásná mladá slečna s prsy (Vanessa Hudgensová z Muzikálů ze střední) a její komický blbý tatínek (Luis Guzmán).

Stejně jako jeho dědeček je i Sean expertem na Julese Verna (jehož křestní jméno přesto vyslovuje "Džúls") a odhalí, že Verne, Jonathan Swift a Robert Louis Stevenson psali o tomtéž ostrově a s pomocí map v knihách "Tajuplný ostrov", "Gulliverovy cesty" a "Ostrov pokladů" se dá určit jeho poloha. Je tedy pouze logické, že na ostrově se nachází mimo jiné půlmetroví motýli, půlmetroví sloni, zlatá sopka, kapitán Nemo a Nautilus. Jo, a taky Atlantida. Opravdu.


Musím přiznat, že jsem se v kině už dlouho nebavil tak dětsky upřímně jako u tohoto filmu (a dost se smálo celé kino). Je to taková strašná hovadina, že je to prostě odzbrojující. Někdo řekne: "Musíme se dostat tam nahoru na útes! Mám nápad!" a o pět sekund později všichni sedí na dvoumetrových ochočených včelách (které do té doby ve filmu nebyly). A o minutu později je honí desetimetroví rorýsi. Nebo ta scéna, kdy objeví Nautilus, vlezou do něj, okamžitě pochopí jak ho řídit, ale baterky jsou (po těch 140 letech) bohužel vybité. JEŠTĚ ŽE KOLEM ZROVNA NÁHODOU PLUJE TEN DESETIMETROVÝ ELEKTRICKÝ ÚHOŘ... Prostě to celé má logiku jako průměrný díl "Kačerů z Kačerova" a vůbec se to za to nestydí.

Luis Guzmán je značně otravný a hlavní hrdina vypadá trochu jako mladý Kotek, ale The Rock i Michal Caine jsou zábavní, Vanessa má prsa a krátké kalhoty a některé scény jsou tak dada, že si je snad The Rock (koproducent filmu) vymyslel na místě (jeho zpěv "What a wonderful world" za doprovodu ukulele!).

Triky a 3D jsou hrozně "řvavé", ale takový je kompletně celý film. Decentnost a míra v něm nemají co pohledávat. A když to skončilo, měl jsem chuť se okamžitě podívat na "pokračování" (přesněji "další znásilnění Julese Vernea"), které je na konci naznačeno.


Občas je takovýhle film potřeba. A ani dabing nijak moc nevadí, když si po chvíli zvyknete, co že to The Rock vydává za zvuky.

Ad název: Jde o "pokračování" filmu Cesta do středu Země, ve kterém hráli úplně jiní herci (s výjimkou hlavního klučiny). Jeho původní název je "Journey 2: The Mysterious Island", což čeští Warneři zcela nesmyslně přeložili jako "Cesta na tajuplný ostrov 2", přestože žádný film "Cesta na tajuplný ostrov 1" neexistuje.

Další pořádnou botou je animovaná groteska před filmem, která je kompletně celá zpívaná kačerem Duffym a Elmerem Fuddem v operním stylu, a je kompletně v angličtině, bez titulků.

28 komentářů:

 1. What a Wonderful World za doprovodu ukulele je klasika z roku 1990. http://www.youtube.com/watch?v=R0xoMhCT-7A

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No prave proto je dada kdyz to zazpiva The Rock...

   Vymazat
  2. Aha, tos nepsal... z recenze se zdá, že za dada považuješ samotný fakt, že je WaWW doprovázeno na ukulele. Ano, v podání Rocka je to dada.

   BTW, dělá Vanessa s těmi prsy ve filmu to, co The Rock v traileru?

   Vymazat
  3. http://www.youtube.com/watch?v=Xs8DyeeCfs4

   Rock a ukulele .. ne Vanessa s prsy ..

   Vymazat
 2. Volal jsem režisérovi a ptal jsem se ho, proč má ta baba na plakátě kozy šejdrem,neodpověděl, jen do toho nahlas funěl:(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera mi volal Pelta...

   Vymazat
  2. Ten čurák? Co chtěl?

   Vymazat
  3. prijde mi, ze mimo tenhle film Vanessa zrovna prsy neoplyva.. mozna to vysvetluje ten plakat...

   Vymazat
 3. Nevím, možná jsem to chtěl slyšet, ale že v tom traileru říká - if we get torn to bits, I'm blowing you. Takže už se taky těším na třetí díl.

  OdpovědětVymazat
 4. O co je to lepší než český Labyrint? FF, přestaň být zaujatý proti české produkci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má to tu logiku Kačerů z Kačerova. Labyrint nemá ani logiku chcaní si do držky. Takže tak.

   Vymazat
  2. Doooooooost!! :-D

   Vymazat
  3. Zeby precijen svetlo na konci temneho tunelu ceske filmove produkce?
   "Zdeněk Troška bude natáčet nový film Mlčení oveček. Divák bude vtažen do veselého příběhu z malebné jihočeské vesničky, plného nedorozumění, tak, jak to někdy život sám dovede narafičit a zamotat. Všechno začíná v okamžiku, kdy do jihočeské vísky přichází mladý a pohledný farář, který má pro své poslání nezvyklé jméno: Petr Šoustal."

   Vymazat
  4. Troška točí hezké české filmy pro lidi s velkým srdcem... Navíc s Labyrintem nemá nic společného. Nechápu proč "nelogický" Labyrint dostal 10% a tento taktéž nelogický "Ostrov", který znásilňuje klasiky dobrodružné literatury, si hrdě odnáší 70%...FFFilm kazí vkus!!

   Vymazat
  5. Cože, Troška znásilňuje ovečky?

   Vymazat
 5. "Prostě to celé má logiku jako průměrný díl "Kačerů z Kačerova" a vůbec se to za to nestydí." Takze neco jako Star Wars? ;)

  OdpovědětVymazat
 6. nahodou kaceri z kacerova jsou cool.

  nekde na youtube je jak rock mluvi hlasem jako arnold schwarzenegger, cool.

  OdpovědětVymazat
 7. Při natáčení došlo k poměrně obskurní záležitosti, a to že onen falešný týnejdžr Šón nepokrytě šahal hlavní mladé krásné slečnové kozatici na její přebujelé poprsí. Což ostatně zachycuje trajler v čase 0:15. Z šokovaného výrazu vlevo stojícího falešného tatínka oné znásilňované lze vyčíst nebetičnou perverznost celé této politováníhodné situace. Aby se produkce filmu vyhla maléru, musela se scénka pracně trikově upravovat - chlípnému týnejdžrovy se do ruky digitálně přilíp telefonofoťák (jakože neochmatává, ale si ty kozy "jen" zvěčňuje a posílá na fejz). Problém kulminoval při převodu do 3D, kdy nastalo mrzení s hloubkou prostoru (ruka byla furt zabořená hluboko do nalejváků). Načež muselo chtěnechtě dojít k dodatečnému zmenšení objemu prsníků po celé trvání filmu. Proto ta disproporce mezi filmem a plakátem. Tož tak no...

  OdpovědětVymazat
 8. Je to pořád stejný. Jak někdo zpívá, tak si toho tvůrci titulků nevšímají. Mám doma i jedno dévédéčko s muzikálem, kde je použit tento nesmyslný přístup. Ale pamatuji doby, kdy si aspoň dabing s písničkami dokázal poradit velmi dobře.

  OdpovědětVymazat
 9. Tho slona bych chtěl mít doma.

  OdpovědětVymazat
 10. Vanessa už zjevně zjistila, v čem tkví její potenciál. (pro srovnání foto ze srpna http://www.imdb.com/media/rm2932125696/nm1227814)

  OdpovědětVymazat
 11. sice jsou v traileru jen tak na sekundu, ale ty rorysi vypadaji spis jak vlhy. coz by melo i vic logiky neb vlhy vcely/vosy i zerou, rorysi vsak ne.
  pokud si ten film s logikou opravdu celkove moc hlavu nedela, tak ne ze by na tom moc zalezelo...

  OdpovědětVymazat
 12. Necenzurovaná verze plakátu s Vanessou: http://uploading.sk/images/jouney.jpg
  ufik

  OdpovědětVymazat
 13. nevíte jak se menoval první díl toho filmu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Wikipédia hovorí, že to bol Journey to the Center of the Earth (2008). Ale bol s Rockom (Dwayne Johnssonom) ešte jeden film ktorý mi to názvom pripomenulo... Race to Witch Mountain (2009)

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.