8.12.11

Soundtrack z Brazílie

Soundtack pro dnešní noc: Něco z historických análů. Hudba Jerryho Goldsmithe k filmu hoši z Brazílie (1978). Začíná to jako rozverný valčíček, ale NĚCO s tou harmonií není úplně v pořádku...Pokud si zjistíte, o čem film je, oceníte Goldsmithovu genialitu...

18 komentářů:

 1. Zas ten anal...
  Stava se z toho running joke.

  OdpovědětVymazat
 2. vcera jsem byl na vysetreni zazivaciho traktu a doslo i na kontrolu konecniku.
  trochu jsem se stydel, abych tam nemel kakaovou skvrnu velikosti
  mexickeho dolaru a pral jsem si,
  abych mel analni beleni.

  OdpovědětVymazat
 3. FF/ Môžeš vysvetliť v čom je tá genialita aj pre ľudí bez hudobného vzdelania, ktorí počúvajú len Justina Biebera a výberovky najväčších hitov Ivety Bertošovej? PS: Film som videl (a na rozdiel od teba čítal aj knihu).

  OdpovědětVymazat
 4. Priznam se, ze tam taky nic moc neslysim... a tak prosim o fundovanou interpretaci.

  OdpovědětVymazat
 5. Harmonie je pořád stejná. Hold se tam pere furt ten samej akord do všech taktů. Celé to zní divně.

  Hochy z Brazílie jsem viděl tak před dvaceti lety, moc si to nepamatuju. Ale myslím, že šlo o klony AH, kteří vyrustaly ve stejném rodinném zazemí jako AH, včetně nasílné smrti jednoho z rodičů. Furt ten samej klon ve všech rodinách s násilnou smrtí. Celé to zní taky divně.

  OdpovědětVymazat
 6. No nevim .. co to je proti takovymu Honzovi Nedvedovi ..

  OdpovědětVymazat
 7. Jezdili Hosi z Brazile autobusem do Lidic?

  OdpovědětVymazat
 8. Jasně že jo. Na anální bělení.

  OdpovědětVymazat
 9. No tak Franto, nenech se prosit a vysvětli i nám nehodným co že to tam máme slyšet. Je v tom zakomponován nějakej kus z Wagnera, nebo podobná chuťovka, kterou nemám šanci odhalit jakožto průměrnej hudební konzument?

  OdpovědětVymazat
 10. Pokud vám to připadá jako normální valčík, tak s tím nic nenadělám. Žádná konkrétní citace v tom není, ale ten způsob, jakým je to schválně mírně disharmonické mi přišel roztomilý...

  OdpovědětVymazat
 11. Nevím jak ostatní, ale já v případě postu o konkrétní skladbě čekal spíš nějakou rafinovanou Goldsmithovu variaci na něco - jinak samozřejmě ano, ta hudba je "slightly wrong", ale drtivá většina populace to bez výkladu Bruna Ganze o tehdy ne moc známých možnostech klonování, němého flashbacku, oficiálního Nazi plesu a malého Zlého parchanta prostě nevyhodnotí jako takovou libovku. Asi jako kdybych tady nahodil pro právníky vtipnou věc "Lidi, dneska na semináři z ekonomie nám doktorandka vytkla, že myslíme hned na kriminální činnost, když jsme jen řekli, že je možnost ty nemovitosti v majetku společnosti zcizit, LOL." ;)

  OdpovědětVymazat
 12. V tom případě je mi líto - udělat pro tohle téma "mírně disharmonický" valčík je chytré, ale nepřijde mi to nijak geniální. Ie. dobrej nápad, ale na zvláštní post?

  OdpovědětVymazat
 13. FF/ Ok, chápem, a dík že si osvetlil aspoň to, že v tom nemám hladať nejaký skrytý odkaz. Mohol som spokojne spať.

  OdpovědětVymazat
 14. Takže to nespočívá v nějakém rafinovaném použití not A H?

  OdpovědětVymazat
 15. Já tam někde uprostřed toho valčíku slyším zaznít něco jako pohřební pochod.

  OdpovědětVymazat
 16. Ja tam slysim zaznit Trololo.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.