19.12.11

Recenze: Alvin a Chipmunkové 3 [Alvin and the Chipmunks 3] - 30%

Dva muži a šest veverek na lodi. Pak na ostrově. Na ostrově sopka a hledačka pokladů. Písničky a tanečky. Neodvratitelná marnost žití. Neodvratitelná smrt. Václav Havel, Kim Čong Il. O tom jsou třetí Chipmunkové.Třetího Alvina a Chipmunky režíroval stejný člověk jako Deuce Bigalow, dobrej striptér. To postačí k potvrzení toho, že to není dobrý film. Ale i kdyby ho Režíroval Ridley Scott, asi by z něj nic lepšího vykřesat nedokázal.

Stejně jako ve druhém dílu mluví dabované veverky z nějakého zvláštního marketingově-humorového důvodu slovensky (narozdíl od veveřáků a všech ostatních, kteří mluví česky), což má ve spojení s jejich pisklavými hlásky ten výsledek, že jsem polovině jejich dialogů vůbec nerozuměl.

Ale i kdyby film režíroval Ridley Scott a veverky mluvily česky, stejně by to nepomohlo...


O ději nemá smysl mluvit, herci vypadají jako by se styděli, že jsou na plátně (s občasnou výjimkou Davida Crosse), a většinu písniček jsem vůbec neznal, natož aby to byly nějaké moje oblíbené hitovky. Jason Lee vypadá o dvacet let starší než v předchozím filmu, jako kdyby měl každou chvíli umřít.

Animace hlavních pišišvorů a jejich integrace do skutečných záběrů je téměř bezchybná, a o to bolestnější to celé je: Proč si mám zabíjet mozkové buňky tímhle? Proč tím mám zabíjet mozkové buňky svých (neexistujících) dětí, když existují filmy od Pixaru?

Obávám se, že na čtyřku nepůjdu ani kdyby ji režírovali oba bratři Scottové...

46 komentářů:

 1. Tuhle rezenci by lip nenapsal ani Scottuv druhy bratranec. +1

  OdpovědětVymazat
 2. "Proč si mám zabíjet mozkové buňky tímhle? Proč tím mám zabíjet mozkové buňky svých (neexistujících) dětí, když existují filmy od Pixaru?" Abys mohl psát srandovní recenze a ušetřil naše mozkové buňky. A za to ti budeme nosit na hrob kytičky, kdyby tě Calvera zastřelil...

  OdpovědětVymazat
 3. U všech Scottů, já na to snad aj zajdu, právě abych si spravil chuť po všech těch pixarovkách...

  OdpovědětVymazat
 4. > Proč tím mám zabíjet mozkové buňky
  > svých (neexistujících) dětí

  Mezi řádky čtu, zabíjet spermie, způsobuje snad toto kinematografické dílko impotenci?

  OdpovědětVymazat
 5. To jsem si za posledních deset a možná víc let nevšiml, že Ridley Scott je nějaká záruka dobrýho filmu. Sice má perfekcionistický vizuály, ale uznejte - Blade Runner je banální volovina. Gladiátor je příběhově béčko a Crowe s těma jeho plkama je občas k vyprsknutí smíchu. Dobrý ročník, Body of Lies, atd - průměrný filmy, kde už ani nechválíte ten vizuál. Tak prosím vás, přiznejte to - Ridley Scott není vůbec nějakej klasik. O drogovým roztřesenci Tony Scottovi radši nemluvě, ale ten aspoň natočil gay hitovku Top Gun.

  OdpovědětVymazat
 6. Blade runner je banální volovina?

  OdpovědětVymazat
 7. Anonym ob komentář nade mnou je banální vůl. Ať už to znamená cokoliv.

  OdpovědětVymazat
 8. protestuji, vůbec nejsem banální !

  OdpovědětVymazat
 9. Jsem anální. Bělení.

  OdpovědětVymazat
 10. Banální bělení není k smíchu

  OdpovědětVymazat
 11. Bazální jeleni už vůbec ne.

  OdpovědětVymazat
 12. Já z vás asi dostanu fekální nutkání...

  OdpovědětVymazat
 13. Ma to prst na tepu doby?

  OdpovědětVymazat
 14. Nastavuje to zrcadlo.

  OdpovědětVymazat
 15. Chipmunkové nekompromisně nastavují zrcadlo společnosti, v níž anální bělení je alfou i omegou

  OdpovědětVymazat
 16. Vymkyna se tam doba z kloubu?

  OdpovědětVymazat
 17. Mikina na malém hrobu? Sakrální krytina.

  OdpovědětVymazat
 18. Marie Poledňáková

  OdpovědětVymazat
 19. JanNovák: Jo, opakuju, že Blade Runner je banální volovina, vizuálně naprosto skvostná. Je to utahaná nuda, zcela podřízená obrazu. Nechce mi snad někdo tvrdit, že ten film je inteligentní mnohovýznamný skvost jen kvůli tomu, že tam Hauera pochcanýho deštěm napadlo recitovat básně.

  OdpovědětVymazat
 20. Franto, neplánuješ kvůli státnímu smutku publikovat tři dny jen samé neveselé nehumorné recenze a v pátek v poledne na minutu vypnout FFFilm, případně webchat? :)

  OdpovědětVymazat
 21. Franta by spíše měl udělat článek, "Jsem v Česku a skáču radostí aneb ani tato mediální hysterie se mě netýká".

  OdpovědětVymazat
 22. Banální vůl: člověče, zato ty máš asi mozek pochcanej vitriolem. Blade Runner je boží!

  OdpovědětVymazat
 23. Udělá tam Václav Havel full frontal?

  OdpovědětVymazat
 24. Blade runner je boží banální volovina.
  (Jako já fakt nevim... viděl jsem ho teprve nedávno, abych pochopil, co na tom ti lidi mají. Nepovedlo se.)
  To už mě víc zaujal kdysi dávno film Prototyp, i když si už nevzpomenu proč přesně (CSFD 48%)

  OdpovědětVymazat
 25. No, někomu se to líbí, někomu ne. Být tebou už bych na podobné filmy nekoukal a místo toho bych si dal něco, kde se hodně střílí, jsou tam honičky v autech a tak.

  OdpovědětVymazat
 26. "Jason Lee vypadá o dvacet let starší než v předchozím filmu, jako kdyby měl každou chvíli umřít."

  Asi včas neodvedl scientologům desátek a tak se mu v těle nahromadili Thetani...

  OdpovědětVymazat
 27. Banální vůl: Znám člověka, co se na Blade Runnera díval na malém laptopu s dabingem na třikrát o poledních pauzách v práci. A taky si myslí, že je to kravina a nechápe, co na tom kdo vidí. Jinak se o tom nemá cenu tady bavit, to bysme si museli nejdřív porovnat žebříčky oblíbených filmů. Btw. to že má něco jednoduchý děj, ještě neznamená, že je to banální.

  OdpovědětVymazat
 28. Jannovak: S tou poslední větou souhlasím. Mně například se hodně líbil Stalker. Nedávno, při druhým skouknutí ještě víc... a ten má sakra jednoduchej děj :-)
  Zato Blade Runner mě nezaujal ani trochu (i když nepochybuju, že knižní předloha je hodně dobrá).

  OdpovědětVymazat
 29. Inu, mě se líbí Stalker i Blade Runner :-) Ačkoliv Stalkera si vážím o dost víc... S knižní předlohou nemá BR skoro nic společného - resp. prvních cca 100 stránek knížky velmi hrubě odpovídá ději první poloviny filmu, ale jinak jsou to, i atmosférou, úplně odlišné světy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stalker taky nemá s předlohou nic. Az na matky.

   Vymazat
 30. jannovak:Tak tomu rikam nahodicka, u mne je Stalker film c.1 a Blade runner Film c.2 :)
  A to presto, ze na rozdil od F. Fuky nejsem intelektual.
  P.S.Vsimli jste si, ze vetsina lidi co nenavidi Stalkera a Blade runnera, jsou fanousci Star Wars a podobnych infantilnosti ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stalker je nuda. BR taky. SW jsem nedokoukal. Ale treba porno me většinou baví.

   Vymazat
 31. F. Fuka je intelektual?! SODOMA! Baldachyn se obraci v hrobe!

  OdpovědětVymazat
 32. Intelektual v teplakoch.

  OdpovědětVymazat
 33. Jasne ze to neni intelektual, zadnej intelektual by prece pote co urazil zenu a byl vyzvan na souboj, neodpovedel takhle:

  "Volím soutěž v dvou až tříminutové klavírní improvizaci. Svou kompozici v MP3 mi zašlete na fuka@fuxoft.cz, pak vyberu nezávislého rozhodčího.

  Pokud toto nepřijímáte a hodláte mě fyzicky inzultovat, ponesete si samozřejmě všechny právní, fyzické i mentální následky."

  I kdyz je tu jeste jedna moznost a to ze neni intelektual ale buzik.

  OdpovědětVymazat
 34. Apeluji na čtenáře, aby zde laskavě neřešili Stalkery, Blade Runnery a tak podobně. Na FFFilmu se řeší jedině tepláky, SMS, autobusy, případně anální bělení...CHodím si sem od filmů odpočinout, ne řešit, které sci-fi je banální a které ne!!

  OdpovědětVymazat
 35. Co je na Star Wars infantilního?
  Ti strčim kaštany do vohně...

  OdpovědětVymazat
 36. strkat kastany do ohne, to je teda pekna blbost, jeste vetsi nez autobus do Lidic

  OdpovědětVymazat
 37. JanNovák: To je výborně hozená rukavice do ringu, zmínit v souvislosti Stalkera a Blade Runnera. Řekl bych to asi takhle - Ridley Scott by rád měl z Blade Runnera něco jako Stalker, ale nechce sám sobě přiznat, že tenhle "typ" dojmu prostě nedokáže. Právě proto je Blade Runner sice hvězdně obsazenej, má legendární Vangelisův soundtrack, vizuálně a výpravně jsou to orgie, nejsou tam antiintelektuální momenty typu Michael Bay, ale... je to dutá banalita, co má pověst filozofického filmu. Knížka je v tomhle směru inteligentnější, ale pro Scotta je prostě představa hluboce myšlenkového momentu zpomaleně tříštící se výloha. Asi tak. :) Abych dokončil svoje pohrdání Ridley Scottem, jeho jedinej film, kde se mu podařilo svoje "umělecký snahy" skloubit s talentem pro vizi, dostatečnejma prachama a udělat dobrej film, kterej nepůsobí jako béčko, je Vetřelec 1. :) Co se týče žebříčků, můj nejoblíbenější film je... tadá, RoboCop! :)

  OdpovědětVymazat
 38. Banalni vul: ja si spis myslim, ze jenom nic nechapes, protoze ses blbej jak auto blata...

  OdpovědětVymazat
 39. Banální vůl> Já nepovažuju Blade Runnera za filozofický film. Já ho považuju za existenciální noirovou "detektivku" (filozofování je tam až v druhém plánu).

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.