11.12.11

Recenze: Gorila - 50%

Nemohu jinak, než začít ocitováním originálního textu distributora:

V zahrádkářské kolinii v Libni, přesněji v tamější restauraci "U Buddyho" jsme prostřednictvím vyprávění hostinského Patrika Davida vtaženi do úchvatně napínavého příběhu jedné ženy, tří mužů a jednoho psa, jejichž imperativem byla a je svoboda. Už nehledají vlast pro sebe a své myšlenky, naopak, v postideovém prozření v svých hrudích objevují ta stará, ještě předcivilizačně čistá srdce primátů. Nechávají se vést jejich pulsem, tlukotem tamtamů, zapomenutým lidoopím citem, vydávají se na cestu nástrah a možné spásy.

Ve filmu GORILA předkládá režisér Pavel Sličný nesmlouvavou, antiiluzivní studii světa, konkrétní film, další bludičku - ledoborec avantgardy dle Ejznštejna a Nejhodnějších medvídků. Vypjatě detektivní zápletka tu je jazykově lyrizována nižší sociolektickou složkou, v míře, která překonává všechny myslitelné dimeneze.

Také doporučují k nahlédnutí oficiální stránky na adrese http://www.fuckthegorilla.com/ nebo www.mrdejgorilu.cz a trailer:Samozřejmě, že mi to svou snahou o humor připomínalo podobně "rozverně mystifikačně punkové nezávislé" filmy jako Babička nebo Jarmareční bouda. Film Gorila je proti nim ve výhodě v tom, že má 1) ještě nižší rozpočet, 2) schopnější tvůrce, kteří mají nějakou konzistentní vizi (nebo jsou stále stejně konzistentně sjetí, viz dále). Ta se ostatně odráží i v ději filmu:

Čtyři staří zhulení punkeři (tři muži a jedna tlustá žena s visacím zámkem v nose a odpornými prsy, která občas ukáže) se rozhodnou, že musejí unést z pražské zoo gorilu. Ta totiž ještě nemenstruovala a podle hrdinů je zapotřebí, aby poprvé menstruovala zakopaná do půl těla v teplém africkém písku, jak se na gorilu sluší. Takže gorilu (kterou hraje člověk v hodně laciné opičí masce) opijí, unesou, naloží k sobě do auta a vyrazí pryč ze zasněžené Prahy. Ráno se probudí u neznámého teplého letního rybníka a udělají jedinou rozumnou věc: Začnou s gorilou natáčet porno. Pak jim zavolá německý podnikatel, že by gorilu koupil. Pak gorila prodělá první menstruaci, přijede podnikatel na kajaku a všechny sežere žralok (kterého nevidíme). Tím film skončí. Ještě jsem zapomněl, že celá tato hlavní story je rámována scénou, kdy několik zahrádkářů (včetně Zdeňka Srstky) sedí před chatkou u piva a vyprávějí si ji.

Ještě stojí za zmínku, že všichni mluví celou dobu neuvěřitelně sprostě, což je občas mícháno s nevhodně spisovnými slovy a skoro to místy vypadá, že jde o citace nějakých avantgardních básní (UPDATE: Ověřeno, že je to podle divadelní hry!). I kdyby ale mluvili jakkoliv jinak, většina dialogů stejně nemá jakkoliv uchopitelný smysl. Celý film má okolo 50 minut a je to asi tak maximum, kolik se dá fyzicky vydržet.

Ve své totální punkovitosti a sraní na všechny a všechno (včetně diváků) je film tak vzácně konzistentní, že se nabízí otázka, zda byli všichni zúčastnění opravdu celou dobu tak strašlivě sjetí a mimo, nebo zda jde o dílo nějakého dobrého režiséra s dobrými herci, kteří jen dobře hrají, že jsou režisérovi zhulení kamarádi. (Jména na oficiálních stránkách mi nic neříkala a nemám chuť pátrat, která z nich jsou pseudonymy.)

Každopádně, tohle je první (a zatím jediný) opravdu punkový český film, a navíc je na něm sympatické, že se nesnaží naznačovat "hele, já jsem sofistikovaný meta-art, který jen dělá jako že je špatný" (jako Nic proti ničemu). Je to prostě jenom "Fuck you all motherfuckers, my máme gorilu".

P.S: Pro jistotu zdůrazňuji, že tento film skutečně existuje, skutečně jsem ho viděl a tato recenze není žádný vtip. Možná je to vtip ze strany tvůrců, protože podle unie filmových distributorů běží tento snímek od 2. prosince v našich kinech a přitom promítání pro novináře bylo 10.12. a film je promítán v jedné kopii (z DVD) na různých místech republiky (většinou ne v kinech) cca 1x - 2x týdně (viz seznam na oficiálních stránkách).

P.P.S: Doporučuji vaší pozornosti cca 15. příspěvek v diskusi, kde mi někdo z tvůrců vyhrožuje inzultací za to, že ve filmu byla ošklivá prsa.

129 komentářů:

 1. Priznam se, ze muj vysledny vztah k vyse uvedenemu filmu (od krajne pozivniho ke krajne negativnimu) zcela zavisi na nasledujici otazce:

  Pamatujes si co bylo na konci uvedeno za sponzory? Bylo neco z toho verejnopravniho? Jinymi slovy - prespeli sme na to (my vsichni) nejak?

  Na strankach tvurcu sem to nenasel...

  OdpovědětVymazat
 2. Anonym, myslim, ze ne. I ty titulky byly velmi strucne, undegroundove a plne nepochopitelnych narazek.

  OdpovědětVymazat
 3. Je ve filmu alespon kousek natoceneho porna? A pokud ano, je stejne kvalitni, jako jina porna s gorilou?

  OdpovědětVymazat
 4. Tohle mě pobavilo. Zcela náhodou jsem si existence tohoto díla všiml včera odpoledne a skončil na jejich stránkách www.mrdejgorilu.cz. A vida, o půl dne později už mám i recenzi a druhou webovou adresu s totožným obsahem. ;-)

  OdpovědětVymazat
 5. Tu gorilu hraje Johana Svarcova? :)

  OdpovědětVymazat
 6. A sakra, to mi pripomina jeden norsky animovany film, kde parta norskych fasistu spolu s laponskou mafii na motorkach honi po zasnezenych planich slona nacpaneho pytlikama s drogama.....

  OdpovědětVymazat
 7. n název toho norského filmu by sis nevzpomněl? zaujal mě :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Nezbyva nez konstatovat, ze Krampol mel tenkrat pravdu...

  OdpovědětVymazat
 9. nastavují v tom filmu zrcadlo?

  OdpovědětVymazat
 10. Připomíná mi to Waynovu klasiku "Kbelíky krve chlístající z lidských hlav".

  OdpovědětVymazat
 11. Jmenuje se to "Free Jimmy" - Parta zhulenců zachraňuje zfetovaného slona, který utekl z cirkusu. První CGI animovaný film z Norska. V režii Christophera Nielsena vznikl první norský CGI film Free Jimmy (Slipp Jimmy Fri), tedy „Zachraňte Jimmyho

  OdpovědětVymazat
 12. jinak tuna je to divadlo http://host.divadlo.cz/medvidci/,
  kde pod záložkou Texty je kompletní text hry

  a jako dobrý (i když na divadle to je asi o dost lepší než na filmu)

  OdpovědětVymazat
 13. chybi zcela zasadni info - mela ta gorila v pornu full frontal ?!

  OdpovědětVymazat
 14. Jako autor textu si, který neměl nic společného s divadelní produkcí (režie Akram Staněk) ani s filmem (režie Pavel Sličný) si dovoluji říct, že film má stejnou kvalitu jako divadlo, i když je to překvapivé.

  K panu Fukovi: děkuji vám, že jste přišel na promítání a též o filmu napsal článek. Překvapuje mne jen, že si myslíte, že úkolem filmového kritika je být arbitrem ženské krásy. Je mi to celé podivné... Přece si nemůžete myslet, že je možné napsat o herečce nějakého divadla, že má "odporná prsa" a myslet si, že za to od jejich kolegů nedostanete po tlamě? Jste opravdu tak naivní? Nerozumím vám. V každém případě přijměte prosím mou výzvu na pěsťovku, napište mi laskavě na nejhodnejsi.medvidci@gmail.com jak si to představujete. S pozdravem, Rene Levinsky (Helmut Kuhl).

  OdpovědětVymazat
 15. Má-li tou tlustou být Johana Švarcová z Kazet, tak pak jsi Franto fakt divnej, a to v tom nejohavnějším slova smyslu...

  OdpovědětVymazat
 16. Anonym: Johanu Svarcovou nahodou znam z "Nic proti nicemu", kde mi byla znacne sympaticka. Nepripada mi, ze by ta tlusta zena s osklivymi prsy v "Gorile" byla ona: http://www.fuckthegorilla.com/fotky/img32687-967.jpg

  OdpovědětVymazat
 17. Rene Levinsky / Helmut Kuhl: nevidím důvod, proč by ZROVNA filmový kritik nemohl krititovat prsa ZROVNA divadelní herečce. Kdokoliv může kritizovat jakékoliv aspekty čehokoliv / kohokoliv a je na jeho posluchačích, aby si z toho vyvodili / nevyvodili nějaké závěry. Pokud jste si z toho zrovna vy vyvodil závěr, že mě chcete vyzvat k duelu, pak je na mě jako na vyzvaném, abych si zvolil typ tohoto duelu. Volím soutěž v dvou až tříminutové klavírní improvizaci. Svou kompozici v MP3 mi zašlete na fuka@fuxoft.cz, pak vyberu nezávislého rozhodčího.

  Pokud toto nepřijímáte a hodláte mě fyzicky inzultovat, ponesete si samozřejmě všechny právní, fyzické i mentální následky.

  P.S: Když jsem svůj příspěvek psal, netušil jsem, že v něm hrají nějací herci (ať už divadelní nebo filmoví) - v divadle jsem byl naposled v roce 1992, a to na vánoční besídce - nicméně to nic nemění na tom, co jsem napsal. Možná byste mohl zveřejnit nějaké záběry s těmi prsy, schválně co tomu řeknou čtenáři.

  OdpovědětVymazat
 18. http://www.econ.mpg.de/english/staff/esi/levinsky

  to bude duel

  OdpovědětVymazat
 19. Jooooo prosíííím , sem s nima :D

  OdpovědětVymazat
 20. Dříve bývalo zvykem, že jakési kritické reflexi podléhala i práce
  kritiků - ne snad jako polemika s jejich názory, ale jako hodnocení
  jejich intelektuální, jazykové a lidské úrovně. Nejde o to, že pan
  kritik nic z toho nepochopil, jde o to - jak to nepochopil:

  "Čtyři staří zhulení punkeři (tři muži a jedna tlustá žena s visacím
  zámkem v nose a odpornými prsy, která občas ukáže) se rozhodnou, že
  musejí unést z pražské zoo gorilu. Ta totiž ještě nemenstruovala a
  podle hrdinů je zapotřebí, aby poprvé menstruovala zakopaná do půl
  těla v teplém africkém písku, jak se na gorilu sluší."

  Nepochopil to sprostě a urážlivě k jedné z hereček - plete si sprostou
  mluvu, argot, se sprostou myslí a netaktností. Nejvíce však stojí za
  pozornost jeho jazyková schopnost, či spíše neschopnost - viz. shoda:
  "...žena... s odpornými prsy... která občas ukáže..." stejně tak kostrbaté a nerytmické opakování slov (menstruace) ve větě, která sama je zkonstruována umem dítěte z prvního stupně základní školy.

  A to jde - když už chci jazykem, textem kritizovat něčí práci v jiném oboru, než je ten můj, ten jemuž rozumím více než coby laik - tak se aspoň naučím ten text sesmolit, tak, aby se člověk nemusel stydět ho číst.

  To pro příště pane Fuko.

  Pavel Göbl.

  OdpovědětVymazat
 21. Pavel Gobl (pardon, nemuzu najit na anglicke klavesnici umlaut): Domnival jsem se, ze pointa toho ukazovani nader mela byt prave v tom, ze mela vzbuzovat hnus (coz se podarilo). Jestli to byla skutecna prsa herecky nebo pocitacovy trik, to nemam tuseni. Pokud tomu tak byt nemelo a ta prsa mela napriklad vypadat hezky, pak se scena prilis nepovedla.

  Nad vasimi ostatnimi pripominkami se zamyslim a vyvodim z nich prisne dusledky, vcetne kazenskych.

  OdpovědětVymazat
 22. Myslim, ze je to krajne negentlemanske se takto vyjadrovat o prsou damy.

  OdpovědětVymazat
 23. Fun Fact: "Pavel Gobl" je shodou okolnosti take jmeno filmoveho rezisera, jehoz filmy jsem ohodnotil 30% a 20% ("Jeste ziju s placackou atd..." a "Veni Vidi Vici")

  OdpovědětVymazat
 24. a pan Pavel Göbl si teď vezme k ruce nějakou jazykovou příručku a podívá se, co že to znamená to slovíčko "viz"... a až zjistí, že se zařadil do nemalé skupiny těch, kteří taky nevědí, může se červenat a litovat toho, že sem ten svůj příspěvek vložil... jako bonus pak můžete odhalovat i další jazykové nedostatky svého krátkého textu.

  OdpovědětVymazat
 25. Ach pane Fuko, hodnoťte prosím cokoliv na 0%, či záporně, dle Vaší ctěné libosti. Máte na to absolutní právo, osobně jsem rád za každou reakci na svou hru, ať už je taková, že "by autorovi textu měli useknout obě ruce". Co se ovšem týče Vašeho hulvátsví, kterého jste se dopustil vůči ženě, do toho se zamotáváte čím dál víc a je to trapné až ubohé. Proč se prostě neomluvíte a nejdete spát?

  Tímto v této debatě končím. Věřím, že kázeňské tresty, které si uložíte, budou velmi přísné. René Levínský.

  OdpovědětVymazat
 26. René Levinský: Předně: Na vaši hru jsem nikdy nijak nereagoval. Neviděl jsem ji, ani jsem nevěděl, že nějaká existuje.

  Zmínil jsem se o tom, že postavy vystupující ve filmu vypadají skutečně nechutně, včetně prsou té punkerky, což jsem považoval za nepochybný záměr (a oceňuji odvahu té herečky, že něco takového ukazuje na kameru, pokud jsou to opravdu její orgány). Proč by tam ta prsa jinak byla? Vás rajcovala?

  OdpovědětVymazat
 27. Hodte sem fotky !! Necht LID rozhodne :)))

  OdpovědětVymazat
 28. Ve filmu se obnazuje nevzhledna zena. Fuka na to poukaze v recenzi. Autor predlohy to bere jako urazku te herecky a hrozi inzultaci.

  OdpovědětVymazat
 29. levinsky, gobl & spol: toto priposrane pokrytectvi mi leze neskutecne krkem. pokud na ff z platna vybafnuly vyveseny cajdaky, tak snad nebude psat o plnych a pevnych nadrech 20lete mladice. a vyhrozovani fyzickym utokem pak uz jen svedci o vasi prudke "inteligenci".

  OdpovědětVymazat
 30. Tady je fotografie z inscenace, ktera byla predlohou filmu a MYSLIM, ze je to ta sama herecka a ze se o tech prsou z te fotky da ledacos odhadnout: http://host.divadlo.cz/medvidci/Fotky/Harila/original/01010105.JPG

  OdpovědětVymazat
 31. Videl jsem sice jenom trailer, tudiz nemohu hodnotit film ani onen divadelni kus. Avsak nechapu, jak autori teto nevkusne chlipne uchylarny mohou vystupovat takto mravokarne.

  Btw. bavite se zde o abstraktni postave z filmu, pokud na Frantu pusobila jeji prsa odporne, byl to zrejme zajem tvurcu. Franta (nebo kdokoliv jiny) nemuze vedet jestli i herecka X Y ma odporna prsa. Ja takovouto informaci v recenzi vitam, dalsi duvod proc toto veledilo neshlednout.

  Pokud bude recenzovat pohadku o Jenickovi a Marence, tak nesmi napsat, ze Jezibaba ma na nose fakt odpornou bradavici??

  OdpovědětVymazat
 32. Já jsem film viděl, takže bych chtěl podotknout. Zrovna tak jako Jeníček a Mařenka není o mladistvých zločincích loupících perníček, tak Gorila není zoofilním pornofilmem, jak by se z kritiky mohlo zdát.

  OdpovědětVymazat
 33. ... recenze pana Františka mě pobavila... a tímto bych chtěl slavnostně prohlásit, že soudruhové Levinsky a Kuhl nemají čuráka a jejich ženy postrádají klitoris...

  OdpovědětVymazat
 34. To ale neni odpoved na otazku s bradavici...

  OdpovědětVymazat
 35. Pánové, nesnižujme se zde na úroveň účastníků primitivních hospodských půtek, potřesme si přátelsky rukama, nalijme čistého vína a přiznejme na rovinu, že ty kozy ve filmu jsou hnusný JAKO TA PRDEL!! A režisér Gobl by měl raději zalézt pod stůl a na věky věků tam na bobku dřepět a žužlat gumová pískátka za ty průjmy, které vyplodil a vypustil do kin...

  OdpovědětVymazat
 36. Poštěstilo se mi pořídit z DVD kopie filmu snímekdiskutovaných vnadů. Jak vidíte, nejsou vůbec neerotické a leckterá žena (např. Helena Vondráčková) by se za ně nemusela stydět...

  OdpovědětVymazat
 37. Myslim ze nekdo se snazi si ukrast trochu z Fukovy popularity .. neskakal bych jim na spek.

  OdpovědětVymazat
 38. Levinsky a Kuhl - full frontal ad absurdum.

  OdpovědětVymazat
 39. http://host.divadlo.cz/medvidci/Fotky/Harila/original/01010105.JPG

  Vazeny pane Fuko,tedy ja myslim,ze,odhozene vajgly(treba jeste zapalene!)kolem lavicky v divadle(!)znamenaji pozarni nebezpeci divakum.Velmi bych tohle odsoudil.
  Petr

  OdpovědětVymazat
 40. To si majo nezaslouzila, abyste takhle negentlemansky rozebirali jeji full frontal. Stydim se za vas.

  OdpovědětVymazat
 41. Diskuzi k Hranařům asi nepřekonáme, ale aspoň něco..to by museli Lewinski s Goebbelsem víc trollit...jedny kontroverzní kozy hranaře neudělají, to víte..

  OdpovědětVymazat
 42. Stydím se za pana/paní Anonymního který se stydí za všechny rozebírače fullfrontalu..

  OdpovědětVymazat
 43. v divadle jsem byl naposled v roce 1992, a to na vánoční besídce

  A dubnové seznamovací představení v Rokoku byl vosk?


  Fun Fact: "Pavel Gobl" je shodou okolnosti take jmeno filmoveho rezisera, jehoz filmy jsem ohodnotil 30% a 20% ("Jeste ziju s placackou atd..." a "Veni Vidi Vici")

  Podstatnější fakt je, že první z řečených je také založen na Levínského hře.


  Ohledně sporu o jazykovou shodu chci upozornit, že "žena […] s odpornými prsy, která občas ukáže" je zcela v pořádku při užití v běžném, "pomnožném" smyslu "žena má odporná prsa, která ukazuje" a ne jako dnes již dosti archaický plurál maskulina "žena má odporné prsy, které ukazuje".

  OdpovědětVymazat
 44. Film jsem ještě neviděl, ale k panu G. :Ono je jednoduché někoho odsoudit, ale všichni se nějak musíme živit, přečtěte si nějaký jeho rozhovor a zjistíte, že on sám se nijak netají tím, že ten film o golfu je sračka točená proto, aby měl na jinou tvorbu. Jak vtipně pokazuje v Sedláčkově filmu Největší z Čechů, na pičoviny o golfu státní dotaci dostane, ale prachy na scénář, který vyhrál stejnou sc. soutěž jako nedávno recenzovaná Poupata, nesehnal. Scénář vyšel přepsán do literární verze a je to kurevsky dobrá kniha(Magnesia litera). Plácačky nebyly, myslím si, úplně vydařený film, ale určitě to není film nijak ostudně tragický. Na netu se dají sehnat i jeho filmy pro ČT. U jeho Balíků (film o puberťácích, co mají kapelu a chtějí si vydělat na nástroje dárcovstvím spermatu) jsem se hodně bavil a myslím, že je to jedna z nejlepších českých pubertálních komedií, která hravě předčí všechny ty pokusy, kde hrál Kotek s Mádlem. Asi mi to nebudete věřit, ale nejsem žádný režisérův kamarádíček, jen bych vás rád upozornil, že má na kontě víc věcí, než jen tu pičovinu o golfu. Tomáš

  OdpovědětVymazat
 45. ze se neslusí vyjadrovat o poprsí dámy?
  ukazuje-li osoba (ženského nebo mužského) pohlaví jakoukoliv intimní partii svého těla veřejně(ať už si pod pojmem intimní představí každý co chce) je naprosto v pořádku se k tomu vyjadřovat, případně i kritizovat.
  pokud nechci aby se k mým partiím někdo vyjadřoval, tak je nikde neukazuji.

  OdpovědětVymazat
 46. ad anonymní obhájce p. Gobla:

  Nenechte se opít rohlíkem, tahle stará otřepaná výmluva neschopů o tom, jak musí točit hovadiny, aby měli na chleba a vodu a skutečné, "umělecké" filmy je poslední dobou hodně zneužívaná. Ona je otázka, zda je vůbec v ambicích režiséra natočit něco pořádného - dobrý film ovšem neznamená, že musí být černobílý, plný filosofických odkazů, musí se v něm mluvit francouzsky a být totálně k nepochopení... I píčovina o golfu se dá natočit dobře a zábavně, což se v případě VVV fatálně nepodařilo, je to skutečně morbidní sračka a trapné výmluvy, že to natočil kvůli penězům jsou napřesdržku víc než Fukova kritika ohavných prsů seschlé punkerky.

  OdpovědětVymazat
 47. Mně by zajímal názor Petry Polachové na problematiku ošklivosti prs.

  OdpovědětVymazat
 48. Stejne tak je pokrytecke umoznovat pripadnou chvalu pekneho poprsi a zaroven odsuzovat kritiku nepekneho poprsi. Nehlede na to, ze peknost/nepeknost je, jak vsichni vedi, vysoce subjektivni. Jestli ty kozy prisly FF odporne, budiz, ma na to snad pravo, i kdyz by se zrovna panu RL libily k prasknuti.

  Ad Pavel Godl - kdyz uz chcete kritizovat, zkuste sesmolit text, ktery se da precist a nepusobi umelohmotne a nepatricne. Vas nazor, na ktery mate take pravo, je znacne neprehledny a pro ctenare nepohodlny.

  OdpovědětVymazat
 49. Toš - myslím, že nemám zapotřebí vymlouvat se jako neschopa. Knihy za které mám Magneziu a nominace na Škvoreckého existují a obě byly původně scénáře. Tolik má vlastní ješitnost. Když něco dělám pro peníze, tak to přiznám, každý chodí do práce.
  Co se týká hodnocení těla Medvídkovské herečky, je to zkrátka hulvátství a basta. A navíc většinou anonymní, z čehož je mi v tomto národě už na blití. Kuhl má pravdu, že je to na přesdržku. A my s Levínským máme právo být moralisté, kteří obhajují Kuhla. Gorila je totiž moralita o zradě ideálů a trestu za tuto zradu. Přemíra vulgarismů je maskování... je to dost prosté, ne sprosté. Šak běžte do kina uvidíte nejlíp sami, namísto planého pindání na internetu. Howgh. Göbl

  OdpovědětVymazat
 50. Göbl zní nacisticky. Že jste vy kryptofašista?

  OdpovědětVymazat
 51. No to je hustyyy...

  Týpek kritik, kterej přinese ježka svým čoklům domů na hraní ( a ještě si to dá na blog a youtube )se hádá do krve s režisérem škváru natočeného z našich daní !....podivnej svět....

  OdpovědětVymazat
 52. Pane Gobl, nepochybuji o Vašem talentu, ale proč jste nám to udělal?? Proč jste natočil VVV?? Co jsem Vám udělal, že jste mne přinutil svíjet se v agónii, krvácet z uší, očí a nosu a prožít několikanásobný epileptický záchvat při sledování tohoto..."něčeho"? Přeju Vám všechny Magnesie Litery a ceny, ale jsem opravdu tak špatný člověk, který si zaslouží, aby jeho oko spočinulo na VVV a způsobilo mu tím doživotní psychické trauma?

  OdpovědětVymazat
 53. Taky bych to rad posoudil. Fuko, ukaz kozy!!!!

  OdpovědětVymazat
 54. jsem rad, ze ty prachy, co Fuxoft vybral, vrazil zpet do fffilmu; fakt, ze se od te doby v diskuzich objevuje tolik insideru, nemuze byt nahoda!

  OdpovědětVymazat
 55. Ad Howgh Gobl:
  cim presne vzniklo vase pravo byt moralisty? zkuste pochopit, ze se snazite pohybovat ve spolecnosti, ktera vase zasady, zda se, nevyznava. zdejsi spolecnost klidne a bez uzardeni nazve oskliva prsa, osklivymi prsy (nebo kozama). lide se tu za to (vetsinou) nestydi a nevidi na tom nic spatneho.
  Jestli vam urazi a pohorsuje oznaceni nepeknych prsou za nepekna ... pak mate svobodnou volbu sem nechodit.
  Stejne tak tu klidne napisu, ze pan R.Levinsky je osklivy clovek. Neni to nic proti nemu, je to konstatovani, me hodnoceni vizualniho vjemu. Jestli mi kvuli tomu pan Levisnky nebo jeho zastanci budhou chtit nafackovat ... inu co se da delat, snad se nejak domluvime.
  JH

  OdpovědětVymazat
 56. ke kritikovi s kecama o opíjení rohlíkem: Ale o tom právě mluvím, já, narozdíl od vás, vím, že P.G má na kontě i velmi vydařené věci a že je hloupost ho soudit podle filmu točeného pro prachy. Ostatně ona i tahle Fukova recenze mi zní spíše jako pozvánka do kina (první punkový film)a námět zní rozhodně slibně.
  K dalším kecům: Mně se líbí jak je internet plnej moralistů, kteří šmahem odsoudí tvůrce, který by si, nedej bože, dovolil natočit něco pro prachy. Já na tom nevidím vůbec nic špatného, pokud to režisér vykoupí i něčím jiným (Balíci, Tichý Společník, možná Gorila). Bože, jak si tu někdo stěžuje, že byl mučen. Tak proč si na to chodil, ty hlupáku? Nebo proč sis to stahoval? Recenze na to byly příšerné, sám režisér nezastíral, že je to hovadina a ty tady budeš blít kraviny, že tě mučil. Když seš tak blbej, že koukáš na sračky, tak nadávej jen sám sobě. Já tady mluvím o tom, že ten film je pičovina, ale zapomněl jsem zmínit, že pouze předpokládám,že je to pičovina. Sám jsem ho nikdy neviděl, ani nehodlám. Kina i internet jsou plné dobrých filmů, tak proč chodit na sračky? Tomáš

  OdpovědětVymazat
 57. Tedy ja žasnu,už vím,proč na počítač tolik nehledím.Abych se představila-jmenuji se jitka Říhová a jsem a)učitelka ,za b)matka tří dětí,za c)majitelka oněch odporných koz,ohledně kterých povstala tato -dá-li se to tak nazvat -diskuse.Z pana Fuky je mi pouze lehce na blití...a to jsem zatím viděla jen portrét,též z ostatních rádoby intošů,kteří pánům Goblovi a Levinskému nesahají ani po čuráka.p.s.prohlídka koz je veřejnosti přístupná zítra od 8.00 v kabinetu přírodovědy na ZŠ Barrandov

  OdpovědětVymazat
 58. re: Tomáš

  Ty s Pavlem Goblem asi spíš, jiné vysvětlení mě nenapadá. Když režisér natočí sračku, na kterou se nedá takřka dívat, za kterou lidé (většina nevědomky - nejsou přece povinováni číst před návštěvou kina nějaké recenze, kde se to hemží FrantouFukou a odpornými prsy) zaplatí nemalou částku, aby posléze v kinosále zvrátili svůj oběd (rovněž zakoupený za nemalou částku) a znečistili tak sedačky a oděvy diváků kolem sebe, které se musí (ano, správně, za nemalou částku) vyčistit, tak poté pan Gobl férově prohlásí: "Sorry, že to byla kupa hoven, co jsem natočil, já jsem totiž potřeboval peníze, tak jsem vás takhle napálil, abyste mi zaplatili živobytí a já si mohl doma na svojí videokameru natáčet pravé umění, které vám možná někdy ukážu, ale třeba taky ne, protože je to moc umělecké, aby to šlo do kin, takže až zase budu potřebovat prachy, tak opět natočím nějaký průjem a doufám, že na to půjdete a klopíte spoustu stokorun, protože tím podporujete MĚ, umělce ověnčeného řadou cen, tak si toho važte...", čímž se vyviní?? Nenene, jen ať si to Pavel Gobl pěkně zbaští, když si to zavařil, obhajovat ho může jedině blázen nebo milenec, tak nevím, kam patříš ty...mimochodem, Balíci jsou snad ještě větší ptákovina než VVV a nevím, co má Pavel Gobl společného s Gorilou...

  OdpovědětVymazat
 59. myslím, že tato diskuze brzy překoná Hranaře... jsem rád, že na rozdíl od Vás, paní Říhová, pánům Levínskému a Goblovi nesahám po čůráky, vzhledem k výše uvedeným příspěvkům je to krajně nebezpečná pozice pro člověka mé orientace...

  OdpovědětVymazat
 60. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 61. Vážená paní Říhová, jednak si cením vašeho odhodlání sem napsat, jednak (když už jste tu) se vás chci zeptat jako osobu nejzasvěcenější, co vedlo trojnásobnou matku a učitelku základní školy k tomu, aby se v tomto snímku obnažila. Jak vidíte na příkladu F.Fuky, scéna na diváky působí dojmem, že jde o to vyvolat pocit odporu, hnusu, pobouření... Proto asi bude nejlepší, když smysl scény vyložíte a zde diskutující osazenstvo se zastydí a případně se i omluví.
  sigf07

  OdpovědětVymazat
 62. Já se s dovolením vmísím do bitevní vřavy s nejapným postřehem - dovedete si představit, že by se podobná diskuze (tato nebo "hranařská") objevila na novinkach.cz a jejich fffilmu blahé paměti? Už proto je lepší měsíčně nějakou tou kačkou přispět a zůstat neochuzen o diskuzní fullfrontal...ale dost moralizování - což takhle na fffilm zavést regulérní "filmové" fórum (pokud možno lepší než vzkazník vpravo)?

  OdpovědětVymazat
 63. Anonym: Premyslim o tom, zatim mi zadne reseni nepripada uplne OK. Rad bych to zalozil na svych oblibenych Google technologiich, mozna Google Groups....

  OdpovědětVymazat
 64. Tyvole zas dalsi debil - dospelej clovek predpokladam - kterej se jeste nezbavil Kleki-Petry a klidne (snad)vazne minenej prispevek zakonci "howgh". To je fakt v prdeli.

  OdpovědětVymazat
 65. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 66. Přečtení této diskuse mě vysílilo natolik, že svou troškou do mlýna nepřispěji. Na film/divadlo se ale pravděpodobně podívám ... jsem zvrhlík ;-)

  OdpovědětVymazat
 67. Já bych se chtěl ohradit vůči tvrzení, že nesahám pánům Goblovi a Levinskému ani po čuráka. Já totiž nesahám po ovisnutý kozy Jitky Říhové.

  OdpovědětVymazat
 68. No jo, ale pan Gobl nemá čuráka, von čurák je.

  OdpovědětVymazat
 69. Z cele debaty i recenze pro me jasné vyplývá, ze ani Magnesia litera ani nominace na Skvoreckeho (ať uz je to cokoliv) vám nepomůže narazit si nějakou pořádnou kozatici. Zbude na vás akorát nejaka sereda s ohyzdnymy prsy. Což je smutné. Není pak lepší třeba prodávat drogy nebo psát FFFIlm? A následně jak říká Shakespeare - to drown in pussy?

  OdpovědětVymazat
 70. Dobry den.
  Vidim zde opravdu velmi zvlastni uskupeni diskutujicich. Nektere prispevky ukazuji na vysokou uroven pisatelu. Misto argumentu, jen urazky lidi, ktere neznaji a dila ktere nevideli. Nastesti jsou zde i lide, kteri se nestydi za svuj nazor a podepisi se.
  Ja bych chtel rict, ze jsem rad, ze pan Fuka byl, jako jeden z mala zde diskutujicich, na projekci filmu Gorila. Ocenuji jeho kritiku. Zda popisuje nektere partie tela nekoho z protagonistu je ciste jeho vec, pouze bych mu vytknul formu, kterou pouzil. Nezalezi preci na tom, jak kdo vypada. Ale je to ciste jeho vec.
  K otazkam tykajicim se financovani filmu bych rad rekl, ze nebyla pouzita ani koruna z verejnych rozpoctu. Tudiz, ne neprispeli jsme na nej my vsichni.
  Pokud chcete o nejakem filmu diskutovat, doporucuji na nej zajit do kina, nebo klubu.
  S pozdravem Samot Cernochys

  OdpovědětVymazat
 71. Dobrý den, ráda bych poslala všechny, co neustále urážejí mojí matku do prdele. Zajímalo by mě, jak by se Vám líbilo, kdyby se toto psalo o Vašich matkách - ale Vám by to bylo fuk, jelikož se na této diskuzi chováte celou dobu jako burani a primitivové. Pravděpodobně jsou to asi první prsa za hoodně dlouhou dobu, co jste viděli, když ve Vás zanechala takových dojmů (tomu bych se vůbec nedivila)
  Přeji hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vím, že je to s křížkem po funuse, ale tvoje matka nešahá mojí matce ani po čuráka!

   Vymazat
 72. "všechny, co neustále urážejí mojí matku do prdele."
  Včera jsem tvoji matku urážel do prdele celou noc a líbilo se jí to.

  OdpovědětVymazat
 73. Dobrý den, jsem tu správně v prdeli?

  OdpovědětVymazat
 74. A má ji vybělenou?

  OdpovědětVymazat
 75. tento komentář byl vybělen

  OdpovědětVymazat
 76. Moc vtipné, nejsem nejlepší v češtině, ale aspoň se umím chovat;)

  OdpovědětVymazat
 77. S takovejma prsama, jako dediční předispozicí, ti ani nic jinýho nezbejvá.

  OdpovědětVymazat
 78. Nejdřív se představím - jmenuji se Verner - aby tu zase ze strany tvůrců a osazenstva filmu nepadaly výroky o odvážnosti anonymů.
  Předně, jak už tu několik lidí zmiňovalo, pokud ukážete své intimní partie ve filmu, musíte být připraveni i na negativní reakce. Sice jsme již poměrně otevřená společnost, ale odhalování intimity má stále silný účinek. Pokud nemělo mít ukázání "odporných" prsou význam pro přiblížení hrdinů a situace, neměli jste to dělat, a když už jste to udělali, neměli byste se divit tomu, že to lidi rozebírají.
  K reakcím majitelky prsou a její dcery (pokud jsou to skutečně ony) - moje matka by ve filmu prsa neukazovala, protože má jistou sebeúctu, a pokud by je přece jen ukázala (protože jí třeba rejža řekl, že je to pro film nezbytné), tak má dost soudnosti na to, aby si nemyslela, že z nich všichni padnou na kolena a budou je obdivně velebit. A vaše mluva prozrazuje, že k těm sprosťákům, kteří vám tak vadí, nemáte zase tak daleko.

  OdpovědětVymazat
 79. A mimochodem - pokud zastavíte nějakou ženu na ulici a řeknete jí: "Vy máte ale odporná prsa!", pak jde jistě o nehoráznou urážku. Pokud řekne recenzent o postavě ve filmu, že měla odporná prsa, pak je to pouze popis situace.
  Například Kate Winslet měla v seriálu Mildred Pierceová záměrně takovou tuctovou unylou vizáž a také sexuální scény a scény obnažovaní byly záměrně natočeny tak, aby vypadala co nejvíc jako postarší povadlá panička. Byl to cíl tvůrců, kteří pak do kontrastu postavili její vzhledově bezchybnou dceru jako matčinu sokyni.
  Pokud vaše zobrazení nahoty ve vašem filmu nemělo herečku/její postavu shodit, tak jste potom neuspěli. Co říci víc?

  OdpovědětVymazat
 80. Pokud se celá recenze točí okolo prsů herečky, není to recenze, ale blábol.
  Fuka, jak je u něho obvyklé, protože není schopen uchopit a nějak adekvátně zpracovat umělecký záměr filmů (to platí obecně), dření nějaký pseudoatraktivní detail. aby přilákal podobné ubožáky.
  Pane Fuko, vaše parketa je recenzovat pornofilmy, nikoliv filmy umělecké, tak už si to přiznejte.

  OdpovědětVymazat
 81. Po přečtení diskuse jsem udiven, jak málo jsou tvůrci rádoby-punkfilmu cool a punk. Dokonce moralizují o tom, že kritik nemá psát, že filmová postava má a ukazuje ošklivé prsy. Teprve díky této diskusi máme jistotu, 1) že to nebylo CGI a ta herečka má takové nepěkné prsy i v obsobním životě, a 2) že ten film není autentickou tvůrčí výpovědí, nýbrž jen falešnou punk-pózou :(

  OdpovědětVymazat
 82. hendrixx:
  pank je mrtvej; jediny, co je na tom filmu pank, je oficialni text distributora, ale to je malo a Fuka na tuto odpornost opravnene poukazal

  OdpovědětVymazat
 83. ad "Pokud se celá recenze točí okolo prsů herečky, není to recenze, ale blábol."

  já teda mám dojem, že okolo těch koz se netočí celá recenze, ale spíš jen část komentářů... :*)

  OdpovědětVymazat
 84. Asi bychom celou diskuzi mohli s klidným svědomím konečně uzavřít s tím, že tvůrci Gorily jsou Hranaři...to snad nikoho neuráží

  OdpovědětVymazat
 85. mi to neda, posledni anonym ob nade mnou:
  uplne vazne bez ironie - s realitou hybou vysledky, ne zamery, uchopuje se, co je predhozeno a ne, co predhozeno byt melo, nebo snad dokonce ve vlastnim dile nepritomna predstava tvurcu, co predhodit chteli!
  a oni predhodili kozy, ktere shodou okolnosti vypadaly odporne..

  OdpovědětVymazat
 86. Franto, delej radej hry. Tím jsi se proslavil na celým světe.

  OdpovědětVymazat
 87. teda páni.. Františku, stojím za Tebou, co se mne týče, pochopil jsem Tvůj recenzentský úmysl už v main textu, ta diskuse je úsměvná, ale chápu, že se musíš bránit, líbí se mi nadhled s kterým to zvládáš ;)

  OdpovědětVymazat
 88. F. X. Šalda napsal, že odsuzuješ-li, holenku, něco, co neznáš, cos dostatečně neprozkoumal, pak to není odsudek, ale předsudek. To platí i pro tebe, holenku Fuko.

  OdpovědětVymazat
 89. Anonym 9:30 - LOL, to si jako ma ty hnusny kozy jit nekam nejdriv osahat nez bude moct napsat ze jsou odpudivy ?

  OdpovědětVymazat
 90. by člověk neřekl co jedna zmínka o kozách dokáže...........
  někteří dokonce Fuku nařkli že se kolem toho točí celá recenze, ale omyl, jen diskuse se kolem toho točí

  a souhlasím s někým nade mnou - moje matka by kozy neukazovala a kdyby jo tak předpokládám že s dostatečnou dávkou sebereflexe a vědomím, jak to asi bude vypadat
  kdyby to náhodou nevěděla, asi bych jí to naznačil i já, nejsem totiž pokrytec

  OdpovědětVymazat
 91. Ale ta diskuze není zase tak špatná. Aspoň se člověk odreaguje od neustále posedlosti filmografií a zjistí, že existuje i něco jiného než filmy. A to něco jiného jsou kozy :-)

  OdpovědětVymazat
 92. Příjde malý František za tatínkem a ptá se Tatí, co je to paradox? Tak já ti to kluku vysvětlím na příkladu. Jdi za sestrou, mámou a babičkou a zeptej se jich, jestli by ukázaly cizím pánům kozy za dolary. Po chvíli se František vrátí a hlásí, že podle sestry je to dobrý nápad, maminka že chvíli váhala ale nakonec uznala že na to něco je, no a babička si takhle v důchodu už dávno přivydělává. Tak tohle Františku je ten paradox - kurev plný barák a dolary nikde!

  OdpovědětVymazat
 93. Fandové Petry Sluchátko Poláchové na FB

  http://www.facebook.com/profile.php?id=100003279552154&ref=tn_tnmn#!/profile.php?id=100003279552154munriz

  A možná přijde i gorila

  OdpovědětVymazat
 94. K příspěvku 12. prosince 2011 21:18:

  Tedy ja žasnu,už vím,proč na počítač tolik nehledím.Abych se představila-jmenuji se jitka Říhová a jsem a)učitelka ,za b)matka tří dětí,za...

  Typografická úroveň textu paní učitelky je úděsná, kozy jsem neviděl, ale jestli je má stejné jak píše, je mi opravdu na zvracení.

  OdpovědětVymazat
 95. Dobrá debata o kozách. Díky jednomu z autorů filmu, že na to upozornil, jinak po tom ani pes neštěkl, a to by přece byla škoda.

  OdpovědětVymazat
 96. Rihova: A do kolika let jste ty deti kojila, prosimvas?!

  OdpovědětVymazat
 97. muži co zírají na kozy 2
  >nástřel<
  ..a jo btw kdo bude hrát Clooneyho?
  >.<

  OdpovědětVymazat
 98. 14.11. 20:24 - podle tech hnusnych koz je myslim koji jeste ted

  OdpovědětVymazat
 99. Dobrý den,
  chtěla bych jen podotknout, že pokud se chce autor nazývat recenzentem, měl by si možná nejdříve nastudovat, jak se taková recenze píše. Chybí veškerá argumentace, o odborné terminologii ani nemluvím. Jendá se o silně subjektivní povrchní popis. Navíc je při psaní recenze zcela nepřípustné nevyhledat si informace o předloze, autorovi či předchozích zpracováních a navíc se tím ještě chlubit. Možná by se účastníci diskuse, včetně pana Fuky, měli zamyslet především nad tím. Děkuji

  OdpovědětVymazat
 100. Dobrý den.
  Jak je jednoduché urážet konkrétního člověka, když je pisatel hezky schovaný za anonymitou internetu. Kdo z vás by dokázal nelichotivé poznámky říci dotyčné herečce přímo do očí? Na filmu Gorila jsem byla a výborně jsem se bavila. Dobrá nálada mi vydržela až do přečtení této, převážně nechutné, diskuze, která je většinou na úrovni pubertálních spratků. Takže já všem tvůrcům a hercům děkuji za výborně strávený večer a přeji, aby se nedali odradit od dalších aktivit. Dana Berková

  OdpovědětVymazat
 101. tak pank asi existuje a je pri sile; na zaklade nekterych diskuznich prispevku k filmu, ktery jsem nevidel, jsem se nad sebou zamyslel
  procez - mohli bysme se vratit zpet k tematu a resit ony odporne prsy?

  OdpovědětVymazat
 102. Berkova je taky Rihova, nebo snad Gobl undercover?

  OdpovědětVymazat
 103. Jo pardon, zapomnel jsem se podepsat.
  Pepa Novak

  OdpovědětVymazat
 104. Milý Josefe Nováku,
  jsi ubožák a negramota - kažký kdo jen trochu umí číst vidí, že Berková není Říhová - to jsou vetšinou úplně jiná písmenka, Ty vole. Navíc trpíš chorobou stáří (jak tvrdí klasik) , která se ale může projevit v kterémkoliv věku a to "neschopnost opustit myšlenku", která je komplementárně spojená s další vadou a to "neschopnost myšlenku udržet" (autor teorie Jára Cimrman). Dovol, abych připomněla, že původním tématem této diskuze je recenze k filmu "Gorila", kde se její autor, sice jen okrajově, zato velmi hulvátsky vyjádřil k vnadám jedné z protagonistek. Pokud jsi film neviděl, tak laskavě drž ústa a běž se na něj podívat. Doufám, že poté oceníš vtip skloubený s filosofií bytí, úžasné slovní obraty, kde vyniká kontroverze vyjadřování s myšlenkou řečeného a výkony a odvahu amatérských herců vč. zde tolik zmiňované herečky. A pokud se Ti (a příp. ostatním) film líbit nebude, tak to napiš, ale slušně a bez osobních útoků. S přáním hezkého předvánočního času Dana Berková

  OdpovědětVymazat
 105. Dana Berková: Nevyjádřil jsem se nijak k vnadám protagonistky, nýbrž k vnadám punkerky kterou tato protagonistka hraje.

  OdpovědětVymazat
 106. Milý Josefe, omlouvám se - stižen chorobou nejsi Ty, nýbrž kolega Martin.
  František Fuka: A není to jedno? Hulvátské to bylo tak jako tak!!!
  Dana Berková

  OdpovědětVymazat
 107. Dana Berková: Nevidíte jemný rozdíl vezi větami "Kopfrkingl je hnusná lidská zrůda" a "Rudolf Hrušínský je hnusná lidská zrůda?".

  OdpovědětVymazat
 108. Hulvátské vyjádření se netýkalo charakteru hrané postavy, ale vizáže ženy!!! Dana Berková

  OdpovědětVymazat
 109. Dana Berková: Mé vyjádření se týkalo - cituji - "zhulené punkerky s visacím zámkem v nose", nikoliv "učitelky a matky tří dětí". Že je nějaká herečka hnusná, to je méně zajímavá informace a její uvedení v recenzi není moc přínosné. Ale že je hnusná NĚJAKÁ POSTAVA (například Charlize Theron ve filmu MONSTER), to je důležitá součást popisu filmu.

  Ale aby nevznikl dojem, že se nějak vykrucuji: Pokud bych chtěl napsat, že je nějaká herečka od přírody hnusná (i v civilu, mimo filmové role), tak bych to klidně napsal. Tentokrát jsem to nenapsal, protože tu matku tří dětí v civilu, mimo filmové role, vůbec neznám. Ale můžu napsat, že vy mi připadáte trochu na hlavu.

  OdpovědětVymazat
 110. Tak to je vzájemné. D.B.

  OdpovědětVymazat
 111. Pane Fuka ,k Vaší „recenzi“ a dalším trapným poznámkám by se hodilo jedno staré přísloví:

  „Vždy, když tě posere holub, děkuj Bohu, že nedal křídla i krávě...“

  Místo chlapské omluvy chrlíte trapné výmluvy a ještě se tím chlubíte ( viz:“ P.P.S: Doporučuji vaší pozornosti cca 15. příspěvek v diskusi, kde mi někdo z tvůrců vyhrožuje inzultací za to, že ve filmu byla ošklivá prsa.“)

  Chtěl jsem Vám napsat něco jako např. „ Samolibý Sexistický prase“ apod. ,
  ale lépe se sem hodí následující text:

  „Narcistická porucha osobnosti“
  Význam:

  narcistická porucha osobnosti

  přehnané vědomí vlastní důležitosti, přílišná sebeláska, ješitnost, extrémní jásství, zvýšená potřeba být předmětem nadměrného obdivu, nedostatek empatie, neochota rozpoznávat a chápat pocity a potřeby druhých lidí, arogantnost…….“

  OdpovědětVymazat
 112. nemyslim, ze bych byl sexisticky, protoze kdyby tam byl opravdu hnusny penis, zminil bych se o nem taky.

  OdpovědětVymazat
 113. Myslím, že film Gorila by se měl stát součástí psychologických testů (jako například Rorschachův test). Každý, kdo ve filmu uvidí odporná prsa, je psychicky nemocen a měl by se léčit...

  OdpovědětVymazat
 114. Ano, mas pravdu, Rihova... teda Berkova, sorrac.

  Novak

  OdpovědětVymazat
 115. Je tohle recenze filmu, nebo proporcí herců?Byla jsem na premiéře a ač jsem naprosto netušila do čeho jdu,byla jsem mile překvapená.Spojení drsného slovníku s inteligentním humorem se mi líbilo, pobavilo a ani v nejmenším neurazilo. Nějak si neumím představit, že by roli postarší punkerky hrála dvacetiletá miss s dokonalým tělem a nejlépe čerstvými silikony.Naopak bych řekla, že herečka byla vybraná dokonale. Znám ji jako slušnou mámu od dětí i učitelku a musím říci, že ve filmu jsem nic takového neviděla a o to asi jde, ne?Prostě skvěle zahrála svou roli,na plátně byla punkerka.Bavte se o filmu, scénáři, kameře, hereckých výkonech a nechte prosím cizí prsa na pokoji. Obdivuji odvahu k tomu, že se pro film a roli svlékla. Vzhledem k tomu, že jsme neustále krmeni dokonalostí, holt se najde dost lidí, co s tím mají problém. Tak se vraťte k Ulici, Ordinaci , americkým slaďákům a koukejte dál na "dokonalost", ať vás prsa jedné dámy co nemá 90-60-90 tak nedráždí.Radka Leblová

  OdpovědětVymazat
 116. maji ten drsny slovnik a inteligentni humor prsy na tepu doby?

  OdpovědětVymazat
 117. Ano, přesně tam je mají.

  OdpovědětVymazat
 118. Gorila je regulerni film, jenom vypada malicko nakraple, ale to je uplne vedlejsi. Scenar ma logiku, graduje, stridani vypraveni o pribehu a pribehu samotneho ma logiku, tempo akorat, repliky z 90% precizni, dramaticky oblouk vyklenut ukazkove - ja jsem spokojena.

  Jenom ty komentare o hereccine fysiognomii me mrzi. Jste trulanti jeden jak druhej.

  OdpovědětVymazat
 119. Nejsme, jsme chytří jako lidoop

  OdpovědětVymazat
 120. Sakra, intelektualove!

  Kde je Michal David kdyz ho potrebujete?

  OdpovědětVymazat
 121. Dobrý den, nerozumím tomu, že překladatel Dagssona, tedy předpokládám i jeho fanda, takhle znectí film, který je ze stejného ranku. Podle mě jde o opravdu vtipný film! Nedejte se odradit, udělejte si obrázek sami. Honza Hřebejk

  OdpovědětVymazat
 122. Bez ohledu na to, jak hodnotí pan Fuka poprsí herečky, mám především dojem, že ve své recenzi film vůbec nepochopil. Chytil se do pasti vulgarismů a "punkerství" (a asi i proto přikládá obnažené scéně takový význam), které zde slouží především jako umělecký prostředek, nikoli jako samoúčelná demonstrace "punkerského" postoje "Fuck you all motherfuckers, my máme gorilu". Myslím, že je to film opravdu moralizující (nikoli však odsuzující) a svým "vulgárním", nicméně laskavým humorem reflektuje vývoj společnosti po r. 1989, v němž se narodila malá gorilka Kisoro. Ukazuje nám, že ideál svobody, který není-li zakořeněn v nějakém mravním řádu, vede i k takovým - ve filmu úsměvným, jinak však velmi smutným - bizarnostem, jakou je třeba "mrdání gorily on-line". Ukazuje dále, že takový ideál svobody nakonec popírá - a prodává - sám sebe. Vedle tohoto vážného poselství (které mi trochu evokuje třeba Dostojevského Běsi) a řady dalších náznaků a významů, jež by bylo možné ve filmu hledat, je to ale opravdu především úžasná legrace a snad v tomto smyslu i punk. Pokud osloví i lidi typu František Fuka, nebo snad i nějakého zoofila, myslím, že by z toho Nejhodnější medvídci mohli mít v jistém smyslu i radost.
  Vlado

  OdpovědětVymazat
 123. Fun Fact: "Pavel Gobl" je shodou okolnosti také skutecne jmeno filmoveho režiséra Pavla Slicneho...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.