4.7.09

JitushFilm - Show začíná!

Nuže, jak jsem slíbila, přicházím s první reportáží z karlovarského festivalu.

Úderem půl jedenácté dopolední nastartoval František svou zánovní černobílou felicii, na hlavním nádraží nabral jediného dobrovolníka, který se nebál přesvědčit o jeho řidičských schopnostech na vlastní kůži, a již nic nebránilo se vydat směr západ.


Jak už nyní víme, František si zapomněl zabalit kartáček na zuby a nabíječku k fotoaparátu. Zvířata jsme doma nezapomněli.


Hned po příjezdu do Varů jsme měli jedinečnou možnost se přesvědčit, jaký zmatek vládne ve festivalové administrativě. Supermilé a superúslužné slečny v oddělení akreditací bleskově vyřídily Františkův Festival Pass, ovšem se mnou nastal problém. Nebyla jsem totiž v databázi vedena ani pod svým jménem, ani v kolonce "Partneři" u Frantova profilu. Velikánské tragédii, že byste přišli o mé veselé karlovarské postřehy, zabránila Uljana Donátová, PR koordinátorka festivalu, která si po telefonické urgenci našla skulinu ve svém nabitém programu a dala vše do pořádku. Tímto jí ještě jednou děkuji. Pokud se vám něco podobného stane, rozhodně se nebojte ozvat, všichni jsou maximálně vstřícní. Děvčata u akreditací pak projevila smysl pro humor dosti podobný tomu našemu.


Recepční hotelu, kde máme zajištěné ubytování, nám také připravil horkou chvilku. Při pohledu na náš ubytovací voucher prohodil, že nám asi budou muset připravit přistýlku, abychom se tam s těmi dvěma chlapy vešli. Díky Bohu se vzápětí ukázalo, že máme opravdu dvoulůžkový pokoj pouze pro sebe a že oni dva pánové jej dnes ráno opustili. Albertem možnost, že by musel s někým cizím sdílet pelíšek, otřásla natolik, že vyskočil na postel a půl hodiny se ani nehnul.Do festivalového života se zapojujeme pozvolna a známých osobností jsme zde samozřejmě ještě mnoho nepotkali. Vlastně jediným, kdo stojí za zmínku, je Ladislav Smoljak, jenž se mihnul ve foyer hotelu Thermal tak rychle, že jsem ho ani nestihla požádat o fotografii. A tak se budete muset spokojit s culícím se Tomášem Baldýnským, herečkou Zuzanou Stivínovou a její frankfurtskou polévkou.


Na zhlédnutí žádného filmu zatím nebyl čas (ale koupili jsme si u vietnamců báječné třešně), ovšem o půlnoci nás čeká norské dílko ze "života" teenage zombies Mrtvý sníh. Možná jste měli v komenářích pod prvním článek pravdu a mne čeká něco strašného...

6 komentářů:

 1. Jituška vaše postrehy sú veľmi milé a vtipné, máte super pero! Len tak ďalej! FFFFILM je perfektný blog ale trocha šarmantného ženského vkladu mu len a len prospeje. A mohla by z toho byť pravidlená rubrika, nie len v čase festivalu. Vaša fanynka, Lucka z Bratislavy

  OdpovědětVymazat
 2. ad ...máte super pero! - Františka by takovéhle veřejné ocenění potěšilo jistě víc :-)

  OdpovědětVymazat
 3. noa jestli jeste mate o svem festivalovem blogovani nejake pochybnosti, kouknete na blog slecny bartosove na aktualne:)

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý Jitush, jen tak dál! Za chvíli Tě budu číst dřív, než Františka. Ačkoliv můj filmový vkus koreluje asi spíš s tím jeho :)
  W.

  OdpovědětVymazat
 5. huh, musim rict ze az třetí odstavec jsem pochopil, ze to nepise fuka. :) začínal jsem se o něho fakt bát, psat v zenskem rode a o sobe v třetí osobě, neni uplne v poradku.
  jinak pekne čtení. hned jdu na dalsi.

  píší pres mobil tak se omlouvam za háčky, pravopis a celkovou úpravu.

  petr

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.