3.7.09

JitushFilm - MFF KV očima běžného smrtelníka

Zdravím všechny fanoušky filmu a Františka Fuky!

Dovolte mi se krátce představit. Jmenuji se Jitka, je mi téměř 21 let a již takřka dva roky tvoříme s Fuxoftem nerozlučný tandem na poli lásky (čti: už dva roky peru Fukovy fusekle). A zítra vyrážíme do Varů! Jak jsem již před rokem psala na svém blogu, neměli jsme ani nejmenší chuť se letošního filmového festivalu v Karlových Varech účastnit. Jelikož však byl František pozván jako zástupce internetových médií, mne akceptují jako doprovod (i doprovod novináře dostane akreditaci) a hotel je dog-friendly, změnili jsme názor.

A byl to František, kterého napadlo, že bych mohla ve Varech kromě venčení psů a ucucávání kyselky být trošku užitečná a občas zplodit nějaký článek na FFFilm. Jak již naznačil v recenzi na film Bronson a jak uvádím i v článku, na nějž odkazuji výše, jsem filmem takřka nepolíbená. Skutečně jsem neviděla ani jedny Star Wars (ty animované se prý nepočítají), u Vetřelce jsem se nervózně vrtěla v křesle a v polovině Indiany Jonese IV jsem se Františka ptala, jestli už můžu jít domů, nebo mě bude mučit dál.Asi vás tedy mate, proč bych měla přispívat právě na stránku věnující se kinematografii. Fuxoft je ovšem názoru, že pohled na filmy i na festival jako takový od někoho, kdo není zkažený novinářským škatulkováním, by mohl být zajímavý. Pro mě bude zajímavá zkušenost psát pro větší základnu, než je cca šest stálých čtenářů mého blogu (z nichž čtyři jsou moji rodiče, bratr a babička). Rozhodně nehodlám referovat čistě jen o zhlédnutých kinematografických perlách, ráda se podělím i o pikantérie z temných zákoutí tiskového centra. A pokud potkám Johna Malkoviche, můžu se ho zeptat na jeho roli ve filmu Johnny English. Zkrátka žádná suchá novinařina!

Na závěr zpráva pro ty, kterým má přítomnost na tomto blogu nepřipadá vtipná ani zajímavá: Každý článek bude v titulku uvozen kompozitem "JitushFilm", abyste jej mohli s klidným srdcem přeskočit :)

9 komentářů:

 1. Tak jako bacha, já ten tvůj blog čtu a pokud vím, nejsem ani tvůj bratr a babička už vůbec ne :o)

  OdpovědětVymazat
 2. preco si na foto rozmazana?

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní: Asi jsem se pohnula, nebo fotografka neumí fotit.

  OdpovědětVymazat
 4. Fuxoft ma parádní triko, linux rulezzz:-)

  OdpovědětVymazat
 5. tak rozmazana na foto ... hmm do par dni, sa nieco stane a ty umries neboj

  OdpovědětVymazat
 6. tak to je rozhodne super zprava. uz jsem se bala, ze skejsnu u dua fila-fuka:) tesim se!

  OdpovědětVymazat
 7. Takhle rozmazani jsou na fotkach lidi hlavne v japonskych horrorech, snad to neni predzvest, ze tenhle festival bude filmova tragedie :-)

  Na prispevky se tesim, sama totiz taky ziju s filmovym neznabohem a takhle aspon budu videt, jak by zaujal festival ji, protoze my se tam tradicne nestihneme dostat na nic

  May the movie force be with you! :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Teda Franto... užívat si s takhle mladým masíčkem ve tvým věku, tomu říkám "reality distortion field" :))) Je mi 30 (proti tobě mlaďoch), ale objednal jsem si balíček rohypnolu, abych to taky mohl testnout (zatímco bude manželka s dětma na "dovolené" u tchýně), takže ĎÝK za inspiraci :)))))))

  OdpovědětVymazat
 9. No dobrá. Asi jsem úplně mimo, ale Malkovich v Johnny Englishovi to odehrál úplně geniálně, ať si o tom filmu myslíte co chcete

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.