12.7.09

Bilance Karlových Varů

Skončila má pětidenní akreditace na 44. filmovém festivalu Karlovy Vary a je čas trochu bilancovat:

Z filmů, které jsem zde viděl, se mi nejvíce líbily Cover Girl a Public Enemies, tedy ne zrovna "festivalový materiál" (i když se mi velice líbil také Bronson a Sin Nombre, ale ty jsem viděl ještě před Vary).

Možná nemám dost rád film, protože kdybych měl kvůli zdejším filmům čekat ve frontách před pokladnami a kinosály a spát ve stanu někde za městem, tak bych zůstal radši doma. Protože jsem bydlel v hotelu v centru a mezi filmy jsem mohl venčit přítelkyni a psy, užil jsem si Vary jako příjemnou, poněkud šílenou dovolenou.

p_2009-07-06_10-29-17.jpg
Došlo k pár organizačním problémům, které se při takové monstr akci asi dají očekávat, a které byly vyřešeny:
 • Při akreditaci akreditující slečna nemohla v systému najít Jitušku, která se mnou přijela jako partner (a od začátku byla nahlášená ve formuláři). Než se to vysvětlilo, trvalo to několik hodin, tj. jsme později dostali Press kartičky, tj. jsme měli problém s lístky na filmy prvního dne.
 • Slečna, která vyřizovala parkování, nám tvrdila, že parkování přidělují jen těm, kteří bydlí v Thermalu (přestože jsme měli od začátku nahlášeno, že parkování potřebujeme). Až po mírném naléhání jsme dostali parkovací kartu.
 • V hotelu na recepci nás upozornili, že budou muset připravit přistýlku, abychom se na pokoj vešli i s těmi dvěma pány, co už tam bydlí. Naštěstí se to vysvětlilo, pánové ten den odjeli a my měli velký pokoj asi pro šest lidí (byť pouze se dvěma postelemi).
Pak jsou tu ale ještě dva problémy, které přehlednout nejdou a kterými festival škodí sám sobě:
 • Při vyplňování přihlašovacího formuláře jsem jasně zaškrtl, že nechci dostávat info SMS na mobil a že chci dostávat info e-mailem. První den festivalu mi přišla info SMS do telefonu. Stěžoval jsem si e-mailem (vysvětlil jsem, že jsem chtěl pouze e-maily) a náprava byla ihned zjednána: Po dobu celého festivalu jsem pak nedostal ani jednu SMS a ani jeden e-mail - až 11. srpna července mi e-mailem přišlo info o udělených oceněních.
 • V hotelu Thermal po celou dobu mého pobytu na festivalu nefungovalo Wi-Fi připojení. K přístupovému bodu KVIFF jsem se připojil bez problémů, adresu přes DHCP jsem dostal přidělenu bez problémů, ale Internet následně nejel, nebo jel s packet loss 80% a pingem několik sekund (!!!), tj. nedala se ani stáhnout jednoduchá HTML stránka s dvěma obrázky, natož abych mohl uploadovat nějaká videa (a nebyl problém se silou Wi-Fi signálu - po přiblížení se k vysílači se nic nezlepšilo). Neustále jsem s sebou nosil telefon a laptop s Wi-Fi a několikrát denně jsem to připojení zkoušel - nefungovalo nikdy a na dotazy mi bylo odpovídáno "nojo, je to asi přetížené". Nojo, to asi bylo... Fungovalo drátové připojení počítačů v Press Centru a v Radio 1 Lounge, ale zde byly často fronty a nemohl jsem si zde k internetu připojit vlastní laptop (s vlastním grafickým a střihacím softwarem), protože adresy nebyly dynamicky přidělovány (a navíc se to nesmělo). Takže ještě jednou: Myslím si, že Internetu celkem rozumím, a když řeknu "byl nepoužitelný", tak opravdu byl nepoužitelný. Vzhledem k tomu, že jsem byl akreditován jako "internetový novinář", tak mě zachránilo pouze to, že jsem měl fungující Wi-Fi Internet v hotelu a všechno jsem psal a uploadoval odtamtud. Kdybych to Wi-Fi v hotelu neměl nebo kdyby hotel byl dál od centra, tak jsem nebyl schopen dělat svou práci, respektive musel bych ji dělat mnohem zdlouhavěji a méně pohodlněji, než jsem zvyklý.
A ještě pár otázek na radnici Karlových Varů:
 • Proč u vás každý den prší?
 • Proč máte na podstavci s nápisem "T.G. Masaryk" sochu Lenina?
Lenin? Masaryk!

11 komentářů:

 1. To je divný, mě v Thermalu wifi fungovalo kdykoliv, od 5 od rána do půlnoci... resp. fungovalo na notesu, telefon měl taky trochu problémy.

  OdpovědětVymazat
 2. 11. srpna? překlep nebo časoprostorová anomálie? ~_^

  OdpovědětVymazat
 3. No já nevim, ale neni nepoužitelný internet čistě váš problém?
  Kolikrát mám pocit že lidi si myslí, že stačí připnout na hrudník cedulku PRESS a všichni jim musej sloužit.

  OdpovědětVymazat
 4. Ja mel s wi-fi stejny problem, jak na telefonu, tak na notasu.

  OdpovědětVymazat
 5. Anonym: No nefungující internet opravdu není problém cílového uživatele, ale organizátora (respo. poskytovatele, ale chyba organizátora je neumět si to pohlídat).

  OdpovědětVymazat
 6. 2anonym: kdyby festival pripojeni nesliboval, takto jiste neni jeho problem ... problem je, kdyz ho avizuje a pak resi systemem "no jo, je to asi pretizeny" ... to by se stavat nemelo, jakkoli chapu, ze nekomu to muze pripadat jako prkotina. protoze ho to nepali ... az vam nekdo odnekud slibi odvoz, a pak vam jen smutne rekne "no jo, je to asi pretizeny" a vy se nebudete moc dostat tam ,kam potrebujete, rekl bych, ze to uvidite take jinak ;)

  Skoda ze Fuxoft nerecenzoval moc filmu ... za 5 dni se da videt tak 16 filmu v pohode ... a celkem bych si rad precetl hodnoceni i z jinych, mene tradicnich sekci ... ale hotl, co nadelam

  OdpovědětVymazat
 7. Fuxoft byl tentokrat za pressVIPa, tak se v blogu zmohl jen na popis venceni sve Jitusky a psa. Filmy ho uz asi dedka staryho zmahaj. Nejvyssi cas jit do bloggerske penze, chroustat oplatky a festivalovym filmum dat pokoj.

  OdpovědětVymazat
 8. Jasně (jsem ten 1. Anonym :-)), že pokud festival připojení slíbil, měl ho zajistit líp.

  Ale pro Františka to byl pracovní nástroj, tak je správný aby si zajistil vlastní. Když to zjednoduším, je to jako když k vám přijde pracovat zedník a potom vás na svém blogu pomluví, že lžíce co máte doma stály za hovno.

  Jinak - a tím nechci Jitushku nijak shazovat- nechápu, čím si "Press" zasloužila ona.

  OdpovědětVymazat
 9. Ne, je to spis jako kdyz si pozves na rekonstrukci koupelny hlapa s vrtackou, on se te predem trikrat zepta, jestli mas doma proud 220 V na tu vrtacku, ty mu to trikrat potvrdis, a pak se ukaze, ze nemas...

  Jitushka si zaslou a "Press" me taky trochu zaskocilo, myslel jsem, ze "doprovody" dostavaji nejakou specialni karticku se specialni funkcnosti, ale dostavaji evidentne stejny "Press" jako Press...

  OdpovědětVymazat
 10. Je fakt, že Masarykova socha v KV nepatří mezi klasická vyobrazení TGM, nicméně zaměnit ji za Leninovu může jen naprostý ignorant. A pokud to snad měl být vtip, tak se Vám opravdu nepovedl.

  OdpovědětVymazat
 11. To teda sakra není klasický TGM. Koukněte na ty oči a vysedlé lícní kosti. Opravdu to vypadá jak Lenin, kterému po revoluci prodloužili kníry kolem úst a dodělali vrásky na krku.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.