8.3.07

Zápisky o skandálu [Notes on a Scandal] - 80%

Drama o učitelce (Cate Blanchettová) je učitelka, která má za manžela o 20 let staršího Billa Nighyho a začne si sexuální vztah se svým patnáctiletým studentem. Se vším se svěří své starší kolegyni (Judi Denchová), aniž tuší, že ona je lesbička a miluje ji. Čímž začíná něco, čemu by se možná teoreticky dalo říkat "bizarní milostný trojúhelník", ale radši to nebudu dělat.Sympaticky krátký (90 minut) film je hlavně hereckým koncertem dvou hlavních hrdinech a trochu Nighyho. Nikdo další ve filmu vlastně nehraje a klidně by se dal nastudovat jako divadelní hra (a netěšte se, nic extra erotického, natož pedofilního v něm neuvidíte).

Především Denchová je skvělá jako velmi inteligentní žena, která potřebuje přátelství nebo něco víc, a nedochází jí, jaká je vlastně svině a sobec. Blanchettová je o trochu méně zajímavá, především proto, že jí scénář nedává tolik šancí k "působivým" výkonům.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.