3.3.07

Škola svádění [School for Scoundrels] - 40%

Hlavní hrdina této komedie (Jon Heder z "Napoleon Dynamite") je typický loser. Je nesmělý, je panic, má odporné zaměstnání...

Vlastně náhodou se dostane do kurzů Billyho Boba Thorntona, který si klade za cíl z "podobně postižených" udělat velké frajery, a to zdaleka nejen co se žen týče (český název je dost zavádějící).

Billy Bob Thornton je super a kdyby byl ve filmu víc než 20 minut a kdyby měl film jiný scénář, možná by stál za to.

V současné podobě má ale příliš mnoho zásadních problémů: Z logického hlediska vůbec nedává smysl, jak a proč vlastně Heder přestane být nesmělý a začne být "celkem cool". Prostě se to najednou stane. A ve své druhé polovině film změní žánr a začne být špatnou romantickou komedií, ve které se Thornton snaží Hederovi přebrat jeho děvče. I z tohohle všeho by se dalo vyždímat dost legrace, ale Todd Phillips režíruje tentokrát překvapivě špatně a i takové komediální talenty jako Ben Stiller nebo Michael Clarke Duncan na plátně vypadají, jako kdyby se styděli, že v tom hrají.

Většina filmu mi svým námětem intenzivně připomínala Klub rváčů a "vzdělávací kurz" Tylera Durdena. Ale výsledek působí, jako kdyby někdo nechápal, že Klub rváčů je sám o sobě dost vtipný, a snažil se jeho humor přiblížit zcela dementnímu divákovi.

2 komentáře:

  1. slysel jsem, ze to ma byt predelavka na starou francouzskou komedii s Pierrem Richardem - "Jsem nesmely, ale lecim se", ktery se mi (pokud si to jeste dobre pamatuji :-) pomerne libil. Zda se mi to, nebo jsou ty americke predelavky francouzskych komedii nepodarene? Vzpomenme si jenom na Ruzoveho pantera nebo zcela nesmyslne Navstevniky...

    na druhou stranu Pravdive Lzi pry taky byly podle nejakeho francouzskeho filmecku a celkem se podarily... (ale je to uz hooodne let :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Pokud vim, tak ta komedie se mi velmi libila (napr.: Otec zjisti, ze mu syn bere penize a pta se, na co je ma. Syn mu drze rekne, at si to zjisti -- tak otec zalarmuje celou agenturu vcetne vrtulniku na sledovani...).
    Film se asi jmenoval La Totalle, cesky to slo snad jako Podtrzeno, secteno. Bohuzel jsem ho videl uz hodne davno.

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.