15.3.07

Krvavá hostina [Feast] - 40%

Asi tucet lidí v motelu uprostřed pouště + partička zmutovaných vraždících monster = maso.

Především: Naprosto nemá smysl, aby na tento film chodil někdo jiný, než skalní fanoušci drsných hororů.

Za druhé: Skalní fanoušci drsných hororů ho pravděpodobně už viděli, protože byl natočen v roce 2005 a na podzim 2006 vyšel v USA na DVD.

Film natočili evidentní hororoví fanoušci, kteří věděli, že točí variaci na něco, co už tady bylo stokrát (nejméně) a využívají tohoto faktu k tomu, aby občas trochu otřásli konvencemi a udělali něco trošku jinak, než je to v tomto žánru zvykem. A aby si z toho všeho trochu dělali legraci.

Celý tento projekt je mi vlastně velice sympatický, ale nemůžu ho s klidným svědomím doporučit (a to ani skalním fanouškům), protože film byl evidentně strašlivě laciný a i když se nedostatek financí snaží tvůrci maskovat rychlým nepřehledným střihem, film pořád vypadá lacině (a navíc nepřehledně). Záměrem evidetntně bylo vyrobit něco jako Evil Dead nebo Braindead, ale výsledek je spíš takový trošičku lepší Choking Hazard.

2 komentáře:

  1. Feast si asi v kinech necham ujit, i kdyz jsem fanda brutalnich hororu... pockan na DVD. Nicmene zajimalo by me, jak asi dopadl (resp. dopadne) film "The Hills Have Eyes 2" - jednicka (resp. remake z minuleho roku) se mi dost libil, ale predevsim proto, ze to bylo "civilni" - rodinka uvizla v pousti a musi bojovat o preziti...

    Nicmene dvojka ma byt to tom, jak si to s mutanty rozdavaji vojaci z Narodni gardy, coz mi nijak zajimavy prijde...

    OdpovědětVymazat
  2. Jezis, pripomel jsi mi Evil Dead a obycejneho prodavace Ashe s motorovkou... Uz hledam jestli se to da nekde u nas koupit na DVD, film tohoto typu mi chybi ;-)

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.