8.3.07

Artur a Minimojové [Arthur et les Minimoys] - 40%

Artur žije s babičkou v domku, hrozí jim vybydlení, a tak se Artur nechá zmenšit a prožije dobrodružství s trpaslíky v trávě vedle domu, aby získal nějaký poklad a zlikvidoval nějakého temného zlého vládce.

Jediná originalita posledního (nejnovějšího a podle slov režiséra opravdu posledního) filmu Luca Bessona spočívá v tom, že úvodní třetina je hraná a zbytek animovaný (vlastně kecám, Jakub a obří broskev fungoval stejně). Jinak film nestojí za moc a je snad ještě horší než Angel-A. A v každém případě (i kdyby byl dobrý) jde o film pouze pro nejmenší děti!Nejde o to, že by tenhle film byl vyloženě nepodařený nebo hnusný na pohled. Jde o to, že přes evidentní značný rozpočet je v něm všechno strašlivě schematické a neoriginální. Nemyslím si, že se Besson podíval na 20 posledních CGI animovaných pohádek a všechny je vykradl. Spíš nesleduje současnou kinematografii dost na to, aby mu došlo, že točí něco, co bylo za posledních pět let natočen aspoň pětkrát. Opravdu úplně všechno v tomhle filmu už tu někdy bylo, a většina z toho vícekrát až mnohokrát. A nejde o nějakou "laskavou poctu", nýbrž to vypadá jako kdyby si Besson pipadal bůhvíjak originální a říkal "Podívejte, my umíme dělat grafiku počítačem, takže nám ta kamera může takhle lítat dokola!"... Připomíná to první počítačem animované filmy, kdy byli filmaři opojeni tím, jaké světy můžou na plátně ukázat. Ale dnes už je to skoro směšné.

6 komentářů:

 1. Krytchek: Obří broskev? Snad fazole, ne?

  OdpovědětVymazat
 2. Krytchek: Pravda, je trochu atypická...:)

  OdpovědětVymazat
 3. Krytchek: Tak už sem si to osvětlil. Moje fazole neni obří, ale jen kouzelná. I když pravda, v té pohádce (Kuba a kouzelná fazole) je ta fazole tak velká, že, Dahlova obří broskev jí nesahá ani po pomyslné kotníky.Ne že bych chtěl nadržovat fazolím, ale broskve nesnáším a ještě když si představím obří...

  OdpovědětVymazat
 4. Teda... dneska jsem na tom byl (s ditetem), a neni to zdaleka takova hruza jak to na me dela dojem z tyhle recenze. Z pozice povysenyho dospelaka co se snazi byt "objektivni" bych dal 60, pokud by mi bylo patnact a min, urcite bych byl unesenej. Rozhodne to neni jen pro nejmensi deti, naopak, uzijou si i dospeli (byt ne tolik jako u filmu od Pixaru).

  Tak se mi zda ze Fuxofta uz jeho detinskost opustila a pomalu ji strida nabrucenost. Asi nebude dlouho trvat a i ty hry od Nintenda mu budou pripadat nudne a radoby originalni :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Film jsem neviděl, ale vážně Arturovi s babičkou hrozí "vybydlení"? Jako že jim do baráku nastěhujou Romy, a ti jim ho vybydlí? :) Nejedná se náhodou o vystěhování?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.