7.3.07

Hudbu složil, slova napsal [Music and Lyrics] - 60%

Zatím letošní držitel titulu "nejdebilněji znějící český název". Hugh Grant hraje zpěváka a skladatele, který byl v 80. letech členem superpopulární popové kapely a nyní má asi 3 dny na složení superhitu pro mladičkou teen-idol zpěvačku (která má asi parodovat Britney Spears). Vymyslí melodii, ale má problémy s textem. A v tu chvíli mu nebe sešle pološílenou Drew Barrymoreovou, která mu zalévá kytky a současně má talent na veršování. Tak to dají dohromady, pak se dají dohromady a pak...

Musí se uznat, že Grant toho svého nesmělého ňoumu umí hrát levou zadní a stále je to celkem roztomilé. Jako bonus je zde celá dějová podlinie s jeho vyhaslou slávou, což je využíváno k poměrně legračnímu efektu: Do Granta jsou úplně zblázněné ženy, které byly v 80. letech v pubertě a tudíž jsou dnes už víc než zralé, případně mají děti. Grant si uvědomuje, jak trapné to celé je, ale nějak potřebuje být živ, tak vystupuje na "srazech maturantů po 20. letech". Potud OK.

Ovšem ta "hlavní" dějová linie o tom, jak klíčí pouto mezi Grantem a Barrymoreovou opravdu za moc nestojí. Nemluvě o linii s psychickou chorobou/nesmělostí Barrymoreové, které kdysi nějaký spisovatel nějak ublížil - ta je úplně zbytečná a jenom zdržuje.

Děvčatům a ženám se to asi bude dost líbit, nijak příliš mě to neurazilo, ale nadšený rozhodně nejsem.

1 komentář:

  1. no... uz jsem toho s Hughem Grantem videl dost, abych se prestal tesit na jeho dalsi filmy :-) i kdyz musim rict, ze kdyz jsem ted nedavno videl v TV film Nine Months, tak jsem se bavil mnohem vic, nez tehdy pred 11 lety... (coz bude asi tom, ze se mi mezitim prihodily dve deti :-)

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.