21.3.07

Kdo je tady ředitel? [Direktøren for det hele] - 40%

Starší herec je svým přítelem Ravnem najat, aby se při obchodním jednání vydával za ředitele firmy, ve které Ravn pracuje a která ve skutečnosti žádného ředitele nemá (šéfuje jí ve skutečnost Ravn a funkci "nejvyššího ředitele" si vymyslel jen proto, aby na něj mohl házet vinu za svá nepopulární firemní rozhodnutí).

Obchodní jednání ovšem neproběhne tak, jak se očekávalo, a hlavní hrdina (nevšiml jsem si, že by měl jméno) se musí za ředitele vydávat několik dní.Z něčeho podobného by mohla být příjemná odlehčená komedie, ale v rukou Larse von Triera z toho vzniklo něco jako od Larse von Triera. T.j. film je záměrně ledabyle natočen (často chybí kontinuita mezi záběry v jedné scéně), je spíš hořký a depresivní než vtipný, a dvakrát nebo třikrát do něj vstoupí hlas vypravěče, který se snaží divákovi naznačovat, že se dívá na nějaký metahumor s hlubším poselstvím. Režisérovi fanoušci budou jistě hýkat nadšením z některých "chytrých" narážek a castingu.

Lars von Trier úspěšně pokračuje ve své sérii filmů, které "si svého diváka najdou", ale mě zcela míjejí. Nakonec jsem litoval, že stejný námět nenatočili Američani s Adamem Sandlerem - asi bych se na to díval raději.

6 komentářů:

 1. klid, oni americani natoci remake :)

  OdpovědětVymazat
 2. ten trailer je ale hroznej!

  OdpovědětVymazat
 3. nic moc, ale ten trailer je vazne sqelej!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Z recenze opravdu kape, ze autor skutecne povazuje Prci, prci, prcicky za umeleckou tvorbu dalece presahujici Almodovara, Medema, Triera, Herzoga, Vinterberga, Kurosawu, Kieslowskeho a v neposledni rade i Hitchcocka a Feliniho. Procez se nedivim, ba naopak, jsem rad, ze ho Trierovy filmy mijeji - boze, dej, at nikdy nechvali, co mne se libi, sic neeeeeeeeeeeeeee, hrozna predstava!

  OdpovědětVymazat
 5. Film je fajn. Autor ho vůbec nepochopil. Ale lze ho z toho vinit? Přidávat mu do života další nástrahy ? raději ne...

  OdpovědětVymazat
 6. Autor nemá rád von Triera, a proto v kině ani nedával pozor. Jméno hlavního hrdiny se tam objevilo MNOHOKRÁT. Jak skutečné, tak fiktivní. Prvni bylo Kristoffer a druhé Svend E. -sám herec se rozhodl pro Eckersberg (nebo tak nějak), což se později ukázalo jako nešťastné... Viděl jsem to jen jednou, film se mi líbil, a je mi líto ležérně tápajících popcornových recenzentů...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.