26.3.07

Norbit - 20%

Eddie Murphy znovu jako několik postav včetně tlusté ženy...

Nějaký filmový producent došel k názoru, že je dobrý nápad vyházet ze Zamilovaných profesorů veškerou zápletku a ponechat jenom scény, ve kterých se Eddie Murphy pitvoří a dělá humor sám se sebou (pomocí masek a triků). Tak vznikl Norbit.Titulní hrdina (Murphy) je nesmělý dement, vychovaný v sirotčinci starého číňana pana Wonga (také Murphy), který pořád na někoho hází harpunou (prostě jenom tak, asi aby byl vtipný). Norbita si vpodstatě proti jeho vůli vezme hnusná, obludně tlustá, zlá Rasputia (opět Murphy), která ho bije, zneužívá a je mu nevěrná, ale Norbitovi je to tak nějak jedno.

Film má sice zápletku (do města se vrátí krásná Kate, kterou Norbit jako dítě miloval, zlí pasáci chtějí koupit sirotčinec a udělat z něj porno bar), ale naprostá většina humoru je postavena (přesněji “má být postavena”) na tom, že se v záběrech VYSKYTUJE Eddie Murphy v jedné až třech podobách a chová se “legračně”. Tj. jako Norbit šišlá, jako pan Wong pronáší lámanou angličtinou sprosťárny a jako Rasputia vřeští a houpe obrovskými prsy.

Dokonalá práce maskérů a Murphyho skvělé imitační schopnosti filmu vlastně škodí, protože po chvíli úplně zapomenete, že ty tři nesympatické postavy hraje tentýž herec (a některým divákům to asi v průběhu filmu vůbec nedojde).

Norbit není tak strašný jako Epic Movie, protože v něm je pár scén, které díky Murphyho improvizacím samy o sobě skoro fungují a dobře by se vyjímaly v nějaké úplně jiné komedii. Například v nějaké vtipné.

Ci 20% (Původně psáno pro měsíčník Cinema. Přetištěno se svolením šéfredaktorky.)

4 komentáře:

 1. Proč se to strašné dílo jmenuje Norbit?? Že by sponzorem byl Orbit?? Je to hodně morbid:)..

  OdpovědětVymazat
 2. podle mne by mel Murphy prestat hrat a venovat se jenom dabingu dalsich dilu Shreka :-) I kdyz nedavne Dreamgirls byly prijemnym prekvapenim. Nevim, proc Murphy porad dokola toci takovehle podivnosti... asi proto, ze na to vzdycky prijde dost lidi... hruza!

  OdpovědětVymazat
 3. Protoze pocetne cernoska komunita co chodi v Americe na tyhle filmy do kin a behem promitani vede vzrusene dialogy, na tom necha vzdycky dost penez. Bez kamosu, jidla, holek na osahavani a par piv to ale nema smysl.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento je film je jedním z nejlepších co jsem viděl.Ty recenze neposlouchejte a neřiďte se podle nich-Murphy je opět v nejlepší kondici na natáčení hitů tak jako je Norbit.Koukněte se na všechny filmy Eddieho a uvidíte,že je to fakt třída!Děte na Norbita,nebo si ho kupte jako dvd,a uvidíte že se fakt dost nasmějete..:-DDD

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.