11.1.09

Bolt: Pes pro každý případ [Bolt] - 60%

Pes Bolt je hvězdou televizní show, ve které hraje superpsa se superschopnostmi, bojujícího se superzločinci. Bolt ovšem neví, že je to jen show a myslí si, že je doopravdy superpes. Pak se jednoho dne ztratí a musí se dostat ke své malé majitelce přes celé Spojené státy, za pomoci toulavé kočky a křečka v plastikové kouli.Bolt vznikal u Disneyho za značných "porodních bolestí" (v pokročilejší fázi ho "kočíroval" John Lasseter z Pixaru) a je to na něm vidět.

Jeho námět je v nejlepším případě "standardně fádní", v horším případě "trapný a nudný". A hodně podobný příběhu Buzze Rakeťáka z Toy Story. Nejen námět, ale i scénář se ubírá přesně nalinkovaným směrem, a v jeho průběhu nás nečeká ani jedno překvapení, ani jeden originální zvrat, nic. Ani ta potenciálně plodná myšlenka se psem, který se domnívá, že je superpes, není naprosto nijak vytěžena a vypadá to, jako by tvůrcům spíš vadila. Není to hnusné, trapné nebo nesnesitelné. Je to jen značně únavné a uspávací, pokud jste v životě viděli pár (jakýchkoliv) filmů.

Na druhou stranu to, řemu se říká "technická stránka", je v Boltovi téměř dokonalé. Animace je skoro jako od Pixaru, postavičky jsou roztomile navržené, dabing je (aspoň v originále) slušný, jednorázové vtípky jsou vtipné (ale spíše pro dětičky než pro fanoušky dějově podobné Tropické bouře) a některé sekvence téměř dojemné (když se v nich nemluví). Jde rozhodně o "áčkovou záležitost", ale Pixar to holt není...

P.S. (a to berte pouze jako zajímavost, nikoliv jako kritiku tohoto filmu): Bolta měl původní natáčet režisér Lilo a Stitche. Mělo se to jmenovat American Dog, mělo to být mnohem černohumorovější, výtvarně úplně jinak pojaté a - obávám se - mnohem zábavnější:

5 komentářů:

 1. Hmm... Hmmmmm... Hmmmmmmmmmmmmm!
  Držím se. Držím se zuby nehty...

  OdpovědětVymazat
 2. Trailer 2:03
  To vypada schvalne jako Chucky? :)

  Petha

  OdpovědětVymazat
 3. Když je to taková nuda bez nápadu, tak proč 60 procent? Nevaž se a odvaž se k drastičtějšímu zavržení podobných ptákovin, které mají pomocí lostomilouškého pejška stejně jako ve stovce filmů předtím jen ždímat prachy z rodičů malých dětí.

  OdpovědětVymazat
 4. 60% si to zaslouží aspoň za ty holuby!

  OdpovědětVymazat
 5. Je to můj oblíbenej film,a víte proč?Má to totiž jednoduchý děj,a vtípky vyplňují všechny mezery v tomhle filmu.Takže si pamatujte - v jednoduchosti je krása!

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.