12.1.09

Cesta na Měsíc 3D [Fly Me To The Moon 3D] - 20%

Rok 1969. Apollo 11 se připravuje ke startu a na jeho palubu se dostaly mouchy, které by hrozně chtěly letět na Měsíc...Začátek tohoto filmu v sobě měl náznak jistého příslibu - když je nám poměrně procítěně servírováno, jak chtěl Kennedy poslat Američana do vesmíru atd. Pak ale přijde první záběr na hlavní hrdiny filmu a nadějím je konec. Jsou strašným způsobem nesympatičtí co do vzhledu, hlasů i chování. Úplně všichni! Takovýmto způsobem vymodelovaná a rozhýbaná 3D animace by mě možná mírně zaujala před 20 lety, ale dneska...?! Co si tvůrci proboha mysleli?

V rukou Pixaru by se možná z tohoto příběhu dalo vytěžit něco zajímavého. Některé vedlejší dějové linie, jako třeba ta se zlými konkurenčními sovětskými mouchami, by mohly být v nějakém úplně jiném podání vtipné. Ale v současné podobě je Cesta na Měsíc jen devadesáti minutami nudy střídané s hyperkýčovitostí a občasným - docela osvěžujícím - WTF momentem, jako je například reálný živý Buzz Aldrin, který se objeví úplně na konci a řekne nám, že ve skutečném Apollu žádné mouchy nebyly. Díky, Buzzi, už jsem se bál!

A protože už se jistě nemůžete dočkat technického srovnání s Kozím příběhem, tak tady je: Animace Cesty na Měsíc je o trochu horší, zatímco design hrdinů a scén je mnohem horší. Spousta virtuálních kulis pozůstává z velikých sterilních pustých jednobarevných ploch bez jakékoliv textury.

P.S: K trojrozměrnému aspektu se nijak vyjadřovat nemohu, neboť jsem film viděl ve 2D.

12 komentářů:

 1. svět se otřásl..fuka má kozy

  OdpovědětVymazat
 2. Některé komentáře bych fakt začal bez milosti mazat. Včetně tohoto...

  OdpovědětVymazat
 3. Bohužel jsem tento film se svým synem absolvoval - 20 procen odpovídá.

  OdpovědětVymazat
 4. fuka čím dál tím víc dokazuje, že buď je slepý blb a nebo že kozí příběh opravdu nadhodnotil.

  OdpovědětVymazat
 5. Kozí příběh nadhodnotil, WTZ, a bude to mít na talíři ještě hodně dlouho. (Né že by mi to vadilo)

  OdpovědětVymazat
 6. Jasne ze nadhodnotil, Tomanek snad musel davat Frantovi felch, jinak si tech 60% nedokazu vysvetlit.

  OdpovědětVymazat
 7. jestli mouchy nakonec zachráněj celou kosmickou loď i s posádkou, tak na to fakt do kina zajdu! :)

  OdpovědětVymazat
 8. Tak jsem zas o něco chytřejší. Výraz felch mi byl dosud zcela neznámý. Naneštěstí se mi teď pořád graficky vybavuje obraz pana Fuky a pana Tománka...

  OdpovědětVymazat
 9. Ten trailer na TyTrubko mi docela stacil :)

  OdpovědětVymazat
 10. asi se časem dočkáme nadhodnocení i jiných sraček, když je fuka takhle promiskuitní. hlavně aby se to nerozšířilo i mezi ostatní recenzenty.

  OdpovědětVymazat
 11. Já jsem tento film ve 3D viděl, takže se vyjádřím i k tomuto jeho aspektu - nic moc. Nemyslím, že by musel být dětský film nabitý skvělými efekty, ale snímek o cestě na Měsíc nabízel tolik příležitostí k využití 3D, které ovšem zůstaly nevyužity. Sem tam pobavil nějaký mušák proletující se vám před nosem, ale start rakety, let vesmírem a přistání zůstaly trestuhodně "ploché". Plus trapné dialogy (i pro tříleté) = vražda mozkových buněk.

  OdpovědětVymazat
 12. Vcera jsem tento film videl se svou dcerkou. Tedy videl - vice nez polovinu jsem prospal a moje sestileta dcera mi prozradila, ze malem taky usnula... Dal bych 0%

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.