21.1.09

Underworld: Vzpoura Lycanů [Underworld: Rise of the Lycans] - 60%

Prequel dvou dílů Underworldu se odehrává ve středověku někde v Evropě. Upíři, vedeni Viktorem (Bill Nighy), používají Lycany ("kultivované" člověko-vlkodlaky) jako otroky. Jeden z nich, Lucian (Michael Sheen) je tajně zamilovaný do Sonji (Rhona Mitra), Viktorovy dcery, a právě on posléze vede vzpouru lidí a Lycanů proti upírům.Třetí Underworld rozhodně není nijak úžasnou podívanou, ale po vyčpělém druhém dílu je poměrně slušným překvapením. Především v tom ohledu, že v režii debutujícího Patricka Tatopoulose (slavný tvůrce masek a monster) docela slušně funguje základní love story a psychologie postav, což je u podobných filmů (a obzvlášť u podobných béček) vzácné.

Bill Nighy je naprostý Bůh a upřímně lituju, že ho začali pořádně obsazovat až v takhle pokročilém věku. Každá vteřina jeho přítomnosti na plátně je lahůdka. Rhona Mitra je ucházející (vlastně ve filmu moc není) a Michael Sheen se sice hrozně snaží, ale obávám se, že jde prostě o špatný casting - pod zpocenými dlouhými vlasy supercool nadčlověka mu pořád vykukují ta jeho vykulená šibalská očička:Film byl evidentně laciný, masky nejsou o mnoho lepší než v hororech z 80. let a je velmi zřetelně poznat, kdy se díváme na masky a kdy na CGI. Akční scény jsou slušně brutální, ale místy sestříhané tak psychedelicky, že ve tmě (ve které se odehrává 95 procent filmu) není pořádně rozeznat, co se děje. Problém je taky trochu v tom, že české titulky z té tmy září tak intenzivně, že občas komplikují sledování děje na plátně.

Třetí (respektive nultý) Underworld je vlastně něco dost podobného jako předchozí film Rhony Mitry Soudný den - masakroidní žánrová zábava pro fanoušky. Na rozdíl od něj ale děj celkem dává smysl.

5 komentářů:

 1. Co dela v traileru hudba z Max Payna?

  OdpovědětVymazat
 2. Myslis If I Was Your Vampire od Marilyna Mansona? Na to si ted budeme muset zvykat, rekl bych ze to casem uslysime castej nez Lux Aeterna od Mansela...

  OdpovědětVymazat
 3. A Kate ve slusivem latexovem oblecku uz tam neni !! No tak to teda nema cenu na to koukat koukat.
  Jednicka vyborny napad, dobry malo znami herci, dvojka jen odvar kde slo opravdu jen o ty krivky Kate Beckinsale, no a tahle nula tu serii asi definitivne pohrbi, coz je asi dobre.
  Dost chaos kde se snazi z toho vyzdimat posledni stavu, ale ta snaha je nekdy krecovita a odsuzuje toto pokracovani hluboko mezi prumerna becka.

  OdpovědětVymazat
 4. Bill Nighy je mimo jiné NAPROSTO dokonalý ve vynikající britském seriálu State of play (ten co z něj teď dělají remake s Crowem). Absolutně must see záležitost!

  OdpovědětVymazat
 5. Dnes som zhliadol nový underworld a musím uznat že je to ešte vačšia sračka než predchadzajúce dva. béčko vhodné na dvd ale čo multiplexy musia zarábat

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.