27.3.15

Recenze: Cesta naděje [The Water Diviner] - 70%

Australský honák a polozázračný hledač vody (Russell Crowe) se po bitvě u Gallipoli vydává z Austrálie do Turecka, aby našel mrtvoly svých tří synů a pživezl je domů. Naráží zde ale na nekooperativnost úplně všech, včetně krásné vdovy (Olga Kurylenková), u které bydlí.


Tento historicko - válečně - romanticko - epicko - mystický film je režijním debutem Russela Crowea a musím říct, že mě docela příjemně překvapil tím, jak je současně nestydatou červenou knihovnou a současně obsahuje pár netradičně natočených scén a zvratů


To s tou červenou knihovnou je důležité: Film není možné brát vážně, posuzovat jeho realističnost, nebo se divit všem těm náhodám.


Kamera je místy moc hezká, hudba správně šlape, herecké výkony odpovídají žánru a - jak už jsem psal - občas mě příjemně překvapila některá ne úplně standardní drobnost. Ale nemám tušení, jestli za ty drobnosti může Croweova sofistikovanost, nebo jeho nezkušenost.

Cesta naděje nedosahuje sice kvalit Legendy o vášni, ale je lepší, než Luhrmannova Austrálie.

10 komentářů:

 1. Herecký talent Olgy je stejně zanedbatelný jako její prsa. Co je ale mnohem horšího, Crowe prostě nemohl být jen farmář: musel být farmář s virgulí, tedy šašek. Wikipedia: "Dowsing is considered a pseudoscience, and there is no scientific evidence that it is any more effective than random chance."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co že je na tom špatnýho? Ten jeho spešl instinkt byl pro příběh víceméně nutnost, jinak by našel hovno a ne syny.
   Mně by spíš zajímalo, z jakýho důvodu byla ta krásná vdova zrovna původem Evropanka. Aby ji mohla hrát Kurylenková místo nějaký čmoudky?

   Vymazat
  2. Špatné je to proto, že toto není crazy komedie. Ale snad ten motiv virgule někdo použije do parodie. Nebo pornoparodie.

   Vymazat
  3. Grim Buzna Rimmer nezklame. Každý jeho zkurvený post je elitářský a narcistní výplod hodný zpíčeného grafomana. Jako žák se šprtounsky hlásil paní učitelce, aby předvedl, co se doma ztěžka našprtal. Nyní totéž provozuje na FFFilmu, kdy trapně exhibuje, aniž by ho tankovalo, jak si sere na vlastní hlavu. Grime, ty kokotí hlavo, přestaň citovat anglicky jako píčus, co dva měsíce stlal postele negrům někde v Leedsu. Vyser se taky na své obvyklé opravy gramatiky, vždyť připomínáš podělanou staropanenskou úču z gymplu. Nikoho to nezajímá. Ani nic jiného z tvé pojebané kebzy. Prostě nepíčuj tady, neser a plav.

   Vymazat
  4. Tak v tom případě mám pro tebe špatné zprávy... Tja! Schlechte Nachrichten, mein lieber GPFZ. Ale chválím tě za gramaticky bezchybný text. Přece jen ses na těch záchodcích něco naučil.

   Vymazat
 2. 12 a 1/6 řádku, za tohle solíme bulvám?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mě neuspokojivá délka Frantovejch recenzí poslední dobou zaráží, navíc je tu tu furt samej animák a ty já ze zásady nesnáším, asi jako František knížky - kreslený film neni film, ale večerníček!

   Vymazat
  2. soli len debil a debil si nic ine nezasluzi

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.