18.3.15

Recenze: Rezistence [Insurgent] - 40%

Přestože první film (Divergence) končil tím, že Tris odvážně odjížděla k megazdi, v průběhu celého tohoto filmu se k ní nedostane. Až v úplně posledním záběru všichni obyvatelé města odvážně utíkají k megazdi. A to celkem dobře vystihuje celý film a celou tuto sérii.V celém dvouhodinovém filmu je jen asi 20 minut děje a zbytek je vyplněn bolestnými vzpomínkami, osudovým rozhodováním, zamilovaným koukáním a tím, že když už není lautr co dělat, vždycky se překvapivě odnikud objeví ozbrojená parta nějakých jiných a někoho se pokusí zastřelit / unést. Ale ať se jí to povede nebo ne, na ději to nic nemění.


I kdybychom první dva filmy spojily do jednoho, pořád by to celé neobsahovala ani zdaleka dostatek děje na celovečerní film.

Ke konci filmu proběhne finále, odehrávající se de facto uvnitř Matrixu (létající domy, bortící se virtuální město), triky nejsou špatné, ale celé je to tak hrozně nenápadité, že to ve mně nedokázalo vzbudit ani jiskřičku zájmu (třeba aspoň jako vizuální osvěžení).Hlavní hrdinka se na začátku filmu ostříhá na krátko, takže je ještě o něco méně zajímavá, než v jedničce a Ashley Juddová je stále mrtvá, takže jedinou trochu herecky zajímavou postavou zůstává Kate Winsletová jako vraždící "Nic než národ" psychopatka.

A víc... nic.

Ne, Rezistence není film, který by byl debilní až to skřípe, nebo něco podobného. Je to film, který má naprosto, totálně, zcela nezajímavý námět, pro který je označení "nastavovaná kaše" urážkou všech kaší. A vzhledem k tomu strašně nezajímavému námětu je už pak víceméně jedno, jak dobrý je kameraman, skladatel, střihač nebo herci. Protože na rozdíl třeba od filmů Michaela Baye (které mají povětšinou také nezajímavé náměty) s v případě Rezistence tvůrci ani trochu nesnaží o něco audiovizuálně bombastického, unikátního, hezky americky patriotického atd...

Vzhledem k tomu, že o jedničce jsem psal skoro přesně totéž, vychází mi z toho, že si tuto sérii zařazuji na blacklist a pravděpodobně přijdu o všechny následující díly, což budou:

 • Aliance - Tris se konečně vydává za zeď a odhaluje šokující tajemství, které ji šokuje
 • Dilatace - Tris konečně otěhotní a blíží se porod
 • Dizertace - Porod skončil špatně, ale Tris o tom aspoň napíše vědeckou práci
 • Plynofikace - Objeví se zákeřná armáda milionu naklonovaných Kate Winsletových, je potřeba aplikovat metodu konečného řešení
 • Ovce - Tris by pořád chtěla dělat revoluci, ale lidem už se nějak nechce a radši koukají na blbé filmy v televizi
 • Impotence - Tris již je příliš stará a žádný potenciální partner se s ní nedokáže vzrušit.
 • Inkontinence - Tris v domově důchodců již neovládá svěrače.
 • Lobotomizace - V domově důchodců už je to přestane bavit a ukončí to s Tris jednou provždy!

15 komentářů:

 1. Predtucha se vyplnila, diky za potvrzeni! ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Tahle recenze je pouhým pahýlem! Pomozte jí tím, že zapomenete, že vůbec vznikla! A zapomeňte i na film, který nerecenzuje! Doboha, to už je nejmíň desátý film v řadě, který nestojí ani za shlédnutí traileru!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Grime, získáváš kladné body za narážku na wikipedii (pahýl) a obrat "doboha", který je tuším z Hlavy 22. Ale shlédnout? To bych od Tebe nečekal, pakliže to není metahumor.

   Vymazat
  2. grim na tento a podobné trailery pohlíží zvysoka, no a co ..

   http://www.proofreading.cz/shlednout-nebo-zhlednout

   Vymazat
  3. Máte úplnou pravdu, hoši: je to můj oblíbený literární hrdina, Asyřan Yossarian, je to narážka na wiki, a skutečně na mnohé trailery opovržlivě a zvysoka shlížím, aniž bych je - byť jen letmo a povrchně - vůbec shlédl.

   Vymazat
  4. Protože jsi šulin, ty buzno. Jediné, co umíš, je brejlit do Pravidla českého pravopisu, vydání pro základní školy.

   Vymazat
  5. Správně je to "do Pravidel", ne "do Pravidla". Možná používáš nějakou neoficiální a extrémně osekanou verzi, napsanou tužkou na kousek toaletního papíru a obsahující pouze jedno pravidlo?

   Vymazat
  6. Já mám nápad. GR by mohl svou grafománii přesměrovat na pahýly a vylepšit tak internety o svá moudra někde, kde by to bylo užitečné.

   Vymazat
 3. grim Reaper, vidím to stejně, hlava mi to nebere

  OdpovědětVymazat
 4. Jezis to je zase vodflakly. A siran neni dulezitej. Kozy! Byly ve filmu doprdele kozy? Stravit s takovym shitem dve hodiny a nepoznamenat si K=0? Je to kurva tak tezky!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby tam doprdele nějaký kozy byly, tak by je byl zmínil. Žádný kozy v recenzi = žádný kozy ve filmu, ne?
   Ale proč 40 procent? Podle recenze jasných 10. To jako jenom kvůli tomu, že tam jsou nějaký triky? To už přece dávno není žádná přidaná hodnota.

   Vymazat
  2. Hodnotici ffftupnice:

   0-10-20 = sracka nebo art-film, lze se divat z vedecko-technicko-socialnich duvodu
   30-40 = nezazivnost, absolutni sracka, vynechat
   50 = eh
   60 = proc ne, bejt tam kozy nebo slow-mo, bude 70...
   70 = ale jo, to jde
   80 = fajne
   90 = super
   100 = povinnost

   Z toho plyne, ze 40 je nejhorsi mozne hodnoceni...

   Vymazat
  3. Obávám se, že je to přesné. K nejnižšímu hodnocení bych jen dodal: "Sračka, kterou musíte vidět, abyste uvěřili, že je něco takového možné. Dno kinematografie. Nechtěný humor tvůrců v signifikantním množství. A must-see in its own right. Stáhněte, intoxikujte se a bavte se."

   Vymazat
  4. Grim: Jo, to ale platí pro 0%. 10% znamená sračka která za vidění nestojí, tak už to opakovaně František definoval.
   I art film by mohl dostat víc jak 20, co by ne. Akorát by se na něj musel Franta podívat, což velmi pravděpodobně neudělá...

   Zbytek myslím celkem sedí.

   Vymazat
  5. "Do kategorie "tak špatné, až je to zábavné" posunují toto veledílo..." - http://www.fffilm.name/2014/10/recenze-intimity-10_23.html

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.