16.3.14

Recenze: Zvonilka a piráti [Tinker Bell and The Pirate Fairy] - 40%

Ve Vílím hájku (nebo jak se to tam sakra jmenuje) je všechno v pohodě, jenom víla Zarina nějak moc experimentuje s vílím prachem, vymkne se jí to z rukou a je za to vykázána Viloušem Miloušem pryč.

O rok později se vrací, zdroguje většinu obyvatel (mákem), ukradne všechen vílí prach a zmizí. Pět hlavních (nezdrogovaných) víl ji sleduje a zjistí, že Zarina je kapitánkou pirátské lodě a chce prach použít k tomu, aby loď létala.


Celovečerních filmů se Zvonilkou je údajně už pět, já rozhodně neviděl všechny, ale tento poslední je rozhodně horší, než ten poslední předchozí, který jsem viděl.


Výtvarná podoba a animace vznikaly někde v Indii a nejsou nic moc (a opravdu mi přišly znatelně horší, než v tom posledním filmu). Ne že by Indové neuměli animovat, ale toto je nízkorozpočtový film, který je určen pro vydání na DVD a jen v některých rozvojových zemích jde do kin. V praxi to znamená i tu skutečnost, že film má příliš malé rozlišení a na plátně jdou s trochou pozornosti rozeznat pixely a moiré.Co se týče zápletky, byl jsem trošičku natěšený z toho, že v tomto prequelu uvidíme, jak se vlastně z řadového piráta stal kapitán Hook, ale nedočkáme se toho. Koná se jen pár nic-moc náznaků s krokodýlem, budíkem a hákem. Aspoň jsem si ale opravil svůj mylný dojem, že se všechny filmy se Zvonilkou odehrávají až PO událostech s kapitánem Hookem.

Je také nutno ocenit animátory, kteří všechny záběry pozorně komponovali tak, aby se neobjevil žádný vílí upskirt.

Film je v našich kinech pochopitelně dabovaný, takže se nemůžeme nijak ukájet například tím, že Zarinu mluví v originále tato dáma a budoucího Hooka tento pán.

BONUS: Když jdete do kina na Zvonilku, vypadá to tam takhle.

8 komentářů:

 1. "Tato dáma" je rozhodně hrudně parametrálně maximální :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. keby fuka vnimal okrem filmov aj serial, tak by vedel, ze sa jej moze nabazit v serii mad men

   Vymazat
 2. buď přesný Franto, neviděl jsem jsem všechny .. (filmy se Zvonilkou), znamená: viděl jsem jeden
  tu recenzi si pamatujem, nejsme blbí,
  a byla lepší než tahle

  OdpovědětVymazat
 3. Obdivuju Tě. Já musím občas doma poslouchat jenom zvuk předchozích dilu, a nechápu, jak na to někdo může jít dobrovolně do kina, když se dá jít třeba na Lego:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Skutečnost, že se promítač na té fotografii jeví nahý, mě poněkud znepokojuje.

  OdpovědětVymazat
 5. A co je na tom zvláštního, jak to vypadá v kině na Zvonilce? Jsou tam různí lidé, to se stává. (Akorát ten plešatý T800 a jeho malá kopie jsou poněkud znepokojiví.)

  OdpovědětVymazat
 6. Ano Františku, představ si, je to pohádka, kupodivu na to chodí malé holčičky. Bude to pro tebe možná šokující, ale ty fakt nezajímá, že nějakej chlap středního věku se u toho nudil.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.