27.3.14

Recenze: (Ne)Zadaní [That Awkward Moment / Are We Officially Dating?] - 40%

Zac Efron se snaží zbavit image teen idola a spoluprodukoval tudíž tuto komedii, která je až roztomilá v tom, jak se snaží být všechno najednou a přitom není pořádně ani jedno.

Začneme tím, že v některých částech světa má tento film takovýto plakát (a název):


Tzn. je to romantický tklivý příběh, u kterého si každá žena popláče.

Zatímco v jiných částech světa má takovýto plakát (a název):


Tzn. je to vostrá komedie pro chlapáky, pravděpodobně o chlastání a souložení.


U nás je použit ten druhý plakát, ale navíc je na něm přifotošopovaná ještě holka, tvářící se sexy a držící videoherní ovladač:


Nějaký psycholog může jistě na základě toho zjistit, co si filmoví distributoři myslí o naší zemičce...

Film je o tom, jak se Zac Efron a jeho dva nejlepší kámoši dohodnout, že se už nenechají ovládnout láskou a budou s děvčaty pouze nezávazně píchat. Následně samozřejmě dojde k tomu, že se objeví TA PRAVÁ, ale přestože v ní Efron nalezne zalíbení, nechce si s ní začít nic vážného, protože přece dal slib kámošům. Ovšem netuší, že oba kámoši se také právě zamilovávají po uši...Takový námět je naprosto oukej a dal by se podle něj určitě natočit vtipný, svěží film, pokud byste měli dobré herce a dobrého režiséra.

Co se týče herců, Zac Efron mě tentokrát příjemně překvapil (zprvu jsem ho ani nepoznal a pořád jsem čekal, kdy už se objeví ten Zac Efron). Má strniště, nemá pomádu, a vypadá trochu jako mladší, méně umělohmotná verze Joshe Duhamela. Co se týče druhých dvou chlapců a všech děvčat, působí bohužel trochu "druhořadě", jako kdyby producenti neměli na slavné mladé komediální herce, tak obsadili tyto jejich kopie, které známe maximálně z vedlejších rolí, ze seriálů a z laciných blbých filmů (například to hlavní děvče - Imogen Pootsová - hrálo nedávno v Need for Speed).

Film napsal a režíroval jistý Tom Gormican, který toho zatím moc nenatočil, a bohužel mu to moc nejde.

Je dost těžké natočit fungující přisprostlou romantickou komedii, která má kromě spermatu a erekcí i skutečné slzy a city. A Tom Gormican na to opravdu nemá. Na papíře by možná jeho vtípky vypadaly ještě snesitelně, ale ve výsledném filmu už některé scény překračují únostnou mez (oběma směry - jak v hulvátskosti, tak v přeslazenosti) a dohromady nedrží už vůbec. Změny mezi polohami "cool klátič" a "raněný zamilovanec" jsou zcela náhodné a většina postav (především ti hoši) následně působí dost nesympaticky.

Asi nejlepší, co můžu o tomhle filmu napsat, je: "Není až tak hrozný, jak jsem se obával".

2 komentáře:

 1. Hm, dle imdb:
  (original title) That Awkward Moment
  Australia (alternative title) Are We Officially Dating?
  USA (working title) Are We Officially Dating?
  USA (original script title) Are We Officialy Dating?

  Asi jsou australani nějací citlivější...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.