22.2.14

Recenze: Velká oříšková loupež [The Nut Job] - 50%

V městském parku žije parta zvířátek (především hlodavců), která potřebují k přežití ořechy.

Ta ze svého středu vyobcují veveřáka za to, že jim jejich sklad ořechů zničil (omylem).

Veveřák ve městě náhodou objeví obchod s oříšky a chystá se ho vykrást. V obchodě mají ale shodou okolností svůj hlavní stan zloději (lidé), kteří chtějí vykrást nedalekou banku.


Z toho by mohly vyplývat různé zajímavé zápletky, ale tento film z nich vypotí převážně jen pády, křik, prdění, výbuchy a vykulené oči.


Ne že by to vadilo. "Tom a Jerry" taky mají svůj půvab, ale v průběhu celého film se nedostavil snad ani jeden vtip, který by mě překvapil a kterému bych se zasmál.

Některé postavičky mají hezký design (dementní kamarád hlavního hrdiny), jiné jsou svou stylizací až nepříjemně odpudivé (psice, krtek).Film vznikl v korejské koprodukci, takže při závěrečných titulcích se objeví animovaný PSY a spolu s ním všechna zvířátka zpívají a tancují Gangnam Style. Nemá to žádný smysl, s ničím to nijak nesouvisí, ale je to poměrně vtipné. Asi minutu. Trvá to tři minuty.

A to pro mě tak nějak symbolizuje celý tenhle film...

P.S: Film je pochopitelně dabovaný, takže přijdeme o Liama Neesona, Brendana Frasera, Willa Arnetta atd...

1 komentář:

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.