5.12.12

Recenze: Oui, šéfe [Comme un chef] - 70%

Asi třicetiletý Jacky (Michaël Youn, který vypadá dost jako mladý Martin Short) je kuchařským fanatikem, ale nedokáže se kuchařstvím uživit (v závodních vyvařovnách chce vařit á la carte, a podobně). Jeho největším idolem je Alexandre Lagarde (Jean Reno), který má superluxusní úspěšnou restauraci, vlastní televizní pořad, ale jeho superbohatý zaměstnavatel s ním hodlá vyjebat a restauraci mu sebrat - a to jakýmikoliv prostředky.

Když unavený Alexandre přijde o své kuchaře, náhodou mu přijde do cesty vitální ztřeštěný Jacky, který - jak se zdá - zná jeho recepty lépe, než on sám. Začne pro něj pracovat, ale přitom musí před svou těhotnou manželkou dále hrát, že se živí "poctivě", tzn. jako malíř zdí nebo cosi podobného...O této francouzské komedii není moc co psát, než že je naprosto předvídatelná, ale svižná, s dobrým timingem verbálních i situačních gagů.

Trochu mi připomněla staré francouzské klasiky (Křidýlko nebo stehýnko!), trochu mi připomněla Ratatouille svým roztomilým fanatismem ohledně jídla (fakt se mi to líbilo, přestože jsem u poloviny kulinářských termínů netušil, co znamenají).

I když nedosahuje kvalit ani jednoho zmíněného, je to celkem jedno, protože je krátká a skončí dřív, než se začnete nudit.

Můžeme nad podobnými filmy ohrnovat nos, ale je smutnou zkušeností, že například v naší zemi existuje celkem asi jeden a půl filmového režiséra, který něco takového umí natočit...

15 komentářů:

 1. U téhle komedie jsem se především výborně bavil. A ano, mám rád francouzské komedie, takže jsem schopen ledacos odpustit :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jean Reno, komédia. Nie je o čom. Navyše na Rena sa mi na to podarí dostať aj manželku ;-)). Podobne ako Jiří Malý nadomnou, tiež som schopný francúzom ledacos odpustiť, jednoducho si nás tak vychovali. Na Tas Tois (Reno, Depardiu ako zločinci na úteku) som sa výborne bavil, aj keď to bolo z hľadiska humoru asi tak na úrovni troškových Kameňákov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty kokot, Chlebec, ty jsi ženatý? wtf?!
   Otázky útočí na můj mozek, až to vyplňuje celé 0.0024% jeho kapacity! Co to je za živočišný druh, že to dovolil? Je slepá a bez čichových buňek? Nebo držíš jako rukojmí ve sklepě celou rodinu "manželky"? Znamená to snad, že se plánuješ množit? Jak vypadala svatba, jako něco mezi indickou svatbou páriů a klingonským pářením?
   Neber to jako urážku, ale jsem tak trochu biolog, sociolog a antropolog v jednom a tato záležitost může mít velký vliv na lidský rod jeho další nežáducí mutace....

   Vymazat
  2. FZ, pouzívaš kokot presne tak nemotorne ako slováci ty vole..

   Vymazat
  3. To má být urážka mého dědy, dráteníka z Horní Těrchovej? Ale proč, Romane, proč jsi tak agresivní? Proč by mezi námi měl být nesvár? Ne, jsou vánoce, pojďme být k sobě hodní... samozřejmě v nehomosexuálním významu, ty buzno.

   Vymazat
  4. Na to, že bol tvoj dedo drotár z Terchovej toho dosť natáraš a nemá to ani hlavu ani pätu, mne sa to lúštiť nechce, prepáč. Budem sa ťa snažiť ignorovať.

   Vymazat
  5. Romane, jak je možný, že ať postne kdokoliv o tobě cokoliv, hned se přisereš a píšeš ty svý chlebcoviny? Nemáš poctivý zaměstnání? Copak já, já jsem rentiér, ale jak to, že tu pořád oxiduješ? Jsi snad nějaký internetový cenzor nebo (nedejbože) pojišťovák? Mentalitu na to máš...

   Vymazat
  6. to je snad poprvý, co se Pečivo vzdalo bez boje - respekt!

   Vymazat
  7. zrusili mu gejplus profil, protoze prej svoboda slova vocamcad pocamcad

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Františku, vytahuješ tu dobrou francouzskou komedii, budiž. Ale zatímco jsi nesmyslně adoroval snad nejnudnější bondovku ever - Skyfall - úplně jsi vypustil, že nejšaramantnější Bond Timothy Dalton předvedl životní roli v ultimátní epopeji Zlatěnka: tajemství křídel. Neodpustitelné opomenutí!

  OdpovědětVymazat
 5. takže skóre fffilmu z poslední doby; google-pr výblitek o ničem a článek, který odmítli v Bravu, v obém nepřekonatelná masa matlavého textu, a nyní recenze na film o dvou odstavcích..máte, co jste chtěli, tepláci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jen klid před bouří . Každá voda jednou steče dolů, smrdalvý výtok i ten co saje se vrátí do vybělené náruče našich vystrašujících konečníků. Však i Chlebokocůr zasa ožije až sa zablíská nad jeho Horákmi, pro nějž mu srdce divě bije.

   Vymazat
  2. Offended you are? A shit I don't give, jak by rekl Yoda.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.