10.12.12

Argo soutěž: Nejlepší maďarský film

V recenzi filmu Argo jsem vyhlásil soutěž, ve které jsem postuloval otázku: "Jaký falešný film byste natáčeli v České republice, kdybyste odsud chtěli nenápadně unést partu Maďarů, skrývajících se u řeckého velvyslance?"

Následují tři z těch promyšlenějších scenáristických pokusů (i když slovo "promyšlený" je v tomto případě hodně relativní):


"Stenlys" nám napsal až z Maďarska:

Takze falosny film natacany v Ceskej republike za ucelom exportu partie madarov z greckej ambasady?

Celovecerny remake MacGyvera - konkretne dielu o Dubcekovi!

Madari by mohli predstierat, ze su herci hrajuci predstavitelov okupacnych sil varsavskej zmluvy. S agentami CIA by pricestoval aj Richard Dean Anderson na odputavanie pozornosti, pripadne improvizovane zostrojenie lietadla z paru vozidiel Praga V3S.

Tiez by som sebou zobral M Night Shyamalana ako rezisera. Ten by nebol o akcii informovany - skutocne by si myslel, ze sa jedna o film. Na konci misie by sa mu dostalo velke odhalenie, ze cele filmovanie bolo 'fake' - tesne predtym, nez by bol obetovany pre ucely misie.

Do filmu by bola zapojena ceska armada, ktora disponuje dobovou vyzbrojou armad varsavskej zmluvy. Tam by som za vhodny baksis vypozical par tanku T54 na transportaciu 'padouchov z cervenych armad'.

Pre podporu v nasilnych konfliktoch v ramci misie by som so sebou zobral Bruca Campbella v 'ulohe' Dubceka.

S motorovou pilou.

"Jindra Volák" zůstal vlastencem:

Pohnuta tragickým příběhem pronásledovaných Maďarů se této skupince ukryté na řecké ambasádě rozhodne pomoci Helena Třeštíková. Kontaktuje tedy řeckého velvyslance a sdělí mu, že může během natáčení road-movie/dokumentu propašovat Maďary zpět do jejich vlasti. Důvěru opatrného řeckého velvyslance si získá tak, že lišácky přeloží do řečtiny název svého nedávného filmu Katka jako Katarini a vydává jej za snímek podporující příliv českých turistů do stejnojmenného řeckého letoviska. Na velvyslanectví nikdo nevydrží na zaslané DVD koukat déle než pět minut, ovšem hlavní hrdinka vypadá jako typická Řekyně, a tak se s tímto výkladem smíří a umožní štábu přístup k Maďarům. České orgány, které na skupinku drženou pod ochrannými křídly řeckého velvyslance dávno vydaly zatykač, si podezřelé snahy Heleny Třeštíkové všimnou a oprávněně podezřívají režisérku z toho, že je film pouze zástěrkou k útěku za hranice. Tajná služba tuto hypotézu zamítne po zjištění, že Helena Třeštíková točí své filmy i přes dvacet let, a tak bude naopak zajištěna trvalá přítomnost těchto osob na území ČR na několik desetiletí. Ve skutečnosti je opak pravdou a již během prvního natáčecího týdne se štáb i s Maďary přesouvá na Břeclavsko. Strůjcem odvážného plánu na útěk nafukovacím záchranným člunem po řece Moravě je René, hrdina dalšího filmu Heleny Třeštíkové, který je tou dobou rovněž hledaný Policií ČR. Zatímco režisérka přesvědčuje přítomné policisty, že scéna se záchranným člunem bude v jejím filmu vyjadřovat marnou vnitřní touhu člověka najít v moderním životě smysluplný směr, René a Maďaři nasedají do svého plavidla. Policie záhy poznává, že není v jejich silách tyto uprchlíky pronásledovat, zatímco osazenstvo člunu pádluje vstříc lužnímu lesu na hranici našeho státu. S materiální podporou maďarské etnické menšiny na jižním Slovensku doplují následující den až do Maďarska.

To by ale bohužel neměl kdo natočit, protože Karel Vachek už je hodně starý.

"Pavel Svoboda" také zůstal vlastencem, a navíc se snaží být meta:

Předpodkládám, že by to bylo za komunismu. No já bych to zkusil takto. Domluvil bych se Smoljakem a navrhl mu novou hru Nález poštovní známky, která by mapovala Cimrmanovu pouť při studiu cizích jazyků. Mohlo by to začít jako náhodou na řecké ambasádě, kde by Cimrman začal studovat podobnost jazyků a mluvit o tom proč se už nevrátili Cyril a Metoděj do Řecka, když už měli hotovou práci tady v česku. No a protože by se šetřilo na exteriérech tak by se dalo vysvětlit další maďarští herci, které by trápil Cimrman otázkami na Komenského návštěvu v Maďarsku a proč tam nezůstal a jestli už jedli Turula, jejich národního ptáka. Na to by Maďaři jako dobrému studentovi maďarštiny navrhli studijní cestu po Maďarsku, kde by Cimrman přišel na spoustu nových věcí. Mimo jiné, jak šel z místního skleníku tak mu spadli chili papričky do guláše a vznikl tradiční Maďarský guláš a jak se dozvěděl, že Komenský vymyslel význam Panonie, protože tam poznat spoustu skvělých dívek. No prostě by našel spoustu společného u Čechů a Maďarů. Tím by byla ospravedlněna cesta Maďarů do Maďarska, protože by to byla část štábu. Takže by to mohlo být ve svém závěru něco podobného jako film Jára Cimrman ležící, spící.

Hlavní cenu (tj. knihu "Argo") ale vyhrává "Leoš Literák", který jako jediný navrhl takový film, který bych já rád na plátně viděl!

já bych natočil Čingischán versus Vetřelci. Skupina Predátorů přenesla z válečné výpravy stan, kde probíhala válečná porada, na Vyšehrad, v jehož sklepeních byla umístěna vajíčka Vetřelců. Po menším konfliktu s Václavem I, kdy přišel jeho syn Přemysl o uši, se Mongolové spojili s Čechy proti větší hrozbě. Predátoři, aby pomohli Čechům kompenzovat ztráty, přivedli Bivoje. Marně. Další posilou byli blaničtí rytíři, kteří se též stali nedobrovolnými hostiteli další generace Vetřelců. Čingischán bojoval statečně, ale přesile nedokázal odolávat. Jako Deus Ex Machina do děje vstoupila skupina tří predátorů, která na poslední chvíli zachránila dobrého krále Václava. Ten ze vděčnosti jim nabídl sňatek se svou sestrou Anežkou, ale vzhledem k jistým fyziologickým rozdílům skončila v klášteře, kde si vybudovala slušnou kariéru.

Role Mongolů by převzali maďarští uprchlíci. Krále Václava musí pochopitelně patřit Markovi Vašutovi, Anežky zase Lucce Bílé a Bivoje Petrovi Jáklovi. Producentem by mohl být Jiří Pomeje.
Takže je jasné, proč se Paul W.S. Anderson musí vrátit do Prahy.

A "Ajvngou" přišel s dementním nápadem, že by se film měl jmenovat "Pět Maďarů na koštěti", a nespecifikoval podrobněji jeho děj. Dal si ale práci s vyrobením jeho plakátu, tudíž se stává rezervním výhercem a získává knihu "Atlas Mraků".


P.S: Pokud jste rozhořčeni tím, že je na FFFILMu v poslední době méně filmových recenzí, tak je to především tím, že JE TEĎ MÁLO PREMIÉR. Ale můžete se těšit na nějaké retro recenze. A pro drobnější FFFILMové novinky nakoukněte občas sem.

P.P.S: Ohledně přítomnosti FFFILMu na Google+ jsem se prozatím rozhodl udělat to následujícím způsobem: Na "googleplusovské stránce" FFFILMu (kam může postovat pouze uživatel "FFFILM"), se budou objevovat odkazy, které jsou určené především pro fanoušky FFFILMu. To znamená nové FFFILM recenze, zprávy o chodu a akcích FFFILMu, žadonění o peníze a tak dále. Takže pokud máte FFFILM.name v RSS čtečce, víceméně na tuto stránku nemusíte chodit. No a na komunitní stránce FFFILMu, kam může postovat kdokoliv, se budou objevovat nejrůznější novinky a zajímavosti o filmech obecně, tzn. nové trailery, odkazy na zajímavéé články, vtipné filmové obrázky, atd... Tedy věci, u kterých nejde až tak moc o aktuálnost, a na které se můžete podívat vždycky když chvíli nemáte co dělat. Samozřejmě, pokud zjistím, že tato moje představa nefunguje, může se všechno změnit...

13 komentářů:

 1. Ja bych chtel retrorecenzi Spadla z oblakou. Nedavno jsem videl kus na youtube a pokleslost scenare, dialogu, triku a vykonu hercu je obrovska. Myslim, ze Chlebcuv narod ma byt na co pysny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ??? Spadla z oblakov režíroval Čech (přesněji řečeno Moravák) Radim Cvrček.

   Vymazat
  2. Aj knihu a scenár písal čech.

   Vymazat
  3. Kurvadrát Romane co je? Stydíš se za svou zemi? Dali jste světu Dupčeka, sestry Vašáryovy, Kollára, Hollára, bratry Šťastné, Jánošíka, Čobola, Mečiára a další velikány! Tak drž klapačku a přichyl se tam k tomu dubisku, jenž zhoubným až dasovádě vzdiruje časům, ty buzničko.

   Vymazat
  4. Ale museli tam hrať poriadni herci a Tatry, pretože ani jedno ani druhé sa v čechách v tom čase nevyskytovalo.

   Vymazat
  5. Ja osobne se te souteze nezucastnim, kdyz budu potrebovat vedet cokoli o Madarsku zeptam se rovnou Chlebce a nebudu chodit kolem horky kase. A nemusim snad ani pripominat ze s pritomnosti FFF film na G+ nesouhlasim jakozto uzivatel facebooku. Tolik za me, vy se rozhodnete jak chcete.

   Vymazat
  6. Romane, copak už ti definitivně šibe? My že jsme neměli Tatry? To vy jste neměli Tatry!

   http://img24.eu/images/s44jqdm6.jpg

   Vymazat
  7. Bohumile, poviem ti o Maďarsku všetko čo viem, keď sa zmieriš s faktom, že Zdeněk Kubík je hriešne bohatý len preto, že používa hlavu častejšie a efektívnejšie ako ty a prestaneš byť naňho zlýýýýý.

   Vymazat
  8. Kubík zajímá jen klienty můžských prostitutů a berňák. Ne Romane, to ty jsi středem mého zájmu. Neurážej prosím maďarský lid (i když vím, že to máte na Slovači ve zvyku). Na rozdíl od tebe jsou pohostinní, kdežto ty se chováš jako šulín i o vánočních svátcích. Romane, co to s tebou je, ty jeden kokote? Proč nejsi hodný k lidem? Tolik nesnášenlivosti, tolik mindráků... Vyhledej lékaře a po kvalitní terapii přijď mezi nás s ujasněnou sexualitou, vyběleným análem, nepokřiveným charakterem... Romane, na takového Chlebce se snad budu i těšit. (V podstatě se sice rozhodně netěším na žádného takového blbého idiota, jakým budeš ty i po sebedelší terapii, ale to je taková básnická licence, chápeš to, ne?)

   Vymazat
  9. Filmový znalec keď skončíš, tak si pekne poumývaj tvár, ale hlavne ústa, lebo tam toho máš toho najviac. A skús navštíviť doktora, normálni zdraví ľudia na "to" používajú análny otvor.

   Vymazat
  10. Z tvojeho rodiného alba? Ty prase!

   Vymazat
  11. Znalče, s plnými ústami sa nerozpráva. A vôbec, vypluj to, fuj.

   Vymazat
 2. Blíží se Hobit... tedy by se hodila "retro"recenze rozšířené bluray verze Společenstva Prstenu. Co vy na to, pane Fuku?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.