10.12.12

David Grudl bude mít na vánoční dárky!

Apokalypsa s Českou pojišťovnou (viz 1, viz 2) je u konce a navíc to vypadá, že David Grudl dostane 315 Kč a jeho děti nebudou muset o vánocích chodit žebrat (aspoň ne o těchto).

Jako odpověď na e-mail, který jsem v pátek odeslal do ČP (je vidět v tom druhém linkovaném článku), mi dnes přislo toto:

Vážený pane Fuko,

dovolte nám odpovědět na Váš dotaz ze dne 7. 12. 2012, evidovaný pod č. 30S3**** týkající se pojistné smlouvy č. 388******. Na základě provedeného šetření Vám sdělujeme následující.

Věříme, že společně s níže uvedeným vyjádřením přijmete naši omluvu za vzniklou situaci.

Snahou naší společnosti je poskytovat kvalitní služby. K tomu mimo jiné patří zajištění plné informovanosti o nových možnostech moderního pojištění, čímž se pro naše klienty snažíme zajistit komplexní pojistnou ochranu před všemi potencionálními riziky, které mohou v běžném životě nastat.

Z tohoto důvodu jsme si Vás dovolili v měsíci říjnu 2012 oslovit připravenou korespondenční nabídkou rizikového životního pojištění MULTIRISK. Návrh pojistné smlouvy byl veden pod číslem 388******. Nabídka nového pojištění byla připravena v takovém znění, které má v případě Vašeho zájmu o nabízené pojištění umožnit pohodlné akceptování nového pojištění.

Korespondenční formu nabídky umožňuje Zákon o pojistné smlouvě č. 37/2004 Sb. V souladu s ustanovením § 6 zákona č. 37/2004 Sb., o pojistné smlouvě, dle bodu 2) lze návrh pojistitele přijmout zaplacením pojistného ve výši uvedené v návrhu, jestliže se tak stane ve stanovené lhůtě. Pojistná smlouva je v takovém případě uzavřena, jakmile bylo pojistné zaplaceno.

Na základě Vašeho sdělení, že jste pojistné neuhradil, jsme pojistnou smlouvu č. 388****** zrušili od počátku. Na pojistnou smlouvu se tedy pohlíží tak, jakoby vůbec nevznikla. Zaplacené pojistné ve výši 315 Kč bude v nejbližších dnech vráceno plátci.

Vážený pane Fuko, velmi nás mrzí, že došlo k této pro Vás nepříjemné situaci. Ještě jednou se Vám omlouváme za komplikace při řešení této záležitosti s naší operátorkou.

Případné dotazy Vám rádi zodpovíme prostřednictvím e-mailu stiznosti@ceskapojistovna.cz.

S pozdravem

Jana Neduchalová
disponent stížností

Česká pojišťovna a.s.
Oddělení stížností
Útvar náměstka pro Služby klientům

David Grudl letos na vánoce (počítačová simulace)

Čímž je tato záležitost uzavřena, a již nikdy se nedozvíme odpověď na následující otázky:

1) Vyřešilo by se to stejně hladce, kdybych o tom nenapsal na blog, kde to četly desítky tisíc lidí?

2) Může zveřejnění podobné složenky za nějakých podobně nešťastných okolností skutečně vést k tomu, že ten, kdo ji zveřejnil, vstoupí do nějakého smluvního vztahu, do kterého prokazatelně nikdy vstoupit nechtěl?

3) Má vůbec David Grudl děti?

34 komentářů:

 1. Moje tipy na odpovědi na soutěžní otázky:

  1) Ano
  2) Ne
  3) Ne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3) Je tezke si byt jisty, pokud je David Grudl samecek.

   Vymazat
  2. Grudl má tři malé grudly. Horáka, Rosáka a Bosáka.

   Vymazat
  3. Tyvole Zdendo tvuj pichac se te zastava, to neni fer 2 na jednoho. Zbabelci.

   Vymazat
  4. Kde sú tie časy, keď ti to pripadalo normálne a hrdinské ;-)

   Vymazat
 2. Kdy bude mít Grudl svůj vlastní Google Doodle? Mohl by se jmenovat Groodle a platit za Vás složenky...

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem si doteď myslel, že se to pojištění jmenuje "Multidisk". :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Poněkud fádní zakončení složenkové kauzy. Doufal jsem, že se případ dostane až k režisérovi a hlavní hvězdě kultovního snímku Rekvalifikace.

  OdpovědětVymazat
 5. Pane jo. Dvě moje oblíbený postavičky spojený v jednom příběhu, to je skoro jak Avengers (nebo možná Expendables :) ).
  Škoda slabšího scénáře, příběh moh mít větší grády, ale i tak jsem se bavil.
  Těšim se na dvojku, doufejme s Milošem Čermákem...

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrovna jsem si přeščetl tu původní složenkovou diskuzi a došel k závěru, že jsem se trochu mýlil a ten Grudl není až tak velký blbec.
   Trochu té demence je i na straně pana Fuky, který mu to vlastně povolil.
   O tom, že zákony jsou přesně odpovídající debilitě lidí,pak už nemá cenu se rozepisovat,protože jak nahoře tak dole.
   ..ale to nic nemění na tom, že je Grudl vážně dost ošlivej, aspoň zhubnout by mohl, než si pořídí děti, aby jim nepatrně zlepšil genofond.

   Vymazat
  2. Uf, když zhubne, tak čím se to projeví na genech?

   Vymazat
  3. To je dobra zprava. Jeste bych si zjistil coze je to ten genofond a bude vsechno prima. A dekuji za optani, anal jsem si vybelil.

   Vymazat
 7. A paní operátorka má z vaší srandy určitě trauma. Aby to nakonec nedopadlo, jako s tou sestrou v Anglii... :)

  OdpovědětVymazat
 8. Nuda... Teď jdu poslouchat nové cd Olgy Lounové a zatím prosím Davida Grudla, aby panu Fuku opět něco pojistil, třeba anus. Stačí pak jen jedna Kubíkova návštěva ve Vysočanech a Fuku bude mít velmi, velmi bohaté Vánoce a Silvestra. A třeba pak pozve i anonymního...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymniho nikdy nikam nepozve ten fukoid jeden, snazim se o to uz pomalu rok, jj ten cas leti, a ani Fuka nemladne (anonymni je nesmrtelnej)....

   Vymazat
 9. Anonymni konecne priznal, ze sem chodi jen pro to, aby vystridal roli civavy. Tj. lezt hlavou Frantovi do slipu, koupat se s nim a nechat se vodit na voditku s maskou ve stylu Gimpa z Pulp Fiction a doufat, ze ho pohladi Bartoska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Horáku, ty človíčku s penisem místo hlavy, na Anonymního nešahej! Ať už v doslovném nebo přeneseném smyslu. Na rozdíl od tebe má tu odvahu přinést sem, na trh intelektu, své vlastní jméno... takovou kuráž ty nemáš, stále se schováváš pod ten Fučíkovský zbabělý alias, kokůtku jeden. Z takových jako jsi ty se i soudružkám a soudruhům z České kampeličkové pojišťovny chce zvracet.

   Vymazat
  2. Fucikovsky zbabely hlas :))) dorpdeleprace :)

   Vymazat
  3. Filmovej znalce. Ty evidentne potrebujes vybit trochu testosteronu.

   Vymazat
  4. Vodítka už jsou uzavřená kapitola, Vy kreténe!!§

   Vymazat
 10. David Grudl má pochopitelně spoustu dětí. Ale žádné není jeho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bude tím, že je dělal když byl hubený - nemají kvůli tomu jeho genofond.

   Vymazat
  2. to je sprostá pomluva. David nikdy nebyl hubený!!

   Vymazat
 11. Škoda Franto, že to nedotáhneš do konce.

  OdpovědětVymazat
 12. Už dostal Pan Režisér Troška práva na zfilmování tohoto epického životního dramatu? Navrhuji názvy "Smlouva od jezera vybĕlených análů" nebo "Grudl fuka!"

  OdpovědětVymazat
 13. Tak ten výsledek je nakonec šokující, to jsem sám, kdo jej vidí? Představitel pojišťovny se pod mediálním tlakem snažil vystupovat maximálně korektně a pravděpodobně omylem tak upřesnil pojistné podmínky (je to tak uvedeno i v originálním návrhu smlouvy zasílaném poštou?):

  "čímž se pro naše klienty snažíme zajistit komplexní pojistnou ochranu před všemi potencionálními riziky, které mohou v běžném životě nastat."

  Původně člověk mohl nabýt dojmu, že pojištění "multirisk" kryje opravdu přes všemi možnými běžnými riziky. Ve skutečnosti ale kryje jen před "potencionálními", tedy souvisejícími s (elektrickým) potencionálem. Netvrdím, že v dnešní přetechnizované době je to riziko zanedbatelné, elektřina je všude, ale přesto by si neznalý člověk mohl představit, že ho smlouva ochrání i při rozmašírování v autě apod.

  (podle ÚJČ je podoba potencionální samozřejmě také možná, ale užívá se zřídka a zpravidla svědčí o nízké úrovni vzdělání autora textu... v případě pojišťovny to ovšem může být právě fatální finta ;))

  OdpovědětVymazat
 14. ad 1) hahaha LOL, hdam, hadam, uhadnout nemuzu (leta zkusenosti s vlastnimi i kolegu stiznostmi a s tim, jak diametralne jinak firma a organizace vystupuji, kdyz se vec medializuje) LOLOL

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.