31.7.13

Nevyvolený!

TL;DR: Ve vile nebudu.

Začalo to tím, že na FFFILM chatu kdosi upozornil na přihlašovací formulář do nového ročníku soutěže "Vyvolení", s tím, že bych se tam měl přihlásit.

Po velmi krátkém přemýšlení a ještě kratší konzultaci s manželkou, jsem dospěl k názoru, že se nacházím právě v té správné etapě svého života na to, abych zažil něco takového. A přihlášku jsem odeslal (a musel jsem ji vyplňovat celou dvakrát, protože napoprvé "server error"):

VyVolení - formulář


Načež mi přišla pozvánka na první kolo konkursu, do pražského hotelu.

Zde jsem po dvouhodinovém čekání dostal přidělenu "místnost 1", což mě naplnilo radostí, neboť se do ní chodilo po jednom a čekalo nás před ní poměrně málo, zatímco do místností 2 a 3 se chodilo po skupinkách a přítomní se přeřvávali o pozornost dveřníka, který je vybíral (jeden z přítomných kandidátů například měl taktiku, spočívající v tom, že vždy po nástupu dveřníka vykřikl "prcat!" a začal se hlasitě smát). Občas je dveřník vybíral podle toho, jak řvali, občas sám  vznesl požadavek jako "Kdo je tady čtyřprocentní?", "Nějaký mladý kluky!" atd...

(Tričko na počest Chuckyho)

Říkal jsem si, bůhvíjak nejsem originální s přezdívkou "Fuxoft", ale na hrudích ostatních jsem zachytil přezdívky jako:

 • Fabio
 • Olík Kolík
 • Šuly (muž)
 • Pecina (děvče)
 • Milísek
 • Iris Božská
 • Kříženeček

Překvapilo mě, že spousta přítomných kandidátů (nejméně polovina) se zjevně znala s ostatními a družně s nimi komunikovala okamžitě po vstupu do sálu. Pak začalo vycházet najevo, že se znají z jiných konkursů na jiné akce, například z "X-Faktoru", ale to už jsem šel dovnitř.

Zde byla tročlenná komise, která se mě vyptávala na různé intimní věci, na které jsem popravdě odpovídal, aniž bych se snažil dělat humory. Především je zajímalo, jestli mě opravdu přitahují mladá děvčata, jestli mé manželce nevadí, že s těmi děvčaty budu ve vile souložit a jestli mně nevadí, že má manželka bude za mého pobytu souložit s někým jiným.

Po chvíli mě nejmladší člen komise identifikoval ("já vás viděl na Eurogamer.cz") a zřejmě si v tu chvíli našli na laptopu mou homepage, protože se mě následně ptali na věci z mého hierarchického self-profilu, například jestli moje sestra opravdu je filmová hvězda. Na závěr jsem jim zahrál na Otamatone, načež mi řekli, že postupuji do druhého kola, protože "jsem velmi odlišný od ostatních účastníků".

To se stalo v neděli. Druhé kolo se konalo ve středu a do té doby jsem si musel sehnat zdravotní potvrzení od doktora a výpis z trestního rejstříku.

Středa začala tím, že jsem šel na projekci filmu Futurologický kongres, jenž vypráví o herečce, která se nechá zdigitalizovat a prodá filmovému studiu práva, aby si dělalo s její identitou, co se mu zachce, čímž je zničen její reálný život.

Film skončil a já dorazil znovu do hotelu.

Atmosféra byla výrazně hustší, než v neděli, protože bylo mnohem více lidí napěchováno do mnohem menšího prostoru (zřejmě přišli všichni vybraní z celého prvního dne na stejnou hodinu dne druhého). A také šlo o mnohem pečlivější selekci přítomných, kdy prakticky každý muž měl nagelovanou hlavu a náušnice, a každá žena měla tetování a prsa (nejvíce mě zaujal vytetovaný nápis "Pretty Women" [sic] na jednom ženském prsu). Někteří přítomní měli vše současně:

(Tato bytost měla jednu polovinu těla mužskou a druhou ženskou - včetně šatů, vlasů a líčení. Bohužel nemám záběr zepředu.)

Také kamarádská atmosféra zde byla podstatně hutnější, a vypadalo to, že se navzájem znají skoro všichni. Kromě výše zmíněného Two-Face mě nejvíce zaujal strašidelně vyhlížející starší snědý pán s plyšovým vlkem, který je i na této fotografii:


Zde jsem mimoděk vyslechl několik zajímavých hovorů, mimo jiné jednoho mladíka, který si pochvaloval, že sice seděl ve vězení, ale že to nemá v rejstříku, takže pohoda. A chlubil se, že teď bude mrdat jednu moc hezkou holku, která ještě nemrdala. Jeho kamarádka ho ovšem upozornila, že sice (ta holka) nemrdala, ale že ona (ta kamarádka) teď kvůli ní asi dostane podmínku, ale že to bude až po přijetí do vily, takže pohoda. Oběma bych hádal asi tak 20 let.

Po necelých dvou hodinách čekání jsem dostal číslo a bylo mi řečeno, že mám přijít za tři hodiny - což bylo super, protože jsem si akorát stihl odskočit na další novinářskou projekci (tentokrát Pain & Gain Michaela Baye).

(Tričko na počest pana Kubricka. Neocenil nikdo.)

Po filmu jsem se vrátil do hotelu, kde bylo na chodbách naskládáno snad ještě víc lidí, než předtím (takže to s příchody a odchody fungovalo zřejmě nějak složitěji, netuším jak).

Zasmál jsem se a po ujištění pořadatelky, že to bude trvat ještě nejméně tři hodiny, jsem odjel jsem domů na schůzi Společenství vlastníků našeho domu.

Po dalších třech hodinách (tedy už okolo osmé večer) jsem se vrátil zpět do hotelu a bylo zde snad ještě víc lidí, než předtím (rozhodně přes 100), přičemž někteří už dost hlasitě nadávali, že tam leží od rána (tzn. 10 hodin), že nic nejedli a že jim za chvíli jede poslední vlak zpátky do Valašského Meziříčí. Kdybych se nenacházel v České republice, byl bych přesvědčen, že je celý konkurs pečlivě navržen tak, aby psychologicky vytřídil kandidáty už při čekání.

Celý den zde vše probíhalo před jedinou komisí (asi desetičlennou), kam byli lidé povolávání po skupinách, po dvou až osmi. Když mě zavolali jako jednoho samostatného, hned jsem si připadal důležitý.

Důležitě vypadajícím lidem jsem byl představen jako "To je pan Fuka, kterého možná znáte z televize, kde mluví o IT, a asi úplně nejvíc ze všech kandidátů vybočuje".

Načež se mě dva zjevně inteligentní vedoucí komise (míněno zcela neironicky) velmi decentně vyptávali na to, zda se cítím nadřazený nad ostatními soutěžícími a zda se hodlám aktivně zapojit do života ve vile. Na to jsem jim podle pravdy odpověděl ("ano" / "ano"), nic dalšího předvést nechtěli, poslali mě čekat dalších 20 minut a pak mi bylo sděleno, že mi děkují za snahu a sbohem.

Byl jsem z toho trochu smutný, ale vnuklo mi to nápad na ještě lepší sociální experiment. Uspořádám něco jako Vyvolené ve svém sklepě (1 x 4 metry). Očekávejte brzy vyhlášení konkursu.

70 komentářů:

 1. Není to nějaký druh urážky, poznávat lidi z Eurogameru?

  OdpovědětVymazat
 2. zajímavý popis :)

  nejvtipnější je závěr: ale vnuklo mi to nápad na ještě lepší sociální experiment. Uspořádám něco jako Vyvolené ve svém sklepě (1 x 4 metry). Očekávejte brzy vyhlášení konkursu. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Velká škoda. Btw: není na té fotce se snědým pánem i Marcela z dokumentu Heleny Třeštíkové (http://www.dokweb.net/admin/user_img/lucina_movie/top/344_16098661614a6ec7f833381.jpg)?

  OdpovědětVymazat
 4. Šak ty si taký kokot, že bys skončil i v soutěži kokotů na 2. místě...

  OdpovědětVymazat
 5. Z internich zdroju jsem se dovedel, ze za tvym neuspechem je neucta k celebritam ktera se projevila hlavne timto fotem.
  http://goo.gl/ZCg8h2

  OdpovědětVymazat
 6. Mad respect :D
  Škoda že se tvý nadřazenosti lekli, přišli o diváka. Tohle by byli první vyvolení co bych viděl, a dost pravděpodobně fakt sledoval.
  Ale aspoň jsme z tý anabáze dostali zábavnej článek.

  OdpovědětVymazat
 7. Komm mit mir, komm auf mein Schloss
  Da wartet Spass im Tiefgeschoss
  Leise, leise woll'n wir sein
  Den Augenblick von Zeit befrei'n
  Ja, das Paradies liegt unterm Haus
  Die Tür fällt zu, das Licht geht aus

  http://en.affenknecht.com/lyrics/rammstein-wiener-blut-lyric-with-english-translation/

  OdpovědětVymazat
 8. Oni totiž ti mamlasové nepochopili, že první Vyvolení měli tak dobrou sledovanost, protože tam byli docela "normální" lidi. Rozhodně to nebyli pologramotní idioti schopní strkat své pohlavní orgány kamkoli (do vaginy, análního otvoru, odpadu ve dřezu, výfuku auta) nebo si nechat strkat do pohlavních organů či jiných otvorů cokoli (penis, okurku, tágo apod.). Koukat se na nějakou bandu nadržených pitomců mi způsobuje fyzickou bolest.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ani nahodou tam nebyli docela normalni lidi!
   Regina, Vladko, Petr Zverina jsou 3 priklady za vsechny; veskere deni se odvijelo od jejich abnormality
   asi jsi chtel rict, ze sablona nebyla "kozy; bicaky"..

   Vymazat
  2. Sice nebyli úplně normální, ale tou dobou to také nebyli žádné sélebrity. Základem úspěchu podle mě by bylo vybrat zajímavé a také odlišné povahy a charaktery soutěžících, není potřěba úchyl Inndián či madam Štiková.

   Vymazat
  3. hm, ze toho o povaze a charakteru jak uchyla Inndiana a madam Stikove hodne vime..

   Vymazat
  4. Však píšu "normální" v uvozovkách. Vladko byl roztomilý gay, kterému ujížděli nervy, Zvěřina prostě frajírek a Regina byla výstavní pipina (vakuum s bradavkami). Ale nikdo tam s nikým nechrápal sotva se zavřely dveře. Někteří z nich byli sice notně hloupí, ale ne dementní.

   Vymazat
 9. Ne, že bych F.F. považoval za velkého intelektuála, ale vybrat ho nemohli, protože by z něj měli mindrák nejen všichni ve vile, ale i všichni diváci takových pořadů a těm nadanějším z nich by došlo, že jsou debilní. 80% jeho vět bylo moc složitých na to, aby jejich smysl pochopili, tím by klesla sledovanost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A do sklepa se hlásím, pokud teda půjde i čačanej a Fukovic mi pohlídaj děti.

   Vymazat
  2. sverene duvery si vazim; nejsem si jisty, jestli bych byl ale na spore plose 1x3 metry schopen se svymi genitalnimi proporcemi rozehrat nejake kvalitni divadlo
   na Fukovo neuspechu me mrzi jedine - at chceme nebo ne, do znacne miry to podryva jeho letitou snahu o budovani kultu zvracene osobnosti; a to uz neni rana jen pro jeho rodinu, to je rana pro veskere teplactvo!

   Vymazat
  3. Neboj budu to natacat rybim okom.

   Vymazat
  4. Kurva Romane, co je? Ti už na SLovači s tvojí romskou / rumunskou ženuškou otrnulo? Co vole? Už ses zase někomu vloupal do ynternetu a teď tu troluješ, žvýkaje chleba se sádlem, ty sádlo? Jebem ti máryju!

   Vymazat
 10. Uznávám, že toto by byl asi jediný důvod, proč bych našel, kde je doma televize a možná bych ji i zap. Ale spíš ne.

  OdpovědětVymazat
 11. Jediná správná reakce na rozhodnutí poroty se dá shrnout jedním, univerzálním slovenským slovem...

  goo.gl/PnUSx5

  OdpovědětVymazat
 12. A co udelat nejakou "Vilu intelektualu"? Predstavte si, ze mate 24 hodin denne pod dohledem v jedne vile pany Kellnera, Pitharta, Koubskeho, Fuku, Stanka, Kalouska atd.

  Myslim, ze by interakce byly mnohem zajimavejsi nez u nekoho "z ulice".

  OdpovědětVymazat
 13. Pionýrská vlaštovka? To jako vážně, Franto?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, několikrát - předváděli mě tam s počítačem. Byl jsem dokonce nějakou dobu součástí její úvodní znělky.

   Vymazat
 14. Tak hlavně ať je už brzo recenze Pain and gain,na kterou čekám.... Do sklepa nejdu, leda by šel se mnou můj pes.

  OdpovědětVymazat
 15. Zjevně to bylo od Franty nedomyšlené.
  1) Ve vile by nemohl sledovat filmy a psát recenze, čímž bychom byli dva měsíce odkázáni pouze na Spáčilku a CSFD. Což je málo.
  2) Mezi těmi exoty nemá exot typu Franty co pohledávat, hrozily by různé nové duševní choroby (krom těch pohlavních z prkénka na hajzlu)
  3) Osazenstvo by pravděpodobně nepřijalo teplákový image a smysl pro humor a brzy by beztak Frantu vyhodilo.
  4) V Palcích bychom museli nějakou dobu poslouchat jen Vosmíkovo chrochtání doprovázené samolibým švitořením té gymnazistky.
  5) A vůbec, než se, Franto, někam takhle budeš hlásit, měl by sis to nechat schválit minimálně soliči.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď jsem u té gymnazistky dohledal její nejoblíbenější filmy. Žádám o okamžité vyřazení z Palců.
   Někdo to rád horké, Moulin Rouge, Sunset Blvd., Život je krásný, Vertigo, Zodiac, Hodiny, Zkrocená hora, Speed Racer, Titanic

   Vymazat
  2. Preboha. A kde je Ghost. Alebo aspon busters...

   Vymazat
 16. Jeden z nejhorsich omylu v dejinach televize - ze Frantu nevzali do Vyvolenejch. Jsem si jistej, ze by to byla po dlouhy dobe jedna z nejzabavnejsich TV show poslednich let. Zvlast kdyz si vzpomenu na konfrontaci s prodavacem vonavek a Frantuv vytribenej smysl pro trolling, kterej by bezmozci z rad ex gay pornohercu asi tezko snaseli...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problem je v tom ze nevyhpvuje profilu sugestibilneho submisivneho exota trpiaceho nedostatkom sebavedomia s ktyorym je mozne v ramci rezie nejak hybat. Uplne by tam rozvratil "vilovú" moralku. Ale suhlasim ze by bolo zabavne takychto vyvolenych

   Vymazat
  2. A nechceš tam jít ty, Romane? Profil máš ideální, navíc bys byl exot dvojnásobný - jsi totiž Slovák!

   Vymazat
  3. Ja mam problem s vyplnanim formularov... nebavi ma to. Detto mam problem s castingami... tendrami a sutazami. Jedine co ako tak na mna funguje su peniaze...

   Vymazat
 17. Osobně mám pocit, že největší diskvalifikací pro účast jest kolonka "co bych nikdy neudělal" v přihlašovacím formuláři.

  OdpovědětVymazat
 18. nejlepsi je: Ivan Mladek a u bodu se zkusenostma s drogama - minimalni - jsem se zasmal, kdyz si vzpomenu, ze ma Fuxoft na balkone zabondageovanyho Kubika, ze kteryho se sype koks misto krve, kdyz do nej riznes

  OdpovědětVymazat
 19. Problém Vyvolených je v tom, že Prima vybírá sotěžící, který jsou si hrozně podobný. Hlavním kritériem výběru je "udělá tam ten člověk nějakou show?", takže to pak dopadá tak, že tam jsou samý exhibicionisti, který dělaj všechno proto, aby se nějak zvýraznili. Je fakt, že po pár dnech ve vile všichni soutěžící dřív nebo později nevydržej předstírat, jaký jsou hrozný božani, a ukážou svý vlastní povahy. Pak to začne být trochu zajímavější. Ale i tak je škoda, že nevybíraj odlišnější typy lidí. Asi je to daný i tim, že se do takových soutěží hlásí jen stejný typy lidí. V tom případě si ale nechali vyfouknout skvělou příležitost tím, že Fuxofta nepustili dál. Bylo by fajn, kdyby tam byl i ňákej počítačovej/filmovej nerd :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím, až po to "Pak to začne být trochu zajímavější". Nezačne. Když se tam ty hovna začnou rozmazávat tak začnou víc smrdět, ale jsou pořád stejně nudný.

   Vymazat
 20. zridime petici, zadny problem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta už je ! :-D
   https://www.facebook.com/pages/Chceme-Franti%C5%A1ka-Fuku-ve-vile-Vyvolen%C3%BDch/218106121674813

   Vymazat
  2. Fuxoft by sem měl dát ňákej pořádně blikací banner na tu petici. Pak bude mít víc lajků. Třeba by to na Primu zabralo :-)

   Vymazat
 21. hehe, fukuv sklep
  http://www.youtube.com/watch?v=S8kPqAV_74M

  OdpovědětVymazat
 22. Odpovědi
  1. Bohudik, jeste chybi Kubik a Znalec a muze se to tu znovu rozjet jak za starych teplackych casu!

   Vymazat
 23. Já to tričko oceňuji, ale možná jsi měl před tu porotu přijít raději v tomto http://www.lastexittonowhere.com/shop/product/voight-kampff-interrogation/.

  OdpovědětVymazat
 24. A ta kolonka "vek" hned pod "datem narozeni" je ve formulari pravdepodobne pro ten osmiclenny zbytek komise, ktery narozdil od svych vedoucich neni "zjevne inteligentni".

  OdpovědětVymazat
 25. Škoda, bez Franty půjdou Vyvolení naprosto mimo mne ostatně tak jako veškerá další česká televizní "tvorba" (čti odpad až na čestné výjimky).

  OdpovědětVymazat
 26. spam vm, ale respekt, Franto.. investigativní a vtipný

  OdpovědětVymazat
 27. spam vm, ale respekt, Franto.. investigativní a vtipný

  OdpovědětVymazat
 28. ja svou obcanskou povinnost splnil, a co vy?
  http://imgur.com/0zWzbps

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo chválíme (jen bohužel ta odpověď, co jsi dostal, je generický paste, co dostávají i ostatní). Na screenshotu jako takovém mě ale stejně nejvíc zaujala tvá pomalost při provádění dvojhmatu alt+prtscr ;)

   Vymazat
  2. ten Alt poslal spravce virtualnich ploch Dexpot po prepnuti (Alt+3 v mem pripade) na plochu s postou a ja jsem na nej reagoval tim nejspravnejsim zpusobem - tozn. sral jsem na nej

   Vymazat
 29. nahodou zabrousim na fuck-film a tady takovahle pecka! tak to me fak mrzi, ze frantiska nevybrali! vsadim se, ze jeho kombinace iq (o sto bodu vyssi nez soucet qi zbytku osadniku) a sociopatickych schopnosti by na zbytek ubozaku pusobila stejne, jako pusobil hanibal lecter na svoje spoluvezne ;-))

  OdpovědětVymazat
 30. jinak prosim o navrat anonymniho, strasne to tu hnije

  OdpovědětVymazat
 31. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 32. úplně to vidím..


  Kamera zabírá vážnou, lehce zamračenou a jen trošičku zpikovanou tvář moderátorky Terezy, která zkušeně redukuje tempo svých slov na snesitelných 160 BPM :

  "Dnes jste to právě VY, diváci, kdo rozhodne o dalším soutěžícím, který opustí vilu VyVolených. Bude to pornokrálovna Queenis, která souložila s Jumbem, Rolfem, Cigym a Petůnií pod peřinou a tím porušila pravidla Vily? Nebo to bude nerd František, který rovněž porušil pravidla a navíc neomluvitelně poškodil majetek FTV Prima, když z několika skrytých kamer sestavil přenosný projektor, na paměťové moduly kamer naprogramoval logickou hru Tentris a tu pak celý týden hrál na stěně sauny namísto zapojení se do vilových aktivit? Kromě toho slovy "nad osmačtyřicet kilobajtů je to gej" urazil právě VÁS, diváky a víkendovému hostu vily VyVolených Vladkovi způsobil další epileptický záchvat. Hlasujte..právě..TEĎ."

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.