27.7.13

Ten chlapec čte myšlenky!

A máme tu další hezký kousek z našeho seriálu "kouzelníci jsou podvodníci".

Tento mladý hoch předvádí úžasný trik, ve kterém jednak z verbálních a neverbálních reakcí člověka uhodne myšlenou kartu a SOUČASNĚ zastaví druhého člověka přesně ve chvíli, kdy vynáší tuto kartu na stůl (aniž by ji viděl).Hoch je schopný, nicméně tento trik nevymyslel on a je pravděpodobné, že Penn a Teller od první sekundy věděli, co a jak se děje a jaká bude pointa.

Ale protože jsou Penn a Teller narozdíl od mne profesionální kouzelníci, tak (narozdíl od mne) kouzlo neprozradili.

No a řešení? Řešení je opět trapně jednoduché. Takže nespěchejte a nejdříve na něj zkuste přijít sami.

Nápověda 1: Kdyby měl chlapec kouzlo hned zopakovat, nebylo by to pro něj úplně snadné.

Nápověda 2: Nejrizikovější část je úplně na začátku kouzla. Zbytek je naopak velmi snadný.

Nápověda 3: Chlapec by se v průběhu celého kouzla mohl koukat na druhou stranu nebo mít zavřené oči. A pořád by fungovalo.

Nápověda 4: Kdybyste kouzlo chtěli předvést vy, nemuseli byste mít žádné speciální mentální ani manuální schopnosti. Ale potřebovali byste jistou nezanedbatelnou přípravu.

Pořád nic?

(SPOILER SPOILER SPOILER) ŘEŠENÍ:

Všechny karty v balíčku jsou pikové královny. To je všechno. Jediné riziko spočívá v tom, že je některá ze dvou "obětí" natolik vychcaná nebo neschopná, že při manipulaci s balíčkem (snímání, zasunování) sobě nebo někomu jinému ukáže některou z dalších královen.

Ano, trik velmi "trapný", který funguje díky tomu, že ho kouzelník dobře "prodá" a zahraje. Ale o tom je magie, a mě baví na ty triky přicházet - nijak mi to zážitek z kouzla nekazí, naopak.

4 komentáře:

 1. To mě taky napadlo, ale problém je že pokud by tahaly karty "náhodní" diváci na 100% by zvedly karty tak že by byly vidět alespoň dvě. Zkuste dát náhodně někomu v rodině sejmout karty a uvidíte.

  OdpovědětVymazat
 2. nojo, proto asi ten hoch tolik zduraznoval, ze to ma sejmout tak aby nebylo nic videt

  OdpovědětVymazat
 3. No to je první co mě napadlo a říkal sem si, že to snad nemůže být tak uboze trapný, a že by ho tam s tim nemohli pustit. Jestli si klučina na vteřinu myslel, že by s timhle trikem mohl zazářit v Las Vegas, tak čest a slávu jeho naivitě.

  OdpovědětVymazat
 4. Mohl aspoň na začátku ukázat balíček s normálními kartami a pak to v nějaké vhodné chvilce prohodit za ten pikovodámový, takto je to fakt dost trapné.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.