1.8.13

Recenze: Drsňačky [The Heat] - 40%

Sandra Bullocková hraje docela půvabnou, maximálně profesionální, distingovanou a velmi upjatou policajtku, která nemá čas na blbosti, jako jsou třeba chlapi.

Melissa McCarthyová hraje sprostou, tlustou, hnusnou policajtku, která kašle na předpisy i na ostatní lidi.

A tyto dvě musejí samozřejmě spolupracovat, aby rozkryly složitý zločin. Ze začátku se samozřejmě nenávidí, ale pak - samozřejmě - nastane bonding (ale bohužel ne bondage).McCarthyová hraje opět přesně tutéž postavu, jako v Ženách sobě nebo Z cizího krev neteče.

Především jedna relativně dobrá zpráva: Z traileru se mi chtělo umřít. Poté, co někoho zabiju. Brutálně. Dobrá zpráva je v tom, že film je o něco snesitelnější, než se zdá z traileru.

Špatná zpráva je, že není o tolik lepší, aby byl něčím zajímavý.

Především je velice, velice předvídatelný, a ničím se neodlišuje od ostatních podobných buddy-cop-komedií (jako Policajti z Beverly Hills, Red Heat, atd. atd...). Skutečnost, že obě hlavní hrdinky jsou ženy, není využita k ničemu extra zajímavému. Všechny vážnější sekvence, kdy se např. střílí, řeší kriminalistické zápletky, honí v autech nebo navazuje emocionální bonding (nezaměňovat s "bondage"!), jsou zaručeným receptem na usnutí.

Celkem funguje konverzační humor, nicméně všechno to vypadá velmi "na koleně" a lacině, jako nějaký televizní sitcom, nebo dokonce stand-up scénky. Obě hlavní představitelky spolu mají slušnou chemii a dokáží občas vtipně zaimprovizovat, ale skoro úplně stejně by to celé fungovalo, kdyby improvizovaly na divadelním jevišti před mikrofonem. Vůbec není využita skutečnost, že se díváme na celovečerní film, který by mohl mít například nějakou zajímavou kameru, výpravu, střih, atd...

Kdyby takhle vypadal televizní seriál, tak bych ho asi celkem chválil. Ale jako celovečerní film v kině to celé působí poněkud odbytě.

P.S: Vlevo vidíte, jak vypadá Melissa McCarthy ve skutečnosti. Vpravo vidíte, jak vypadá na oficiálním plakátě tohoto filmu. Scary.

6 komentářů:

 1. Fuka dal recenzi tohoto filmu skoro prumer
  http://www.zk4.cz/2B

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vůbec si to nemůžeme přečíst na začátku recenze

   Vymazat
 2. Sandra Bullock taky vypadá, že byla na photoshop-plastice. Nechce se mi věřit, že vypadá furt stejně jak v Demolition Man.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Projeď si nabídku nějakého lepšího kosmeťáku (už i českého) a budeš v obraze ..
   je to jenom o prašulích.

   I ta Melissa by mohla vypadat ve skutečnosti tak, jako na té pravé fotce, ale asi si myslí, že hnusnost je teď její goodwill.

   Vymazat
  2. Možná je lepší být hnusná, než každou volnou chvíli ležet v nemocnici, nebo v salónu. Bullokovou to šťastnější taky neudělalo.

   Vymazat
  3. Vysral se ní dokonce i nějakej všivej konstruktér motocyklů. Ta hnusná tlusťoška je dle wiki vdaná a má dvě děti...asi tak.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.