2.5.13

Recenze: Z cizího krev neteče [Identity Thief] - 40%

Sandy Bigelow Patterson (Jason Bateman) z Denveru má tu smůlu (kromě nechlapského křestního jména), že ho tlustá, hnusná podvodnice Diana (Melissa McCarthyová) připraví o jeho identitu, začne mu přečerpávat účet, páchat jeho jménem trestné činy atd...

Naštěstí se Sandymu brzy podaří vysvětlit policii, že ta tlustá obluda na zatýkací fotografii není on, ale nemá zdaleka vyhráno! Vyřešení všech Dianiných podvodů by zabralo mnoho týdnů, ne-li měsíců, což si Sandy zrovna nemůže dovolit, neboť má nové rizikové zaměstnání, hypotéku, další dítě na cestě atd...

Takže je nucen provést jediný šílený plán, který mu může zajistit úspěch: Dojet pro Sandy na Floridu, dotáhnout ji do denverské jurisdikce a zde ji předhodit policajtům...Zpočátku se mi tato komedie docela líbila. Bylo mi sympatické, že se tvůrci příliš nenimrají v tom, jak musí Sandy dokazovat, že nebyl na druhém konci USA a není tlustá žena.

Dále se mi líbilo, jak se víceméně hodný a nesmělý Sandy rozhoupe k tomu, že Dianu vyhledá A NUKLEÁRNĚ ZNIČÍ (má na ni připraven podraz, kterým ji předhodí policii).

Pokud vám to trochu připomíná zápletku Šéfů na zabití, které režíroval stejný člověk a také v nich hrál Jason Bateman, pak se bohužel těšíte marně, neboť po příletu na Floridu, kdy se ukáže, že Dianu bude nutno dopravit přes půl Ameriky autem, se film změní v takovou tu populární odnož buddy-komedie, ve které spolu musí putovat dva lidé, kteří se nesnášejí (a jeden z nich je nepříjemný smradlavý ignorant), ale v průběhu dobré cesty nejen prožijí roztodivné skopičiny, ale také najdou navzájem cestu do svých srdcí. Viz například Planes, Trains and Automobiles nebo nedávný Na doraz, ale je jich víc.

A Z cizího krev neteče nepatří k těm lepším, z několika důvodů:

Nějací gangsteři, kteří po hlavních hrdinech z nějakého složitého důvodu jdou, nejsou vtipní ani z jiného důvodu zajímaví (i když s tou gangsterkou bych rád viděl nějaký film úplně jiného žánru).

S výjimkou několika málo scén je to všechno velmi předvídatelné (a rozhodně ne tak dravě svižné, jak to vypadá v traileru).

A především: Když se má Diana nakonec proměnit v sympatickou bytost, odhalující své křehké nitro a obětující se pro druhé (což se opravdu stane!), ani na okamžik jsem to té svini nevěřil, a jistě by jí to nevěřil ani Sandy (kterého v průběhu filmu asi tucetkrát napálila a obelhala), kdyby mu to nerozkázal scenárista.

P.S: Na plakáte je napsáno, že jde o "Komedii od tvůrců filmu Méďa", čímž je ovšem myšlen producent! Seth MacFarlane, scenárista, režisér a hlavní představitel Teda, nemá s tímto filmem nic společného.

1 komentář:

  1. Proboha, doufám, že "odhalující své křehké nitro" nebyl eufemismus !!

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.