8.5.13

Recenze: Tísňová linka [The Call] - 40%

Halle Berryová hraje špičkovou operátorku na nouzové lince 911. Abigail Breslinová hraje nešťastné děvče, které je uneseno a z kufru únoscova auta se dovolá na linku 911. A zdá se, že únosce je tentýž chlap, který dříve zabil jiné oběti (za což částečně mohla Berryová svou tehdejší chybou).Tísňová linka je film z produkce World Wrestling Entertainment, ale bohužel v něm není žádný wrestling ani wrestleři. Zajímavým tahem je obsazení Breslinové (té malé holčičky z Little Miss Sunshine, nyní teenagerky), která rozhodně nepřipomíná "hollywoodskou teen herečku" a vypadá velmi přízemně, nesexy, jako "normální holka".

Obě herečky v hlavních rolích a také psychopat (Michael Eklund) hrají celkem dobře (nikdo další důležitý ve filmu není) a televizní režisér Brad Anderson používá občas osvěžující vizuální / zvukové triky, které brání nudě.

Co je to ale všechno platné, když má film neuvěřitelně debilní scénář, což v tomto konkrétním filmu vadí více než obvykle.

Už z traileru je celkem jasné, o co ve filmu půjde. Otázkou pouze je, jak přesně které ty kličky proběhnou a jak přesně bude kdo koho přechytračovat. Nedočkáme se žádných honiček, žádných akčních scén, má to být jenom psychologická hra koček a myší.

A v tomto ohledu budete obrovsky zklamáni, protože scenárista zřejmě byl lobotomizován a pomáhal si náhodami a nesmysly, kterými mimo jiné popírá to, co sám o pár minut dříve napsal...

Takže dochází k tomu, že Berryová, která má být super-profi telefonní krizová operátorka s mnohaletou praxí, dělá naprosto školácké chyby a psychicky se při telefonátech hroutí.

Mezitím psychopat slyší, že jeho oběť z kufru auta telefonuje, ale nechá ji telefonovat několik desítek minut, než jí telefon sebere.

Mezitím oběť do telefonu konstatuje, že dírou v kapotě nevidí žádné budovy nebo značky, podle kterých by se dalo identifikovat, kam je unášena, a během následující půlhodiny se už nikdy tou dírou ven nepodívá, protože ji ani Berryovou na druhém konci drátu nenapadne, že po X sekundách / minutách jízdy by tam třeba nějaká ta budova / značka být vidět mohla...


Nikoho nenapadne, že se mobil dá ztlumit, aby při přijímání telefonátu hlasitě nezvonil.

Policejní superkomando prohledá srub chlapíka, podezřelého z několika únosů a vražd, načež o pár hodin později je srub prázdný, zcela volně přístupný, vleze do něj Berryová a během pár minut tam nalezne zásadní stopu...


A velmi zvláštní představy scenáristy o tom, jak funguje určování polohy mobilu - ale to už jaksi patří k hollywoodskému folklóru.

Je to škoda, protože třeba v neděli odpoledne by byla Tísňová linka skoro ucházející díl nějakého televizního krimiseriálu.

3 komentáře:

  1. Není pravda jeden wrestler se ve filmu vyskutuje a to tento http://www.wwe.com/f/wysiwyg/image/2013/01/20120115_Light_WWEStudios_TheCall_HOMEPAGE.jpg hraje roli policisty a jeho ringové jméno je David Otunga

    OdpovědětVymazat
  2. neni 40% za tuhle silenou stupiditu prilis?

    OdpovědětVymazat
  3. Po dlouhé době jsem viděl film před přečtením FFF a bohužel tuhle mega ultra giga debilní slátaninu, která se vysmívá jakékoli logice. Fuj hnus. I Babovřesky musí být lepší....

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.