1.5.13

Recenze: Scary Movie 5 [Scary MoVie] - 30%

Ta bolest. Ta bolest. Ach, ta bolest, Bože, ta bolest!Tedy, musím konstatovat, že po strašlivých trailerech jsem byl nakonec docela příjemně překvapen, že nejde o tak strašný shit, jak jsem očekával. (Mimochodem, asi dvě třetiny scén z traileru ve filmu vůbec nejsou.)

Z prvního traileru jsem se obával, že námětově půjde o totéž, jako nedávných Pár nenormálních aktivit, tzn. že se celá nevtipná komedie bude odehrávat uvnitř jednoho domu. To není pravda a Scary Movie 5 je poměrně výpravný a odehrává se v mnoha různých prostředích, přičemž paroduje nejen horory jako (především) Mama, Paranormal Activity, nebo nový Evil Dead ale z nějakého důvodu také velmi obsáhle cituje z filmů zcela jiných žánrů, jako Inception, Černá labuť nebo nová Planeta opic. Občas dokonce některé scény zřejmě citovaly z nějakého filmu, který jsem neviděl a netušil jsem, co je citováno (dva zhulení rappeři jdou lesem a vedou dlouhý dialog o šamponu v močové trubici...?).

V traileru i ve filmu se například objeví na tři sekundy "Tato slavná fiktivní babka, hraná černochem (chlapem)". Je to opravdu Tyler Perry? Je to jeho imitátor? Proč tam ta postava je, a čím je vtipné, že řekne v soudní síni "No todle teda!"?

Takto uvažovat o tomto filmu nesmíte. Nesmíte dokonce vůbec uvažovat o tom, že by to mělo mít nějaký celkový spojující děj s pár hlavními hrdiny. Typické je i to, že při závěrečných titulcích je spousta zkažených či nepoužitých scén, a působí to dojmem, jako by film prostě ještě pár minut pokračoval dál.

Musíte ho brát jako sérii zcela nesouvisejících scének, z nichž některé mají jistý humorný potenciál a asi na třech místech jsem se dokonce absurdním nápadům scenáristů zasmál.

Bohužel to ale nic nemění na skutečnosti, že je to velmi špatně zrežírované a špatný timing často vyloženě zabíjí vtipy.

A Lindsay Lohanová (která má cameo spolu s Charliem Sheenem, oba hrají sami sebe) je dnes strašlivě hnusná i přes snahu maskérek.

Jó, to byly časy... DVDA!

8 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Ať to trochu osvěžíme, možná neuškodí si připomenout, jak série začínala :-)

  http://youtu.be/ZAerssgC4pc

  nebo

  http://youtu.be/-zLOrCQ0BpQ

  Škdoa toho sešupu dolů.

  OdpovědětVymazat
 3. Jednička byla super a úvod dvojky taky. Co se pak proboha s tou sérií stalo? Jako kdyby od dvojky psal scénář Chlebec. Prdění, ubohosti, uherák.

  OdpovědětVymazat
 4. Vtip o prohozenych hadickach v puse a rektu je "jen" ukradenej z Idiocracy nebo je to nejakej metajoke, kterej se tahne napric americkou komedialni tvorbou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je jen ukradenej z Idiocracy, ale ve filmu samotnem vubec neni.

   Vymazat
 5. Vtip o prohozenych hadickach v puse a rektu je "jen" ukradenej z Idiocracy nebo je to nejakej metajoke, kterej se tahne napric americkou komedialni tvorbou?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.