10.5.13

Recenze: Velká svatba [The Big Wedding] - 20%

Chystá se svatba. Adoptivní otec (Robert De Niro) ženicha Alejandra (Ben Barnes) žije několik let se svou novou přítelkyní (Susan Sarandonová), ale na svatbu má přiletět ženichova biologická matka z Kolumbie, která je fanaticky věřící a nedokázala by se vyrovnat s představou rozvodu, takže De Nirova bývalá žena (Diane Keatonová), která Alejandra vychovala, musí hrát aktuální manželku.

Na straně nevěsty (Amanda Seyfriedová) jsou také problémy, neboť její hloupá matka má proti Alejandrovi rasové předsudky.

Kromě toho přijíždí další rodinní příbuzní, jako je Katherine Heiglová, která se čerstvě rozešla s manželem, a Topher Grace, který hraje 30letého krásného úspěšného doktora, který je dosud panic. Naštěstí s Alejandrovou biologickou matkou přijíždí z Kolumbie její nadržená dcera...

A zdejší kněz (Robin Williams) je také agresivně věřící, takže je nutno před ním zatajovat různé jiné věci...Jde o oficiální americký remake tohoto francouzského filmu, a už z traileru je zjevné, že jde o něco diametrálně odlišného:


Nicméně to možná vysvětluje, jak mohlo něco tak dementního vzniknout a jak se podařilo přesvědčit k účasti takové superhvězdy. Prostě se jim řeklo, že se bude natáčet americká verze francouzské hořké komedie, kterou možná dokonce viděli a líbila se jim.

Z té komedie se ovšem vzal jen seznam postav (výrazně upravený, např. "normální Vietnamec" -> "supersexy Kolumbijec"), ještě další přibyly, a vznikl strašlivý guláš, jehož procítěnější okamžiky naprosto vůbec nefungují.

A je to především proto, že většina filmu se točí kolem absurdních trapných pseudozápletek jako z Prci, prci, prcičky díl 19, ovšem s důchodci (kteří se chovají jako blbí teenageři)! Film například začíná tím, že De Niro začne dělat orální sex Sarandonové, zatímco je v místnosti náhodou Keatonová, která se stydí upozornit na svou přítomnost, takže se na to musí koukat. Je to dost strašidelná scéna, jejíž sledování mi bylo nepříjemné. (Čím jsou postavy mladší, tím méně se ve filmu vyskytují. Seyfriedová a Barnes mají víceméně jen cameo.)

A pokračuje to dál. Přesně jsem odhadl, kdy bude De Niro pozvracen, kdy se nymfomanka svléke a skočí do jezera, kdy skočí kdo do bazénu, kdy se prozradí čí nevěra, atd...

Je až překvapivé, jak se podařilo natočit poměrně dlouhý film se spoustou postav a podzápletek, aniž by cokoliv z toho emocionálně nebo komediálně fungovalo.

Musí jít o nějaký rekord v hodnotě poměru "Množství hereckého talentu na plátně lomeno kvalitou filmu"...

4 komentáře:

 1. Vřelé díky za varování, už jsem stihl v TV vidět trailer a říkal si, že budu muset pro jistotu sehnat nějaké bližší info... Jen předpokládám, že Siegfriedová v odstavci American Pie 19 je Seyfriedová.

  OdpovědětVymazat
 2. Menší pokárání Franto: http://www.youtube.com/watch?v=FGIUaI1jkMo :)

  OdpovědětVymazat
 3. Franta Siegfriedovou miluje...nebo už se někdy obtěžoval s vtipem na něčí jméno?

  OdpovědětVymazat
 4. Franto, teď jdou v kině samý nezajímavý shity, není to nejlepší čas na nějaké to retro?

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.