23.1.13

Život je pes

Mexičanům závidím dvě věci: Jednak to, že mají město Chihuahua ve státě Chihuahua, a jednak to,  že na své mrtvé vzpomínají tímto způsobem. Oslavují je, i když už tady nejsou, a vzpomínají na ně při zpěvu, hudbě, tanci a alkoholu.


Nějak podobně (bez alkoholu) budu já vzpomínat na svého gay psa Chuckyho, který včera v noci umřel jako prošedivělý dědula v relativně požehnaném věku deseti let, po několikadenních intenzivních problémech s plícemi (následkem oslabení po očkování, zimy a asi i jistých genetických záležitostí, které už nikdo podrobně analyzovat nebude).

Samozřejmě jsme ho obrečeli, protože to má snad každý někde hluboko v DNA, nechtít se navždycky rozloučit s někým, s kým prožil fajn věci.

Ovšem ať už je teď Chucky kdekoliv, určitě se tam nemá hůř, než se měl v posledních pár dnech tady - možná s výjimkou varianty, že je nyní v pekle, protože občas byl pěkná svině. Proto se ostatně jmenoval Chucky.

Hlavní ale je, že si Chucky svůj život užil, jak jen to šlo. Znáte snad jiného českého psa, který se ocitl na designovém tričku? Který se fotil pro reklamní kampaň banky? Který chodil několikrát týdně do kina? O kterém byl natočen segment pro celostátní televizní gay magazín?Znáte jiného psa, který žil svůj život takhle naplno, a který si užil snad všechno, co si pes užít může? Tedy kromě heterosexu...

DogShaming

Aby vám snad nepřipadalo, že se vytahuji s tím, jak mi umřel pes a jak to se mnou nic nedělá. Kdepak. Chci vás jen na tuto skutečnost preventivně upozornit, abyste se pak blbě neptali, proč se na mých fotografiích (a po mém boku) najednou objevuje nějak méně aktuálních psů. A píšu to sem na FFFILM, protože toto je pravděpodobně nejčtenější z mých informačních kanálů.

Žádné kondolence od vás neočekávám, protože jakákoliv vaše soustrast mi ani trochu nepomůže nějak lépe se vyrovnat s tím, co se stalo. Jenom se budu muset navíc vyrovnávat s tím, jak se s mrtvým Chuckym vyrovnáváte vy.

Podívejte se například, jak se s Chuckyho smrtí vyrovnal Albert, blbec:

p_2013-01-23_01-01-35
Poslední společné foto Alberta a Chuckyho. Albert vůbec nebere situaci vážně a strká do Chuckyho zadkem...

Smrt je naprosto normální zakončení existence všech živočichů (kromě pár výjimek, jako je Ježíš Kristus a jiné zombie). Umře i má drahá manželka, všichni ostatní členové mé rodiny, Albert, i já (ne nutně v tomto pořadí). Jde jenom o to, abychom si ve chvíli, až to přijde, neříkali, že jsme nestihli něco, co jsme stihnout chtěli, a aby na nás ostatní vzpomínali když ne v dobrém, tak aspoň nějakým unikátním způsobem. A pokud se něco z toho nepovede, je to smutné, ale smutkem na tom nic nezměníte.

Čím dříve tohle akceptujete, tím snazší, spokojenější, a veselejší budete mít život.

Já teď musím řešit praktické problémy, jako například editování všech internetových profilů, na kterých jsou mí psi zmiňováni v množném čísle. A víte co? Já je asi moc editovat nebudu a naopak na ně přidám i předchozí psy (kteří byli shodou okolností většinou také gay).

Ještě si nejsem jistý, jestli se večer půjdu rozveselit na premiéru komedie Hořící keř.

Ale jsem si skoro jistý, že nebude dlouho trvat, a podaří se vymyslet nějaký specifický vtip o tom, jak jsem v mínus sedmi stupních kopal krumpáčem zmrzlou hlínu a o 20 minut později po ní naopak tancoval, aby pořádně slehla. Ano, i na tom se dá najít ledacos vtipného.


Pokud chcete uctít Chuckyho památku, můžete si někde v soukromí zaštěkat vysokým hlasem.

77 komentářů:

 1. Je jasny, ze driv nebo pozdeji se tu objevi tema sukani mrtvych psu. Dost pravdepodobne v tom bude mit prsty Grudl (gps souradnice) a uplne jiny organ Chlebec.
  Tak jsem chtel jen pozadat vsechny anonymni, at alespon my, ta citlivejsi a empatictejsi cast diskuterstva, zachovame dekorum a na tuto v mrazu vykopanou a pak znova udusanou pudu se nepoustime. Dik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. neviem co na to ten druhy uchyl, ale odomna mas bod do tabulky. protekcny lebo je mi ta luto, no.

   Vymazat
  2. Diky Romane, ze jsi napsal svuj nazor na tento muj koment. Nestydim se pripustit, ze jsi v tom zase o neco lepsi. Jen tak dal, pasaku.
   Dovol mi vsak prosim, abych s ohledem na okolnosti - ono vyslovene podezreni a fakt, ze se sam o dva prdle chlupace spolustaram - podlehl svym pocitum a sdelil ti, ze si myslim, ze jsi prase.

   Vymazat
  3. Ja som možno prasa ale ty, alebo tvoje psy sú určite homosexuáli. Nehovoriac o tom, že na rozdiel od teba nie som taký idiot aby som sa nad niekoho vyvyšoval tým, že doma chovám X živých tvorov. Keď už sme pri tom. Zoznam sa.. toto je môj adoptovaný papúch Papúch.. https://twimg0-a.akamaihd.net/profile_background_images/47786098/papuch.jpg je to rozela pestrá, a na rozdiel od teba vykazuje aj určitú dávku inteligencie. Potom mám ešte Agapornisa Škraboškového, Fera, nechce sa mi hľadať fotku, a je to africký vták. To že je to africký vták je vidieť podľa toho, že je síce o polovicu menší ako Papúch, ale a zobák má väčší. No a samozrejme, ešte mám dve deti.. to je niečo čo sa ti raz možno s priateľom podarí adopotovať, ale toho si asi nájdeš až potom ako najprv konečne "vyliezieš zo skrine..."

   Vymazat
  4. p.s.: to že si buzna alebo baba(ktoré mám mimochodom rád, ale nie takéto čo trpia sebaklamom) je jasné aj podľa tvojej zjavnej snahy o emocionálne vydieranie a vyvolávanie pocitov viny na základe vykonštruovaných konfliktov.

   Vymazat
  5. Keď nad tým tak uvažujem, ešte by si mohol byť aj panic. Tí sa vyznačujú "teatrálnym machovsvom" a rýchlo sa striedajúcimi náladami. Lenže to ti nemôžem povedať, lebo ma Filmový Vrabec obviní z neviem čoho.. on už bude vedieť.

   Vymazat
  6. zadne techniky nejsou mi neciste, je-li na konci tvuj triplpost, slovensky kamo ve snepbeku; neber se tak vazne, troubero :-)

   Vymazat
  7. neberiem, inak by som sa zúfalo snažil správať podľa tvojich predstáv, pupuško.

   Vymazat
  8. dokelu.. dostal si ma, v skutočnosti to bol ofajč... ty si chcel dosiahnuť aby som nehovoril nejaké morbídnosti ktoré spomínaš v prvom poste a to sa ti podarilo. Potlesk. Ale vážne, tak nejak sa mi nezdá tvoje evidentné odbočenie od nastolenej témy.. homosexuál, panic.. oboje.

   Vymazat
  9. Romane, udivilo mě, že nedržíš pietu, ale vy na slovensku stejně psy konzumujete a vydáváte je v restaurací za vepřové, takže jsem měl čekat, že se od tebe respektu nedočkáme. Přestaň tady otravovat se svými nenávistnými komentáři k homosexuálům, za které dostáváte na slovensku medaile za statečnost - my stejně víme, jak máš roztahanou díru od neustálých orgií s Horákem a hosty. Jo, skrytí gayové, ti jsou nejhorší homofobové na světě, známá věc.

   Vymazat
  10. Frfloš: možno nedržím pietu, ale rozhodne si nerobím srandu zo psov. Čo sa týka teplých ľudí, na rozdiel od takých ako si ty, mi predstava roťahanej diery od homosexuálneho sexu nespôsobuje žiadnu nechuť a odpor, a preto takéto trápne frázy ani nevypúšťam z úst. Naopak skôr mi spôsobuje starosti predstava vášnivého bozku dvoch homosexuálov, pretože je to intímna záležitosť. Preto obdivujem supermača Bruca Willisa že dokázal realisticky zahrať takúto scénu v jednom zo svojich filmov. Ale aby si chápal čo tým chcem povedať. Tieto vaše nemotorné reči o orgiách, dierach a análoch znejú presne tak ako keby ich rozprával panic. To nie je urážka. To je fakt. Najhustejšie reči o sexe totiž majú panici a sexuálne frustrovaní ľudia. Ak nechcete budiť tento dojem, mali by ste skúsiť popracovať na reálnych kontaktoch s reálnymi ľudskými partner(ka)mi.

   Vymazat
  11. Já vím, Romane, máš k sexu čistě praktický vztah, to už jsi říkal, ale zkus dát po orgii Janovi někdy pusu a natrénovat to, ono mu to udělá radost, že začnete taky s něčím intimnějším než s plněním potrubí. Dělá mi trochu starost, že jsi mě nařknul z nemotorných řečí o sexu. Mohl bys nám prosím tě ukázat, jak vypadají motorné řeči o sexu, ukázat mi něco, co má pořádnej flow, švih... ukaž nám divošskou řeč východní Evropy, prosím.

   Vymazat
  12. :) to je prave ten for. ale ako nepanic by si to mal isto vediet.

   Vymazat
 2. Jj, kopání hrobu je mazec. Předminule to bylo taky v mrazu a plastová lopatka neznámého výrobce z číny se odporoučela už při prvním kontaktu se zemí, navíc jsem vyrazil asi ve tři čtvrtě na čtyři, takže se mezitím pěkně setmělo a já jsem za svitu světla z auta hloubil zmrzlými prsty díru kombinací šroubováku a sikovek z autonářadí - úplný béčkový horor.

  Při minulé příležitosti jsem vyrazil už podstatně lépe vybaven značkovou lopatkou Fiskars, speciálně k tomuto účelu zakoupenou. A hlavně ve dvě odpoledne, takže mi práce šla od ruky jako vystudovanému hrobníkovi a za deset minut nebylo co řešit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je smutná pravda, že když je na tom zvíře špatně, je potřeba zamyslet se vážně nad tím, kolik je stupňů a jestli má čověk doma rýč / krumpáč...

   Vymazat
  2. To chápu, muset ten hrob pro tchýni hkoubit rukama, to bych jí radši spálil v kopřivách...

   Vymazat
  3. Náhodou tchyně byla v tomto případě cool a zapůjčila krumpáč, rýč a baterku.

   Vymazat
  4. Asi myslí na budoucnost.

   Vymazat
  5. To je mi ale náhodička, já svého psa zakopával včera, jen to byla kříženec čau-čau a vlčáka a tak těch dvacet minut ti závidím.

   Vymazat
  6. Tak když je řeč o kopání hrobu ...
   http://youtu.be/whuGMGnK1bE

   Vymazat
 3. cekal jsem tady podobnou newsku tak za 3-5 let... no, je mi lito, ze to prislo tak brzo

  OdpovědětVymazat
 4. Fukuovi se asi moc smutno neudelalo kdyz je uz dalsi den po smrti sveho milacka schopny psat o tom na blog prispevky delsi nez standartni Chlebcova odpoved.

  OdpovědětVymazat
 5. Kam se pohřbívá pes ve městě? Do květináče na balkoně? Do zeleného pruhu uprostřed dálnice? Do parku?

  Jak ochránit hrobeček proti vandalům a politické zvůli? Tuhle jsem četl, jak se v Milíčovském lese natolik rozmohlo pohřbívání zvířátek, až nechala radnice hrobečky bez jakékoliv piety zničit, k nemalému zděšení malých dětí, které tam chodily klást kytičky (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Mil%C3%AD%C4%8Dovsk%C3%BD_vrch)!

  Patří mrtvolka vůbec do hrobečku? Neměl by městský pes jít radši do konterjneru, anebo do Malešického krematoria?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve většině Prahy (pokud nebydlím na Václaváku) je možné najít nějaký opuštěnější park / lesík, kde v noci není živá duše a kde se dá vykopat jáma, a pak zase nenápadně zaházet, aby nepřipadala zajímavá bezdomovcům ani jiné divoké zvěři.

   Označovat takové místo viditelně jako hrob (tzn. nějak jinak než symbolickou větvičkou) je IMHO hazard z toho důvodu, že to pak může zničit nějaký vtipálek z diskuse na FFFILMu nebo městský úřad - protože pohřbívat kohokoliv mimo vyhrazená pohřebiště se rozhodně nesmí!

   Oficiálně se nabízí možnost, že ti zvíře u veterináře zpopelní, a myslím že zadarmo (ale nedostaneš pak žádnou urničku ani jinou nádobu s popelem).

   Vymazat
  2. Co tohle? Chuckyho ti do Brna může odvést zadara Kamil Fila. ;-)

   http://www.krematoriumzvirat.cz/

   Vymazat
  3. OK, zamyslím se nad tím a kdyžtak ho zajdu vyhrabat...

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 6. Měšťák který nemá flek na hrobeček (anebo kterému zvěř uhynula na infekční chorobu) volí kafilerii. Obvykle přes veterináře, kde mrtvé tělo nechá.

  OdpovědětVymazat
 7. totalne neutralni koment a poplakani, ze se nedozil vic let smazan, strasna cenzura

  OdpovědětVymazat
 8. nj, to pohrbivani je vzdycky peklo.. my chteli kdysi poskytnout potkanovi dustojnou hlinu mimo Prahu, ale protoze bylo leto, bylo treba vydrzet do dalsi cesty tim smerem. Hrozne jsme se pak bali, ze ji v kolejnim mrazaku najdou spolubydlici a sni (byli jsme multi kulti).

  A Horaku, ty by ses mel zamyslet hlavne nad slovem autocenzura

  OdpovědětVymazat
 9. Stary indiansky pohrebiste asi kolem Prahy nebude, ale prostej Rbitov zviratek je v Bohnicich http://www.mapy.cz/s/68pn

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten už je pět let zrušený. http://bohnice.info/mista/zvireci-hrbitov.html

   Nejbližší oficiální je IMHO u Řípu.

   Vymazat
 10. Fuku vyhlásil dvouměsíční moratorium na psaní špatných slovíček (mrdání na veřejných místech apod.) o Chuckym. Kdo tenhle zákaz poruší, toho Chlebec análně znásilní a Horák si to bude fotit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru. Mimochodom, fotky s tebou z nášho posledného fotošútu sa vydarili. Som rád že napriek tomu že nemám šiltovku mi nie je vidieť plešinu. Honza je dobrý fotograf a ty si skvelý perfomer. S tebou mám pocit, že to ani nie je práca.

   Vymazat
  2. to bude tim, ze uz je dostatecne flexibilni po mnoha podobnejch zkusenostech... jako guma po obvodu tvoji ksiltofky po tisicatym nasazeni na tvou kedlubnu

   Vymazat
 11. Jak pes snáší hukot při promítání filmu v kině?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pokud je mrtvy, tak bez problemu

   Vymazat
  2. Do multiplexů psi většinou nesmí vůbec, takže je beru většinou do menších kin, kde zvuk nemá takové grády. Takže jim většinou nedělá problém při filmu spát nebo si lízat koule...

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Muzu potvrdit, ze Frantovi psi byli vzdy v kine, alespon v me pritomnosti, totalni gay ninjas a ani jsem si nevsim, ze tam jsou. Frantu jsem jinak zaregistroval napriklad, kdyz se tam bavil s nakym typkem nahlas na cele kino, ze mel puvodne privest s sebou i jakousi divku, kterou nesoulozi. Ano, ta informace na konci vety opravdu nahlas zaznela a byla slyset o 4 rady sedacek dopredu...

   Vymazat
  5. Je lepší být na tom jako František (občas zajít nebo nezajít do kina s dívkou, byť nesouloží), než na tom být jako Horák (tahat se do kina s homokládou Chlebcem, který souloží za dva, bukva jeden). Viz výše Kverulant, který je důvěryhodný zdroj od nepaměti. A ještě ten čurybrk Horák závistivě bonzuje o tom, jak Fuku velmi machomensky a heterosexuálně rozmlouvá v sále, namísto aby poslouchal, jak to dělají chlapi co mají koule. Kam ten svět spěje?
   R.I.P. milý a statečný Chucky, snad tě žádný Slovák nevyhrabe a nesní.

   Vymazat
  6. Pokiaľ som správne pochopil tak ho plánuje vyhrabať Franta. Aj keď teda, je dosť možné, že po súčasných skúsenostiach počká kým teploty stúpnu nad nulu a rozmrzne zem. Keď už sme pri tom, ja som krabičku kde som pred šiestimi rokmi uložil svoju andulku pre istotu napísal, "mrtva andulka", keby sa okolo tej čerešne nahodou obšmietala nejaká úchylní pražená kukuřice...

   Vymazat
 12. Teraz som konecne pochopil preco fuka daval prednost pred normalnym psom, tej minisrande co volal pes. Vychcanec vedel, ze vykope hrop do 20minut aj ked je -10. Inak nefandi si, nas pes toho za svoj zivot zazil o dost viacej, nehovoriac o tom, ze precestoval so mnou polku sveta.

  OdpovědětVymazat
 13. Tak na Chuckyho se napijem! R.I.P.

  OdpovědětVymazat
 14. FilmCZ se též přidává ke kondolenci -> http://www.filmcz.info/2013/01/chucky-fuka/

  OdpovědětVymazat
 15. Tak aspoň, že jsem si ho stihl jako mnozí další podrbat (na posledním GDD) bez nutnosti ho předtím vyhrabat. Kolik jiných psů by mohlo říct, že byli pravidelnými návštěvníky konferencí a těšili se takovému zájmu. Přesně tak, jen několik.

  OdpovědětVymazat
 16. Pes v igelitu. Znám. Taky jsem kopala. Je to činnost pocitově na ho... Ale člověk je rád, že udělal aspoň to.

  OdpovědětVymazat
 17. Odpovědi
  1. koment presne tohoto razeni mi byl smazan, nebo jsem ho neodeslal, ted vazne nevim :) Kazdopadne v poslednich dnech tu jsou nuda diskuze, malo novych textu, zkratka tu chcipnul pes...

   Vymazat
 18. Františku klid, tohle přece není konec, existují možnosti, jak Chuckyho znovu přivést mezi nás. Ovšem už to nebude úplně ono... http://www.imdb.com/title/tt0098084/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V kinech od nového roku: Frankenweenie

   Náhoda? MYslím, že ne.

   Vymazat
 19. citim to zive, svet je zase o neco smutnejsi.. je to horsi nez kdyby FF prisel vo nohu nebo ruku nebo brejle (skoro).. nezachrani to ani tripl-post vod chlebce (myslim si ze bysis mel strcit papucha do prdele, debyle).. taky je smutny zes frantisku zvolil klasicky zastaraly obrad misto prodeje ostatku treba do KFC.
  urcite bych navrhoval bud vytvorit klon chuckyho nebo aspon zrychlene vypestovat chuckyho 2.0 (staci malej pes a hnojivo z baumaxu.. krizit prase a slona nepomaha, z toho je horak)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. bimm, z prdele mi trcis ty, bulo.

   Vymazat
  2. Vy dvě buzny nade mnou, to je ale zábava. Dvě bukvice v posteli.
   Jedna homokláda, Horák: dopsat debilovinu, vysunout penis, předat notebook, nezamotat se do šňury.
   Druhá homokláda, Chlebec: zvednout se ze zadních, přestat špulit rozpíchaný zadek, převzít notebook, nezamotat se do šňury, napsat debilovinu.
   A to všechno vám trvalo 7 minut, vy dvě teplé princezny!
   Že se na to už nevyserete...

   Vymazat
  3. Ale no tak, čoko. Prečo mám pocit, že kým to napíšeš, tak sa stihneš aj spraviť.

   Vymazat
  4. jsem si rikal, ze tu chybel znalec a jeho fantazie a nesplnena prani

   Vymazat
  5. Dvě buzny nade mnou, kolo dva:
   Jedna homokláda, Chlebec: vzal si od Horáka notebook, pustil Horákův penis, vzal si myš, nezamotat se do šňůry, napsat debilovinu, předat notebook, chytit horákův penis.
   Druhá homokláda, Horák: vzal notebook, vytáhl pěst z anusu Chlebce, trochu se zamotal do šňůry, přidusil se malinko, odumřelo mu několik milionu mozkovách buňek, 15 zůstalo, napsal debilovinu.
   A to všechno tentokrát jen za 17 minut! (ta pěst byla celkem hluboko).
   Teď už neříkám, že se na to nevyserete, protože se stalo, bohužel do vlastní postele, vy dvě teplá čuňata.

   Vymazat
  6. Aj si to všetko predstavuješ aby sa ti to lepšie písalo do počítača ty úchylná pražená kukurica? ;-)

   Vymazat
  7. chlebec, ty jsi přece mamrd, to se hned tak nevidí. Přestaň tu opruzovat a věnuj se partnerovi, případně svým dětem a papuchovi (ale buď na ty tři něžnější než na honzu, nemaj je ještě tak roztažený). Zase jsi tu zadělal pětinu diskuze svýma hovězíma příspěvkama, který nemaj hlavu ani patu. Co tě pudí k tý grafomanii? Frustrace, že děti ještě moc nechtěj? Že na ně tvuj partner žárlí? Papuch má moc velkej zobec? Ne že by mě to jakkoliv zajímalo, hlavně mi neodpovídej, jenom jsem se na vteřinu nahlas zamyslel.

   Franta se zachoval podle. Čekal bych návštěvu šikovného taxidermisty a nošení Chcukyho ve formě pánské kabely nebo aspoň klíčenky. Případně sofistikované odstranění měkkých tkání pomocí louhu a postavení bělostné kostry Chuckyho (spojené drátkama) na čestné místo do ložnice. Místo toho bude chudák hnít někde v zemi, nejdřív se nafoukne plynem, pak ho začnou rozežírat červi a mravenci, nějakej zbloudilej toulavej vořech ho vyhrabe ven a roztahá po ploše jednoho hektaru. Bezdomovci budou šlapat do jeho zbytcích a vrány se tahat o jeho bulvy. Hergot, to je smutný.

   Vymazat
  8. na to,že si sa na vteřinu nahlas zamyslel je to docela dlouhý příspevek. Mal by si sa trošku krotiť. Čo ma včera pudilo? ;-) Hm.. asi spokojnosť s tým ako prebehol deň. Čo ja viem.

   Druhý odstavec pekný, taký poctivý. Určite si naň hrdý.

   Vymazat
  9. znalec je dneska vubec nejakej nevybourenej, asi mu tipli za nezaplaceni mesicniho prispevku placeny gay stranky

   Vymazat
  10. já ani nevím, kluci jedny teplí, že za ty stránky platíte. Já bych na ně nelez, ani kdyby platili mě.

   Vymazat
  11. Nad tvojím výživným ambivalentným vzťahom k homosexualite by zaplesal nejeden praktikujúci psychoanalytik.

   Vymazat
  12. Chapu to spravne ze homosexualita je baaaad?

   Vymazat
  13. Podle toho, jak se nám to ve válce zrovna hodí. :-)

   Vymazat
  14. homosexualita je bad v kombinaci spolu se sexualni deviaci - tedy na zpusob neceho takoveho, co tu predvadi Filmovy Znalec

   Vymazat
  15. homosexualita je bad, pokud jsi Jan Horak nebo Roman Chlebec; ale nezustavejme male u ruzove minority, kdyz plati obecnejsi: Bad, pokud jsi Jan Horak nebo Roman Chlebec

   Vymazat
  16. nezustavejme male u ruzove minority? ty jsi mala? cili zena? nebo se citis jako zena?

   Vymazat
  17. nejak porad nerozumim, co jsi tim ty homosexualni radoby komicky basniku chtel rict... to uz mi pripada vtipnejsi duchaplnej rytmusuv text typu: čo ti jebe - opakuj tuto vetu 5 minut porad dokola

   Vymazat
  18. lepe bych to nediagnostikoval, bravo, tleskam

   Vymazat
 20. Budiž ti i zmrzlá země lehká, Chucky.
  Moje zvířata měla zatím tu slušnost, že opouštěla svět od jara do podzimu, ale současná ničitelka vybavení domácnosti, obří bitch v každém slova smyslu, je dozajista pomstí.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.