14.1.13

Recenze: Paříž-Manhattan [Paris-Manhattan] - 30%

Alice (Alice Taglioniová) je lékárnice a miluje Woodyho Allena. Je svobodná, protože si zatím "nenašla toho pravého", a večery tráví s Allenovými filmy nebo v rozhovorech s jeho velkým portrétem, který má v ložnici. Film je o tom, jak se průběžně setkává a míjí s instalátorem poplašných systémů Victorem (Patrick Bruel), který je pro ni zřejmě tím pravým, ale neviděl nikdy žádný film Woodyho Allena.Tato romantická komedie má pouhých 77 minut, ale přesto je k nepřežití. Snahou zřejmě bylo natočit něco jako Když Harry potkal Sally, tzn. story o dvou lidech, kteří se znovu a znovu potkávají "jen jako přátelé", i když je divákovi jasné, že jsou si nakonec souzeni. Tato snaha ale strašlivým způsobem padá na hubu následkem totální neschopnosti debutující režisérky a scenáristky v jedné osobě.

Herci jsou poměrně sympatičtí, ale hlavní tvůrkyni se vůbec nedaří vyprávět jakýkoliv příběh. Postavy se náhodně setkávají a častují se náhodnými bonmoty (které pravděpodobně mají být "woodyallenovsky sofistikované"), aniž bychom měli nejmenší představu, co k sobě právě cítí a jestli některá z nich zrovna tu druhou miluje.

Film selhává i na té úplně nejzákladnější úrovni vyprávění, takže v mnoha scénách není jasné, kde právě hrdinové jsou, co a proč tam dělají, a kolik hodin respektive dní respektive let uplynulo od těsně předcházející scény. Například záběry Alice v traileru v časech 1:47 a v 1:49 by od sebe mělo ve filmu dělit více než 15 let (při první scéně se její sestra seznámí s budoucím manželem, při druhé má skoro dospělou dceru), ale hlavní hrdinka na obou vypadá úplně stejně.

Celé to velmi nepříjemně připomíná film 2 dny v New Yorku.

Bomba přijde v úplném závěru filmu, kdy (SPOILER!) se v něm na tři minuty objeví skutečný, stále ještě živý Woody Allen, aby dal hrdiny dohromady, protože se z nějakého důvodu nedali dohromady celou tu dobu předtím, i když zjevně jeden chtějí druhého. Rozhodně nejsem nějakým velkým Allenovým fanouškem, ale jeho pár bonmotů je na filmu to zdaleka nejlepší.

Celý film na mě působil dojmem, že se tvůrcům podařilo někde v hotelu náhodou ulovit Woodyho Allena, takže si rychle vymysleli tříminutovou scénku, kterou s ním natočili, a k té si pak domysleli 70 minut filmu, které jí předcházejí. A těch 70 minut velmi neschopně natočili.

P.S: Tento francouzský film měl údajně velký úspěch na britském festivalu židovských filmů.

29 komentářů:

 1. Popravdě, a je to asi zcela běžná/logická věc, ale stále víc se přesvědčuji, že čím víc se vám něco nelíbí, tím více se mi to líbí a naopak. Takže už jen takto využívám vaše stránky... Překrásný důkaz byla i vaše srovnávací tabulka Lincolna, kdy mi vyšel přesně opačný výsledek :). Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tom případě doporučuji rovněž anální trojku s Chlebcem a Horákem v kádi s humrovou omáčkou. Budete jistĕ nadšená. Jen nevím, jestli Vás k sobě vezmou.

   Vymazat
  2. pane anonymní, smekám a váš gurmánský návrh považuji za relativně pikantní, nicméně přitakávám, že přídavek Alice do této kádě se jeví marně, jak jste již naznačil. Alice by zřejmě byla svými společníky ponechána nezkonzumovaná jako několik listů čekankového salátu na talíři ve školní jídelně pro dva lidi, kteří si přišli pochutnat na svém syrovém hovězí, promazaném pouze onou humrovou omáčkou, aby maso lépe klouzalo vnitřnostmi.

   Vymazat
  3. Vidim to stejne jako Alice, kdyz neco doporuci Fuku tak to nebrat.

   Vymazat
  4. Pardon pane anonymní, výše zmiňované věci neznám, přece jen nejsem zoufalý nerd a FF znám (resp. jeho "tvorbu" a názory) bezpochyby déle než vy, nicméně, k věci, uvedu příklad FF absolutního nepochopení scén filmů, kde se nestřílí: Kupříkladu ve filmu sex ve městě (a to tento film ROZHODNĚ nechci obhajovat) FF zmiňoval, že by hlavní postavě vypálil dělo, protože její přítel pro ni dlouho a prčlivě připravoval jistý dárek a ona pak nebyla nadšena .... A Frantovi VŮBEC nedošlo (a proto byla jeho interpretace taková), že když ten přítel dá ženě dárek televizi do ložnice, aby se na ní on mohl dívat na fotbal; tak to by spíš měl dostat dělo on. Já chápu, že nerdi toto nechápou, ale proto bylo zmiňováno, že pokud se FF něcvo nelíbí v neakčním filmu, nedává to žádnou vypovídací hodnotu. V akčních a trikových (resp. filmech co nejvíc sde vzdalující se životu) naopak ano, o tom žádná!

   Vymazat
  5. Pan Fuku myslím celkem jasně vystihl, proč je film sračka. To poselství je ukryto ve větě: "Rozhodně nejsem nějakým velkým Allenovým fanouškem, ale jeho pár bonmotů je na filmu to zdaleka nejlepší." Pokud tato zjevná pravda není Alici jasná (mele vo nějaké bedně a fotbalu), pak jí páchne vaginální výtok.

   Vymazat
  6. Za představu Horákova/Chlebcova "masa" jak je namazené humrovou omáčkou, aby lépe klouzalo vnitřnostma fakt nedík...

   Vymazat
  7. Zjavne si masochista, keď to tu tak kvetnato prezentuješ. Len trochu nechápem, prečo si nepoužil slovo penis, a namiesto vnitřností vnútornú stenu konečníka.. potom by sa táto nechutná predstava každému predstavovala ďaleko živšie.

   Vymazat
  8. v ani jednom z obou filmu Sex ve meste Franta nic o delu, televizi nebo daru nerika, to je fakt, cekidaut
   jelikoz ale, Alice, nejsem natvrdlik jako Chlebec nebo nezkuseny nerd wannabe jako Horak, povazuji tvuj pocit, Alice, ze Fuka neco takoveho o tech filmech rikal, za plne validni, pravoplatny a budu jej respektovat a nebudu si o tobe proto myslet, ze jsi racionalniho uvazovani neschopna nestastna zena vice nez stredniho veku zmitana mozek spalujici vasni a touhou po spetce toho opravdoveho citu ala Pretty Woman nebo Ghost Dog: cesta samuraje

   Vymazat
  9. sakra, mobil, samozreje - v ani jedne z obou recenzi nic takoveho nerika..

   Vymazat
  10. Konečne príspevok k téme. Vďaka bohu.

   Vymazat
  11. Ty už zavři chlebárnu, ty čobolský čuribrku. Rozumíš tomu jako prdel navigaci párniku. Kokote.

   Vymazat
  12. A cože? Nepřišli gumičky?

   Vymazat
 2. Hlavně sol bulvám, když takhle využíváš naše stránky ty srovnávací tabulko vole. Tady nejseš na pionýrským táboře, jasný?? A piš laskavě "vaše" s velkým V nebo ti pošleme poštou mrtvou ludru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kurva, chovej se k Alici slušně, ať vidí, že je v klubu podělanejch džentlmenů a ne nějakech paniců nebo čobolů. Ať se tu cítí jako doma a ví, že kdykoliv může přismrdnout a blbě tu kafrat o hovně jako teď. Vítej Alice, vsadím se, že je to tu tvá druhá nejoblíbenější stránka po facebookové "Pošta pro tebe"... choď častěji, sol bulvám, ale raději sem už nepiš, protože meleš chujoviny. Vlastně ne, ty meleš to druhé...

   Vymazat
 3. kolik je ve filmu fullfrontalů? V kolika z nich účinkuje živý Woody Allen?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně věcný příspěvek do diskuze! Chci vědět, jestli je Woody Allen ve filmu nahý anebo aspoň mrtvý!

   Vymazat
 4. nuda.. kde je Horak a jeho genialni hlasky? Rad bych mu neco ukradl, a pak s tim oslnoval slecny, ktere uz vykazuji druhotne pohlavni znaky (mrchy!)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budeme mít zítra sex, sa neosvedčilo?

   Vymazat
  2. Osvědčilo, ale jenom tobě a Horákovi a to se nepočítá, anžto jste nadržené buzničky.

   Vymazat
  3. Ty nevieš že supersamci takéto hlášky nepoužívajú? Tuším si to tu moc nesledoval. Samozrejme, nemôžeš byž znalec na všetko, to je v poriadku.

   Vymazat
  4. jdu si precist clanek o Mysce a medvedovi a doufam, ze to nebude nejaka pohadka, ale reality show ze zivota Filmoveho Znalce co vazi 50 kilo a jeho milence co ma 150 kilo a oslovuji se v domacnosti Mysko a Medvede.

   Vymazat
  5. A čo keď... znalec váži 115 kilogramov a cez to panděro si nedovidí na vlastný pindík? Preto ten chudák ani nie je schopný schopný prevádzkovať lakťurbaci. Jo, a to s tou milenkou, to bude asi nejaká fáma. Podľa mňa žiadna pod 300 kilov určite neexistuje.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Rozhovory filmoveho znalce s anonymnim pripominaji dost toto...

  http://picards.biz/files/6942.gif

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.