17.1.12

Recenze: Underworld: Probuzení [Underworld: Awakening] - 40%

Uplynulo 15 (nebo kolik) let od předchozího neprequelového dílu. Selene se probouzí z hibernace do světa, ve kterém lidstvo ví o existenci upírů i lykanů a vyhlazuje je. Zjišťuje, že má dvanáctiletou dceru a vydává se ji zachránit do laboratoří zlé korporace.


Film spolurežírovali nějací dva Švédové, kteří vypadají, že mají dostatečné technické schopnosti a asi režírovali dost videoklipů. Ale nastínit charakter jakékoliv postavy se jim zoufale nedaří. Jakákoliv neakční scéna je zdlouhavá, zbytečná a emocionálně naprosto nefungující. Celý motiv "lidi o upírech a lykanech vědí a aktivně je vyhlazují" je krátce po začátku filmu smeten ze stolu a je to zase "upíři vs. lykani" někde v chodbách a sklepeních.

Vzácně nevydařený je i casting, kdy se všechny postavy dají zaškatulkovat jako "model/modelka za zenitem" nebo "televizní komik, snažící se o vážnou roli".

Akce je slušné množství a vypadá technicky slušně, byť je ta přemrštěnost většinou až k smíchu. Ve snaze, aby všechno bylo co nejakčnější, tlačí režiséři na pilu tolik, že je ta záplava rychlých / zpomalených obrazů a zvuků vlastně nudná a film se mi zdál subjektivně mnohem delší než oficiáních 89 minut. A jsem si jistý že při promítání v Imaxu zvuk překračoval nějaké zdravotní decibelové limity, byl mi vyloženě nepříjemný (fyzicky nepříjemný mým ušním bubínkům).


Série Underworld se nachází v podobném stádiu jako série Resident Evil. Jenom v Underworldu je méně světla a v Resident Evil méně krve (je přístupný). Akční scény a hrdinky jsou v nich zcela zaměnitelné. Obě série distribuuje Sony (Screen Gems). Proč z nich neudělají crossover?

P.S: 3D promítání je u tohoto filmu, odehrávajícího se převážně ve tmě, velké mínus. 3D efekt je patrný jen v pár sekundách filmu, kdy něco zpomaleně letí přímo do záběru. Celé 3D je tentokrát jen jasný podvod na diváka, aby musel víc zaplatit.

P.P.S: Ve filmu hrají dva nezajímaví znudění staříci, kteří vypadají trochu jako Charles Dance a Stephen Rea. V závěrečných titulcích jsem zjistil, že to byli Charles Dance a Stephen Rea. Chudáci... :(

26 komentářů:

 1. konzumni sracka vod prvniho dilu, je v tomto dile aspon sance na erekci z latexoveho oblecku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. První dva díly byly fajn. Pak už to jde z kopce

   Vymazat
 2. nebo snad dokonce full frontal?

  OdpovědětVymazat
 3. já měl erekci z namakanejch vlkodlaků v jedničce.

  OdpovědětVymazat
 4. Horsi nez Resident Evil: Afterlife to bejt nemuze. Takze se na to podivam :)
  Jinak kdo chce fakt prima film o upirech tak si najdete Stake Land,
  proslo to tu naprosto bez povsimnuti coz je skoda.

  OdpovědětVymazat
 5. Jo, Stake Land je z posledních upírovin asi nejlepší.

  OdpovědětVymazat
 6. jo Michal Verner by nam o tom mohl vypravet.

  OdpovědětVymazat
 7. A které 3D není zbytečné a je určeno pouze ke zvýšení vstupného? V Praze a ve větších městech si většinou může divák vybrat, ale u nás je to buď 3D nebo nic :(

  OdpovědětVymazat
 8. Underworld byl-je-bude provždy jméno britské kultovní (Františku promiň) hudební formace. Ten produkční (nebo kdo vymýšlí názvy svým filmům) co ono jméno znečistil přiřazením téhle vyblbovačce by zasloužil věčné spočinutí v čekárně na bělení análu. Jak řekl Vincent Vega "to se prostě nedělá!" :-(

  OdpovědětVymazat
 9. Z traileru to na me pusobi trochu jako Blade II...

  OdpovědětVymazat
 10. Selene byla 15 let v hibernaci a má 12letou dceru?

  OdpovědětVymazat
 11. anonyme z 18.1. 3:36 - a čemu se jak divíš? Tys neviděl Kill Bill?!...

  OdpovědětVymazat
 12. Že tam je Charles Dance je vidět (i slyšet) už v traileru. Dokonce si celkem živě vybavuju, že moje pocity při jeho prvním shlédnutím byly něco jako: "kristapána, to bude zas průšvih...vypadá to hůř než 3ka...hele, Charles Dance!" :)

  OdpovědětVymazat
 13. Jo tak na tento film jdu kvůli tomu Full Latex, snad se i dcerka oblíká podle mamčy, mňam.

  OdpovědětVymazat
 14. Pisu "Film se odehrava 15 let po predchozim filmu. Selene se probouzi z hibernace." Nikde nepisu, ze byla 15 let v hibernaci.

  Ne, dcerka se neoblika podle mamcy, vypada jako ta holcicka z F.E.A.R.

  OdpovědětVymazat
 15. Myslíte, že Bořek Slezáček je modelem za zenitem, nebo před?

  OdpovědětVymazat
 16. Podivejte se na profilovou fotku Franty....podivejte se na fotku Borka Slizouna...ted zpet na profilovku Franty. Zadny Franta tu neni, je to Borek. Borek Slezacek pise recenze na FFFilm pod pseudonymem Frantisek Fuka. Your Argument is Invalid.

  OdpovědětVymazat
 17. ale rit to je Michal Verner alias mysh.82 jak prca zuzanu do analu po vybeleni.

  OdpovědětVymazat
 18. Jenom takové OT:
  Jak moc se zvedla návštěvnost webu Františku, po tom co se zde objevují recenze skoro každý den?
  Těším se na větší čtenost-víc peněz-víc recenzí-víc návštěv-víc peněz-víc recenzí až se nám z toho Franta zblázní :-D

  OdpovědětVymazat
 19. Upozornil jsi kvůli tomu zvuku hygienika, Františku? Protože pochybuju, že to někdo jinej z diváků udělal...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se nedělá. Od mala nám vtloukají do hlav, že žalovat se nemá.

   Vymazat
 20. jj, od ty doby co hejlove Frantovi plati, navstevuju FFFilm fakt rad, Franta se cini a diskuse anonymu pod clanky jsou velice vypecene, ne jako ty nudny zvasty registrovanejch sotousu na G+ ;)

  OdpovědětVymazat
 21. Hele, nejsou zamenitelny - Kate ma super zadek (doted nenavidim Frantiska, ze o ni napsal, ze ma zadek jako almaru), zatimco ta druha Dorota je plocha jak prkno a boky veskery zadny :-(

  OdpovědětVymazat
 22. Myslim ze 40% jenom dokazuje zakladni nepochopeni zanru. Zanr se totiz jmenuje "Kate Beckinsale v latexovem oblecku je sexy". Protoze narozdil od pana Fuky chapu zanrove zacleneni tohoto dila, urcite bych dal alespon 60%

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejvíc sexy je ta bouchačka co má v ruce

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.