8.1.12

Recenze: Láska je láska - 30%

[Neupravovaný text distributora] Osmnáctiletá Maruška žije se svým dědečkem Vlastimilem. Touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku, jakou zná z filmů. Svého vysněného prince skutečně potká. S Markem prožije krásné prázdniny, první milostné dobrodružství, ale také první zklamání... To, že pravá láska nikdy neodkvete, zjišťuje i Maruščin dědeček Vlastimil. Po letech potkává svoji dávnou milou Libušku. Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. Je to láska s vůní marihuany. Vtipná a svérázná důchodkyně Libuška totiž na stará kolena této léčivé bylině propadla... Honza je Maruščin soused i nejlepší kamarád. Jeho matka, úspěšná manažerka Zdena, ho přistihne, jak se v autě líbá s mužem. Zdena se ovšem se synovou orientací nehodlá smířit a rozhodne se předělat ho na „normálního chlapa“. To ale přináší jen spoustu komických situací. Pro syna má pochopení alespoň otec Karel. Je to bývalý ligový fotbalista, dnes už jen údržbář na stadionu. Žije vedle své dominantní manželky život ušlápnutého muže, který se jednou za čas, když je pod vlivem alkoholu, odhodlá k neúspěšné domácí vzpouře. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne řada vtipných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě.


Při recenzi tohoto filmu budu dělat zásadní spoilery, protože jeho děj je naprosto typickým příkladem toho, proč je současný český film v hajzlu koncích.

Totiž, český film se nachází ve stádiu, kdy většinou není problém nasvítit scénu, postavit kameru tak, aby to mělo smysl, postavit před ni kvalitní herce, nechat je chvíli něco dělat, správně to sestříhat a přidat k tomu hudbu, která je smutná nebo veselá, podle požadavku režiséra. To všechno víceméně funguje.

Co nefunguje, je možnost nějak se identifikovat s hrdiny filmu, pochopit co jsou zač a pochopit, jak a proč se v průběhu filmu mění jejich chování a naše nahlížení na ně. Tohle všechno považuje většina dnešních českých filmařů za balast, a jsou přesvědčeni, že když obsadí kvalitního českého herce, který je dobře nalíčen a nasvícen, a nechají ho něco říkat, tak výsledek bude smutný pokud se k tomu dá smutná hudba, nebo veselý pokud se k tomu dá veselá hudba. Podle toho, jestli ve filmu převažuje veselá nebo smutná hudba, pak vznikne komedie nebo drama. Pokud jsou filmaři ambiciózní, tak promíchají scény s veselou a smutnou hudbou, na začátek dají ambivalentní citát od Exupéryho a vznikne hořká komedie, která dojme, ale současně zahřeje u srdíčka.

YOU WISH!

Většina postav ve filmu Láska je láska jsou odporné, zavrženíhodné svině, zneužívající své okolí. Byla by z toho správná depka ve stylu Todda Solondze nebo Poupat, ale tvůrci se rozhodli natočit to jako... já vlastně nevím jako co! Chvílemi to zřejmě má být smutné, ale pak najednou přijde scéna jako od Trošky nebo z Prciček...

Nejsmysluplnější (a nejzajímavěji zahraná) je postava osmnáctileté slepé klavíristky (Aneta Krejčíková, která hrála striptérku v Poupatech). Je to naivní, zranitelné děvče, které žije s dědečkem (Nárožný) a hrozně by chtělo chlapce. Pak dostane milostný dopis od chudého Roma (Maciej Cymorek), který ji náhodou uviděl v restauraci, kde ona hraje a on myje nádobí. Pak se spolu dají dohromady, přičemž on jí namluví, že je modrooký blonďák (tj. neRom) a odveze ji na výlet do přírody (autem, které sebere kamarádovi), kde ji během dvou dní naučí plavat, řídit auto, připraví ji o panenství na špinavé matraci a přivede do jiného stavu. Pak se Nárožný dozví, že jde o Roma, a protože je rasista, dostane z toho infarkt. A Krejčíková Cymorka nechce už v životě vidět a ten odjede do Londýna.

Takže:

1) Cymorek je svině, protože se při seznámení s Krejčíkovou vydával za někoho jiného. Kdyby to s ní myslel vážně, jistě by to neudělal, protože každému musí být jasné, že při dlouhodobém vztahu se etnikum jednoho z partnerů dost dobře zatajit nedá. Tedy mu šlo celou dobu jen o to, aby ji zprznil? Cymorkovo vysvětlení "já se vydával za bílého jen proto, že ty jsi to chtěla" chápu především tak, že Cymorek věděl, že Krejčíková je rasistka, a podle toho se zachoval, aby smočil.

2) Nárožný, kromě toho že je xenofob a rasista, je skutečně zajímavý pěstoun, když nechá osmnáctiletou slepou extrémně naivní vnučku odjet na dva dny pryč s někým, koho nikdy neviděl a nic o něm neví.

3) Krejčíková je naivní, chová se jako dvanáctiletá, a zapře Nárožnému, s kým to dítě vlastně má. Na konkrétní otázku "Ale nemáš to s tím přičmoudlým, viď že ne? Víš, že by mi to zlomilo srdce." odpoví záporně a tvrdí, že to má s tím sousedovic klukem, který je "léčen z homosexuality". Následně se jí narodí hnědé dítě a Nárožný umře na další infakrt.

Tudíž se všichni tři zachovali jednou nebo vícekrát jako maximální svině a zničili život těm kolem sebe. Ale když se v posledním záběru objeví před dveřmi Krejčíkové usměvavý Cymorek (protože v Anglii zřejmě našel sám sebe a peníze), má to divák chápat jako šťastný konec, přestože k tomu není jediný logický důvod a v nejbližších následujících vteřinách by se musel odehrát tento hovor:
On: Ahoj, jak je, jsi tu sama?
Ona: Je tady můj manžel, ten kluk od sousedů. 
On: Vždyť je to gay!
Ona: To je, ale on mi chtěl pomoci když jsem přišla do jiného stavu, tak to otcovství vzal na sebe. A já mu chtěla pomoct, protože jeho homofobní matka (Stašová) gaye nenávidí. Je na mě hodný. 
On: Ty jsi přišla do jiného stavu?
Ona: Ano, s tebou. 
On: Well done! A co na to dědeček, který mě nenávidí?
Ona: Když to zjistil, tak umřel. Takže se teď musíme navíc starat o jeho milenku, která má Alzheimera a pořád jenom hulí trávu (Balzerová). Kdybychom se o ni nestarali, tak by ji dali do ústavu, protože je nesvéprávná. 
On: To je všechno v pohodě. Teď se prostě rozvedeš, tu důchodkyni dáme pryč, vezmu si tě já, všem řekneme, že to dítě je moje, Stašové vysvětlíme, že její syn je pořád gay a musí ho dále léčit a já nás budu živit, protože jsem v Anglii nalezl mnoho autorádií. 
Ona: Nebo na tebe taky můžu zavolat policajty!
Tento rozhovor ale neuvidíme. Všechno zůstane nevyřešeno, nebo se to naprosto iracionálně samo od sebe vyřeší těsně před koncem filmu tím, že se na sebe lidi usmějí a hraje k tomu optimistická hudba.

Simona Stašová celý film vlastního syna "léčí z homosexuality" tím, že mu dohazuje dcery svých kolegyň, "náhodou" mu nechává u postele ležet hetero pornočasopisy a nakonec ho odvede do nevěstince, zatímco se sama v posteli ukájí vibrátorem a její manžel Vetchý v jiné místnosti masturbuje při fotbalu. To je kompletní popis této postavy a jejího partnerského vztahu. A opět: Má to být komická postava, jejímž eskapádám se máme smát a jejíž temné nitro není ani v nejmenším potrestáno a minutu před koncem filmu se pravděpodobně "napraví" (píšu "pravděpdobně", protože se při tom tak divně zakření a dále už se to neřeší). A ponechávám zcela stranou, zda může někomu připadat vtipné vidět Simonu Stašovou, jak se ukájí vibrátorem, nebo ne.


Z kategorie "totální WTF" pak je hlídač v galerii Rudolf Hrušínský, který celý film pouze mluví o souložení a erekcích a dívá se všem ženám na (oblečená) prsa (která vždy vidíme v detailním záběru přes celé plátno). Nakonec pomůže svému kolegovi Nárožnému ke zdárné erekci tím, že mu na ni dá nějaký přípravek, jehož krabičku dlouho ukazuje na kameru a vyndá ji ze své skříňky, ve které má vylepený velký plakát na tentýž přípravek. Kromě toho se ve filmu vyskytuje mnoho dalších detailních záběrů na různá elegantní loga ("Charouz", "Nokia").

Nejsmutnější na tom je, že film má po technické stránce slušnou úroveň, a že v něm hrají převážně herci, kteří jsou schopni výborných výkonů a občas se o ně snaží i v tomto filmu. Výsledek ale hrozně připomíná shity Martina Kotíka (což možná není náhoda, protože měly stejného producenta), ale je o to horší, že se snaží dotýkat "citlivých témat" (slepota, rasismus, drogy, homosexualita, absence erekce) a dělá to strašlivě neomaleně a ve výsledku působí xenofobně, homofobně a rasisticky.

Po sledování takovéhoto filmu si musím říct "Zlatý Vejdělek, zlatý Hřebejk". A to je vskutku neveselé pomyšlení...

61 komentářů:

 1. zdrcujici recenze, mam z ni depresi :-D

  OdpovědětVymazat
 2. kua, tomu říkám recenze!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Být autor, spáchám po téhle recenzi sebevraždu.

  Doufám, že autor si tuhle recenzi přečte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se dá snadno zařídit...Ale myslím, že po přečtení bude spíše pobaven než zdrcen :)

   Vymazat
 4. řetězec "vyndá ho ze své skříňky, ve kterém má vylepený" nahradit za " vyndá ho ze své skříňky, ve které má vylepený"
  Jinak děkuji za retro recenzi na western drama, u manželky jsem získal velký kredit a mě se to taky líbilo, což už je co řít. Tak jsem se stal sponzorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak tohle bude zase sračka. Vzhledem k tomu, že už první Vejdělek mi přišel k nedokoukání a dělalo se mi z něj fyzicky nevolno, tak nevím, co bych dělal u tohodle filmu, ale rozhodně to nebudu zjišťovat.
  Jinak mě ale překvapuje, že je Franta takový moralista. Upřímně řečeno, postavy rodičů, kteří se snaží svého potomoka převychovat na jinou orientaci, stále existují. Franta má možná pravdu, že je to smutné, ale zrovna tohle by mi nevadilo a kdyby to bylo napsáno dobře, klidně bych se zasmál. Každý tu hranici máme nastavenou někde jinde, mě případá nevkusnější fotka v koncentráku s nápisem "tady je mrtvo", než postava, která ve filmu převychovává gaye (jelikož znám u nás ve městě obyvatele, kteří skutečně homosexualitu stále považují za chorobu a patrně by reagovali stejně a mě to přijde vtipné, jak jsou hloupí, byť chápu, že tomu kdo je převychováván to moc vtipné nepřijde.) Zkrátka, zrovna tohle by mi nevadilo, kdyby to bylo dobře napsáno, což ale určitě není, už podle toho děsného traileru.

  OdpovědětVymazat
 6. U "protože jsem v Anglii nalezl mnoho autorádií" jsem si pochcal oblibenou zidli.

  OdpovědětVymazat
 7. "Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne řada vtipných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací okořeněných jemnou nadsázkou a ironií." Můžu prosím tu větu nějak odčíst?

  OdpovědětVymazat
 8. Milan Cieslar vždy točil absolutní sračky! A vždy je točit bude!

  OdpovědětVymazat
 9. Krasne. Jenom teda nechapu, za co je tech 30%, nebo je to 10% za nasvetleni sceny, 10% za herce a 10% za hudbu? :)

  OdpovědětVymazat
 10. :-)) ...Perfektně napsáno!!

  OdpovědětVymazat
 11. Podle mě to je geniální film, ale František nemá tušení, co je to pravá láska, protože je egoistický homosexuál, jeho pejsci jsou důkaz!

  OdpovědětVymazat
 12. Jak se dostali Steve-O s Vetchým na spolu gauč?

  OdpovědětVymazat
 13. Hovno letenky do Japonska zdarma!

  http://www.mlit.go.jp/kankocho/en/page08_000020.html

  OdpovědětVymazat
 14. Jenom sem chtel rict, ze sem ti zrovna poslal stovku a hodlam v tom pokracovat (mesicne), pokavad udrzis tempo a budes psat takhle dlouhy recenze i nadale... Nice work.

  OdpovědětVymazat
 15. Hlídač v galerii9. ledna 2012 v 7:48

  Zdrcující recenze, mám z ní erekci. A Franta má u mě stokorunačku.

  OdpovědětVymazat
 16. Super recenze!!! Fakt jsem se u toho chlámal (u rezenze, ne u filmu). Jen houšť!

  OdpovědětVymazat
 17. Frantisku,
  jsi stara, vypocitava, rasisticka svine. Vedel jsi, ze za toho cikana to bude o padesatku tenhle mesic vic!
  Mas ji tam :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Bylo by protizákonné podříznout a na Staromáku veřejně vyvrhnout vnitřnosti většiny současných filmových "tvůrců" a producentů, nebo je možné takové jednání kvalifikovat jako krajní nouzi (tedy odvrácení bezprostředního nebezpečí hrozícímu české kultuře a tedy i celému národu)?

  OdpovědětVymazat
 19. A to nás letos čekají ještě monumentální průjmy od nemrtvé stvůry Poledňákové a zfetovaného hipíka Vorla v podobě pokračování Líbáše a Cesty... "Rozzuřily se národy, ale přišel hněv tvůj, čas, abys soudil mrtvé, odměnil své služebníky proroky a všechny, kdo jsou svatí a mají úctu ke tvému jménu, malé i velké; abys zahubil ty, kdo hubili zemi.“ (Jan, 11,18)

  OdpovědětVymazat
 20. Joža: csfd :-)

  Já jsem při čtení recenze zaznamenal "emocionálny výkyv" :-D

  Díky Franto, při tomhle pondělku jsem něco takového prostě potřeboval.

  OdpovědětVymazat
 21. Můj coming out.
  Víte musím vám něco říct. Nejsem filmový fanoušek. Teda byl jsem, ale záplava práce a dětí mne z toho vyléčila. Teď už sem chodím částečně ze zvyku. A částečně proto, že se u těch recenzí pobavím. A největší radost mám, když si přečtu takovouhle recenzi - mám radost, že o nic nepřijdu, když ten film neuvidím.
  Takže jenom víc takových recenzí a více špatných filmů, ať mám více dobrého pocitu a více mne to zahřeje u srdíčka.
  Potom mám ještě dobrý pocit, když si přečtu retrorecenzi na film, co jsem viděl, že jsem ho viděl. A špatný pocit u retrorecenze filmu, který jsem neviděl, že jsem ho neviděl.
  Ale to jsem odbočil. Každopádně pokud bude Franta takhle strhávat tvrdou práci českých filmařů, tak mu tu stovku snad někdy pošlu. Ale neberte to jako veřejný slib, protože si to beztak rozmyslím a nepošlu nic.

  OdpovědětVymazat
 22. Představa Stašové s vibrátorem mi způsobila poruchu erekce, takže dvě citlivá témata za cenu jednoho.

  OdpovědětVymazat
 23. Tak zrovna kvůli té Stašové s vibrátorem jsem si říkal, že si to snad někde stáhnu, protože právě Stašová s vibrátorem se řadí do mé osobní, stále se zmenšující příhrádky s nápisem "něco takového jsem ještě neviděl".

  OdpovědětVymazat
 24. mysh.82 ? a co zuzka ako ? Dnes ti dala, alebo sa na teba nedostalo ? Laska je laska, sa jej paci ze.

  OdpovědětVymazat
 25. Lze poznat Roma po čichu nebo podle mluvy?

  Pozná nevidomý rasu osoby, které se intimně dotýká?

  Podle mě ano, takže celá zápletka je nesmyslná.

  OdpovědětVymazat
 26. Milan Cieslar byl poměrně nadějný filmař - Lebensborn a Krev zmizelého se mi celkem líbily, ale za tento filmový počin by mu někdo měl udělat lobotomii pomocí fistingu :-(

  OdpovědětVymazat
 27. Co všechno musí Franta za vaše peníze vytrpět :-D

  Lepší už může být jen RA One (Indický Terminátor 2)
  www.youtube.com/watch?v=h25UcAeRb1U

  OdpovědětVymazat
 28. No co se mě týče, raději více podobných indických filmů než pár českých...

  OdpovědětVymazat
 29. Homofobie, rasismus, xenofobie, sexuální zneužívání, ohrožování mravní výchovy mládeže, neoprávněné nakládání s omamnými a psychotropními látkami.. Není to spíš dokument mapující současnou českou společnost?

  OdpovědětVymazat
 30. Už se těším na novou Poledňákovou. A na ten milion diváků, co na tu sračku zase přijdou.

  OdpovědětVymazat
 31. Je to láska s vůní marihuany.

  OdpovědětVymazat
 32. Ráno si čtu jak OV (ok, postava kterou hraje) masturbuje při fotbalu.
  Pak si tahle odpoledne jdu do své oblíbené posilovny, vejdu do šatny, tam stojí OV v trenkách a v umyvadle si myje pohorky.
  Vyplývá z toho něco? Nevím, ale přesto jsem lehce znepokojen :-)))
  (true story, kdo nevěří, ať do BBC Fitness běží :-) Ovšem než se OV na něco zeptá, ať sebekriticky poměří svou muskulaturu s jeho :-)

  Jo a jinak samozřejmě František jede, hopefully he will go on, I'll most gladly pay again for the guilty pleasure this blog bring me :-)

  OdpovědětVymazat
 33. áno, stokorunáčka poputuje do Prešova... a čo to táram, do Prahy! :-)

  OdpovědětVymazat
 34. nejsou ve filmu náhodou i nějaké odporné prsy? byla by švanda, kdyby se této diskuze zúčastnil některý z tvůrců a vyzval FF na souboj v klavírní kompozici...

  OdpovědětVymazat
 35. Mně teda recenze neodradila. Chci to vidět už jenom kvůli tomu, jak cikán říká slepý holce "ný dyk more, ja sem blondín"

  OdpovědětVymazat
 36. Díky, opět jsem se královsky pobavil. Že to nemůže dopadnout jinak bylo jasné hned, jak jse zahlédl plakátek...

  OdpovědětVymazat
 37. "9. ledna 2012 19:16.... this blog bring me :-)"

  Bud this blog brings me, nebo this blog is bringing me :-)

  OdpovědětVymazat
 38. blog this me bring plnene knedliky uzenym se zelim

  OdpovědětVymazat
 39. Zpráva ČTK: Dnes v ranních hodinách bylo nalezeno zohavené tělo produkčního filmu Láska je Láska, nesoucí znaky obzvláště surové násilné smrti způsobené tepláky a plněnými knedlíky. Oběť měla rovněž zcela vybělený anální otvor, což značí, že před smrtí byla podrobena mučivému zacházení a trýznivým útrapám. K případu byla pořízena obsáhlá foto a videodokumentace. Upozorňujeme diváky, že záběry nejsou v porovnání s filmem Láska je Láska vůbec drastické.

  OdpovědětVymazat
 40. ...proc se proboha dvacet (nebo kolik) let po revoluci dela doprcicprace komedie o tom, ze nekdo kouri travu a nekdo je gay? Je mi smutno...

  OdpovědětVymazat
 41. Frantovi i všem komentátorům díky za 10 minut zábavy! Je to mnohem víc, než bych od tohoto snímku čekal. Rozhodně zasloužená měsíční platba.

  ... pořád přemýšlím jestli fakt jde poznat rom po hmatu ...

  OdpovědětVymazat
 42. V téhle debatě se probírá, zda může slepkyně poznat Roma po čichu nebo hmatu. Napoví trajler, kdy dámský slepec požaduje usednutí za volant - to je anologie s filmem Vůně ženy, kdy se nevidoucí Alpačíno taky mermomocí tlačil na místo šoféra. Ale nejsem si jist, že by se tam vyskytla scénka, kdy by se mu podsaditá mulatka představila jako dlouhonohá blonďatá bohyně za účelem perverze s tímto malým italoameričanem. Je to holt na další bádání.

  Stejně tak úryvek z trajleru, kdy jsou před Nárožného položeny dvoje kalhotky - černé a bílé. Jako správný rasista a xenofob si vybere ty bílé. S tím vyvstává další otázka, zda všichni vzývači čisté rasy nosí dámské prádlo skutečně jen bílé?. :-)

  OdpovědětVymazat
 43. Anonymní řekl(a)...
  Ráno si čtu jak OV (ok, postava kterou hraje) masturbuje při fotbalu.
  Pak si tahle odpoledne jdu do své oblíbené posilovny, vejdu do šatny, tam stojí OV v trenkách a v umyvadle si myje pohorky.
  Vyplývá z toho něco? Nevím, ale přesto jsem lehce znepokojen :-)))

  9. ledna 2012 19:16

  - - - - - - - - - - - - - - - - - -

  Kdyby jen masturboval, ale on u toho fotbalu i KAKÁ!! (viz.trajler)
  A opět cituju z trajleru: "Nebuď znepokojen, když chodíš tam kam chodí samý celebrity!"
  A proč by si OV nemohl v umyvadle pucovat pohorky, když je měl po fotbale zakakaný, no?

  OdpovědětVymazat
 44. hmm, taky je možný, že je měl zakakaný z Okresního přeboru... Svět je plný tajemství!

  OdpovědětVymazat
 45. skvělá recenze, díky! Jen k hodnocenení: dal bych ješte před číslici záporné znaménko. Vypadá to totiž na shit století!

  OdpovědětVymazat
 46. No po téhle recenzi teda nevim jestli na to do kina vůbec půjdu :o( každopádně díky za ni

  OdpovědětVymazat
 47. ====
  Re: ve výsledku působí xenofobně, homofobně a rasisticky.
  ===

  To jsem se pobavil, od kdy to je minus ? Tak to by tam melo byt snad 104% ne ?

  S přátelským pozdravem 88

  Mr. White Power

  OdpovědětVymazat
 48. ad "Zlatý Vejdělek, zlatý Hřebejk"
  Myslím, že by bylo lépe se rozhodnout buď pro zcela hovorovou verzi "Zlatej Vejdělek, zlatej Hřebejk" nebo verzi úplně spisovnou "Zlatý Výdělek, zlatý Hřebýk", ale uvedená kombinace je taková...

  OdpovědětVymazat
 49. Dědeček umře ještě před tím, než uvidí barvu mimina. (Buď to tušil, nebo to bylo tím rozrušením z předčasného porodu hned po sexu s babi). Jinak moc pěkná recenze :) (Ivča)

  OdpovědětVymazat
 50. Skvělá recenze! Dlouho jsem se tak nenasmal. "protože jsem v Anglii nalezl mnoho autorádií. " Si zabil :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z tveho 'Si zabil' mam rubeolu a ovcie kiahne, hnupe.

   Vymazat
 51. Teda tady jsou magoří co vše umí jen pourážet aniž by film vůbec viděli,a mimochodem to že Nárožný umře když vidí že to dítě je tmavé je hovadina ,zřejmě ani pan recenzista film neviděl do konce:) Umřel dřív než ho viděl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja tam nekde pisu, ze Narozny umre az "kdyz uvidi ze to dite je tmave"?

   Vymazat
 52. "A Krejčíková Cymorka nechce už v životě vidět" to jako ta slepá klavíristka ? To se jí myslím může splnit.

  OdpovědětVymazat
 53. Tak nevím, asi jsem úplnej debil, i když jsem uchodil vysokou. Každý má právo na svůj názor a každý si ho i může sám udělat návštěvou kina.Tahle recenze mi případá zlá (slovo břitká použít nemůžu) a nenávistná. Hrajou tady nějakou roli nevyřízený ůčty ? Asi určitě jsou lepší filmy, ale já se u tohoto filmu celkem pobavil. Více jsem nečekal ani nežádal. Nazdar

  OdpovědětVymazat
 54. Tak pane Fuko, Vaše duševní výrony jsou pro mě dost nepochopitelné. Asi nám tento film nezvýší naše duševní obzory (asi to ani není jeho cílem),nicméně Vaše recenze odhalí, že i poměrně vzdělaný člověk jako Vy, může být plný zloby a nenávisti. Zabloudil jsem na tyto stránky náhodou a zcela určitě naposledy. Je to moc deprimující zážitek, rozhodně nesrovnatelně větší, než zhlédnutí inkriminovanho dílka.Až tady člověk může vidět, jaký jsou mezi námi svině. Ty skutečné reálné. Ve filmu jsem je nějak přehlédl. Jo a vysokou mám taky dokončenou. Ale jen VŠE, žádnou FAMU či DAMU. Asi proto, že nejem tudíž odborník, mě osobně tenhle film nijak neurazil. L.P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jste si mě asi s někým spletl. Já dokončenou vysokou nemám.

   Vymazat
 55. Ach jo, a to jste viděl, divácké recenze na CSFD? Z těch mi příjde, že jde o novou Českou vlnu .... Áááách jóóó!

  Daniela

  OdpovědětVymazat
 56. ZDAR,
  nevíte někdo kde se natáčela scéna jak šli do toho bordelu? Moc rád bych ho navštívil,thx

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.