19.1.10

Recenze: Morganovi [Did You Hear About The Morgans?] - 20%

Paul (Hugh Grant) a Meryl (Sarah Jessica Parkerová) Morganovi jsou úspěšní a bohatí, ale rozpadá se jim manželství. Přesněji řečeno, Paul se hrozně chce dát s Meryl znovu dohromady a Meryl hrozně nechce. Pak jsou náhodou oba společně svědky vraždy a policie je v zájmu jejich ochrany pošle s falešnými identitami do malého městečka ve Wyomingu, což se jim pochopitelně nelíbí. Pokud nevíte, co je to Wyoming, představte si, jak se asi tváří pražský realitní makléř, který se dozví, že se proti své vůli musí přestěhovat do malého městečka u Valašského Meziříčí. No a kromě toho, že se jim nelíbí ono místo, nelíbí se jim také to, že tam musí být spolu (tedy aspoň Meryl se to intenzivně nelíbí).

A pak... HILARITY ENSUES!Morganovi je jakýmsi Frankensteinem, vzniklým z kusů jiných romantických komedií, ve kterých se objevily přesně tytéž scény, a většinou byly lépe natočené. Takže dojde na:
 • Pronásledování medvědem.
 • Nedorozumění s venkovany.
 • Nepochopení co je to Penny Market (tedy jeho americká verze, zapomněl jsem název).
 • Romantika daleko od hlučícího davu.
 • Nové vzplanutí mrtvé lásky mezi hrdiny.
 • Ukrývání se v masce krávy před elitním nájemným vrahem na venkovském rodeu.
 • Zneškodnění elitního náemného vraha lasem.
 • Atd...
Kromě toho, že jsou Morganovi strašlivě neoriginální, jsou také špatně zrežírovaní, hodně laciní a především - dva hlavní představitelé mezi sebou nemají vůbec žádnou chemii. (To vše myšleno v hollywoodském kontextu, takže je to vše stále o něco lepší než v nepodařené české romantické komedii.)

Hugh Grant se ve své zoufalé snaze za každou cenu se vrátit k manželce chová jako totální debil a ubožák, není to ani trochu roztomilé, není nám ho líto, nefandíme mu a chtěli bychom ho zabít.

Na druhou stranu Sarah Jessica Parkerová je namyšlená fiflena, která zcela nepochopitelně nakonec Hughovi podlehne. Chtěli bychom ji zabít předtím i potom.

Ale stejně jako existují muži, kteří jsou ochotni dívat se na každé další Seagalovo DVD jen proto, že v tom hraje Seagal, jistě existují ženy, které půjdou na Morganovy jen proto, že v tom hrají ti dva.

Zajímavější by bylo udělat z hlavních dvou hrdinů vedlejší postavy a natočit celý příběh z pohledu sympatického vidláckého šerifa a jeho ženy (Sam Elliott, Mary Steenburgenová), kteří jsou ale na plátně pohříchu málo...

12 komentářů:

 1. Zamyslel jsi se Franto, po skončení filmu?

  OdpovědětVymazat
 2. možná je Valašský Meziříč, myslím to velký "M", ale je mi to jedno. si to případně oprav a toto klidně smaž. Lukin

  OdpovědětVymazat
 3. A navic je Parkerova silene hubena a vubec tak nejak hnusna

  OdpovědětVymazat
 4. Ono by bylo na pováženou i to, kdyby po vás někdo chtěl, abyste žili ve Valašském Meziříčí. ;-)

  OdpovědětVymazat
 5. Hele, Fuko, spojleruješ... teď na to nepůjdu!

  OdpovědětVymazat
 6. Co mate proti Valasskemu Mezirici, vzdyt je to tak malebne mesto :)

  http://www.cizp.cz/2205_Arnika-vydala-zebricek-nejvetsich-znecistovatelu-ovzdusi-vysledky-se-zlepsuji

  OdpovědětVymazat
 7. preco sa nas stale a znova zidia snazia presvedcit, ze Sarah Jessica Parkerová je pekna zena ?
  Je to hnusna zena a kazdy trochu krajsi chlap v parochni je kus menej hnusnejsi - dakujem za pozornost.

  OdpovědětVymazat
 8. Franto, vazim si te, jsem vazne velkej filmovej fajnsmekr a mame podobnej vkus, az na toho Seagala, na toho mi nesahej... Podivej se na jeho posledni filmy Ruslan a Dangerous Man a pak to hodnot - z totalniho bahna se Seagal zacina zvedat a jsem si jistej, ze v Machette zazije ten pravej comeback :)

  OdpovědětVymazat
 9. Když se Hugh Grant sešel v jednom filmu s J. Robertsovou, myslel jsem si že horší kombinace už nemůže existovat.
  Může.

  OdpovědětVymazat
 10. Jsem ochoten se podívat na sebevětší blbost když v ní hraje Hugh Grant, ale nejsem ochoten skouknout nic v čem hraje ten/ta nechutný hybrid SJP, takže tohle neuvidím nikdy.

  OdpovědětVymazat
 11. Ted jsem na tom byla, protože jako mamina s děckem toho moc na výběr není - pocity o kterých píše František, se mi přesně takto nějak mísily, že už jsme tohle viděli mockrát, jen jsem si tipovala jaká bude baby variace na závěr a ono tam bylo všechno :-D A souhlas, užvaněnej a podlejzavej Grant jako manžel a neskutečná vizuna Parker společně neladili a důvod, proč se dali dohromady mi také není jasný zkruba asi jako ta povinná nesmyslná přednáška pro maminy, co tam byla před samotným promítáním (přednášející ze samé trémy zapomněla říct o čem vlastně mluví). Ona ani ta jakože životní moudra od těch "vidláků" taky nic moc a komika v tom, kdo je větší mimoň jestli měšťáci nebo vidláci...? Prostě klišé na klišé.

  OdpovědětVymazat
 12. Mě bylo Hugha Granta po celý film upřímně líto - nebylo co hrát a herečcká partnerka neměla potenciál. A také ji podezřívám z topho, že hrát neumí.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.