6.1.10

Recenze: Herkules 3D (Little Hercules in 3D) - 0%

Nemám slov, tak dám místo nich rovnou pohyblivý obraz:O existenci tohoto filmu jsem se dozvěděl toto pondělí. Následně jsem zjistil, že o něm neexistují žádné plnohodnotné recenze a že s tím tudíž musím něco udělat. Takže jsem si ho stáhl z internetu, abych vám o něm mohl něco napsat.

Film je samozřejmě sračka. O tom pravděpodobně nikdo z vás nepochyboval.

Začněme u toho, že film natočili lidi, kteří neměli žádné peníze a kteří ani trochu neumějí natáčet filmy. Je mi jasné, že slovní spojení "neumějí ani trochu natáčet filmy" není zrovna exaktní definice, ale představy tvůrců Herkula o tom, jak má vypadat celovečerní film, si v ničem nezadají s představami tvůrců legendárních "Tureckých Star Wars". Běžně dochází k událostem typu "Všichni tančí na diskotéce, ale zapomněli jsme k té scéně přimixovat hudbu". Jak vidíte už z traileru, většina filmu vypadá jako home video, a to podprůměrné home video.


Blíží se velké finále filmu, ve kterém se malý Herkules má zúčastnit velkého školního atletického šampionátu. Načež zacne mluvit vypravěč: "A tak začalo velké klání, ve kterém Herkules vyhrál několik disciplín. Poslední disciplína byla lukostřelba..." Následuje střih na dva lidi před terčem....

V ničem nezaostal ani scenárista, který vyplodil tak geniální dialogy jako například:

Zeus: "Můžeš svou magickou sílu použít jen třikrát."


Herkules: "Proč?"


Zeus: "Chceš zůstat na Zemi?"


Herkules: "Ano."


Zeus: "Pokud nepřežiješ na zemi 4 dny bez magie, pak se nikdy nesmíš vrátit na Olymp."

(Ať o tom přemýšlím jakkoliv, vyplývá mi z toho, že aby byl Herkules spokojený, musí zemřít.)

A pak tady máme herecké výkony. Celý film stojí a padá (samozřejmě především padá) s výkonem chlapce v titulní úloze. Ukrajinský chlapeček Richard Sandrak je od raného dětství rodiči nucen ke kulturistice, takže vypadá bizarněji než mladý Arnold Schwarzenegger a hraje ještě hůř než mladý Arnold (i když je mu podle IMDB už 17 let, čemuž se mi nechce věřit!). UPDATE: "Martin" v diskusi pod článkem tvrdí, že film se ve skutečnosti natáčel už někdy před 10 lety, což by ledacos vysvětlovalo! Každá sekunda, kdy otevře na plátně pusu, je ryzí bolest. (Trochu připomíná tu věc, která se narodila Ivetě Bartošové.)

Totéž platí pro několik vedlejších postav, které dělají negerský humor (číst takovéto životopisy je lepší než dívat se na Tropickou bouři) a pro Heru, která z nějakého důvodu mluví jako legrační italská kurva (záměrně)! Dívat se na camea starého Elliota Goulda a Hulka Hogana je pak už jen smutné nebo naopak zábavné hodně sadistickým způsobem.

Rozdíl mezi sračkou typu Noc oživlých mrtvol 3D a Herkulem je v tom, že Herkules se snaží být epickou trikovou podívanou s akčními scénami, což posunuje jeho úžasnost na next level. Trikové scény totiž vypadají jako takové ty úplně nejstarší CD hry, ve kterých špatní herci poskakovali před velmi špatně vyrenderovaným low resolution pozadím.

Takže pokud se chcete bavit, trochu se opijte, Herkula si stáhněte z Internetu (samozřejmě způsobem, který není v ČR ilegální), podívejte se na něj s několika přáteli (3D brýle nepotřebujete, bez nich vám bude film připadat jenom místy trošku rozostřenější) a neopovažte se zaplatit někomu za tento film nějaké peníze! V případě tohoto filmu je to z hlediska vyššího principu mravního v pořádku. Vlastně, tak mě napadá, že s českým dabingem to teoreticky celé může být ještě více next level. V dabovaném českém traileru se například vyskytuje slovní spojení "vydat se za Herkulesem".

P.S: Film u nás distribuuje společnost Go Crazy, z jejíchž stránek cituji: "Její hlavní náplní je distribuce 'artových' filmů a DVD v Čechách a na Slovensku." Kromě Herkula u nás uvádějí takové artové filmy jako Kung Fu Kyborg, Skřítek Rolli nebo Nemrtvý Virus...

41 komentářů:

 1. Františku, odkaz na turecké SW nefachá (video není dostupné).
  Hezký večer.

  OdpovědětVymazat
 2. Ten trailer vypadá na fakt cool vodvaz. Nevím, co se vám nelíbí? Já na to určitě půjdu do kina !!!! Nejmíň 3x

  OdpovědětVymazat
 3. A co mobilní telefony, Franto? Ok?

  OdpovědětVymazat
 4. Pravda! Hercules ve filmu neví co je mobilní telefon, ale přesto bez problémů umí vyslovit "mobile phone"!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Rád bych viděl i fimy Kung fu kyborg a Nemrtvý virus !!!

  OdpovědětVymazat
 6. Franta:
  A umí zasílat SMS zprávy?

  OdpovědětVymazat
 7. ROFL hodil jsem totalni vytlem :DDD tohle je EPIC WIN :DDDDD

  OdpovědětVymazat
 8. Kdy bude recenze Kung Fu Kyborga a Nemrtvého Viru? :)

  OdpovědětVymazat
 9. Ranné dětství, nebo rané dětství?

  OdpovědětVymazat
 10. ...Trochu to připomíná tu věc, co se narodila Ivetě Bartošové...tak tohle mě velice potěšilo. Jmenuje se to Artuš nebo tak nějak.

  OdpovědětVymazat
 11. výborná recenze, pobavila po ránu...jinak doporučuju trailer na Kung Fu Cyborg připadá mi to jako směska Transformerů, Matrixu :)

  OdpovědětVymazat
 12. Iveta Bartošová dopadla ještě docela dobře, ve srovnání s paní Fukovou.

  OdpovědětVymazat
 13. nechápu, proč mají někteří jedinci neutuchající potřebu se do Fuky navážet. Pokud mi někdo vadí, tak nelezu na jeho blog...

  OdpovědětVymazat
 14. nevím jak vy ale já jsem rád když se jednou za čas objeví taková sračka v kinech je to lepší jak kdejaká komedie vždycky se královsky natlemím XD Hulk Hogan lol už se těším :O) !!!

  OdpovědětVymazat
 15. Myslim že chybí jedna zásadní informace a to že Little Hercules 3D se točil asi před cca 10ti lety (i když všude je uváděno že je to film roku 2009, z nějakého důvodu tohle "Céčko" tenkrát nenasadily a nechápu proč ho nasadily zrovna v dnešní době?! Asi aby se svezly na 3D vlně s Avatarem).Tudíž je dnes mrňavému kulturistovy 17 a rozhdoně vypadá uplně jinak než vypadal. V době natáčení Herkula mu bylo tušim pod 10let. Každopádně vtipná recenze :-)

  OdpovědětVymazat
 16. Ad. Martin:

  Tak to je zajimavy info. Leccos to vysvetluje. To bych skoro videl na update recenze...

  OdpovědětVymazat
 17. My chceme recenzi Nemrtvého viru!

  OdpovědětVymazat
 18. Martina
  Do kina na to snad člověk ani jít nemůže, ne? Teda doufám. Docela by mě zajímalo, kolik renonců v tom filmu je.
  Syn Ivety Bartošové se jmenuje Artur Štaidl.

  OdpovědětVymazat
 19. Martina: Ten film je jeden velký renonc a ode dneška ho dávají v našich kinech! Takže tam na něj pravděpodobně někdo půjde...

  OdpovědětVymazat
 20. Asi hloupý dotaz ... Ale jak stáhnout film způsobem, který je u nás legální ?

  OdpovědětVymazat
 21. Musi to byt zpusob stahovani, pri kterem soucasne nesdilite dalsim, takze napriklad NE BITTORRENT.

  OdpovědětVymazat
 22. Tu ma fotky ale podla mna je to setko jasny photoshop

  OdpovědětVymazat
 23. A este ten link http://myamazingfact.blogspot.com/2009/05/most-outrageous-outlaw-heroes.html

  OdpovědětVymazat
 24. http://www.palacecinemas.cz/movie.asp?id=267308&uid=8749227e1782d179c2b4c4ffbd9e4d87

  Kung Fu Kyborga se dočkáme v Palacecinemas soon...

  OdpovědětVymazat
 25. Tuo Cha Tea: Některé z těch fotek vypadají jak z 80. let a na každé z nich je jiné tělo - jen hlava je stejná :)

  OdpovědětVymazat
 26. legální stažení: jako nejpohodlnější se mi jeví rapidshare.com (cca 1400 CZK za roční premium účet)

  OdpovědětVymazat
 27. Ten oslavný článek na GO CRAZY je opravdu jedinečnej, ten černoušek je hotovej Jára Cimrman.
  K premium účtu: Příjde mi šílený, platit někomu za to, že on poskytuje něco neláglně. Většinou si buď počkám nebo volím jinou variantu. V ČR zatím po malejch rybách moc nejdou, tak mi přijde rozumější stahovat pres P2P,než abys se na mně rapidshare pakoval. To už si radši koupím origoš a podpořím tvůrce.

  OdpovědětVymazat
 28. K premium účtu2:
  ...naopak, zaplatíš si službu, kterou nikdo v ČR není schopen rozumně poskytnout. viz zoufalci jako i-legalne.cz

  OdpovědětVymazat
 29. Ze stejného důvodu doporučuji shlédnout Válku světů od Pendragon Pictures (původní tříhodinovou verzi, nikoli ty pozdější directors cuty).

  Upozorňuji však, že abyste si to dílko plně vychutnali, musíte si otevřít lahvinku vína nebo zapálit špeka. Z hereckých výkonů na vás dýchne opar Cimrmanovy herecké společnosti a z filmových triků zase ucítíte dotek Karla Zemana. (Podotýkám ale, že obojí je naprosto neúmyslné kouzlo nechtěného.)

  OdpovědětVymazat
 30. Tahle společnost si zaslouží nějakou cenu :)
  "Jaký film byste si přáli?
  Skippy 14.díl
  Skippy 15.díl
  Skippy 16.díl
  Skippy 17.díl
  Skippy 18.díl"

  OdpovědětVymazat
 31. Ještě jsem zapomněl, zde je pár trailerů.

  OdpovědětVymazat
 32. V traileru ta scena s catcherem na baseballu je jeste vice WTF nez ty ostatni. Vyraz "must see movie" dostal zcela novy rozmer..

  OdpovědětVymazat
 33. Mně se líbí anotace filmu Čepel smrti na stránkách Go Crazy:

  Kdo bude další oběť???
  Proč to někdo dělá???
  Podezřelý může být každý..

  OdpovědětVymazat
 34. Poslal jsem do GoCrazy mail, aby mi sdělili, které filmy z jejich portfolia byly oceněny na některém z festivalů, které uvádějí, a odpověděli mi totok:

  Dobrý den,

  Co se týče oceněných filmů, v naší nabídce je mimo jiné Sophie Scholl (nominace na Oscara), Bíly Bim, černé ucho (Křišťálový Globus), Sprejeři (Křišťalový medvěd), Wholetrain (držitel 5 cen), Kněžna Libuše (cena z festivalu Estepona).
  Máte pravdu, že filmy jako Herkules 3D nebo Noc oživlých mrtvol 3D nenesou žádná ocenění, bohužel širší divácká veřejnost má spíše zájem o filmy komerční. Tudíž musíme nakupovat i tyto filmy, abychom měli peníze na filmy oceněné na festivalech.

  Snad je to pro vás pochopitelné.

  S pozdravem,

  Markéta Okkez

  U prvních čtyř filmů je na csfd uveden jiný distributor a na jejich stránkách o nich není ani zmínka. Co se týká Kněžny Libuše, tak to musel být z jejich strany nějaký humor. Koukal jsem se na stránky toho festivalu Estepona, a kromě Kněžny tam bylo uvedeno např. Far Cry od Uwe Bolla, takže jistě půjde o prestižní artový festival:)

  OdpovědětVymazat
 35. Já si myslím, že vše vystěluje téma doktorské práce paní Markéty Okkez: Experiment v estetice :-))))))

  OdpovědětVymazat
 36. Z různých indicií na webu to vypadá, že GoCrazy = Atypfilm. Některé vydavatelské počiny Atypfilmu jsou vskutku legendární. Viz třeba http://zona.bloudil.cz/index.php?id=2268

  OdpovědětVymazat
 37. ale no :) aspon jedno percento :) za tu hlasku "Jeez, I think you could take over for the 82nd Airborne" :))

  OdpovědětVymazat
 38. ..včera jsem si pustil odvážné palce z netu a protože jsi tam Františku říkal, že Go Crazy neznáš, tak Ti doplním info: Go Crazy je vlastně Atypfilm(.cz) - firma která přivezla Noc oživlých mrtol 3D. Atypfilm ke konci roku 09 dlužil statisíce kam se podíval a tak majitelé převedli všechny zaměstnance do Go Crazy, stejně tak převedli papírově Atypfilm na nějakýho jouzu a v klidu. Jednatel Go Crazy už samozřejmě není ani jeden z pánů, ale vychytrale jedna zaměstnankyně.
  JWL

  OdpovědětVymazat
 39. Tak jen pár detailů - Nemrtvý virus vyšel už 30. října 2009 na DVD ještě pod značkou Atypfilmu, takže ten stahovat netřeba.

  A našel jsem taky jeden mail, takže cituji v původním znění "Dovoluji si Vás informovat, že spolešnost Go Crazy nemá nic společného se společností Atypfilm."

  OdpovědětVymazat
 40. Tak tohle me zacina zajimat. Muzu pozadat o presnou citaci (pripadne cely e-mail) ve kterem se pise, ze GoCrazy nema nic spolecneho s Atypfilmem? Nejlepe na fuka@fuxoft.cz, dekuji.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.